Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

clearblue...θετικό/αρνητικό


Recommended Posts

Χρειάζομαι τα φώτα σας κορίτσια!!!

Εχει τύχει σε καμία να κάνει clearblue να βγει θετικό και μετα να ξεθωριάσει η γραμμή μέσα στο χρόνο των πρώτων 10 λεπτών??

Τι συμβαίνει?Κάνω κάτι λάθος?Μου έχει ξανατύχει και η περίοδος μου ήρθε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρειάζομαι τα φώτα σας κορίτσια!!!

Εχει τύχει σε καμία να κάνει clearblue να βγει θετικό και μετα να ξεθωριάσει η γραμμή μέσα στο χρόνο των πρώτων 10 λεπτών??

Τι συμβαίνει?Κάνω κάτι λάθος?Μου έχει ξανατύχει και η περίοδος μου ήρθε.

Νομίζω στην Μαρία που έγραφε εδω...και ηταν έγκυος!

Ευακι αυτα ειναι υπέροχα νεα!!

Νομίζω είσαι εγκυοοοοοοοοοοοοος!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

είναι η τελευταία φορα που το παίρνω.Μου χάλασε τη διαθεση απ το πρωι.Ούτε στα αρνητικά δε νιωθω ετσι!

Μεγάλο σπάσιμο!Είχε ξεκάθαρο + απ την αρχή και για 2-3 λεπτα και ως τα 10 σχεδον χαθηκε...πλέον δεν φαίνεται τίποτα ακόμα κι εγω δε με πιστεύω!!!

Λετε να εχω παραισθήσεις???

self clear λες ε?Είχα κάνει το καλοκαίρι ένα.Δεν βγαζει φαντάσματα αυτό ε?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στην Μαρία που έγραφε εδω...και ηταν έγκυος!

Ευακι αυτα ειναι υπέροχα νεα!!

Νομίζω είσαι εγκυοοοοοοοοοοοοος!

εσυ φουσκίτσα πως είσαι?το μπεμπέ σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσυ φουσκίτσα πως είσαι?το μπεμπέ σου?

Περιμενω με αγωνία να το ακούσω....με εχουν πιάσει και φοβίες πάλι...

Αλλα μαλλον ειναι η στέρηση που εχω να το δω καιρό!

Την Πέμπτη γιατρο για την δόση μου!

Οσο για εσένα σου προτείνω αυριο πρωι χοριακουλα και καλα αποτελέσματα!!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

είναι η τελευταία φορα που το παίρνω.Μου χάλασε τη διαθεση απ το πρωι.Ούτε στα αρνητικά δε νιωθω ετσι!

Μεγάλο σπάσιμο!Είχε ξεκάθαρο + απ την αρχή και για 2-3 λεπτα και ως τα 10 σχεδον χαθηκε...πλέον δεν φαίνεται τίποτα ακόμα κι εγω δε με πιστεύω!!!

Λετε να εχω παραισθήσεις???

self clear λες ε?Είχα κάνει το καλοκαίρι ένα.Δεν βγαζει φαντάσματα αυτό ε?

Αν είναι να κάνεις clearblue το ψηφιακό καλύτερα κάνε χοριακή γιατί το συγκεκριμένο το είχα πάρει ακριβό ενώ το selfclear ήταν οικονομικό και η συσκευασία είχε 2τεστ μέσα. Δεν μου έχει δείξει ως τώρα κουλά! Πρώτα έγινε ροζ όλο το κουτάκι που δείχνει το αποτέλεσμα και μετά άσπρισε εντελώς. Μετά από ώρες πάλι άσπρο ήταν!

Πάντως αύριο κάνε κάτι ή τεστ ή χοριακή γιατί θα σε φάει το άγχος!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τις οδηγίες του clearblue από το σαιτ της εταιρίας. Λένε ότι για να είναι έγκυρο το τεστ πρέπει η μπλε γραμμή στο παράθυρο ελέγχου να παραμείνει μπλε. Το αποτέλεσμα το διαβάζουμε μέχρι τα 10λεπτά. Αν γίνει κάποια αλλαγή και έχουν περάσει τα 10λεπτά δεν το υπολογίζουμε. Άντε βγάλε άκρη!!! Χοριακή και πάλι χοριακή αν είναι να έχουμε αμφιβολία για το αποτέλεσμα. Δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς αν το τεστ σου άσπρισε εντελώς το 10λεπτό ή αν άσπρισε στο 11λεπτό. Αν ήταν αχνό μέχρι το 10λεπτό το διαβάζεις ως θετικό και αν ήταν εντελώς άσπρο το 11ο δεν το υπολογίζεις καθόλου.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τις οδηγίες του clearblue από το σαιτ της εταιρίας. Λένε ότι για να είναι έγκυρο το τεστ πρέπει η μπλε γραμμή στο παράθυρο ελέγχου να παραμείνει μπλε. Το αποτέλεσμα το διαβάζουμε μέχρι τα 10λεπτά. Αν γίνει κάποια αλλαγή και έχουν περάσει τα 10λεπτά δεν το υπολογίζουμε. Άντε βγάλε άκρη!!! Χοριακή και πάλι χοριακή αν είναι να έχουμε αμφιβολία για το αποτέλεσμα. Δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς αν το τεστ σου άσπρισε εντελώς το 10λεπτό ή αν άσπρισε στο 11λεπτό. Αν ήταν αχνό μέχρι το 10λεπτό το διαβάζεις ως θετικό και αν ήταν εντελώς άσπρο το 11ο δεν το υπολογίζεις καθόλου.

χαχαχαχαχ

Όλα έγιναν πριν το 10λεπτο!!να τραβάς τα μαλλιά σου.

Εχει 2 παραθυράκια .Το ένα είναι το ελέγχου που βγάζει μια γραμμούλα,εκεί δεν άλλαξε τίποτα.Το άλλο όταν βγει αρνητικό βγάζει - και όταν είναι θετικό + Στην ουσία η γραμμή - βγαίνει πάντα και όλα παίζονται στο αν θα βγει η κάθετη!

Αυτή έσβησε σιγα σιγά αλλά μέσα στο 10 λεπτο.Αυριο θα εχει απεργία και τα φαρμακεία θα εφημερεύουν ανα 2ωρο ....αντε βρες.

Δε ξέρω...εχω πιστεί οτι είναι αρνητικό και ψιλοηρέμησα.Κανονικά είναι να αδιαθετήσω εως Τρίτη....ας περιμένω μια μέρα είναι :D

Link to comment
Share on other sites

βρε κοπελια μηπως το ειδες στο φως??γιατι ετσι κι αλλιως οταν το κανεις εχει μια παραααααααα πολυ αχνη γραμμη θετικου και εγω οταν εκανα βγηκε μπακ κ κατω αρνητικο κ στο φως φαινοταν μια παρα παρα πολυ αχνη γραμμη η καθετη αλλα θετικο δεν ηταν...εγω λεω να μην παιδευεσαι , μπορει να ηταν ελλατωματικο , να μην το εκανες με τα εκανες με τα πρωτα πρωτα και να ειχες πιει ή φαει κατι και να το επιρρεασε ,κανε μια χοριακη να σωσεις και τα λεφτα σου και την ηρεμια σου


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εγω αυτό πιστεύω ,πως ήταν ελαττωματικό.Σωστα το έκανα,με τα πρωτα πρωινά ούρα σε κυπελλάκι και με κανονικό φωτισμο.Δε χρειαζόταν φως για να το δω...εκραζε...

Θα προσπαθήσω να κάνω ενα ηλεκτρονικό αυριο

Link to comment
Share on other sites

κανε μια χοριακη επιμενω..ξερεις σιγουρα...μπορει η συλληψη να καθυστερησε και το τεστ να δειχνει οτι ναι...με την εξεταση θα ξερεις σιγουρα...μην πετας και τα λεφτα σου γιατι ενα ηλεκτρονικο θα σου στοιχισει οσο μια χοριακη και παραπανω και η αγωνια θα περασει...εγω ευχομαι να βγει θετικη ή το τεστ να μας απαντησει σιγουρα θετικο!


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites

Εύη έχει δίκιο η Μαίρη...εγώ το ηλεκτρονικό το είχα πάρει 22ευρώ πέρσι. Δεν συμφέρει! Και αφού είναι να σου έρθει Τρίτη καλύτερα θα δείξει η χοριακή. Εγώ είναι να αδιαθετήσω Παρασκευή κοντά είμαστε αλλά εγώ για να κάνω τεστ θα πρέπει να έχω τουλάχιστον 10μέρες καθυστέρηση γιατί έχω βαρεθεί με τα αρνητικά τεστ!:tongue:

Και αφού αυτό το τεστ έχει έτσι κ αλλιώς αχνή γραμμή θετικού τότε είναι εύκολο να μπερδευτείς. Τα self clear δεν έχουν καθόλου αυτή την αχνή γραμμή στο φως ήταν εντελώς κάτασπρο. Είχα την περιέργεια να δω τι δείχνει ένα τεστ χρησιμοποιημένο πριν από αρκετό καιρό και το έκανα το πείραμα. Κιτρινίζουν και τα δυο παράθυρα αλλά η γραμμή στο παράθυρο ελέγχου εξακολουθεί να φαίνεται:D


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό που είχα κάνει στη κόρη μου είναι θετικό ακόμα!4 χρόνια.

πάντα τα κρατάω μέχρι να μου έρθει..για ενθύμιο σε περίπτωση που είμαι.

Σήμερα η γραμμη φαίνεται πολύ καλά,μάλλον έχετε δίκιο κορίτσια.Σε κανένα απ τα παλια δε μου έχει τυχει αυτό.Κάτι ανιχνεύει ,λέω να περιμένω μέχρι και αυριο μήπως τελικά εμφανιστεί η κυρία.Αυτό που με φοβίζει με τη χοριακή και δε κάνω είναι να βγει πολύ χαμηλή και να μπω στη διαδικασία του να κάνω κάθε 2 μέρες.Αυτό το αγχος δεν το αντέχω!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό που είχα κάνει στη κόρη μου είναι θετικό ακόμα!4 χρόνια.

πάντα τα κρατάω μέχρι να μου έρθει..για ενθύμιο σε περίπτωση που είμαι.

Σήμερα η γραμμη φαίνεται πολύ καλά,μάλλον έχετε δίκιο κορίτσια.Σε κανένα απ τα παλια δε μου έχει τυχει αυτό.Κάτι ανιχνεύει ,λέω να περιμένω μέχρι και αυριο μήπως τελικά εμφανιστεί η κυρία.Αυτό που με φοβίζει με τη χοριακή και δε κάνω είναι να βγει πολύ χαμηλή και να μπω στη διαδικασία του να κάνω κάθε 2 μέρες.Αυτό το αγχος δεν το αντέχω!!!

δηλαδή σήμερα ο σταυρός φαίνεται κανονικά; πολύ μπέρδεμα η κατάσταση


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...