Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

clearblue...θετικό/αρνητικό


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα! τι κανετε?εμεις εδω φουσκωνουμε..αντε ενας μηνας εμεινε..!χαθηκαμε λιγο..σκορπισαμε..οχι?πως πανε οι δουλειες σας?πως ειστε γενικα?


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα! τι κανετε?εμεις εδω φουσκωνουμε..αντε ενας μηνας εμεινε..!χαθηκαμε λιγο..σκορπισαμε..οχι?πως πανε οι δουλειες σας?πως ειστε γενικα?

με το καλό!!!

Σπίτι δουλειά, δουλειά σπίτι και καθάρισμα μαζί! Η δουλειά καλά πάει δεν έχει αλλάξει κάτι. Το σπίτι προσπαθούμε να επιπλώσουμε. Γενικότερα δεν υπάρχει χρόνος για πολλά


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολες! Εχω μια απορια.ειμαι καινουρια στα θεματα φορουμς αλλα εχω διαβασει αρκετα και με εχουν βοηθησει πολυ! Περιμενω να αδιαθετησω το σαββατο 1/2. Εχω ενα πρησμενο και πονεμενο στηθος εδω και 7 μερες, δεκατα, εκανα εμετο πριν 2μερες και νιωθω κατι σαν ιλιγκο απο τοτε, χθες ειχα καφε-σημερα οχι. Εκανα χοριακη χθες αρνητικη. Θερμοκρασια δεν πεφτει, στηθος πρησμενο ακομα,ανακατωσουρα επισης. Τεστ εχω ενα στο συρταρι αλλα φοβαμαι να το κανω. Υπαρχει περιπτωση η χοριακη να εχει δειξει λαθος 5μερες πριν την περιοδο; ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες! Εχω μια απορια.ειμαι καινουρια στα θεματα φορουμς αλλα εχω διαβασει αρκετα και με εχουν βοηθησει πολυ! Περιμενω να αδιαθετησω το σαββατο 1/2. Εχω ενα πρησμενο και πονεμενο στηθος εδω και 7 μερες, δεκατα, εκανα εμετο πριν 2μερες και νιωθω κατι σαν ιλιγκο απο τοτε, χθες ειχα καφε-σημερα οχι. Εκανα χοριακη χθες αρνητικη. Θερμοκρασια δεν πεφτει, στηθος πρησμενο ακομα,ανακατωσουρα επισης. Τεστ εχω ενα στο συρταρι αλλα φοβαμαι να το κανω. Υπαρχει περιπτωση η χοριακη να εχει δειξει λαθος 5μερες πριν την περιοδο; ευχαριστω πολυ!

Γεια σου!θα μπορούσε να δείξει λαθος αν η περίοδος σου δεν ειναι να ερθει 1/2....δλδ αν καθυστέρησε η ωορρηξία σου.Ηταν 0??

Παντως μην κανεις ακομα τεστ...με χθεσινη αρνητικη χοριακη,αρνητικο θα βγει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!δεν ξερω ποια ηταν η τιμη της χοριακης γιατι οταν μου ειπε ο μικροβιολογος δε βλεπω κατι,απο την απογοητευση του ειπα μην βγαλει ποσοστα!παντως εκανα τεστ σημερα το πρωι που ειναι η μερα να μου ερθει περιοδος και εδειξε αρνητικο :( οποτε λογικα δεν παιζει να ειναι λαθος 2 στα 2! Next time! Αχ αυτα τα αρνητικα τεστ! :(((( Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας γεια σας κι απο δω......τι κανετε????? Χαθηκα αλλα δεν ειναι κ το καλυτερο να λεω τι νιωθω καθε φορα σε εσας που δεν ειστε ΑΚΟΜΑ εγκυουλες...κ λεω ακομα γιατι θα μεινετε λειαν συντομωσ κι εσεις....

Εγω ειμαι στο μηνα μου,σε 10 μερες γενναω ...το αργοτερο...(απλα 10 με ραντεβου,μπορει να του ρθει πιο νωρις...)

Μαριτσα;; ευακι;;; κ μου φαινεται κ η νατασσα ηταν εδω; στην προσπαθεια απ ο,τι διαβαζω...

Ενα θα πω...ελατε διπλα στο....δεν θελω..να αδιαθετησω κ θα μεινετε!!!! Ειμαι 100000℅ σιγουρη...

Εμεινε και η χαρμα εγκυος... που προσπαθουσαμε μαζι .....τωρα τελειωνω εγω,εμεινε η χαρμα....σαν το τζονι γουοκερ,,,η μερα φευγει το τζονι γουκερ ερχεται!χαχαχαχα

Λοιπον,μετακομιστε κ δεν θα χασετε!!! Εμπιστευτειτε με!!!!!

Κατα τ αλλα?? Μαριτσα κ ευακι???

:-):smile:


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας γεια σας κι απο δω......τι κανετε????? Χαθηκα αλλα δεν ειναι κ το καλυτερο να λεω τι νιωθω καθε φορα σε εσας που δεν ειστε ΑΚΟΜΑ εγκυουλες...κ λεω ακομα γιατι θα μεινετε λειαν συντομωσ κι εσεις....

Εγω ειμαι στο μηνα μου,σε 10 μερες γενναω ...το αργοτερο...(απλα 10 με ραντεβου,μπορει να του ρθει πιο νωρις...)

Μαριτσα;; ευακι;;; κ μου φαινεται κ η νατασσα ηταν εδω; στην προσπαθεια απ ο,τι διαβαζω...

Ενα θα πω...ελατε διπλα στο....δεν θελω..να αδιαθετησω κ θα μεινετε!!!! Ειμαι 100000℅ σιγουρη...

Εμεινε και η χαρμα εγκυος... που προσπαθουσαμε μαζι .....τωρα τελειωνω εγω,εμεινε η χαρμα....σαν το τζονι γουοκερ,,,η μερα φευγει το τζονι γουκερ ερχεται!χαχαχαχα

Λοιπον,μετακομιστε κ δεν θα χασετε!!! Εμπιστευτειτε με!!!!!

Κατα τ αλλα?? Μαριτσα κ ευακι???

:-):smile:

Με το καλό....καλή λευτεριά!!!

Καλά είμαι και εγώ...έχω χαλαρώσει εντελώς


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 6 χρόνια μετά...

Kalispera se oles.Exw k egw mia paromia empiria opws esy k akoma anarotiemai .Ekana prin hmeres ena test engimosinis go opio vgyke thetiko k meta apo 3 hmeres ekana ena allo psifiako clear blue gia na dw poso evdomadon to opio vgyke arnitiko.apogoiteftika poli.Exei tixi se kamia apo esas kati paromoio? Sas euxaristo poli k euxwmai se oles na ginoun manoules

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, Witny bruni είπε:

Kalispera se oles.Exw k egw mia paromia empiria opws esy k akoma anarotiemai .Ekana prin hmeres ena test engimosinis go opio vgyke thetiko k meta apo 3 hmeres ekana ena allo psifiako clear blue gia na dw poso evdomadon to opio vgyke arnitiko.apogoiteftika poli.Exei tixi se kamia apo esas kati paromoio? Sas euxaristo poli k euxwmai se oles na ginoun manoules

 

Έχεις καθόλου καθυστέρηση; Το πρώτο τεστ ποιας μάρκας ήταν κ τι ευαισθησία είχε; Γτ αν είχε 10mIU το πρώτο  κ το ψηφιακό 25mIU είναι λογικό το πρώτο να δείξει κ το δεύτερο όχι γτ ακόμα δν ανιχνεύει την ορμόνη.Επισης το άλλο ενδεχόμενο που παίζει είναι να έμεινες έγκυος αλλά να έχεις βιοχημική αποβολή.Πολλές γυναίκες το παθαίνουν αυτό χωριά να έχουν μάθει ότι έμειναν έγκυες γτ από μερικές μέρες καθυστέρησης αδιαθετούν.Το πιο αξιόπιστο είναι να πας να κανείς αμέσως μια β χοριακη εξέταση για να δεις όντως αν είσαι έγκυος.Εγώ προτιμώ πάντα την εξέταση αίματος που κοστίζει από 10€ παρά να ξοδέψω λεφτά στο τεστ που δν είναι πάντα αξιόλογο.Αν έχεις καθυστέρηση κ πιστεύεις ότι υπάρχει μπορεί να υπάρχει εγκυμοσυνη πήγαινε αμέσως για χοριακη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γεια σας και από εμένα.  Εγώ είχα την πρότη ημέρα της περίοδος μου 22/5/2021 και μέχρι τον επιμένω μήνα ενώ είχαμε ελεύθερη επαφή περίοδος δεν ήρθε ως 22/ 6 που γράφω σήμερα ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός στης μέρες έκανα το απλό τεστ το πρωί μου έβγαλε αρνητικό δεν ξέρω τι να κάνω γιατί ούτε ήρθε απ' τότε περίοδος αφού είχαμε ελεύθερη επαφή εγώ νιώθω να είμαι έγκυος γιατί κάποια συμπτώματα στο σώμα και την διάθεση μου την έχω όπως ενωχλησεις στην μήτρα η μέση σαν να μου ανοίγει και είχα πυχτα υγρά πρην λίγες μέρες.  Δεν ξέρω τι να σκεφτώ επιδει δεν έχουμε όλες οι γυναίκες τα ίδια συμπτώματα ..τι να κάνω λέτε? 

να περιμένω μέχρι τέλος του μήνα ακόμα 8 μέρες ? Γιατί όταν ήταν να μου έρθει περίοδος είχα πονοκέφαλο και της τρίτη μέρα είχα περίοδο είχα και όταν μου τελιωνε πάλι πονοκέφαλο νιώθω την κοιλιά μου σαν να βραζει μέσα ενωχλησεις στην μήτρα πάω συχνά τουαλέτα και δυσκολευτικα να δησκοιλια ..ενώ έχω κάνει κι άλλο παιδί που ήξερα την καθηστετιση το τεστ θετικό ήταν τότε Παλι η μέρες μου δεν ήταν σταθερή 

ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...