Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

clearblue...θετικό/αρνητικό


Recommended Posts

Μαριτσα σου ευχομαι να μην ερθει.Μια φιλη μου προσπαθούσε τόσα χρονια και τωρα ειναι 6 εβδομάδων...απλά χαλαρωσε και ηρθε!!!!

Η αλήθεια ειναι οτι βιαστηκα λιγακι! Θα περιμενω το επόμενο να το κανω πολυ αργοτερα...

Ευχαριστώ για την ευχή. Μακάρι να τα καταφέρω όπως τα κατάφερε η φίλη σου αυτή τη φορα:D

Καλά αποτελέσματα να έχεις!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακάρι να είσαι Μαριτσα και πες το οπως θες!

Αυτη τη φορα κι εγω λέω να το καθυστερήσω το τεστακι!

Καλά θα κάνεις! Αυτή τη φορά που θα το καθυστερήσεις θα είσαι πιο τυχερή!

Εγώ λέω να το κάνω στις 6/12 που είναι του αγίου Νικολάου αν δεν έρθει μέχρι τότε.

Χθες ένιωθα χάλια έλεγα ότι θα έρθει...με πόναγε όλο μου το σώμα και είχα πίεση χαμηλά. Σήμερα δεν έχω τίποτα μόνο δέκατα


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και το άλλο κουλό που έκανα!:tongue: Κατέβασα πρόγραμμα στο κινητό μου που δείχνει τα στάδια τις εγκυμοσύνης κ σε ποια εβδομάδα είσαι για να μου φέρει γούρι!:D


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις! Αυτή τη φορά που θα το καθυστερήσεις θα είσαι πιο τυχερή!

Εγώ λέω να το κάνω στις 6/12 που είναι του αγίου Νικολάου αν δεν έρθει μέχρι τότε.

Χθες ένιωθα χάλια έλεγα ότι θα έρθει...με πόναγε όλο μου το σώμα και είχα πίεση χαμηλά. Σήμερα δεν έχω τίποτα μόνο δέκατα

αν ήταν να είχε σχέση αυτό....στην κόρη μου έκανα χοριακή πολύ πριν τη καθυστέρηση...

πάντως η επόμενη είναι κοντα στα Χριστούγεννα....

χαρα στο κουράγιο σου

Link to comment
Share on other sites

αν ήταν να είχε σχέση αυτό....στην κόρη μου έκανα χοριακή πολύ πριν τη καθυστέρηση...

πάντως η επόμενη είναι κοντα στα Χριστούγεννα....

χαρα στο κουράγιο σου

Έχω συχνά καθυστερήσεις εγώ γι'αυτό δεν βιάζομαι. Πέρσι μετά τα Χριστούγεννα είχα σχεδόν 15μέρες καθυστέρηση και δεν έκανα καθόλου τεστ. Είχα πάρει και τεστ και δεν μου ερχόταν να το κάνω αλλά ήρθε στο τέλος.

Παίζει ρόλο και πως αισθάνεσαι καμιά φορά! Μπορεί στη κόρη σου η διαίσθηση σου να σε έκανε να το κάνεις τόσο νωρίς.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνεχίζω με καθυστέρηση, 37 θερμοκρασία αλλά το στήθος δεν είναι όπως χθες μου φαίνεται ότι πάει να σταματήσει να πονάει. Έχω και ένα άλλο σύμπτωμα αλλά δεν θέλω να ενθουσιαστώ γιατί μπορεί να είναι σύμπτωση...δυσκοιλιότητα....σόρι δεν ήθελα να σας αηδιάσω:tongue:


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

εκανα τεστ νωρίς για να βάλω τελος στην αγωνία.Ενα αρνητικό τεστ μπορεί να με απογοητευσει για λίγο αλλά μετα ανακουφίζομαι....το "είμαι-δεν είμαι δεν αντεχω".Γι αυτό τσατίστηκα και με αυτό το τεστ!!!

Νομίζω οτι δε θα αντεχα να παρατείνω 15 μέρες την αγωνία!Απο το αγχος θα τις εφτανα 40!Εχεις σκεφτει πως μπορει και γι αυτο να εχεις τετοιες καθυστερήσεις?ή είχες και πριν τις προσπάθειες?

Link to comment
Share on other sites

εκανα τεστ νωρίς για να βάλω τελος στην αγωνία.Ενα αρνητικό τεστ μπορεί να με απογοητευσει για λίγο αλλά μετα ανακουφίζομαι....το "είμαι-δεν είμαι δεν αντεχω".Γι αυτό τσατίστηκα και με αυτό το τεστ!!!

Νομίζω οτι δε θα αντεχα να παρατείνω 15 μέρες την αγωνία!Απο το αγχος θα τις εφτανα 40!Εχεις σκεφτει πως μπορει και γι αυτο να εχεις τετοιες καθυστερήσεις?ή είχες και πριν τις προσπάθειες?

Δεν έχω άγχος...αν είχα άγχος θα είχα κάνει ήδη 5 τεστ.

Πάντα που και που έχω καθυστερήσεις...δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο το έχω ψάξει κ με εξετάσεις... Είναι μια μικρή ανωμαλία στις ορμόνες που ρυθμίζουν την ωρίμανση του ωαρίου και δεν χρειάζεται καν αγωγή...έχω ρωτήσει 3γιατρούς και όλοι μου είχαν πει ότι δεν εμποδίζει την σύλληψη. Αλλά υπάρχουν και συνεχόμενοι μήνες που είναι οκ ή αλλάζει ελαφριά.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Και εγω την ιδια προβλεψη κανω Μαριτσα! Το πρωι 36.5 και τωρα ποναω οποτε δεν κανω καν το δευτερο τεστακι.Τον αλλο μηνα τωρα... ;)

Και σε μένα αυτό συμβαίνει συνήθως....πέφτει κ έρχεται αίμα μετά από λίγο.

Εγώ δεν πονάω ακόμα αλλά αφού έπεσε θα με πιάσουν πιστεύω κ τα πονάκια.

Μήπως να μην βγάζουμε ακόμα συμπεράσματα; :rolleyes:


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτό συμβαίνει συνήθως....πέφτει κ έρχεται αίμα μετά από λίγο.

Εγώ δεν πονάω ακόμα αλλά αφού έπεσε θα με πιάσουν πιστεύω κ τα πονάκια.

Μήπως να μην βγάζουμε ακόμα συμπεράσματα; :rolleyes:

Θα φανει,οτι και να λεμε εμεις...Αλλα πιστευω θελουν να "πιαστουν" μες στις γιορτες τα ατιμα!χιχι!


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

αχ!μη μου το χαλάτε βρε κορίτσια!!!!

...κι εμενα ετσι κάνει η ατιμη...πέφτουν τα δεκατα κι έρχεται...:evil:

Λοιπόν ...να σας πω τα νέα μου!

συνήθως πέφτει η θερμοκρασία το βράδυ και το πρωί ή το μεσημέρι μου έρχεται.

Αυτή τη φορά ενώ το βράδυ και το πρωί μια έδειχνε 36.4 ή 36.6 όταν σηκώθηκα από το κρεβάτι έδειξε πάλι 37 και στην πορεία έφτασε 37.1 ...τώρα έχω 36.9.... Τελικά δεν μου ήρθε ακόμα! Πήγα βόλτα χαλάρωσα δεν το σκεφτόμουν καθόλου αλλά τίποτα ακόμα.

Αλλά πάντα όταν πέφτει η θερμοκρασία μετά από λίγο που έρχεται και το αίμα πάλι ανεβαίνει στο 37 οπότε υπέθεσα ότι θα έρθει με χρονοκαθυστέρηση όταν ανέβηκε η θερμοκρασία...

Τι να πω μακάρι αυτή τη φορά να είμαι τυχερή να χαμογελάσουμε κ λίγο!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...