Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

clearblue...θετικό/αρνητικό


Recommended Posts

ω ναι!

το τεστ είναι χριστουγεννιάτικο...αναβοσβήνει σα φωτάκι!

Θα περιμένω μερικές μέρες...ούτε τεστ κάνω ούτε χοριακή!!!!δε θα με τρελάνουν εμένα ...μουλάρωσα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ω ναι!

το τεστ είναι χριστουγεννιάτικο...αναβοσβήνει σα φωτάκι!

Θα περιμένω μερικές μέρες...ούτε τεστ κάνω ούτε χοριακή!!!!δε θα με τρελάνουν εμένα ...μουλάρωσα!!!

Από συμπτώματα πως τα πας; νιώθεις έγκυος;

Δεν ξέρω αν πρέπει να δώσεις βάση σε αυτό το τεστ γιατί μπορεί να είναι προβληματικό. Καλύτερα να ξανακάνεις ένα αφού θα έχεις ήδη καθυστέρηση αλλά όχι πάλι την ίδια μάρκα γιατί δεν θα βγάλουμε άκρη! Τι να πω εμένα μέχρι και το πρεντίκτορ που λένε ότι δεν είναι αξιόπιστο ξεκάθαρο ήταν και κάτασπρο. Αν το κλιαρμπλου δείχνει έτσι και αλλιώς αχνή την γραμμή τότε είναι εύκολο από την χαρά της κάποια κοπέλα να το ερμηνεύσει ως θετικό. Φαντάσου εγώ τι θα είχα πάθει συνήθως τα βάζω σε δυνατό φως με την ελπίδα ότι θα είναι αχνό θετικό.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από συμπτώματα πως τα πας; νιώθεις έγκυος;

Δεν ξέρω αν πρέπει να δώσεις βάση σε αυτό το τεστ γιατί μπορεί να είναι προβληματικό. Καλύτερα να ξανακάνεις ένα αφού θα έχεις ήδη καθυστέρηση αλλά όχι πάλι την ίδια μάρκα γιατί δεν θα βγάλουμε άκρη! Τι να πω εμένα μέχρι και το πρεντίκτορ που λένε ότι δεν είναι αξιόπιστο ξεκάθαρο ήταν και κάτασπρο. Αν το κλιαρμπλου δείχνει έτσι και αλλιώς αχνή την γραμμή τότε είναι εύκολο από την χαρά της κάποια κοπέλα να το ερμηνεύσει ως θετικό. Φαντάσου εγώ τι θα είχα πάθει συνήθως τα βάζω σε δυνατό φως με την ελπίδα ότι θα είναι αχνό θετικό.

επειδή κατα βάση αυτό το τεστ κάνω είμαι σίγουρη οτι ή το συγκεκριμένο τεστ έχει πρόβλημα ή είναι θετικό.Μια αχνη γραμμή βγαίνει μερικες φορες (κι οχι πάντα)την ώρα που βρέχεται το παράθυρο και μένει για δευτερόλεπτα.Γι αυτό λέει να το διαβάσεις μετα τα 2 λεπτα.

Δεν έχω κατι ιδιαίτερο αλλά δε πιστεύω και στα συμπτωματα από τόσο νωρίς.Το στήθος είναι πρησμένο και έχω δεκατα,αλλά τιποτα απο αυτα δεν αποκλείουν την περίοδο ...άλλωστε και νερό πίνω και σοκολατίτσες τρωω :tongue:

Link to comment
Share on other sites

επειδή κατα βάση αυτό το τεστ κάνω είμαι σίγουρη οτι ή το συγκεκριμένο τεστ έχει πρόβλημα ή είναι θετικό.Μια αχνη γραμμή βγαίνει μερικες φορες (κι οχι πάντα)την ώρα που βρέχεται το παράθυρο και μένει για δευτερόλεπτα.Γι αυτό λέει να το διαβάσεις μετα τα 2 λεπτα.

Δεν έχω κατι ιδιαίτερο αλλά δε πιστεύω και στα συμπτωματα από τόσο νωρίς.Το στήθος είναι πρησμένο και έχω δεκατα,αλλά τιποτα απο αυτα δεν αποκλείουν την περίοδο ...άλλωστε και νερό πίνω και σοκολατίτσες τρωω :tongue:

Μακάρι να είναι θετικό! Απλά ξέρεις φοβάμαι να σε ενθαρρύνω για τα καλά νέα γιατί ποτέ δεν ξέρεις με αυτά τα τεστ. Καλό θα είναι να είσαι προετοιμασμένη για όλα. Και εγώ έχω δέκατα αλλά το στήθος τίποτα ακόμα και απορώ γιατί.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι να είναι θετικό! Απλά ξέρεις φοβάμαι να σε ενθαρρύνω για τα καλά νέα γιατί ποτέ δεν ξέρεις με αυτά τα τεστ. Καλό θα είναι να είσαι προετοιμασμένη για όλα. Και εγώ έχω δέκατα αλλά το στήθος τίποτα ακόμα και απορώ γιατί.

σε πονάει το στήθος κανονικά πριν την περίοδο?εμένα σπάνια.

Πότε δεν περιμένεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να αλλάξεις μάρκα. Ειναι μεγάλη απογοήτευση να νομίζεις οτι ειναι θετικό κ στο τέλος να έρχεται η περίοδος. Μην στεναχωριέσαι ειναι νωρίς ακόμα! Θα έρθει κ το δεύτερο μωράκι. Ίσως ο δεκέμβριος να ειναι πιο χαρούμενος μήνας. Εμένα πάντα το στήθος μου πονάει πριν έρθει. Συνήθως πονάει 13μέρες πριν αδιάθετησω. Όταν αργήσει να ξεκινήσει τότε έχω καθυστέρηση. Οπότε πιστεύω οτι κ αυτη τη φορά θα έχω καθυστέρηση αλλά δέν νομίζω απο εγκυμοσυνη.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να αλλάξεις μάρκα. Ειναι μεγάλη απογοήτευση να νομίζεις οτι ειναι θετικό κ στο τέλος να έρχεται η περίοδος. Μην στεναχωριέσαι ειναι νωρίς ακόμα! Θα έρθει κ το δεύτερο μωράκι. Ίσως ο δεκέμβριος να ειναι πιο χαρούμενος μήνας. Εμένα πάντα το στήθος μου πονάει πριν έρθει. Συνήθως πονάει 13μέρες πριν αδιάθετησω. Όταν αργήσει να ξεκινήσει τότε έχω καθυστέρηση. Οπότε πιστεύω οτι κ αυτη τη φορά θα έχω καθυστέρηση αλλά δέν νομίζω απο εγκυμοσυνη.

ξεκινάει απ την ωορρηξία δλδ να πονάει.Υπάρχει περίπτωση να σου άργησε τόσο η ωορρηξία?

Link to comment
Share on other sites

Δέν έκανα έλεγχο ωορρηξιας αυτό το μήνα αλλά απο ένα τεστ ωορρηξιας είδα οτι ωορρηξια έκανα 15μέρα όπως κάνω συνήθως. Μπορει να άλλαξε ο κύκλος μου! Ειμαι στα 2μισή χρόνια προσπάθειας δέν νιώθω οτι υπάρχει η πιθανότητα να μείνω έγκυος χωρίς ιατρική βοήθεια.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θυμάμαι που μιλούσαμε στο άλλο θέμα...με τις αντιβιώσεις τελειώσατε ?πήρατε άλλη γνώμη?Μην απελπίζεσαι ,θα βρείτε που είναι το πρόβλημα και θα το λύσετε!Μπορεί να είναι κάτι απλό που δε φαντάζεστε καν και να λύνεται ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι που μιλούσαμε στο άλλο θέμα...με τις αντιβιώσεις τελειώσατε ?πήρατε άλλη γνώμη?Μην απελπίζεσαι ,θα βρείτε που είναι το πρόβλημα και θα το λύσετε!Μπορεί να είναι κάτι απλό που δε φαντάζεστε καν και να λύνεται ευκολα.

Πριν βάλω αυτή τη κρέμα ένιωθα μια χαρά. Αφού τελείωσα ένιωθα μια περίεργη αίσθηση λες και άλλαξε το δέρμα μου. Τώρα είμαι καλύτερα. Αλλά μόνο εγώ παραπονέθηκα. Έλεγα να πάω πάλι στον γιατρό αλλά τελικά είμαι καλά. Δεν έχουμε μιλήσει και καθόλου για το θέμα μωρό τον τελευταίο καιρό γιατί και οι δυο έχουμε μπλέξει με άλλες υποχρεώσεις. Το μόνο που είχαμε πει είναι να ασχοληθούμε πάλι από το νέο έτος γιατί έπεσα πολύ ψυχολογικά....μέχρι και ο γιατρός μου είπε άστο λίγο πάρε τον χρόνο σου έτσι και αλλιώς είσαι μικρή! Ποτέ δεν ξέρεις μπορεί αυτό το καιρό που το αφήσαμε να είμαστε πιο τυχεροί! Και επαφές δεν είχαμε και πολλές απλά δώσαμε έμφαση στις γόνιμες.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι κρέμα ήταν αυτή?

Αφού προσπαθούσατε στις γόνιμες μπορεί και να έγινε.

κρέμα για μύκητες ήταν που την βάζουν ενδοκολπικά. Τελικά λίγο ξεκίνησε και το στήθος να πονάει αλλά πολύ ελαφριά


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...