Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Nιώθω ότι την κοροϊδεύω....


theodorap

Recommended Posts

Καλησπέρα...

Πρόκειται για μια φίλη μου, μια από τις καλύτερές μου φίλες.

Είναι παντρεμένη κι έχει δύο παιδιά , στις ηλικίες των δικών μου (11 και 7)

Οι άντρες μας είναι επίσης φίλοι από παιδιά, κι έτσι γνωριστήκαμε κι εμείς.

Να μη πολυλογώ, γνωρίζω από χρόνια ότι ο άντρας της την απατά κάθε χριστούγεννα με την πρώην του....

Αυτή ζει στο εξωτερικό κι έρχεται κάθε χρόνο για ένα μήνα....

Πέρισυ ξέφυγε μάλιστα και δήλωνε στον άντρα μου ερωτευμένος κι έτοιμος να διαλύσει την οικογένειά του...

Μετά αυτή έφυγε και το όλο θέμα ηρέμησε....

Τώρα πλησιάζουν οι μέρες που θα έρθει πάλι και στεναχωριέμαι, αγχώνομαι...

νιώθω ότι κοροϊδευω τη φίλη μου...

Αυτή κάποτε μου είχε πει "έτσι και δω τον άντρα σου να κοιτάζει άλλη γυναίκα θα τον μαυρίσω..."

και εγώ υποκρίνομαι......

Δεν ξέρω τι να κάνω....τι είναι σωστό και τι λάθος.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πωπω...δυσκολη περιπτωση... εγω στη θεση σου αρχικα θα το συζητουσα με τον αντρα μου μπας κ βρισκαμε απο κοινου λυση. τι να πω... να πιανατε τον μ..... να του λεγατε να της μιλησει αλλιως θα τοκανεις εσυ;;; κοιτα μονο να εχεις αποδειξεις γιατι μπορει να σε βγαλει ψευτρα ο αλλος...

Link to comment
Share on other sites

πωπω...δυσκολη περιπτωση... εγω στη θεση σου αρχικα θα το συζητουσα με τον αντρα μου μπας κ βρισκαμε απο κοινου λυση. τι να πω... να πιανατε τον μ..... να του λεγατε να της μιλησει αλλιως θα τοκανεις εσυ;;; κοιτα μονο να εχεις αποδειξεις γιατι μπορει να σε βγαλει ψευτρα ο αλλος...

Το έχουμε συζητήσει με τον άντρα μου πολλές φορές....μου ζήτησε να μη της πω τίποτα.....

Ξέρω ότι του έχει μιλήσει πολύ , μάλιστα και μπροστά μου μια φορά, για την ανάγκη αυτή η σχέση να παύσει....

Όμως η κοπέλα αυτή την Παρασκευή έρχεται.... κι αναπόφεκτα θα συναντηθούνε, είναι στην ίδια παρέα.....

κι εγώ εκεί, να βλέπω, να ξέρω και να μη μιλάω....

ντρέπομαι.

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ ντρέπεσαι;

ο άντρας της θα έπρεπε αλλά σας έχει μεταφέρει τις ευθύνες.

Και καλά αυτός,άντρας είναι το πουλί του κάπου θέλει να κελαηδήσει αυτή που ξέρει οτι είναι παντρεμένος κι έχει οικογένεια δεν μπορεί να καταλάβει τη ματαιότητα όλου αυτού;να έρχεται 1 φορά το χρόνο και να νομίζει οτι ζει τον μεγάλο έρωτα;μερικές φορές απορώ πόσο χαζές είμαστε οι γυναίκες!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε συζητήσει με τον άντρα μου πολλές φορές....μου ζήτησε να μη της πω τίποτα.....

Ξέρω ότι του έχει μιλήσει πολύ , μάλιστα και μπροστά μου μια φορά, για την ανάγκη αυτή η σχέση να παύσει....

Όμως η κοπέλα αυτή την Παρασκευή έρχεται.... κι αναπόφεκτα θα συναντηθούνε, είναι στην ίδια παρέα.....

κι εγώ εκεί, να βλέπω, να ξέρω και να μη μιλάω....

ντρέπομαι.

Κακως ντρεπεσαι εσυ.......

Να σε ρωτησω κατι? Εισαι σιγουρη οτι η φιλη σου δεν ξερει ή εστω δεν εχει καταλαβει απολυτως τιποτα για τον αντρα της? Μηπως υποψιαζεται αλλα επειδη ντρεπεται δε στο λεει ή μηπως απλα κανει τα στραβα ματια για το καλο της οικογενειας? Τι γνωμη εχει για αυτη τη κοπελα? Μηπως την υποψιαζεται αλλα δε μιλαει σε κανεναν? Δεν μπορεις να ριξεις αδεια μπας και πιασεις τιποτα? Πολλα ρωταω αλλα ειναι δυσκολη περιπτωση και θελει ιδαιτερο και διακριτικο χειρισμο........εγω σε πρωτη φαση θα προσπαθουσα να καταλαβω αν κοιμαται εντελως η φιλη μου ή αν απλα την τρωει μεσα της και δε το λεει πουθενα.......να ξερα περιπου τουλαχιστον πως να κινηθω, γιατι σιγουρα δε θα το αφηνα ετσι........


UW0Gp2.png

wlX5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιάστε τον κι οι δυο μαζί με τον άντρα σου και πείτε του στα ίσα "ή ξεκόβεις ή το λέμε στη γυναίκα σου" Απλά το θέμα είναι πως δεν θα ξέρετε αν όντως θα ξεκόψει ή απλά θα σας ρίξει στάχτη στα μάτια. Εγώ πάντως θα της έβαζα ψύλους στ' αυτιά, δεν θα την άφηνα να κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, αν ήταν φίλη μου.

Link to comment
Share on other sites

Κακως ντρεπεσαι εσυ.......

Να σε ρωτησω κατι? Εισαι σιγουρη οτι η φιλη σου δεν ξερει ή εστω δεν εχει καταλαβει απολυτως τιποτα για τον αντρα της? Μηπως υποψιαζεται αλλα επειδη ντρεπεται δε στο λεει ή μηπως απλα κανει τα στραβα ματια για το καλο της οικογενειας? Τι γνωμη εχει για αυτη τη κοπελα? Μηπως την υποψιαζεται αλλα δε μιλαει σε κανεναν? Δεν μπορεις να ριξεις αδεια μπας και πιασεις τιποτα? Πολλα ρωταω αλλα ειναι δυσκολη περιπτωση και θελει ιδαιτερο και διακριτικο χειρισμο........εγω σε πρωτη φαση θα προσπαθουσα να καταλαβω αν κοιμαται εντελως η φιλη μου ή αν απλα την τρωει μεσα της και δε το λεει πουθενα.......να ξερα περιπου τουλαχιστον πως να κινηθω, γιατι σιγουρα δε θα το αφηνα ετσι........

Όχι δεν είμαι σίγουρη....πολλές φορές απόρησα πως δεν το έχει καταλάβει τόσα χρόνια....αλλά δείχνει να μην ξέρει....κι έκανα μια φορά συζήτηση πλαγίως, στην οποία δεν έδειξε να υποψιάζεται κάτι....Την κοπέλα αυτή η φίλη μου τη φοβάται.....είναι δηλαδή υποψιασμένη , αλλά δεν φαντάζεται πόσο προχωρημένο είναι το πράγμα...Ο άντρας της μάλιστα προκειμένου να της ρίξει στάχτη στα μάτια, αλλά και για να ρίξουν στάχτη στα μάτια του άντρα της άλλης κοπέλας (κι εκείνη είναι φρεσκοπαντρεμμένη μάλιστα) πήγαν παρέα τριήμερη εκδρομή πέρισυ.....Ούτε τότε κατάλαβε τίποτα η φίλη μου...και είναι έξυπνη κοπέλα γενικά, πολύ λογική....Ίσως κάνει ότι δεν καταλαβαίνει...δεν ξέρω...ούτε πως να ρωτήσω ακριβώς ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πιάστε τον κι οι δυο μαζί με τον άντρα σου και πείτε του στα ίσα "ή ξεκόβεις ή το λέμε στη γυναίκα σου" Απλά το θέμα είναι πως δεν θα ξέρετε αν όντως θα ξεκόψει ή απλά θα σας ρίξει στάχτη στα μάτια. Εγώ πάντως θα της έβαζα ψύλους στ' αυτιά, δεν θα την άφηνα να κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, αν ήταν φίλη μου.

Αυτό ο άντρας μου δε θα το έκανε ποτέ. Τον έχει συμβουλέψει πολλές φορές να κόψει...υπήρξα και μάρτυρας μάλιστα, αλλά ποτέ δε θα τον εκβίαζε με αυτόν τον τρόπο, ακόμα κι αν ήταν για το καλό του.

Θα τον κάλυπτε πιστεύω μάλιστα σε κάθε περίπτωση, θα έβγαινα εγώ τρελλή και θα είχαμε και τον καυγά της αρκούδας, καθώς μου έχει ζητήσει να μη το πω πουθενά..και το γράφω εδώ , κάτω από τη μάσκα της ανωνυμίας, γιατί πραγματικά θα σκάσω.....Δε γίνεται να μη ντρέπομαι όπως μου λέτε......

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ ντρέπεσαι;

ο άντρας της θα έπρεπε αλλά σας έχει μεταφέρει τις ευθύνες.

Και καλά αυτός,άντρας είναι το πουλί του κάπου θέλει να κελαηδήσει αυτή που ξέρει οτι είναι παντρεμένος κι έχει οικογένεια δεν μπορεί να καταλάβει τη ματαιότητα όλου αυτού;να έρχεται 1 φορά το χρόνο και να νομίζει οτι ζει τον μεγάλο έρωτα;μερικές φορές απορώ πόσο χαζές είμαστε οι γυναίκες!

Ναι, δηλώνουν και οι δύο τρελλά ερωτευμένοι, κι ότι ζουν για αυτές τις μέρες .......

Link to comment
Share on other sites

Πέρνεις την ευθύνη να διαλύσεις μια οικογένεια;Θα μου πεις δεν θα την διαλύσεις εσύ,αλλά αυτός που απατά την γυναίκα του, αυτός φέρει τό βάρος του λάθους κλπ κλπ.Συμφωνώ, αλλά εσύ θα μπορείς να είσαι καλά εάν ξέρεις ότι συνέβαλες έστω και λίγο στο να αλλάξεις τόσο δραστικά την ζωή την δική του της γυναίκας του και τον παιδιών του, εάν έχουνε;.Πριν από κάποια χρόνια παντρευόταν μια φίλη μου.Παραμονές του γάμου μάλωσε με τον άντρα της και ήθελε να τα διαλύσει όλα, εγώ της έλεγα να το ξανασκεφτεί,να μην πάρει βιαστικές αποφάσεις γιατί μπορεί να το μετανιώσει, προσπαθούσα δλδ να τα ξαναβρούνε.Τελικά τον έκανε τον γάμο και αυτήν την στιγμή είναι σε ένα πολύ άσχημο διαζύγιο.Βέβαια δεν έφταιγα εγώ που ο γάμος τους δεν πήγε καλά, αλλά μετάνιωσα πολύ που έπαιξα έστω και αυτόν τον μικρό ρόλο, και από τότε είπα ότι συμβουλές και παρεμβάσεις σε τόσο σημαντικά θέματα στην ζωή κάποιου άλλου εγώ δεν ξανακάνω.Σκέψου το γιατί αν το πεις, δεν μπορείς να το πάρεις πίσω.


365dxu7yh5imteme.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, δηλώνουν και οι δύο τρελλά ερωτευμένοι, κι ότι ζουν για αυτές τις μέρες .......

Συγνωμη και πηγαν και 3ημερο μαζι??Δηλαδη εινια φιλοι κανουν παρεα? Κριμα για τον τροπο που εξευτελιζει ο εν λογω ''Κυριος'' την συζηγο του !:|:evil::evil:!!

Και γιατι δεν χωριζουν να ειναι μαζι αφου περνανε τοοοσο καλα??


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Πέρνεις την ευθύνη να διαλύσεις μια οικογένεια;

Όχι δεν την παίρνω....

Για αυτό κι αισθάνομαι τόσο άσχημα...

Γιατί ξέρω πως αν μιλήσω , έστω αν αφήσω μια υποψία , θα διαλυθεί μια οικογένεια....

αλλά είναι τραγικό να βλέπεις τη φίλη σου να κοροϊδευεται έτσι....και μάλιστα εσύ να ξέρεις.....

Αν κάποτε αποκαλυφθεί όλο αυτό και μάθει ότι ήξερα, θα πληγωθεί και από μένα...θα σκεφτεί ότι δεν είμαι φίλη αληθινή.

Μερικές φορές σκέφτομαι, μακάρι να μην ήξερα ούτε εγώ....

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη και πηγαν και 3ημερο μαζι??Δηλαδη εινια φιλοι κανουν παρεα? Κριμα για τον τροπο που εξευτελιζει ο εν λογω ''Κυριος'' την συζηγο του !:|:evil::evil:!!

Και γιατι δεν χωριζουν να ειναι μαζι αφου περνανε τοοοσο καλα??

Ναι είμαστε όλοι στην ίδια παρέα.....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αν ημουν στην θεση σου δνε ξερω τι θα εκανα..... ισως μια συζητηση ψαρεματος στην ουσια για να καταλαβω αν ποτε της τυχαινε(που τις ετυχε δυστυχως)αν θα θελε να το μαθει χωρις να υποψιαστει κατι....

Πιστευω πως θα το ελεγα μπορει να αργουσα να το σκεφτομουν κτλ κτλ αλλα αν μου εδειχνε με τον τροπο της πως θα ηθελε να γνωριζει σε περιπτωση που....

Θα το ελεγα δεν θα μπορουσα να την κοροιδευω και αυτο γιατι βαζω τον εαυτο μου στην θεση της θα ηθελα να το ξερω ναι....

Επισης ισως το ελεγα για να γλιτωσει η κοπελα...γιατι σιγουρα οποια και να ειναι της αξιζει μια καλυτερη τυχη απο αυτο το κελεπουρι που εχει για αντρα...

Το σπιτι του το χαλασε μονος του εδω και χρονια...

Δεν ηταν κατι που εγινε και το μετανιωσε η εγινε μια φορα να κανεις τον χαζο ειναι κατι που επαναλαμβανεται συνεχεια και την κοροιδευουν μπροστα στα μουτρα της και αυτο...δεν αξιζει σε κανεναν


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αν ημουν στην θεση σου δνε ξερω τι θα εκανα..... ισως μια συζητηση ψαρεματος στην ουσια για να καταλαβω αν ποτε της τυχαινε(που τις ετυχε δυστυχως)αν θα θελε να το μαθει χωρις να υποψιαστει κατι....

Δεν της αξίζει αυτό σίγουρα...είναι πολύ καλός άνθρωπος πραγματικά....

και μου έχει πει ότι θα ήθελε να το ξέρει....είχαμε κάνει μαι συζήτηση και την είχα ρωτήσει δήθεν για μένα, αν μάθαινε κάτι για τον άντρα μου αν θα μου το έλεγε κι είχε πει "εννοείται !"

....αλλά δεν την πίστεψα....νομίζω πως δε θα μου το έλεγε....

Είχα σκεφτεί κάποια στιγμή να πιάσω την άλλη....και να της πω να μαζευτεί γιατί θα ενημερώσω τον δικό της άντρα....αλλά με τη συμπεριφορά που είχε πέρισυ, έδειχνε να μην την πολυενδιαφέρει...ο άντρας της....

Τι να πω ρε κορίτσια, είμαι να σκάσω !!!

Ήδη μας έχουν καλέσει στο πάρτυ που θα κάνουν την Παρασκευή για το καλωσόρισμα....σκέφτομαι να μην πάω....

κι έχουμε και την παραμονή των χριστουγέννων μάζωξη....και την πρωτοχρονιά....κι όλο τέτοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...