Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! :P:p:p Κι εμείς αυχενική έχουμε την Πέμπτη. Περισσότερο ο άντρας μου έχει αγχωθεί, για να είμαι ειλικρινής.

Κι εγώ νομίζω ότι συμπτώματά μου υποχωρούν... δεν τολμώ να το πω ακόμη με σιγουριά, αλλά έχω λιγότερες ζαλάδες και κάπως περισσότερη ενέργεια! Βρε λες; Θαύμα θα είναι....

Κι εγώ σίδηρο πριν 5 μέρες ξεκίνησα, νομίζω ότι με κάνει να νιώθω λιγότερο άτονη...

Μαζί θα κάνουμε αυχενική..... Ο δικος μου αντρας είναι πολυ cool και προσπαθει να με χαλαρώσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Καλωσορίζω όλα τα καινούρια κορίτσια στην παρέα μας καλές κ τελειόμηνες εγκυμοσύνες εύχομαι!! Naya τι καλά σε 2 μέρες θα δεις το μωράκι σου κ τέλος το άγχος μετά!! Η αλήθεια είναι οτι εγώ μετά την αυχενική θα ηρεμήσω αλλά αργεί ακόμα...

Τι κάνετε κατά τα άλλα? Τα νέα σας!! Σκέφτομαι να αρχίσω μετά τη 12η εβδομάδα κρέμα για ραγάδες, για πείτε ιδέες!(κρατάω το αμυγδαλελαιο αλλά με ενοχλεί λίγο η μυρωδιά του, είναι έντονη?)

Καλημερα Μαρακι αφουυ εισαι ηδη 11 εβδομαδων κ κατι ημερων γιατι θα κανουμε μαζι αυχενικη αφου εγω ειμαι 8 εβδομαδων μηπως πρεπει να χεις κλεισει εντελως τον τριτο για να κανεις?γιατι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι γινεται 11-13 εβδομαδα


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Anat βαζελίνη προσπαθούσα να βάζω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά με ανατρίχιαζε επιδή κολλούσε και την παράτησα.. κ έκανα αρκετές ραγάδες η αλήθεια είαι γιατί έφτασα και το maximum του βάρους που είχα ποτέ (77 κιλά).. Κ είπα τώρα να δοκιμάσω κάτι που να μην κολλάει κ να μυρίζει ωραία!! Πολύ χαίρομαι που σου περνάεν και τα συμπτώματα σιγά-σιγά.. Και υπομονή την Πέμπτη θα χεις το πρώτο μεγάλο ραντεβού με το μωράκι σου!!

Floreta η elancyl πόσο σου κρατάει περίπου?? ¨οσο για αυτό που λέγαμε με τις σπουδές, δε θα σου πω οτι μου είναι εύκολο, ίσα ίσα που δυσκολε'υομαι αρκετά πλέον και προσπαθώ πολύ γιατί έχοντας ήδη ένα παιδάκι σε ηλικία που καταλαβαίνει και με ζητάει και με διεκδικεί, έχω πολύ περιορισμένο χρόνο για διάβασμα.Το συγκεκριμένο όμως μεταπτυχιακό είναι κάτι που το ήθελα πολύ και προσπαθώ να μην απελπίζομαι κ λέω πως θα τα καταφέρω!!

Εσύ θηρίο κ διδακτορικό!! Μπράβο σου!! ¨ολα καλά θα πάνε!! Κ εσύ την Πέμπτη αυχενική?? Μ ετο καλό!! Τι θα γίνει κορίτσια από τις τελευταίες θα κάνω???

Ιωαννάκι είμαι ημερολογιακά 11 κ κάτι όμως το σπορίδιο είναι μια εβδομάδα πίσω στον υπέρηχο!! Έτσι όταν θα πάω για την αυχενική θα είμαι 13 εβδομάδων υπερηχογραφικά.. Στο επόμενο μας ραντεβού θα μου δώσει και την οριστική ΠΗΤ ο γιατρός.. προς το παρόν μου έχει πει κρατάμε τον 15Αυγουστο..

Λιάνα, που είσαι???

Κατα τα άλλα κορίτσια από δίψα κ εγώ καλά πάω, έχω δίπλα μου ένα μπουκάλι για τη νύχτα και σηκώνομαι κάμποσες φορές για πιπι room... Υπομονή! Θα περάσουν όλα και το καλοκαίρι θα χουμε ζουζούνια στις αγκαλιές μας!!!

Μια καλή μέρα να έχουμε όλες!! Σας φιλώ!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!

Είμαι και εγώ μια από εσάς με ΠΗΤ 13/8/2013. Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και καλά αποτελέσματα στην Αυχενική διαφάνεια για όσες δεν έχετε κάνει. Εγώ ευτυχώς ξεμπέρδεψα, όλα είναι μια χαρά και μάλλον περιμένω κοριτσάκι (για να έχει και αδελφούλα ο Γιαννάκης μου που είναι 18 μηνών).

Οσο για τις ραγάδες μην αγχώνεστε, αν το δέρμα είναι να ανοίξει θα ανοίξει ακόμη και την καλύτερη κρέμα να βάλετε!!!

Να θέσω ένα καίριο ερώτημα; Το εμβόλιο της γρίπης θα το κάνετε;

Γλυκιες καλημέρες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα κορίτσια,ελπίζω να είστε όλες καλά.εγώ έχω 5/2 στο ιπποκράτειο αυχενική αλλά θα κλείσω ραντεβού και στον Ασημακόπουλο αυτήν την εβδομάδα γιατί άλλοι λένε τα καλύτερα για το νοσοκομείο και άλλοι οτι την αυχενική την κάνουν ειδικευόμενοι και δεν θέλω να το ρισκάρω...και έχω και 1 μεγάλη κύστη 7 εκατοστά και φοβάμαι...κορίτσια τι ξέρετε για τις κύστες?έχει τύχει σε καμία?:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και από εμένα. Σήμερα πάμε γιατρό να δούμε το μπεμπέ και να κανονίσουμε το ραντεβού για την αυχενική. Δε βλέπω την ώρα!

Κορίτσια μπράβο σας που συνδυάζετε σπουδές και οικογένεια! Εγώ νομίζω ότι τώρα δε θα είχα κουράγιο να κάνω μεταπτυχιακό (το έκανα αμέσως μετά το πτυχίο) και λίγο πριν τελειώσω έπιασα και δουλειά. Τώρα με δουλειά και παιδί και άλλο ένα στη διαδρομή αισθάνομαι τόσο κουρασμένη που και τα μαθήματα γερμανικών που κάνω σκέφτομαι να τα σταματήσω!

Εγώ από συμπτώματα μάλλον έχω ηρεμήσει, μόνο η υπνηλία με ταλαιπωρεί, αλλά αν κρίνω από την πρώτη εγκυμοσύνη αυτό δε θα σταματήσει πριν γεννήσω(!). Και εγώ διψάω πολύ και πίνω συνέχεια νερό.

Αυτά από εμένα, θα επανέλθω με νεότερα από το γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα κορίτσια,ελπίζω να είστε όλες καλά.εγώ έχω 5/2 στο ιπποκράτειο αυχενική αλλά θα κλείσω ραντεβού και στον Ασημακόπουλο αυτήν την εβδομάδα γιατί άλλοι λένε τα καλύτερα για το νοσοκομείο και άλλοι οτι την αυχενική την κάνουν ειδικευόμενοι και δεν θέλω να το ρισκάρω...και έχω και 1 μεγάλη κύστη 7 εκατοστά και φοβάμαι...κορίτσια τι ξέρετε για τις κύστες?έχει τύχει σε καμία?:(

Εγώ είχα μια κύστη γύρω στα 6 εκ. την οποία αφαίρεσα 3 μήνες μετά τη γέννηση της μικρής μου. Όλα πήγαν μια χαρά. Ο γιατρός μου ήθελε να μην την πειράξει πριν μείνω πρώτη φορά έγκυος, οπότε περιμέναμε και την αγαιρέσαμε μετά.

Τις κύστες της γεννάει ο οργανισμός μας, απλά όσο πιο μεγάλες είναι τόσο πιο επικύνδυνο είναι κάποια στιγμή να σπάσουν και να προκαλέσουν αιμορραγία. Σε αυτές τις περιπτώσεις μην ακούς κανέναν άλλο πέρα από το γιατρό σου. Εκείνος μόνο ξέρει τι είναι καλύτερο για εσένα. Εγώ τον άκουσα και δεν το μετάνιωσα.

Πάντως είναι κάτι που αντιμετωπίζεται σχετικά εύκολα - χωρίς να είμαι και ειδική. Τη δική μου την αφαιρέσαμε λαπαρσκοπικά. Τη μια μέρα μπήκα και το άλλο πρωί ήμουν σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μια κύστη γύρω στα 6 εκ. την οποία αφαίρεσα 3 μήνες μετά τη γέννηση της μικρής μου. Όλα πήγαν μια χαρά. Ο γιατρός μου ήθελε να μην την πειράξει πριν μείνω πρώτη φορά έγκυος, οπότε περιμέναμε και την αγαιρέσαμε μετά.

Τις κύστες της γεννάει ο οργανισμός μας, απλά όσο πιο μεγάλες είναι τόσο πιο επικύνδυνο είναι κάποια στιγμή να σπάσουν και να προκαλέσουν αιμορραγία. Σε αυτές τις περιπτώσεις μην ακούς κανέναν άλλο πέρα από το γιατρό σου. Εκείνος μόνο ξέρει τι είναι καλύτερο για εσένα. Εγώ τον άκουσα και δεν το μετάνιωσα.

Πάντως είναι κάτι που αντιμετωπίζεται σχετικά εύκολα - χωρίς να είμαι και ειδική. Τη δική μου την αφαιρέσαμε λαπαρσκοπικά. Τη μια μέρα μπήκα και το άλλο πρωί ήμουν σπίτι μου.

καλημέρα Βιβή μου,εγώ ποτέ δεν είχα κύστες...1 μήνα πριν μείνω έγκυος είχα πάει στο γιατρό και δεν είχα κύστη,και τον επόμενο μήνα που πήγα αφού εκανα τεστ κ βγήκε θετικό μαζί με το σποράκι είδε κ 2 κύστες.η 1 ήταν 2.5 εκ και η δεύτερη 5 εκ.την Παρασκευή που πήγα 12η εβδομάδα είδε μία κύστη7 εκ.Μου είπε ότι ή ενώθηκαν και φαίνονται σαν μία ή η μία αποροφήθηκε κ η άλλη μεγάλωσε...αν μεγαλώσει τι θα γίνει?μήπως θα ενοχλεί το μωράκι μου?:(:confused:

Link to comment
Share on other sites

(κρατάω το αμυγδαλελαιο αλλά με ενοχλεί λίγο η μυρωδιά του, είναι έντονη?)

το αμυγδαλέλαιο είναι λάδι.Μυρίζει δλδ σαν λάδι-μη σου πώ οτι το ελαιόλαδο μυρίζει πιο έντονα.Εγώ το χρησιμοποιώ ακόμα και για ντεμακιγιάζ ματιών κτλΕίναι πολύ καλό!Το μόνο άσχημο είναι η "λαδίλα¨του.εγώ φορούσα ένα βαμβακερό φανελάκι απο πάνω κ ήμουν οκ.Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις κάποια κρέμα απο αυτές που κυκλοφορούν κ λένε κ τα κορίτσια εδω αλλά είναι κ θέμα επιδερμίδας..


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!

Είμαι και εγώ μια από εσάς με ΠΗΤ 13/8/2013. Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και καλά αποτελέσματα στην Αυχενική διαφάνεια για όσες δεν έχετε κάνει. Εγώ ευτυχώς ξεμπέρδεψα, όλα είναι μια χαρά και μάλλον περιμένω κοριτσάκι (για να έχει και αδελφούλα ο Γιαννάκης μου που είναι 18 μηνών).

Οσο για τις ραγάδες μην αγχώνεστε, αν το δέρμα είναι να ανοίξει θα ανοίξει ακόμη και την καλύτερη κρέμα να βάλετε!!!

Να θέσω ένα καίριο ερώτημα; Το εμβόλιο της γρίπης θα το κάνετε;

Γλυκιες καλημέρες!!!

Γειά σου ΓωγώΖ!!Καλή εβδομάδα και σε σένα!!Με περνάς 3 μέρες στην πητ!!

Δεν ξέρω τιποτα για το εμβόλιο της γρίπης..πρέπει να το κάνουμε??Μήπως είναι επικίνδυνο τώρα?


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Floreta και εγω διψαω πολυ, μάλιστα πηρα και το γιατρο την Παρασκευη και μου είπε οτι ειναι σύνηθες! Και ξέρεις όσο πιο πολύ πίνεις τόσο πιο πολύ κατουριέσαι!
το ιδιο κ εγω μπορω να σου πω οτι ενα μπουκαλι το βραδυ το θελω
Κατα τα άλλα κορίτσια από δίψα κ εγώ καλά πάω, έχω δίπλα μου ένα μπουκάλι για τη νύχτα και σηκώνομαι κάμποσες φορές για πιπι room..
Και εγώ διψάω πολύ και πίνω συνέχεια νερό

Αχ κορίτσια μου να ξέρατε πόσο με ανακουφίζετε... κι έλεγα κι εγω τί στο καλό συμβαίνει; Εγω είμαι η σπαστικιά της υπόθεσης;

Link to comment
Share on other sites

Μαζί θα κάνουμε αυχενική..... Ο δικος μου αντρας είναι πολυ cool και προσπαθει να με χαλαρώσει!

Anat μου καλά αποτελέσματα να έχουμε... οι μέρες πλησιάζουν!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!

Είμαι και εγώ μια από εσάς με ΠΗΤ 13/8/2013. Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και καλά αποτελέσματα στην Αυχενική διαφάνεια για όσες δεν έχετε κάνει. Εγώ ευτυχώς ξεμπέρδεψα, όλα είναι μια χαρά και μάλλον περιμένω κοριτσάκι (για να έχει και αδελφούλα ο Γιαννάκης μου που είναι 18 μηνών).

Γωγω, στην αυχενική βλέπουμε και φύλο; Είμαι ενθουσιασμένη! Έχουμε ΠΗΤ ίδια μέρα! Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα :P

Link to comment
Share on other sites

Floreta η elancyl πόσο σου κρατάει περίπου?? ¨οσο για αυτό που λέγαμε με τις σπουδές, δε θα σου πω οτι μου είναι εύκολο, ίσα ίσα που δυσκολε'υομαι αρκετά πλέον και προσπαθώ πολύ γιατί έχοντας ήδη ένα παιδάκι σε ηλικία που καταλαβαίνει και με ζητάει και με διεκδικεί, έχω πολύ περιορισμένο χρόνο για διάβασμα.Το συγκεκριμένο όμως μεταπτυχιακό είναι κάτι που το ήθελα πολύ και προσπαθώ να μην απελπίζομαι κ λέω πως θα τα καταφέρω!!

Εσύ θηρίο κ διδακτορικό!! Μπράβο σου!! ¨ολα καλά θα πάνε!! Κ εσύ την Πέμπτη αυχενική?? Μ ετο καλό!! Τι θα γίνει κορίτσια από τις τελευταίες θα κάνω???

Elancyl βάζω μια φορά την ημέρα και μόνο στο στήθος και στην κοιλιά από μια κουτσουλιά :) (με φειδώ, δηλαδή!). Είμαι ακόμη στο πρώτο μπουκάλι, πρέπει να έχω ξοδέψει περίπου το μισό μέσα σε 12 μέρες.

Συγχαρητήρια για το κουράγιο σου με το διάβασμα.. πότε παίρνεις το πτυχίο; Σεπτέμβρη ή πρίν έρθει το μωράκι;

Κορίτσια μπράβο σας που συνδυάζετε σπουδές και οικογένεια! Εγώ νομίζω ότι τώρα δε θα είχα κουράγιο να κάνω μεταπτυχιακό (το έκανα αμέσως μετά το πτυχίο) και λίγο πριν τελειώσω έπιασα και δουλειά. Τώρα με δουλειά και παιδί και άλλο ένα στη διαδρομή αισθάνομαι τόσο κουρασμένη που και τα μαθήματα γερμανικών που κάνω σκέφτομαι να τα σταματήσω!

Βιβίκα κι εγώ δε θα ξεκινούσα με τίποτα τώρα... αλλά τό χω 3 χρόνια και το σέρνω το ρημάδι... και κατάλαβα ότι αν δεν το τελειώσω τώρα και έρθουν τα δίδυμα, μετά κλάφτα Χαράλαμπε!

Link to comment
Share on other sites

Floreta μου και στις δύο εγκυμοσύνες έτυχε το έμβρυο να έχει σωστή θέση και μου είπαν το φύλο. Στον Γιαννάκη μου δεν έκαναν λάθος αν γίνει τώρα τι να πω...

naya μου κάνοντας την Αυχενική διαφάνεια στο Μητέρα μας έδωσαν χαρτί ενημέρωσης για το εμβόλιο. Ο γιατρός μου ήταν υπερ αλλά έχω διαβάσει διάφορα. Πρέπει να κλείσεις την 12η εβδομάδα και μετά μπορείς να το κάνεις. Θα ρωτήσω και τον Παιδίατρό μας με τον οποίο έχουμε καλές σχέσεις να πάρω και από εκείνον γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Έρχομαι κι εγώ στην παρέα σας με ΠΗΤ 3/8! Είμαι η Χαρά 28 ετών και έχω έναν λεβέντη 10 μηνών και τώρα περιμένουμε με χαρά τον/την δεύτερο/η. Έχουμε κάνει την αυχενική μας και όλα καλά. Φύλο δεν μπορέσαμε να διακρίνουμε ακόμα...ίσως την επόμενη φορά.

Σχετικά με τις ραγάδες που συζητάτε τελευταία, μετά από μεγάααααλη έρευνα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, διαπίστωσα πως τελικά είναι κατά 95% θέμα επιδερμίδας. Αν δλδ είναι να κάνεις θα κάνεις, οπότε αν δεν τις μπορείτε κιόλας τις κρέμες, μην ζορίζεστε και πολύ. Πίνετε πολύ νερό και ευχηθείτε να έχετε ελαστική επιδερμίδα. Εγώ δόξα το Θεό δεν έκανα ούτε μία παρ' όλο που δεν έβαλα καθόλου κρέμες (εκτός από 3-4 φορές στον 6ο μήνα...έτσι για να πω πως έβαλα). Αν ωστόσο έχετε την διάθεση και τον χρόνο, κακό δεν κάνει να βάζετε φυσικά.

Με το καλό να ευχηθώ σε όλες να υποδεχτούμε τα μωράκια μας, και πάνω απ' όλα...με έναν μόνο πόνο!!!

ahZxp3.png

2013.pngMake a pregnancy ticker


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...