Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Κοριτσαρες μου καλησπερα!!

Με χασατε παλι ε?Δεν το κανω επιτηδες κοριτσια!

Αρρωστησε ο μικρος μου και τρεχουμε με αντιβιωσεις και απιστευτη γκρινια!

Εχει αλλαξει πολυ σαν παιδακι!!Εχει γινει πολυ πιο δυσκολος και με θελει και συνεχως διπλα του!Τα χω παιξει!!

Ξοτικο απο λαρισα κι εσυ?Παντρευτηκες θεσσαλονικη και εφυγες?

Αμα ξαναρθεις να τα πουμε κι απο κοντα!

Μαρακι εγω εχω αυχενικη τη δευτερα!Θυμαμαι και καποια αλλη εχει δευτερα!Μηπως εισαι εσυ?

Συγχαρητηρια για τα μαθηματα και καλη συνεχεια στα επομενα!

Κιλα εγω δεν ξερω ποσο ειμαι συν(η ζυγαρια μου τα χει παιξει) αλλα η κοιλιτσα εκανε κανονικοτατη στρογυλαδα!

Και στον Αντωνη μου εδειξα αμεσως!!

Συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια για τις αυχενικες σας!

Οσο για αναγουλες, νιωθω πολυ τυχερη που δεν εχω καθολου! Πολυ σπανια και στην αρχη λιγο!Τα επιδοματα ισχυουν ολα, απλα το βοηθημα τοκετου δεν δινεται στο χερι αν πας σε συμβεβλημενη κλινικη με εοπυυ! Εγω αν αω καισαρικη θα κανω επισκληριδιο, αλλα α παω για φτ δεν ξερω αν θα μου κανει ο γιατρος γιατι μπορει να θελει να βλεπει ακριβως τους πονους μου λογο προηγηθησας κτ

Καλώς το κορίτσι μας!!!!!!!!άντε και είχα αρχίσει να ανυσηχώ..Από Ελασσόνα είμαι δίπλα στη Λάρισα,φαντάζομαι την ξέρεις.Έχω Θεσσαλονίκη 12 χρόνια τώρα...έφυγα με το που τελείωσα το σχολείο αλλά έρχομαι συχνά στη μανούλα και στο μπαμπούλη μου :P Αγαπώ πολλή Λάρισα,όποτε έρχομαι δε μαζεύομαι,αγαπώ 1000-1000 και Φάληρο!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα Ναι εννοείται όταν έρθω θα σου πώ αν καταφέρουμε να βρεθούμε για καφεδάκι...έχεις fb?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Πως πάνε τα κέφια? Εγω κομ σι κομ σα, δεν τα πήγα καλά χθες και στενοχωρήθηκα. Ήταν και μάθημα που είχα ασχοληθεί. (φανταστείτε και να μην είχα) Τελοσπάντων προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί έχω δρόμο ακομα!! Σήμερα θα πάρω τηλ και τον γιατρο να κλείσουμε ραντεβού! Ανυπομονώ!!! Μαγδα καλώς μας ήρθες! Βρε κορίτσια η μέση μου με έχει τσακίσει δε βολεύομαι καθόλου, ούτε στην καρέκλα ούτε στο κρεβάτι, ούτε στον καναπέ, μόνο ορθια κάπως κ από κιλά είμαι τα ίδια γιατί τώρα έχασα που ήμουν άρρωστη αυτά τα γραμμάρια που χα πάρει..

Μαράκι μου ετοιμάζεται το σώμα για να αντέξει το μωράκι...και εγώ έτσι είμαι και το είπα στο γιατρό και μου έδωσε μαγνήσιο...εγώ και το βράδυ που κοιμάμαι όταν πάω να γυρίσω ξυπνάω από τον πόνο και νομίζω ότι τα κοκαλάκια μου κάνουν κρατς-κρατς...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες και τις κοιλιτσες?

τι κανετε?Εγω εδω εστειλα τα παιδια παιδικο και προσπαθω να δουλεψω........να βγαλω δηλαδη θεματα για καποιο διαγωνισμα.......

να συστηθω κιολας. Με λενε Φλωρα και ειμαι μαθηματικος, οχι διορισμενη, φροντιστηρια και ιδιατερα...........

Μαρακι εισαι φοιτητρια?Μπραβο χαρας στο κουραγιο σου!Σπουδες και παιδια........καλη επιτυχια στην υπολοιπη εξεταστικη σου......

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Φλώρα!:-P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δώστε μου λίγο τα φώτα σας!

Σήμερα ξεκίνησα το legofer μια αμπούλα το πρωί και μια το βράδυ πείτε μου λίγο τι ώρα το παίρνουμε το πρωί και τι ώρα το βράδυ και πρέπει να είναι σε άδειο στομάχι?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δώστε μου λίγο τα φώτα σας!

Σήμερα ξεκίνησα το legofer μια αμπούλα το πρωί και μια το βράδυ πείτε μου λίγο τι ώρα το παίρνουμε το πρωί και τι ώρα το βράδυ και πρέπει να είναι σε άδειο στομάχι?

εγω το παιρνω μονο το πρωι.με το που ξυπνησω παιρνω το χαπι για τον θυροειδη κ μετα απο μιση ωρα το σιδηρο το πινω σκετο κ απο πανω ενα ποτηρι χυμο πορτοκαλι εχει καλυτερη απορροφηση κ μετα απο μιση ωρα παιρνω κ το φυλλικο κ μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω πρωινο.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω το παιρνω μονο το πρωι.με το που ξυπνησω παιρνω το χαπι για τον θυροειδη κ μετα απο μιση ωρα το σιδηρο το πινω σκετο κ απο πανω ενα ποτηρι χυμο πορτοκαλι εχει καλυτερη απορροφηση κ μετα απο μιση ωρα παιρνω κ το φυλλικο κ μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω πρωινο.

Ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου απλά εμένα μου έδωσε και βράδυ ίσως γιατί είχα χαμηλό αιματοκρίτη και χαμηλή φερριτίνη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτίτσια!!

εγω το παιρνω μονο το πρωι.με το που ξυπνησω παιρνω το χαπι για τον θυροειδη κ μετα απο μιση ωρα το σιδηρο το πινω σκετο κ απο πανω ενα ποτηρι χυμο πορτοκαλι εχει καλυτερη απορροφηση κ μετα απο μιση ωρα παιρνω κ το φυλλικο κ μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω πρωινο.
Κορίτσια δώστε μου λίγο τα φώτα σας!

Σήμερα ξεκίνησα το legofer μια αμπούλα το πρωί και μια το βράδυ πείτε μου λίγο τι ώρα το παίρνουμε το πρωί και τι ώρα το βράδυ και πρέπει να είναι σε άδειο στομάχι?

Ιωαννάκι κι εγώ παίρνω Τ4 για το θυρεοειδή εδώ και πολλά χρόνια και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι το σίδηρο πρέπει να τον παίρνω όσο πιο μακρυά γίνεται από το χάπι του θυρεοειδούς γιατί δεν γίνεται καλή απορρόφηση! Κοίταξέ το!

Οπότε παίρνω το πρωί κανονικά το χάπι μου για το θυρεοειδή και το απόγευμα κατά τις 5-6 που γυρίζω από το γραφείο και έχω ούτως ή άλλως άδειο στομάχι στίβω πορτοκαλάδα και παίρνω και το σίδηρο μαζί. Βραδυνό τρώμε στις 8 οπότε έχει περάσει αρκετή ώρα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτίτσια!!

Ιωαννάκι κι εγώ παίρνω Τ4 για το θυρεοειδή εδώ και πολλά χρόνια και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι το σίδηρο πρέπει να τον παίρνω όσο πιο μακρυά γίνεται από το χάπι του θυρεοειδούς γιατί δεν γίνεται καλή απορρόφηση! Κοίταξέ το!

Οπότε παίρνω το πρωί κανονικά το χάπι μου για το θυρεοειδή και το απόγευμα κατά τις 5-6 που γυρίζω από το γραφείο και έχω ούτως ή άλλως άδειο στομάχι στίβω πορτοκαλάδα και παίρνω και το σίδηρο μαζί. Βραδυνό τρώμε στις 8 οπότε έχει περάσει αρκετή ώρα :P

εχω ρωτησει την γιατρο μου την ενδοκρινολογο κ μου πε οτι δεν υπαρχει προβλημα τωρα τι να σου πω


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάλι εγώ είμαι... τι θα γίνει μ αυτές τις αναγούλες???? Δεν αντέχω άλλο από το πρωί μέχρι το βράδυ το στομάχι μου είναι ανακατεμένο!!!! Μου το πάνε από εβδομάδα σε εβδομάδα αλλά καμία βελτίωση:(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς το κορίτσι μας!!!!!!!!άντε και είχα αρχίσει να ανυσηχώ..Από Ελασσόνα είμαι δίπλα στη Λάρισα,φαντάζομαι την ξέρεις.Έχω Θεσσαλονίκη 12 χρόνια τώρα...έφυγα με το που τελείωσα το σχολείο αλλά έρχομαι συχνά στη μανούλα και στο μπαμπούλη μου :P Αγαπώ πολλή Λάρισα,όποτε έρχομαι δε μαζεύομαι,αγαπώ 1000-1000 και Φάληρο!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα Ναι εννοείται όταν έρθω θα σου πώ αν καταφέρουμε να βρεθούμε για καφεδάκι...έχεις fb?

Ναι εννοειται πως την ξερω!Αλιμονο!

Πως συνδιαζεις χιλια χειλια και φαληρο?Ακρα αντιθετα!!

Κι εγω παντως λατρευω μπουζουκια!Μπουζουκοβια καλα καταλαβες! :)

Εχω και facebook ναι, σου στελνω πμ με το ονομα!

Ιωαννακι 28 το χαπι θυρεοειδη με το σιδηρο και το ασβεστιο πρεπει να εχουν μεταξυ τους 4 ΩΡΕΣ διαφορα οπωσδηποτε!Μου το ειπε ο ενδοκρινολογος μου!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... βρε κορίτσια όλο προβλήματα είμαστε... καούρες, εμετοί, αυπνίες, συχνουρία.... κινούμενα ράκη!

μήπως να πουμε και τιποτα ευχάριστο μπας και φτιάξει η διάθεση;

Οι άντρες σας τι λένε; Είναι χαρούμενοι;

Εμένα ο δικός μου είναι ξετρελαμένος! Όλο μου χαιδεύει την κοιλιά και μιλάει στα κοριτσάκια του, κι εγώ κάνω ψιλή φωνούλα, ότι δήθεν του απαντάνε!!

Και τις έχουμε ονομάσει τη μια "υπναρούλα" και την άλλη "ατακτούλα" γιατί στην αυχενική η μια δεν ηθελε να ξυπνήσει με τίποτα, ενώ η ατακτούλα όλο κλοτσιές και σβούρες έδινε!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ακομα δεν το εχουμε συνηδητοποιησει καλα καλα η αληθεια ειναι!

Μας απορροφαει τοσο ο γιος, ο οποιος ειναι πανω στην τρελα του τωρα, που ξεχναμε οτι ειμαι και εγκυος!Κανα υπερυχογραφημα μας επαναφερει στην πραγματικοτητα! :tongue:


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Μόλις γυρισα από τη σχολή! Όλα τέλεια!! Τι κάνετε? Εγώ πτώμα, νυστάζω όσο δεν πάει!! Αύριο έχουμε ραντεβού με το γιατρό μας για αυχενική 10.15 το βραδυ! Λιάνα κ εμείς μια από τα ίδια.. Στον Κωστή ήμασταν μεσα στην τρελή χαρά, εννοείται οτι και τώρα χαιρόμαστε αλλά μάλον η 1η εγκυμοσύνη είναι αλλιώς... Τώρα έχουμε τον μικρό που μας αποσπά το 100% της προσοχής κ της ενέργειας.. Flosummer κάνω μεταπτυχιακό στο τμήμα Στατιστικής & Ασφαλιστικής, όχι όμως στην Εφαρμοσμένη στατιστική, το άλλο που προσφέρουν στον Αναλογισμό.. Floreta σχετικά με το spss ξέρω πολύ βασικά πράγματα δεν νομίζω οτι θα μπορώ να σε βοηθήσω στο επίπεδο που θες.. αυτό που μπορώ να κάνω αν θες είναι να σου στείλω ηλεκτρονικές σημειώσεις Στατιστικών μεθόδων που ίσως σε βοηθήσουν...


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... βρε κορίτσια όλο προβλήματα είμαστε... καούρες, εμετοί, αυπνίες, συχνουρία.... κινούμενα ράκη!

μήπως να πουμε και τιποτα ευχάριστο μπας και φτιάξει η διάθεση;

Οι άντρες σας τι λένε; Είναι χαρούμενοι;

Εμένα ο δικός μου είναι ξετρελαμένος! Όλο μου χαιδεύει την κοιλιά και μιλάει στα κοριτσάκια του, κι εγώ κάνω ψιλή φωνούλα, ότι δήθεν του απαντάνε!!

Και τις έχουμε ονομάσει τη μια "υπναρούλα" και την άλλη "ατακτούλα" γιατί στην αυχενική η μια δεν ηθελε να ξυπνήσει με τίποτα, ενώ η ατακτούλα όλο κλοτσιές και σβούρες έδινε!!

Αν υπήρχε like θα το πάταγα σε αυτό το ποστ!! Τι τρυφερό!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...