Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!

Καθε μερα ξυπναω χαραματα!!!

Θα φυγουν λετε καποια στιγμη αυτες οι αυπνιες????

Και εγω παιρνω χαπι για θυροειδη το eythirox των 50!!!

Μαρακι περιμενουμε νεα!!!!!:):) Μαλλον θα εχεις δει και το φυλο:):)

Στις 12 εβδομαδες και κατι που θα κανω αυχενικη φαινεται το φυλλο???


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρα στον Σωτηριαδη ειχε κανει β επιπεδου ο αδερφος μου και ειχε μεινει πολυ ευχαριστημενος!!!!! Εκει θα δειτε σιγουρα το φυλλο!!!!

ανατ πως πανε οι αναγούλε???αρχισαν να περναν???


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?βλεπω ολες εχουμε θεμα με τον θυροειδη.τελικα ειχατε δικιο για το σιδηρο εγω η χαζη δεν ειχα καταλαβει καλα τι μου ειπε.εγω επαιρνα το τ4 88 κ τωρα παιρνω τ4 100 κ μια φορα την εβδομαδα το τ4 125 κ καθε εναμιση μηνα να κανω εξετασεις κ αναλογως θα μου το ρυθμιζει.χτες κοριτσια ειδα λιγο αιμα κ στεναχωρεθηκα πηρα τηλ το γιατρο κ μου πε ολο το σ/κ ξαπλα,κουραστηκα χτες εκανα κατι δουλιτσες στο σπιτι,βλεπετε η μαμα μου ειναι μακρια,ο αντρουλης μου με βοηθαει οσο μπορει κ η πεθερα μου που ειναι κ κοντα στην κοσμαρα της.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!! Ήρθα να προσθέσω άλλο ένα κοριτσάκι στο καφέ μας!!!!! Αχ έχω ενθουσιαστεί!!!!!!!!!!! Δεν περίμενα με τίποτα κορίτσι αν και το ήθελα πολύ!! ¨ολα καλά, το μπεμπέκι αναπτύσεται φυσιολογικά, μου έγραψε επαναληπτικές εξετάσεις προγεννητικού θα πάω από Δευτέρα να τις κάνω και ραντεβού πάλι σε 4 περίπου εβδομάδες!!!!! Μου έγραψε να παίρνω και το Ferofollic ένα την ημέρα, και να σταματήσω το φιλισίν. Αχ κορίτσια, ξυπνησα από τη χαρά μου και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, αφού και το οτι έχω διάβασμα δεν με ενοχλεί καθόλου αυτή τη στιγμή!!!

ΣΑς αφήνω, πάω να οργανωθώ να διαβάσω γιατί θέλω το απογευμα αν προλάβω να πάω με τον σύζυγο για ψώνια!! Σας φιλώ!!!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σ/Κ σε όλες εύχομαι! Ευελπιστώ κι εγώ να γίνω μανούλα τον Αύγουστο του 2013, μετά από μια παλλίνδρομη και μια σχετική ταλαιπωρία μέχρι να μείνω έγκυος... Το μωράκι μας είναι υγιέστατο, κατά 80% αγοράκι, και το περιμένουμε το αργότερο στις 08/08! Εγώ έχω μόλις μια εβδομάδα που έχει ισιώσει λίγο το στομάχι μου, άρχισα να τρώω φυσιολογικά και να παίρνω λίγα γραμμάρια... Μόλις ξεκίνησα και Τ4 των 50, μαζί με σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο. Πολλή χημεία νιώθω... Έχει ξεκινήσει καμία έρευνα αγοράς σε μαγαζιά, νοσοκομεία κλπ.;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!!!

Απ΄ότι βλέπω όλες έχουμε θυρεοειδή ελαφρώς... ξεχαρβαλωμένο!! ;)

Δεν πειράζει, ας είναι μόνο αυτό και τα υπόλοιπα ρυθμίζονται :P

Καλημέρα φιλενάδες!!!!! Ήρθα να προσθέσω άλλο ένα κοριτσάκι στο καφέ μας!!!!! Αχ έχω ενθουσιαστεί!!!!!!!!!!! Δεν περίμενα με τίποτα κορίτσι αν και το ήθελα πολύ!! ¨ολα καλά, το μπεμπέκι αναπτύσεται φυσιολογικά, μου έγραψε επαναληπτικές εξετάσεις προγεννητικού θα πάω από Δευτέρα να τις κάνω και ραντεβού πάλι σε 4 περίπου εβδομάδες!!!!! Μου έγραψε να παίρνω και το Ferofollic ένα την ημέρα, και να σταματήσω το φιλισίν. Αχ κορίτσια, ξυπνησα από τη χαρά μου και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, αφού και το οτι έχω διάβασμα δεν με ενοχλεί καθόλου αυτή τη στιγμή!!!

ΣΑς αφήνω, πάω να οργανωθώ να διαβάσω γιατί θέλω το απογευμα αν προλάβω να πάω με τον σύζυγο για ψώνια!! Σας φιλώ!!!!

Συγχαρητήριαααα για τη μπεμπούλα σας!!!! Φιογκάκια και φραουλίτσες μυρίζομαι.... Φαντάζομαι θα σου έφυγε και το άγχος τώρα!!! Καλό ΣΚ!

καλημερα κοριτσια τι κανετε?βλεπω ολες εχουμε θεμα με τον θυροειδη.τελικα ειχατε δικιο για το σιδηρο εγω η χαζη δεν ειχα καταλαβει καλα τι μου ειπε.εγω επαιρνα το τ4 88 κ τωρα παιρνω τ4 100 κ μια φορα την εβδομαδα το τ4 125 κ καθε εναμιση μηνα να κανω εξετασεις κ αναλογως θα μου το ρυθμιζει.χτες κοριτσια ειδα λιγο αιμα κ στεναχωρεθηκα πηρα τηλ το γιατρο κ μου πε ολο το σ/κ ξαπλα,κουραστηκα χτες εκανα κατι δουλιτσες στο σπιτι,βλεπετε η μαμα μου ειναι μακρια,ο αντρουλης μου με βοηθαει οσο μπορει κ η πεθερα μου που ειναι κ κοντα στην κοσμαρα της.

Πως είσαι σήμερα; Εύχομαι καλύτερα!!!

Καλημέρα και καλό Σ/Κ σε όλες εύχομαι! Ευελπιστώ κι εγώ να γίνω μανούλα τον Αύγουστο του 2013, μετά από μια παλλίνδρομη και μια σχετική ταλαιπωρία μέχρι να μείνω έγκυος... Το μωράκι μας είναι υγιέστατο, κατά 80% αγοράκι, και το περιμένουμε το αργότερο στις 08/08! Εγώ έχω μόλις μια εβδομάδα που έχει ισιώσει λίγο το στομάχι μου, άρχισα να τρώω φυσιολογικά και να παίρνω λίγα γραμμάρια... Μόλις ξεκίνησα και Τ4 των 50, μαζί με σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο. Πολλή χημεία νιώθω... Έχει ξεκινήσει καμία έρευνα αγοράς σε μαγαζιά, νοσοκομεία κλπ.;

Καλώς όρισες Νεφέλη μου!! Καλή εγκυμοσύνη και ένα υγειέστατο μπεμπάκι εύχομαι! Κι εμείς ταλαιπωρηθήκαμε κάπως, με εξωσωματική πιάσαμε τα μπεμπάκια μας. Εμείς για κλινική θα πάμε στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη γιατί εκεί ξεγεννά η γυναικολόγος μας. Όσο για μαγαζια ακόμη κρατιέμαι, δεν έχω πάρει απολύτως τίποτα. Επειδή περιμένουμε δίδυμα και θα έχουμε πολλά έξοδα, θέλω πρώτα να δω τι μπορώ να πάρω από φίλους που δε χρειάζονται πια τα μωρουδιακά τους :P

Καλό ΣΚ σε όλες τις μέλλουσες και ήδη μανούλες!!! Σας το ευχόμαστε και οι 3!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρα στον Σωτηριαδη ειχε κανει β επιπεδου ο αδερφος μου και ειχε μεινει πολυ ευχαριστημενος!!!!! Εκει θα δειτε σιγουρα το φυλλο!!!!

ανατ πως πανε οι αναγούλε???αρχισαν να περναν???

Τι να σου πω μαγδα μου....σήμερα είμαι κάπως καλύτερα αλλά φοβάμαι να το πω γιατί έτσι είχα πει πριν 20 μέρες και τελικά επιστρέψαν δριμύτερες!!!!! Και ο πονοκέφαλος σήμερα είναι καλύτερα!

καλημερα κοριτσια τι κανετε?βλεπω ολες εχουμε θεμα με τον θυροειδη.τελικα ειχατε δικιο για το σιδηρο εγω η χαζη δεν ειχα καταλαβει καλα τι μου ειπε.εγω επαιρνα το τ4 88 κ τωρα παιρνω τ4 100 κ μια φορα την εβδομαδα το τ4 125 κ καθε εναμιση μηνα να κανω εξετασεις κ αναλογως θα μου το ρυθμιζει.χτες κοριτσια ειδα λιγο αιμα κ στεναχωρεθηκα πηρα τηλ το γιατρο κ μου πε ολο το σ/κ ξαπλα,κουραστηκα χτες εκανα κατι δουλιτσες στο σπιτι,βλεπετε η μαμα μου ειναι μακρια,ο αντρουλης μου με βοηθαει οσο μπορει κ η πεθερα μου που ειναι κ κοντα στην κοσμαρα της.

Πρόσεχε κουκλίτσα μου και ξεκουράσου σήμερα! Μη στεναχωριέσαι είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη και ειδικά όταν αλλάζουμε μήνα!

Καλημέρα φιλενάδες!!!!! Ήρθα να προσθέσω άλλο ένα κοριτσάκι στο καφέ μας!!!!! Αχ έχω ενθουσιαστεί!!!!!!!!!!! Δεν περίμενα με τίποτα κορίτσι αν και το ήθελα πολύ!! ¨ολα καλά, το μπεμπέκι αναπτύσεται φυσιολογικά, μου έγραψε επαναληπτικές εξετάσεις προγεννητικού θα πάω από Δευτέρα να τις κάνω και ραντεβού πάλι σε 4 περίπου εβδομάδες!!!!! Μου έγραψε να παίρνω και το Ferofollic ένα την ημέρα, και να σταματήσω το φιλισίν. Αχ κορίτσια, ξυπνησα από τη χαρά μου και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, αφού και το οτι έχω διάβασμα δεν με ενοχλεί καθόλου αυτή τη στιγμή!!!

ΣΑς αφήνω, πάω να οργανωθώ να διαβάσω γιατί θέλω το απογευμα αν προλάβω να πάω με τον σύζυγο για ψώνια!! Σας φιλώ!!!!

Bravo Μαράκι και εσύ κοριτσάκι full του ροζ το cafe Αυγούστου:P:p:p

Καλημέρα και καλό Σ/Κ σε όλες εύχομαι! Ευελπιστώ κι εγώ να γίνω μανούλα τον Αύγουστο του 2013, μετά από μια παλλίνδρομη και μια σχετική ταλαιπωρία μέχρι να μείνω έγκυος... Το μωράκι μας είναι υγιέστατο, κατά 80% αγοράκι, και το περιμένουμε το αργότερο στις 08/08! Εγώ έχω μόλις μια εβδομάδα που έχει ισιώσει λίγο το στομάχι μου, άρχισα να τρώω φυσιολογικά και να παίρνω λίγα γραμμάρια... Μόλις ξεκίνησα και Τ4 των 50, μαζί με σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο. Πολλή χημεία νιώθω... Έχει ξεκινήσει καμία έρευνα αγοράς σε μαγαζιά, νοσοκομεία κλπ.;

Nefelaki καλώς μας ήρθες και εσύ και το αγοράκι σου γιατί έχει πέσει πολύ κορίτσι στον ορίζοντα:D

Όσο για το shopping κρατιέμαι με νύχια και με δόντια!!!! Ο δικός μου γιατρός είναι στο Μητέρα στο Λητώ και στο Ρέα και χωρίς να το έχω ψάξει ακόμα σκέφτομαι λίγο περισσότερο το Ρέα μιας και είναι ολοκαίνουργιο! Τώρα για την ώρα ψάχνουμε σπίτι για να μετακομίσουμε....οπότε καταλαβαίνεις:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nefeli_13 καλώς μας ήρθες! Με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το αγοράκι σου!! Ο γιατρός μου μιας και ιδιώτης μου είπε πάμε οπου θες, αν και προτιμάει το ΡΕΑ σαν πιο καινούριο. Κ εμείς εκεί λέμε γιατί είναι καινούριο, και από το ΜΗΤΕΡΑ που γέννησα τον γιο μου δεν είχα μείνει ιδιαίτερα ικανοποιημένη.. Όσο για τα ψώνια, όσο και αν ανυπομονώ θέλω να περιμένω να τσουλήσει λίγο ο καιρός.. Μετα τον 7 το κόβω να ξεκινάω αγορές!! Άσε που κ περιμένω κ εγώ όπως η Floreta να δω τι θα χρειαστώ γιατί υπάρχουν πολλά κοριτσάκια στην παρέα, οπότε θα μου δώσουν πολλά ρουχάκια!! Αυτό που σίγουρα χρειάζομαι είναι καρότσι, ο μικρός το έβγαλε οφ το δικό του.. και φυσικά κρεβατακι και καινούριο στρώμα! Floreta μου ναι ηρέμησα και τώρα δειλά δειλά θα ανακοινώσω παραέξω την εγκυμοσύνη μου! Κορίτσια δεν φαντάζεστε πόσο έχω χαρεί! Με τίποτα δεν περίμενα κορίτσι! Αφού στην αρχή νομίζαμε μας κάνει πλάκα ο γιατρός!!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επαναφέρω την λίστα που είχε φτιάξει στην αρχή η Λιάνα.. Όσες θέλετε συμπληρώστε, να μαζευόμαστε!!

Μαράκι8 ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

Anat ΠΗΤ 15/08/2013

Flosummer ΠΗΤ 18/08/2013

ΒΙΒΗ ΠΗΤ 18/08/2013

liana87 ΠΗΤ 27/08/2013

alikys ΠΗΤ 08/09/2013

nikx ΠΗΤ 10/09/2013

marykorinthos ΠΗΤ ???


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια επαναφέρω την λίστα που είχε φτιάξει στην αρχή η Λιάνα.. Όσες θέλετε συμπληρώστε, να μαζευόμαστε!!

Μαράκι8 ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

Anat ΠΗΤ 15/08/2013(κοριτσακι)

Flosummer ΠΗΤ 18/08/2013

ΒΙΒΗ ΠΗΤ 18/08/2013

liana87 ΠΗΤ 27/08/2013

alikys ΠΗΤ 08/09/2013

nikx ΠΗΤ 10/09/2013

marykorinthos ΠΗΤ ???

Μαρακι και εγώ σκεφτόμουνα αυτή τη λίστα απλά τώρα είμαστε πολύ περισσότερες!!!

Link to comment
Share on other sites

alikys ΠΗΤ 08/09/2013

Μαράκι8 ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

Anat ΠΗΤ 15/08/2013(κοριτσακι)

Flosummer ΠΗΤ 18/08/2013

ΒΙΒΗ ΠΗΤ 18/08/2013

liana87 ΠΗΤ 27/08/2013

nikx ΠΗΤ 10/09/2013

marykorinthos ΠΗΤ ???


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ανατ να στο κάνω κ εσένα ροζ στη λίστα? που περιμένουμε μπεμπούλες???? ¨εχω καταχαρεί όπως βλέπεις θέλω τα πάντα ροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοζ


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για το ζεστό καλωσόρισμα! Δεν ήξερα ότι όλες οι νύφες για το γιό μου είναι μαζεμένες εδώ... :rolleyes: Με το καλό λοιπόν όλες να αγκαλιάσουμε τα ροζ και μπλε μωράκια μας!

Floreta, κι εμένα πρώτη επιλογή είναι να δω τι έχουν συγγενείς και φίλοι και μετά θα αρχίσω τις αγορές. Προς το παρόν έχω φτιάξει λίστες με το τι θα χρειαστούμε και χαζεύω στο νετ για προσφορές.

anat, καλή αναζήτηση εύχομαι! Εμείς ευτυχώς δε χρειάζεται να μετακομίσουμε αλλά θα κάνουμε κάποιες μικρομετατροπές στο σπίτι μάλλον κατά το Πάσχα. Ο δικός μου ο γιατρός είναι μόνο στο Λητώ οπότε δεν εχω άλλη επιλογή, αν και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το μαιευτήριο.

Μαράκι, μετά τον 7ο λες για ψώνια; Εγώ σκέφτομαι αν θα αντέχω τότε... Με την κοιλιά τούρλα και μέσα στο κατακαλόκαιρο να γυρνάω τα μαγαζιά... Δεν ξέρω! Γι' αυτό λέω να ξεκινήσω λίγο νωρίτερα!

Καλή Κυριακή εύχομαι σε όλες!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...