Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημερα σας! Θελω να κανω μια ερωτηση... εχει νιωσει καμια σας το μωρακι? Το βραδυ που κοιμομουν ξυπνησα επειδη κατι ενιωσα για δευτερολεπτα να στριφογυρναει στην κοιλια μου και φοβαμαι μηπως επειδη θελω τοοοοσο πολυ να το νιωσω... η φαντασια μου μου κανει κολπα! Δεν το εχω ξανα νιωσει αυτο ποτε μου. Λετε να αρχισε να μου δινει σημαδια? Εχω μπει στην 15η εβδομαδα και την αλλη Παρασκευη εχω ραντεβου στον γιατρο για υπερηχο. Εχω τρομερο αγχος... Πειτε μου πως καποια απο εσας εχει νιωσει κατι παρομοιο και πως δεν το βγαζω απο την φαντασια μου...


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι8 σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον. Σου στέλνω με πμ το email μου αν μπορείς να μου στείλεις τις σημειώσεις! :P:p:p

Μαριάννα 13 αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ μου θα δεις ότι ανέφερα κάπου κι εγώ ότι ένιωσα το ένα μωράκι. Κι εγώ 15η εβδομάδα είμαι και νομίζω το ένιωσα πριν 2-3 μερες! Είχε πολύ μικρή διάρκεια και το ένιωσα σα γουργουρητό. Ήταν ακριβως στο σημείο που μου έδειξαν ότι βρίσκεται το μωρό όταν πήγα για την αυχενική. Από τότε δεν ένιωσα κάτι ξανά :cry:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... βρε κορίτσια όλο προβλήματα είμαστε... καούρες, εμετοί, αυπνίες, συχνουρία.... κινούμενα ράκη!

μήπως να πουμε και τιποτα ευχάριστο μπας και φτιάξει η διάθεση;

Οι άντρες σας τι λένε; Είναι χαρούμενοι;

Εμένα ο δικός μου είναι ξετρελαμένος! Όλο μου χαιδεύει την κοιλιά και μιλάει στα κοριτσάκια του, κι εγώ κάνω ψιλή φωνούλα, ότι δήθεν του απαντάνε!!

Και τις έχουμε ονομάσει τη μια "υπναρούλα" και την άλλη "ατακτούλα" γιατί στην αυχενική η μια δεν ηθελε να ξυπνήσει με τίποτα, ενώ η ατακτούλα όλο κλοτσιές και σβούρες έδινε!!

10000000 likes......

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι8 σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον. Σου στέλνω με πμ το email μου αν μπορείς να μου στείλεις τις σημειώσεις! :P:p:p

Μαριάννα 13 αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ μου θα δεις ότι ανέφερα κάπου κι εγώ ότι ένιωσα το ένα μωράκι. Κι εγώ 15η εβδομάδα είμαι και νομίζω το ένιωσα πριν 2-3 μερες! Είχε πολύ μικρή διάρκεια και το ένιωσα σα γουργουρητό. Ήταν ακριβως στο σημείο που μου έδειξαν ότι βρίσκεται το μωρό όταν πήγα για την αυχενική. Από τότε δεν ένιωσα κάτι ξανά :cry:

Καλημερα! Δεν εχω χρονο για να διαβασω τα μηνυματα σας γιατι ειμαι μονη στη δουλεια, αρρωστησε η αλλη κοπελα που δουλευουμε μαζι και τωρα τρεχω μονη. Απο το να με κολλησει και εμενα....ας κατσει καλυτερα σπιτι της! Ολη μερα, οταν δεν κανω κατι, εχω το χερι στην κοιλια μπας και νιωσω κατι και βρηκε να κουνηθει οταν κοιμομουν?????? Μου εδωσες κουραγιο και πλεον αρχιζω να πιστευω πως δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου!!! Καλη σας μερα!!!


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!! Μαριάννα μου το μωράκι σου θα είναι, είσαι σε καλή εβδομάδα και ειδικά αν είσαι πολύ αδύνατη, σίγουρα το μπεμπεδάκι είναι. Αχ εμείς έχουμε ραντεβού το βράδυ και έχω αγωνία. Φοβάμαι πως κάτι δε θα πάει καλά, δεν ξέρω γιατί


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στα κορίτσια!!! Μαριάννα μου το μωράκι σου θα είναι, είσαι σε καλή εβδομάδα και ειδικά αν είσαι πολύ αδύνατη, σίγουρα το μπεμπεδάκι είναι. Αχ εμείς έχουμε ραντεβού το βράδυ και έχω αγωνία. Φοβάμαι πως κάτι δε θα πάει καλά, δεν ξέρω γιατί

ολα καλα θα πανε αντε τυχερη θα δει το μωρακι σου σημερα θα περιμενουμε να μας πεις............


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτίτσια!!

Ιωαννάκι κι εγώ παίρνω Τ4 για το θυρεοειδή εδώ και πολλά χρόνια και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι το σίδηρο πρέπει να τον παίρνω όσο πιο μακρυά γίνεται από το χάπι του θυρεοειδούς γιατί δεν γίνεται καλή απορρόφηση! Κοίταξέ το!

Οπότε παίρνω το πρωί κανονικά το χάπι μου για το θυρεοειδή και το απόγευμα κατά τις 5-6 που γυρίζω από το γραφείο και έχω ούτως ή άλλως άδειο στομάχι στίβω πορτοκαλάδα και παίρνω και το σίδηρο μαζί. Βραδυνό τρώμε στις 8 οπότε έχει περάσει αρκετή ώρα :P

Καλημέρα και από εμένα!

Και εγώ παίρνω Τ4. Το καλό - κακό είναι ότι η μέρα μου ξεκινάει πολύ νωρίς, στις 5 και 30 το πρωί, οπότε το παίρνω εκείνη την ώρα. Πρωινό τρώω μετά από περίπου 20 με 30 λεπτά. Το πρώτο μπουκαλάκι σιδήρου (παίρνω το Fysiosol) το παίρνω κατά τις 2 το μεσημέρι και φαγητό τρώω γύρω στις 3. Το δεύτερο το παίρνω το βράδυ κατά τις 10 και τρώω κάτι κατά τις 10 και 30.

Το ασβέστιο το παίρνω το πρωί κατά τις 10 και 30 στη δουλειά.

Κορίτσια, εσείς αλλάζετε τη θεραπεία ανάλογα με τις μηνιαίες αιματολογικές εξετάσεις? Εγώ κάνω FT4 και TSH κάθε μήνα, δίνω τα αποτελέσματα στην ενδοκρινολόγο μου και ανάλογα προσαρμόζουμε ή αλλάζουμε είτε τη δοσολογία είτε και την περιεκτικότητα του φαρμάκου. Ξεκίνησα με Τ4 137 και τώρα έχω πάει σε 150 ένα κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Και εγώ παίρνω Τ4. Το καλό - κακό είναι ότι η μέρα μου ξεκινάει πολύ νωρίς, στις 5 και 30 το πρωί, οπότε το παίρνω εκείνη την ώρα. Πρωινό τρώω μετά από περίπου 20 με 30 λεπτά. Το πρώτο μπουκαλάκι σιδήρου (παίρνω το Fysiosol) το παίρνω κατά τις 2 το μεσημέρι και φαγητό τρώω γύρω στις 3. Το δεύτερο το παίρνω το βράδυ κατά τις 10 και τρώω κάτι κατά τις 10 και 30.

Το ασβέστιο το παίρνω το πρωί κατά τις 10 και 30 στη δουλειά.

Κορίτσια, εσείς αλλάζετε τη θεραπεία ανάλογα με τις μηνιαίες αιματολογικές εξετάσεις? Εγώ κάνω FT4 και TSH κάθε μήνα, δίνω τα αποτελέσματα στην ενδοκρινολόγο μου και ανάλογα προσαρμόζουμε ή αλλάζουμε είτε τη δοσολογία είτε και την περιεκτικότητα του φαρμάκου. Ξεκίνησα με Τ4 137 και τώρα έχω πάει σε 150 ένα κάθε μέρα.

Κι εγώ κάνω εξετάσεις κάθε μήνα!

Αυτό που με ανησύχησε είναι ότι η TSH μου στις τελευταίες εξετάσεις κυριολεκτικά γκρεμοτσακίστηκε! Έφτασε στο 0,3!!! Το έβλεπα και δεν πίστευα τα μάτια μου. Η ενδοκρινολόγος μου είπε να μην ανησυχώ, ότι έχει πολλές διακυμάνσεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και μου μείωσε τη δόση. Τώρα παίρνω Τ4 των 62. Εγώ έχω 2 μικρούς όζους, γι΄αυτό το παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!! Μαριάννα μου το μωράκι σου θα είναι, είσαι σε καλή εβδομάδα και ειδικά αν είσαι πολύ αδύνατη, σίγουρα το μπεμπεδάκι είναι. Αχ εμείς έχουμε ραντεβού το βράδυ και έχω αγωνία. Φοβάμαι πως κάτι δε θα πάει καλά, δεν ξέρω γιατί

Έλα μην έχεις αγωνία, όλα καλά θα πάνε! Είσαι μικρή σε ηλικία και αυτό είναι υπέρ σου! Και θα δείτε και το μωράκι σας που με λίγη τύχη θα κάνει τούμπες και θα το απολαύσετε! :P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλα μην έχεις αγωνία, όλα καλά θα πάνε! Είσαι μικρή σε ηλικία και αυτό είναι υπέρ σου! Και θα δείτε και το μωράκι σας που με λίγη τύχη θα κάνει τούμπες και θα το απολαύσετε! :P:p:p

Πφφ το ελπίζω γιατί είμαι λίγο down σήμερα.. ίσως μου βγαίνει και κούραση γιατί δεν κοιμάμαι πολύ αυτόν τον καιρό.. Δε μπορώ να συγκεντρωθώ και να διαβάσω :(


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Πφφ το ελπίζω γιατί είμαι λίγο down σήμερα.. ίσως μου βγαίνει και κούραση γιατί δεν κοιμάμαι πολύ αυτόν τον καιρό.. Δε μπορώ να συγκεντρωθώ και να διαβάσω :(

Σε καταλαβαίνω απόλυτα :rolleyes::rolleyes:

πάρτο λίγο πιο χαλαρά!

Αυτό που κάνεις είναι πολύ σημαντικό και δύσκολο πράγμα: 1 παιδάκι + εγκυμοσύνη + δουλειά με πνευματικές απαιτήσεις (γιατί άλλο θα ήταν να κάνεις μια δουλειά που δε χρειάζεται να βάζεις το μυαλό σου να δουλεύει στο φουλ)

Καμιά φορά το ξεχνάμε (κι εγώ μαζί) αλλά η αλήθεια είναι πως δεν πρέπει να είμαστε υπερβολικά αυστηρές με τον εαυτό μας γιατί ήδη κάνουμε τόσα πολλά ;);)

Όλα καλά θα πάνε στην αυχενική!!!

Κορίτσια πάω να διαβάσωωωω! Αρκετά χάζεψα!!! Τα λέμε αργότερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!! Μαριάννα μου το μωράκι σου θα είναι, είσαι σε καλή εβδομάδα και ειδικά αν είσαι πολύ αδύνατη, σίγουρα το μπεμπεδάκι είναι. Αχ εμείς έχουμε ραντεβού το βράδυ και έχω αγωνία. Φοβάμαι πως κάτι δε θα πάει καλά, δεν ξέρω γιατί

Μαράκι όλα θα πάνε καλά!!!!!! Άντε τυχερούλα θα δεις το bebe σου σήμερα:P:p περιμένουμε νέα σου!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα :rolleyes::rolleyes:

πάρτο λίγο πιο χαλαρά!

Αυτό που κάνεις είναι πολύ σημαντικό και δύσκολο πράγμα: 1 παιδάκι + εγκυμοσύνη + δουλειά με πνευματικές απαιτήσεις (γιατί άλλο θα ήταν να κάνεις μια δουλειά που δε χρειάζεται να βάζεις το μυαλό σου να δουλεύει στο φουλ)

Καμιά φορά το ξεχνάμε (κι εγώ μαζί) αλλά η αλήθεια είναι πως δεν πρέπει να είμαστε υπερβολικά αυστηρές με τον εαυτό μας γιατί ήδη κάνουμε τόσα πολλά ;);)

Όλα καλά θα πάνε στην αυχενική!!!

Κορίτσια πάω να διαβάσωωωω! Αρκετά χάζεψα!!! Τα λέμε αργότερα!

Κάλο διάβασμα κουκλίτσα μου φίλησε μου και την ατακτούλα και την υπναρούλα (πολύ μου άρεσε το μήνυμα σου)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα κι από μας!

Σήμερα το πρωί είδαμε το μπεμπέ μας και μας έκανε όλο φιγουρίνια. Τόσο πολύ που δεν καταφέραμε να δούμε το φύλο. Έχει φτάσει πλέον τα 140 γρ. και 17 εκατοστά. Δόξα το Θεό όλα φυσιολογικά. Σκέτο κουκλίιιιιιιι...........!!!

Κλείσαμε και για β' επιπέδου στις 22 Μαρτίου στον Σωτηριάδη και ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα χαζά......ευτυχώς δουλεύω πολύ και θα ξεχνιέμαι!

Μιας και μάλλον είμαι η πιο προχωρημένη σε ηλικία κύησης θα σας πω το εξής. Κι εγώ έχει εδώ και 3 βδομάδες που νιώθω κάτι φτερουγίσματα και ήμουν σίγουρη πως ήταν το μωράκι μου, αλλά σήμερα η γιατρός μου είπε πως είναι πολύ νωρίς για να το νιώθω και πως αυτά που νιώθω κατά πάσα πιθανότητα είναι οι συσπάσεις της μήτρας. Ό,τι και να ναι πάντως εμένα με κάνει να σκέφτομαι το φιστικάκι μου οπότε χαμογελώ έτσι κ αλλιώς.........


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω ετσι ξερω, οτι ειναι πολυ νωρις να ειναι το μωρακι...Μετα τη 16 αισθανεσαι κατι..Ειναι το εντερο που μοιαζει πολυ...

Μαρακι ολα καλα θα πανε!Τι καλα που θα δεις το μπεμπουλακι σημερα!

Αχ θελω κι εγωωωω!! :D Περιμενουμε νεαααα!!!

Βιβη κι εγω καθε μηνα κανω!Ετσι πρεπει στην εγκυμοσυνη!

Τωρα για αριθμους που λετε δεν ξερω τι ειναι!!

Εγω παιρνω τα thyrormone 0.1 (5 μερες απο ενα και 2 απο δυο)

Χαρα τελεια νεα!!Μπραβο!!Θα το μαθετε και το φυλο!Σημασια εχει που το μπεμπε ειναι μια χαρα!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...