Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Κοριτσια μια συμβουλη για το θεμα καροτσι. αν εχετε μικρα αυτοκινητα να προσεξετε τι αγορα θα κανετε.Εγω την πατησα και αναγκαστικα να αγορασω και δευτερο αφου ειχα μαρτυρησει επειδη δεν χωρουσε τιποτε αλλο στο πορτ-μπαγκαζ...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια χαιρετωωωωω!!!Σε 2 ωρες εχω την αυχενικη μου οποτε παω να φαω, να κανω ενα ντουζακι και να παω και τον μικρο απο την πεθερα μου!!Φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!!! :D

Καλή επιτυχία!!! Περιμένουμε νέα!

Link to comment
Share on other sites

Λιανα με το καλο να μας πεις τα νεα μολις γυρισεις!!!!!!!!!!!οποτε εγω ειμαι η τελευταια που εχω αυχενικη.....................οσο για τις αγορες που λετε εγω τα περισσοτερα πραγματα θα μου τα δωσει η κουμπαρα μου που εχει ηδη δυο παιδακια οποτε μετα βλεπω τι θα παρω για συμπληρωμα αλλα ολα αυτα απ τον 7ο μηνα κ μετα


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Έχω και μια άλλη ερώτηση: Εμείς έχουμε 2 αυτοκίνητα, ένα εγώ και ένα ο άντρας μου... δηλαδή με 2 μωρά θα πρέπει να αγοράσουμε 4 καθίσματα :shock::shock::shock::shock:;;;

ή......μπαινοβγαίνουν εύκολα;

εσείς πως τα βολέψατε;

Floreta γέλασα με την εικόνα.... πραγματικά σοκ!!!! Αλλά νομίζω ότι είναι υπερβολή;)

Εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτά με τη βάση isofix, που είναι πιο ασφαλή και δεν υπάρχει περίπτωση να τα τοποθετήσεις λάθος, και να τα μετακινούμε ολόκληρα από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο! Φαντάζομαι ότι δεν είναι και το πιο εύκολο-ευχάριστο πράγμα...

Nefelaki νομίζω ότι αυτά που έχουν isofix δεν έχουν θέση relax η οποία είναι πολύ χρήσιμη γιατί όταν τα μωρά κοιμούνται στο αυτοκίνητο-πράγμα πολύ σύνηθες-είναι πολύ βολικό!

Κοριτσια χαιρετωωωωω!!!Σε 2 ωρες εχω την αυχενικη μου οποτε παω να φαω, να κανω ενα ντουζακι και να παω και τον μικρο απο την πεθερα μου!!Φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!!! :D

Καλή επιτυχία κουκλίτσα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nefelaki νομίζω ότι αυτά που έχουν isofix δεν έχουν θέση relax η οποία είναι πολύ χρήσιμη γιατί όταν τα μωρά κοιμούνται στο αυτοκίνητο-πράγμα πολύ σύνηθες-είναι πολύ βολικό!

Το αρνητικό με το isofix είναι ότι πρέπει να πάρεις ένα για την ομάδα 0 (0-9 κιλά) και άλλο για την ομάδα 1 (9-18 κιλά). Το πρώτο έχει σίγουρα την τελείως επίπεδη θέση, το δεύτερο δεν ξέρω αλλά θα ρωτήσω, καλά που μου το είπες! Απλά εμείς σκεφτόμασταν το isofix γιατί κάνουμε συχνά ταξίδια μέσω της υπέροχης και απόλυτα ασφαλούς εθνικής οδού και θέλουμε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο... Τα απλά καθισματάκια δένουν με τις ζώνες του αυτοκινήτου; Είναι τόσο ασφαλή; Μου έβαλες ιδέες τώρα... :rolleyes:


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το αρνητικό με το isofix είναι ότι πρέπει να πάρεις ένα για την ομάδα 0 (0-9 κιλά) και άλλο για την ομάδα 1 (9-18 κιλά). Το πρώτο έχει σίγουρα την τελείως επίπεδη θέση, το δεύτερο δεν ξέρω αλλά θα ρωτήσω, καλά που μου το είπες! Απλά εμείς σκεφτόμασταν το isofix γιατί κάνουμε συχνά ταξίδια μέσω της υπέροχης και απόλυτα ασφαλούς εθνικής οδού και θέλουμε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο... Τα απλά καθισματάκια δένουν με τις ζώνες του αυτοκινήτου; Είναι τόσο ασφαλή; Μου έβαλες ιδέες τώρα... :rolleyes:

nefelaki επειδή εγώ δεν έχω άλλο παιδάκι όμως αυτό με το καρεκλάκι το έζησα με τον ανηψιό μου. Του είχα πάρει δώρο το πρώτο καρεκλάκι το οποίο δεν ξέρω αν είχε isofix και τους βόλεψε πάρα πολύ και το παιδί έμεινε εκεί μέχρι τα 4(είχα πάρει από τα πιο ακριβό) όταν λοιπόν θα του έκανα δώρο και το δεύτερο καρεκλάκι το μόνο που μου ζήτησαν ήταν να έχει θέση ρελαχ και το είχα ψάξει πάρα πολύ! Τώρα όμως έχω ραντεβού στο bebejou με τη φίλη μου για να δούμε κάτι γι αυτήν που είναι 7 μηνών οπότε θα ρωτήσω ξανά

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα κι εγω!!3 ωρες μας ταλαιπωρουσε το μικρουλη!!Ευτυχως ομως ολα καλα!Η ΠΗΤ μου τελικα επιστρεφει στις 27/8 !

Ηταν πολυ κινητικο και καθοταν οπως ακριβως καθοταν και ο αδερφος του στα υπερυχογραφηματα!!!

Οπως καταλαβατε...προσθετω αλλο ενα τσουτσουνι στην παρεα!!

xara_84 ΠΗΤ 03/08/3013

Nefeli_13 ΠΗΤ 08/08/2013 (Αγοράκι)

alikys ΠΗΤ 08/09/2013

ksotiko ΠΗΤ 12/08/2013

Floreta ΠΗΤ 13/08/2013 (Κοριτσάκια)

Anat ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

Μαράκι8 ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

christina27 ΠΗΤ 17/08/2013 (Αγορακι)

Flosummer ΠΗΤ 18/08/2013

ΒΙΒΗ ΠΗΤ 18/08/2013

liana87 ΠΗΤ 27/08/2013 (Αγοράκι )

Magda ΠΗΤ 31/08/2013


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα κι εγω!!3 ωρες μας ταλαιπωρουσε το μικρουλη!!Ευτυχως ομως ολα καλα!Η ΠΗΤ μου τελικα επιστρεφει στις 27/8 !

Ηταν πολυ κινητικο και καθοταν οπως ακριβως καθοταν και ο αδερφος του στα υπερυχογραφηματα!!!

Οπως καταλαβατε...προσθετω αλλο ενα τσουτσουνι στην παρεα!!

xara_84 ΠΗΤ 03/08/3013

Nefeli_13 ΠΗΤ 08/08/2013 (Αγοράκι)

alikys ΠΗΤ 08/09/2013

ksotiko ΠΗΤ 12/08/2013

Floreta ΠΗΤ 13/08/2013 (Κοριτσάκια)

Anat ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

Μαράκι8 ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

christina27 ΠΗΤ 17/08/2013 (Αγορακι)

Flosummer ΠΗΤ 18/08/2013

ΒΙΒΗ ΠΗΤ 18/08/2013

liana87 ΠΗΤ 27/08/2013 (Αγοράκι )

Magda ΠΗΤ 31/08/2013

καλημερα μπραβο που ολα πηγαν καλα!!!!!!!!!αντε τυχερη 3 αντρες θα σε προσεχουν πως κ πως


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τι κανετε? Βλεπω την υπεροχη λιστουλα σας και θα ηθελα να μπω και εγω. Ελπιζω να μαθω το φυλο του μωρου την Παρασκευη που εχουμε υπερηχο. Λογω καιρου ειμαι χαλια γιατι με ποναει ολο μου το σωμα... και εκει που ειχα ηρεμησει με το στηθος.. απο χθες αρχισε παλι να ποναει τοσο πολυ που δεν μπορω να το αγγιξω! Εχω τρομερο αγχος για τον υπερηχο και δεν μπορω να ηρεμησω με τιποτα. Νευρα εχω... τα παντα εχω!! Ευτυχως που με καταλαβαινει ο καλος μου και με αντεχει!! :D


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!!!

Είδαμε τα ζουζουνάκια μας χτες, την υπναρούλα και την ατακτούλα!!! Για την ακρίβεια ήταν και οι δυο ατακτούλες χτες, όλο σβούρες έκαναν και έχουν αρχίσει να σπρώχνουν η μια την άλλη!! Μεγαλώσανε και πια οι δυο σάκοι είναι σε επαφή και σίγουρα αντιλαμβάνονται η μια την παρουσία της άλλης! Το φύλο δυστυχώς δεν το σιγουρέψαμε 100% γιατί το μηχάνημα της γυναικολόγου δεν ήταν τόσο καλό όσο εκεί που πήγαμε για την αυχενική και απογοητευτήκαμε κάπως. Από διάθεση είμαι κομσί-κομσά, ως συνήθως δεν κοιμήθηκα και πολύ αλλά τουλάχιστον χαίρομαι που είδα τις ζουζούνες!!!

Καλημερα! Τι κανετε? Βλεπω την υπεροχη λιστουλα σας και θα ηθελα να μπω και εγω. Ελπιζω να μαθω το φυλο του μωρου την Παρασκευη που εχουμε υπερηχο. Λογω καιρου ειμαι χαλια γιατι με ποναει ολο μου το σωμα... και εκει που ειχα ηρεμησει με το στηθος.. απο χθες αρχισε παλι να ποναει τοσο πολυ που δεν μπορω να το αγγιξω! Εχω τρομερο αγχος για τον υπερηχο και δεν μπορω να ηρεμησω με τιποτα. Νευρα εχω... τα παντα εχω!! Ευτυχως που με καταλαβαινει ο καλος μου και με αντεχει!! :D

Μαριάννα μου, από τις ορμόνες είναι.... είναι φυσιολογικό... προσπάθησε να χαλαρώσεις λιγάκι και θα περάσει η κακή διάθεση... Κι αυτοί οι άντρες μας τι να πω... άγιοι άνθρωποι!

Επεστρεψα κι εγω!!3 ωρες μας ταλαιπωρουσε το μικρουλη!!Ευτυχως ομως ολα καλα!Η ΠΗΤ μου τελικα επιστρεφει στις 27/8 !

Ηταν πολυ κινητικο και καθοταν οπως ακριβως καθοταν και ο αδερφος του στα υπερυχογραφηματα!!!

Οπως καταλαβατε...προσθετω αλλο ενα τσουτσουνι στην παρεα!!

χιχι καλώς τον τσουτσούναρό μας!! :P:p

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου!!! Καλημέρα!!! Λιάνα μου συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα!!! Όμορφα θα είναι δυο αγοράκια με μικρή κιόλας διαφορά, θα γίνουν τα καλύτερα φιλαράκια! Άλλωστε χρειαζόμαστε κ λίγο μπλε στη λίστα!! Floreta "Μεγαλώσανε και πια οι δυο σάκοι είναι σε επαφή και σίγουρα αντιλαμβάνονται η μια την παρουσία της άλλης" τι όμορφα που θα πρέπει να νιώθουν τα μικρούλια σου εκει μέσα .. παρέα η μία στην άλλη!

Μαριαννα υπομονή.. Με το καλό να μάθεις το φύλο την Παρασκευή..

Τα υπόλοιπα κορίτσια, τι κάνουν?


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

http://www.motherbaby.gr/compare.php?lang=1

Χαζεύοντας λοιπόν στο ιντερνετ βρήκα αυτό! Ίσως πάμε να ρίξουμε μια ματιά το Σάββατο, έτσι να χαζέψουμε κ λίγο, να κάνουμε κ έρευνα αγοράς.. Λένε πως κάνουν κ δώρο ένα μαξιλάρι θηλασμού στις μέλλουσες μανούλες που επισκέπτονται πρώτη φορά το κατάστημα!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και από μένα, χθες πήγα με μια φίλη στο bebejou και μπήκα λίγο σε mood.... Άσχετο από κοιλιά κορίτσια τίποτα... παστώνομαι βέβαια με την κρέμα για να μη κάνω ραγάδες, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους;)

Λιάνα μου συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα και άντε βρε με το καλό το παλικαράκι σου.... τρεις άντρες βασίλισσα θα σε έχουν!!!! Floreta μου τι ωραία που είδες τις ζουζουνίτσες σου!

Εγώ είχα αύριο ραντεβού άλλα επειδή ο άντρας μου είχε δουλεία το ακυρώσαμε και το επόμενο διαθέσιμο ήταν την επόμενη Τετάρτη και δε θέλω να περιμένω:(

Link to comment
Share on other sites

Πωπω anat σε καταλαβαινω...Θα χα τοσα νευρα και αγωνια..Ξερω νευρα δε θα πρεπε, δε θα 'φτεγε ο αντρας μου αλλα εγω θα ειχα!χαχαχα :tongue:

Μαριαννα με το καλο να δειτε το φυλο του μωρου σας!Να απολαυσεις εναν τελειο υπερυχο!

Floreta η φραση που αντεγραψε και το Μαρακι τα λεει ολα!!

Συγκηνηθηκα μολις τη διαβασα!Τι υπεροχο συναισθημα πρεπει να ειναι αυτο!Ενα θαυμα x 2 !!

Νεφελη ειμαστε ηδη 3-3 ! Περιμενουμε να δουμε με αγωνια και τα υπολοιπα!

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια!Η αληθεια ειναι οτι ενω το ηξερα βαθια μεσα μου οτι εχω αγορακι- το ενστικτο της μανας που λενε, ηλπιζα σ ενα κοριτσακι!Αφου ρωτησα το γιατρο για περιθωριο λαθους αλλα μου το ξεκοψε!Μου ειπε κανενα αλλα αν θες να ελπιζεις αντε να σου δωσω πολυυυυυυυ λιιιιιιιγες πιθανοτητες!!! :rolleyes:

Αλλα ναι ενταξει!Θα χει παρεα ο Αντωνακης μου!Ισως ειναι καλυτερα για τα παιδια να ειναι του ιδιου φυλου!Τι να πω?Παρηγορια!χαχαχα :oops:


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...