Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Για την κοιλιά δεν το συζητώ, εγώ έχω ήδη κοιλάρα και δεν κρύβεται με τίποτα. Διάμετρος 98cm (στο ύψος του αφαλού) από 70 που είχα πριν μείνω έγκυος. Τη μέτρησα χτες! Αλλά είναι επειδή είναι δίδυμα :tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nikx συγχαρητηρια πολύ χαρηκα:):):)

Λιανα καλη επιτυχια στην αυχενικη:):) εγω θα παω αυριο!!! Εχω μια αγωνία!!!!

Και εμενα πρωτα ο Θεος θα ειναι το πρωτο μου παιδακι υστερα απο πολλες ατυχίες και προσπάθειες!!!!! Ειμαι 29 χρονων και με λένε Μάγδα!!!:):) Δεν εχω παρει κιλά και ανυπομονω να φουσκωσει η κοιλίτσα!!!! Ενα μικρο καρουμπαλάκι εχω κανει χαμηλά:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

xara_84 ΠΗΤ 03/08/3013

Nefeli_13 ΠΗΤ 08/08/2013 (Αγοράκι)

ksotiko ΠΗΤ 12/08/2013

Floreta ΠΗΤ 13/08/2013 (Κοριτσάκια)

Μαράκι8 ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

Anat ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

Flosummer ΠΗΤ 18/08/2013

ΒΙΒΗ ΠΗΤ 18/08/2013

christina27 ΠΗΤ 17/08/2013 (Αγορακι)

liana87 ΠΗΤ 31/08/2013

Magda ΠΗΤ 31/08/2013

alikys ΠΗΤ 08/09/2013

marykorinthos ΠΗΤ ???

nikx ΠΗΤ ??/10/2013


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λιάνα μιας και είσαι δευτομανούλα θα πρέπει να καθοδηγήσεις εμάς τις πρωτάρες, ε; Κι εγώ έχω απορρίψει πορτμπεμπε, καλαθούνα και λίκνο! Επίσης μου είπαν ότι και ο αποστειρωτής είναι άχρηστος. Τι λες εσύ;

Έτσι κι εγώ Floreta, το πήγα μοδίστρα και ήταν μούρλια!!! Τια την κοιλιά μην τρελένεσαι... Είναι δυο και σίγουρα θα φαίνεται περισσότερο!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω!!!Ευχομαι το ιδιο για όλα τα κορίτσια!!! Στην αρχη ο υπερηχος μου εβγαλε ΠΗΤ 1 Σεπ μετα εγινε 3 Σεπ και πριν μια εβδομαδα εβγαλε 31 Αυγ!!! Αυριο που θα παω για αυχενικη θα ρωτησω ποτε εχω τελικα ΠΗΤ!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα από τη λιστα τα κορίτσια που δεν μας έχουν πει ΠΗΤ, όταν γνωρίζουν ας το προσθέσουν οι ίδιες ;) Τα έβαλα και με ημερολογιακή σειρα:

xara_84 ΠΗΤ 03/08/3013

Nefeli_13 ΠΗΤ 08/08/2013 (Αγοράκι)

alikys ΠΗΤ 08/09/2013

ksotiko ΠΗΤ 12/08/2013

Floreta ΠΗΤ 13/08/2013 (Κοριτσάκια)

Anat ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

Μαράκι8 ΠΗΤ 15/08/2013 (Κοριτσάκι)

christina27 ΠΗΤ 17/08/2013 (Αγορακι)

Flosummer ΠΗΤ 18/08/2013

ΒΙΒΗ ΠΗΤ 18/08/2013

liana87 ΠΗΤ 31/08/2013

Magda ΠΗΤ 31/08/2013

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση.Δεν εχω πει ακομα σε κανεναν δικο μου ανθρωπο τιποτα.Ευτυχως τα μοιραζομαι με ολες εσας που σιγουρα με καταλαβαινετε...

Nikx συγχαρητηρια πολύ χαρηκα:):):)

Λιανα καλη επιτυχια στην αυχενικη:):) εγω θα παω αυριο!!! Εχω μια αγωνία!!!!

Σε ευχαριστω Μαγδα.Κατσε να παω να κανω καμια χοριακη πρωτα και να δω και τιποτα στον υπερηχο γιατι φοβαμαι ακομα.

Καλα αποτελεσματα στις αυχενικες σας κοριτσακια και φυσικα σε φυλο ο,τι επιθυμειτε... ;)


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Floreta, σχετικά με το καθισματάκι του αυτοκινήτου, εμείς πήραμε ένα πολυκαρότσι που συμπεριλαμβάνει και πορτ-μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου μέχρι 9 κιλά. Επειδή ο δικός μας είναι αρκετά ανεπτυγμένος, κατά τον 6ο μήνα χρειαστήκαμε άλλο και πήραμε ένα έως 28 κιλά που είναι. Αυτό που έχουμε τώρα είναι πολύ καλύτερο και σταθερό από το πρώτο αλλά και εκείνο έκανε τη δουλειά του. Αν δεν πάρεις πολυκαρότσι, πάρε ένα και καλό που λένε από 0-όσο πάει...

α!...και ζηλεύω την κοιλίτσα σου!!! Εμένα τίποτα ακόμα βρε παιδιά...τίποτα.......


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!Ευχομαι το ιδιο για όλα τα κορίτσια!!! Στην αρχη ο υπερηχος μου εβγαλε ΠΗΤ 1 Σεπ μετα εγινε 3 Σεπ και πριν μια εβδομαδα εβγαλε 31 Αυγ!!! Αυριο που θα παω για αυχενικη θα ρωτησω ποτε εχω τελικα ΠΗΤ!!!!

Με το καλό η αυχενική, θα δεις πολύ ωραίες εικόνες και θα σου δώσει την οριστική ΠΗΤ!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο αποστειρωτης εαν δε θηλασεις για μενα ειναι πολυ καλος!

Αλλιως αν δεν εχεις θα πρεπει να αποστειρωνεις τα μπουκαλια σε κατσαρολα!Εμενα αυτο μου φαινοταν ταλαιπωρια!

Nikx γι αυτο ειμαστε εδω, οχι μονο για τος χαρες αλλα και για τις πιο δυσκολες καταστασεις...


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη, εμένα το πορτ-μπεμπέ και ο αποστειρωτής μου χρειάστηκαν πάντως. Το πορτ-μπεμπέ κυρίως γιατί ενσωματωνόταν στο καρότσι κι έτσι όταν πηγαίναμε κάπου, το μωρό είχε και καρότσι και κρεβατάκι. Όσο για τον αποστειρωτή, επειδή την πάτησα, προτείνω να πάρετε. Όταν γύρισα από την κλινική, επειδή ήμουν σίγουρη πως θα θηλάσω, δεν είχα πάρει τίποτα παρά μόνο 2-3 μπουκάλια. Οι θηλές μου όμως μάτωσαν στην κλινική και τις πρώτες μέρες έπρεπε να βγάζω με το θήλαστρο το γάλα και να του το δίνω σε μπουκάλι. Φαντάζεσαι το σοκ που δεν είχα αποστειρωτή. Έτρεχε ο άντρας μου σαν τρελλός και πήρε άρον άρον έναν. Οι παιδίατροι συνηστούν την αποστείρωση μέχρι τον 6ο μήνα απ' όσο ξέρω.


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση.Δεν εχω πει ακομα σε κανεναν δικο μου ανθρωπο τιποτα.Ευτυχως τα μοιραζομαι με ολες εσας που σιγουρα με καταλαβαινετε...

Σε ευχαριστω Μαγδα.Κατσε να παω να κανω καμια χοριακη πρωτα και να δω και τιποτα στον υπερηχο γιατι φοβαμαι ακομα.

Καλα αποτελεσματα στις αυχενικες σας κοριτσακια και φυσικα σε φυλο ο,τι επιθυμειτε... ;)

Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Καταλαβαίνω απόλυτα το φόβο σου, μετά από μια παλλίνδρομη πέρασα τους ίδιους φόβους πρόσφατα και μέχρι να ακούσω την καρδούλα του δε μπορούσα να ηρεμήσω... Προσπάθησε όμως να το απολαμβάνεις ταυτόχρονα, αν και μόλις βεβαιωθείς ότι όλα βαίνουν καλώς θα πετάς από τη χαρά σου!! Με το καλό το μπεμπάκι σου!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννακι οταν βγεις απο το νοσοκομειο το μωρο πρεπει να μπει σε καθισματακι...Εκει ΜΟΝΟ ειναι αφαλες...Για το γιατρο αν δε θες καροτσι παρε ενα σλινγκ που θα σε βολεψει περισσοτερο καιρο και θα χεις και το μωρακι σου πανω σου αγκαλιτσα... ;)


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...