Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

κοριτσ9ια εγω ξερω οτι η καλαθουνα χρειαζεται για οταν βγεις απ το νοσοκομειο οταν πηγαινεις το μωρο στο γιατρο κ οταν πας καπου επισκεψη κανω λαθος?

Το θεωρώ υπερβολή... Το μωρό το μετακινείς στην αγκαλιά και μετά το βάζεις στο καθισματάκι του αυτοκινήτου και όταν πια αρχίσουν οι επισκέψεις θα είναι αρκετά μεγάλο για να χωράει στην καλαθούνα ή ακόμα και για να κάθετε στην αγκαλιά μας...

Ο αποστειρωτης εαν δε θηλασεις για μενα ειναι πολυ καλος!

Αλλιως αν δεν εχεις θα πρεπει να αποστειρωνεις τα μπουκαλια σε κατσαρολα!Εμενα αυτο μου φαινοταν ταλαιπωρια!

Νεφέλη, εμένα το πορτ-μπεμπέ και ο αποστειρωτής μου χρειάστηκαν πάντως. Το πορτ-μπεμπέ κυρίως γιατί ενσωματωνόταν στο καρότσι κι έτσι όταν πηγαίναμε κάπου, το μωρό είχε και καρότσι και κρεβατάκι. Όσο για τον αποστειρωτή, επειδή την πάτησα, προτείνω να πάρετε. Όταν γύρισα από την κλινική, επειδή ήμουν σίγουρη πως θα θηλάσω, δεν είχα πάρει τίποτα παρά μόνο 2-3 μπουκάλια. Οι θηλές μου όμως μάτωσαν στην κλινική και τις πρώτες μέρες έπρεπε να βγάζω με το θήλαστρο το γάλα και να του το δίνω σε μπουκάλι. Φαντάζεσαι το σοκ που δεν είχα αποστειρωτή. Έτρεχε ο άντρας μου σαν τρελλός και πήρε άρον άρον έναν. Οι παιδίατροι συνηστούν την αποστείρωση μέχρι τον 6ο μήνα απ' όσο ξέρω.

Σε πρώτη φάση λέω να θηλάσω, αλλά αν συμβεί κάτι και χρειαστώ μπουκάλια θα στείλω κι εγώ τον άντρα μου να πάρει! :tongue:

Απλά ρε κορίτσια, πολλά έξοδα!!! Δε θέλω να χαλάσω τα ωραία μου ευρουλάκια σε άχρηστα πράγματα! Κι εμείς δηλαδή που οι γονείς μας δεν μας αγόρασαν τίποτα από όλα αυτά τι πάθαμε;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωαννακι οταν βγεις απο το νοσοκομειο το μωρο πρεπει να μπει σε καθισματακι...Εκει ΜΟΝΟ ειναι αφαλες...Για το γιατρο αν δε θες καροτσι παρε ενα σλινγκ που θα σε βολεψει περισσοτερο καιρο και θα χεις και το μωρακι σου πανω σου αγκαλιτσα... ;)

Σλινγκ ή μάρσιπος;;; :rolleyes:


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο την ιδια δουλεια κανουν..Το σλινγκ λεει πως αντεχει και περισσοτερα κιλα!Εγω ειχα παρει μαρσιπο αλλα δε μ αρεσε!Δε με βολεψε πολυ!Βεβαια ειχα γεννησει και μες στο καταχειμωνο!Η νεα "μοδα" ειναι τα σλινγκ!Πιο καλαισθητα και απ οσες εχουν πολυ βολικα λενε!

Εγω σ αυτο το μωρακι θα παρω ενα σλινγκ να δοκιμασω!

Ψαξτο και αποφασισε!Ποιο θα σε βολευει καλυτερα!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σλινγκ ή μάρσιπος;;; :rolleyes:

Sling ή αλλιως μαρσιπος αγκαλιας. Ειναι ερωτας.Κανεις τα παντα,πας παντου και η αισθηση του μωρου πανω σου δεν υπαρχει. Εγω το καροτσι το σταματησα απο 8 μηνων. Πηγαιναμε παντου αγκαλια.Τωρα βεβαια που εχει γινει 15 κιλα σε κανενα εμπορικο κεντρο το παιρνουμε μαζι. ;)


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω και μια άλλη ερώτηση: Εμείς έχουμε 2 αυτοκίνητα, ένα εγώ και ένα ο άντρας μου... δηλαδή με 2 μωρά θα πρέπει να αγοράσουμε 4 καθίσματα :shock::shock::shock::shock:;;;

ή......μπαινοβγαίνουν εύκολα;

εσείς πως τα βολέψατε;

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρε κορίτσια, πολλά έξοδα!!! Δε θέλω να χαλάσω τα ωραία μου ευρουλάκια σε άχρηστα πράγματα! Κι εμείς δηλαδή που οι γονείς μας δεν μας αγόρασαν τίποτα από όλα αυτά τι πάθαμε;

Έχεις απόλυτο δίκιο...τίποτα δεν πάθαμε...οι μαμάδες μας όμως τα έβραζαν τα μπουκάλια (η δικιά μου τουλάχιστον). Και απ' ότι κατάλαβα κι εγώ αργότερα, το βράσιμο είναι μπελάς. Ξέρω, είναι πολλά τα έξοδα ειδικά αν είναι το πρώτο σου, αλλά μπορείς να κάνεις καλές αγορές αν το ψάξεις....


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τα δυο!! Μάλλον πρέπει να πάω να το δοκιμάσω από κοντά για να δω τι μου κάνει... Floreta, κράτα σημειώσεις! Τώρα που τις βρήκαμε όλες τις μανούλες εδώ μαζεμένες να μάθουμε κι εμείς τίποτα!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω και μια άλλη ερώτηση: Εμείς έχουμε 2 αυτοκίνητα, ένα εγώ και ένα ο άντρας μου... δηλαδή με 2 μωρά θα πρέπει να αγοράσουμε 4 καθίσματα :shock::shock::shock::shock:;;;

ή......μπαινοβγαίνουν εύκολα;

εσείς πως τα βολέψατε;

Δεν νομιζω να σας συμφερει η αγορα 4 καθισματων.Δεν μπορεις να πεις οτι δεν μπαινοβγαινουν ευκολα.Καλυτερα να μπουνε στο ενα αυτοκινητο και να χρησιμοποιειτε πιο πολυ εκεινο.Μια στο τοσο μπορεις να τα αλλαζεις.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω και μια άλλη ερώτηση: Εμείς έχουμε 2 αυτοκίνητα, ένα εγώ και ένα ο άντρας μου... δηλαδή με 2 μωρά θα πρέπει να αγοράσουμε 4 καθίσματα :shock::shock::shock::shock:;;;

ή......μπαινοβγαίνουν εύκολα;

εσείς πως τα βολέψατε;

Εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτά με τη βάση isofix, που είναι πιο ασφαλή και δεν υπάρχει περίπτωση να τα τοποθετήσεις λάθος, και να τα μετακινούμε ολόκληρα από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο! Φαντάζομαι ότι δεν είναι και το πιο εύκολο-ευχάριστο πράγμα...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχεις απόλυτο δίκιο...τίποτα δεν πάθαμε...οι μαμάδες μας όμως τα έβραζαν τα μπουκάλια (η δικιά μου τουλάχιστον). Και απ' ότι κατάλαβα κι εγώ αργότερα, το βράσιμο είναι μπελάς. Ξέρω, είναι πολλά τα έξοδα ειδικά αν είναι το πρώτο σου, αλλά μπορείς να κάνεις καλές αγορές αν το ψάξεις....

Κι εμένα τα έβραζε και ίσως έχεις δίκιο ότι είναι μπελάς. Αν η αποστείρωση γίνεται μέχρι τον 6ο, τότε θα βγω στη γύρα για δανεικό! Μια ξαδέρφη γέννησε πέρσυ το καλοκαίρι και η κουμπάρα μου την προηγούμενη εβδομάδα!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω και μια άλλη ερώτηση: Εμείς έχουμε 2 αυτοκίνητα, ένα εγώ και ένα ο άντρας μου... δηλαδή με 2 μωρά θα πρέπει να αγοράσουμε 4 καθίσματα :shock::shock::shock::shock:;;;

ή......μπαινοβγαίνουν εύκολα;

εσείς πως τα βολέψατε;

Floreta μου, δεν θα σου συνηστούσα να πάρεις 4 γιατί γενικά τα καθισματάκια αλλάζουν ανάλογα με την ηλικία των παιδιών και θα χρειαστεί κάποια στιγμή να τα αντικαταστήσεις. Ίσως να ορίσετε ένα από τα 2 ως "οικογενειακό" αυτοκίνητο και να τα έχετε εκεί.:D Η διαδικασία από το ένα στο άλλο όχι οτι είναι πολύ δύσκολη απλά μάλλον θα σας κουράσει κάποια στιγμή...


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τα δυο!! Μάλλον πρέπει να πάω να το δοκιμάσω από κοντά για να δω τι μου κάνει... Floreta, κράτα σημειώσεις! Τώρα που τις βρήκαμε όλες τις μανούλες εδώ μαζεμένες να μάθουμε κι εμείς τίποτα!

χιχι.. ναι έχω ένα σωρό χαζές ερωτήσεις!

Δεν νομιζω να σας συμφερει η αγορα 4 καθισματων.Δεν μπορεις να πεις οτι δεν μπαινοβγαινουν ευκολα.Καλυτερα να μπουνε στο ενα αυτοκινητο και να χρησιμοποιειτε πιο πολυ εκεινο.Μια στο τοσο μπορεις να τα αλλαζεις.
Floreta μου, δεν θα σου συνηστούσα να πάρεις 4 γιατί γενικά τα καθισματάκια αλλάζουν ανάλογα με την ηλικία των παιδιών και θα χρειαστεί κάποια στιγμή να τα αντικαταστήσεις. Ίσως να ορίσετε ένα από τα 2 ως "οικογενειακό" αυτοκίνητο και να τα έχετε εκεί.:D Η διαδικασία από το ένα στο άλλο όχι οτι είναι πολύ δύσκολη απλά μάλλον θα σας κουράσει κάποια στιγμή...

Ναι καταλαβαίνω το concept. Μάλλον έχετε δίκιο!

Αλλά αν πάρεις πολυκαρότσι δεν έχεις τη δυνατότητα να αγοράσεις δύο βάσεις αυτοκινήτου έτσι ώστε να είναι μόνιμα τοποθετημένες και στα δύο αυτοκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τη Χαρα σε οτι αφορα τα καθισματα!

Καλυτερα οντως να ορισετε καποιο σαν οικογενειακο αυτοκινητο και αν χρειαστει καμια φορα να αλλαξετε θεσεις..Αλλιως ειναι κουραστικο ναι!

Στα πολυκαθισματα ειπα τη γνωμη μου, τσαμπα λεφτα...Καλυτερα να παρεις πιο.. μακροχρονια πραγματα!Που θα σε βολεψουν περισσοτερο καιρο και δε θα αλλαζεις καθε τρεις και λιγο...


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χαιρετωωωωω!!!Σε 2 ωρες εχω την αυχενικη μου οποτε παω να φαω, να κανω ενα ντουζακι και να παω και τον μικρο απο την πεθερα μου!!Φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!!! :D


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...