Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

κοριτσακια καλησπερα σε ολες

χαθηκα αλλα δεν προλαβαινω καθολου πραγματικα σπιτι 2 παιδια και δουλεια(οπως καποιες θα δειτε σε λιγο καιρο) δεν παλευεται!!!!!!!!!!

Βεβαια υπαρχει και χειροτερο σπιτι δουλεια και 3 παιδια!!!!!!!!!!!!!

Μπραβο στα κοριτσακια που κανατε τις αυχενικες και πηγαν ολα καλα πανω απο ολα.....Τωρα για το φυλο πονεμενη ιστορια......

Μαρακι συναδελφισα μπραβο για το κοριτσακι σου θα τα κανεις σετακι!

Λιανουλα σε καταλαβαινω απολυτα ετσι ενιωσα και εγω οταν ακουσα οτι και το δευτερο ειναι αγορι.Σου μιλαω ομως εκ πειρας πλεον οτι για τα παιδια ειναι καλυτερα να ειναι το ιδιο φυλο........Τα βλεπω τωρα που μιλανε και παιζουν μαζι και τρελαινομαι!!!!

Μαλλον και εγω θα σας κανω συντομα παρεα αγορομανες..........Αν και ολοι μου λενε οτι εχω κοριτσι η αληθεια ειναι οτι εγω ειμαι προετοιμασμενη να ακουσω παλι αγορι!!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα αλλα κοριτσακια συγχωρεστε με δεν εχω προλαβει να διαβασω πολλα για αυτο θα σχολιασω μονο οτι θυμαμαι.......

Διδυμομανουλα ουτε εγω μπορω να σε βοηθησω ιδιατερα.Μονο σημειωσεις εχω και εγω αλλα ουτε καν ηλεκτρονικα.....κουραγιο.Πολυ ωραια αυτα που περιγραφεις για τις δυο σου κορουλες!!!

nikx ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα και να ειναι γουρλης ο Οκτωβριος του 13.Με το καλο ενα γερο μωρακι......

Μαριανα με το καλο να μαθεις το φυλο.........

Anat κουραγιο μεχρι την αλλη Τεταρτη......

Και φιλια σε ολες οσες ξεχναω και στις κοιλιτσες σας!!!!!!!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια εκανα την αυχενικη μαλλον εχουμε κοριτσακι το οποιο μας παιδεψε δεν επερνε καλη θεση τελικα το μετρησε και το υγρο ηταν στα ορια αλλα μαζι με το pap a μου ειπαν οτι τα αποτελεσματα βγηκαν καλα δηλαδη 1:3236 για τρισωμια 21- 1:16654 για τρισωμια 18 και 1:32973 για τρισωμια 13!!! μου ειπαν δεν χρειαζετε να κανω αμνιοπαρακεντηση γιατι θεωρει οτι το υγρο απλα ετυχε να ειναι αυξημενο (δεν ειχε και καλη θεση το μωρο λεω εγω), θα με ξαναδει στην β επιπεδου!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!

Μάγδα τα αποτελέσματά σου είναι πάρα πολύ καλά, όντως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :P

Flosummer σ΄ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... ακόμη προσπαθώ να βρω μια άκρη, αλλά που θα μου πάει... μακάρι μόνο να μην ήμουν τόσο αγχωτική :rolleyes:

Κορίτσια κι εγώ διαβάζω για τις δίδυμες κυήσεις και συγκινούμαι καμιά φορά.. το κάθε μωρό εκτός από την καρδιά και τη φωνή της μαμάς ακούει και την καρδιά από το αδερφάκι του... φανταστείτε δέσιμο... νιώθω πολύ τυχερή και μακάρι να πάνε όλα καλά, να ξεμπερδεύουμε με τη μια, γιατί αν χρειαζόταν να ξανακάνουμε εξωσωματική φυσικά θα μπουρούσε να αργήσει να πετύχει ή να μην τα καταφέρναμε καθόλου :rolleyes:

Σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Μαγδα αντε εγω μαλλον ειμαι η μοναδικη που δεν εχω κανει ακομα αυχενικη,κανω υπομονη ως την Τριτη.να ρωτησω κατι σημερα νοιωθω ποκλυ πρησμενη,φουσκωμενη λες κ εχω φαει του σκασμου το χει καμια σας?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Anat περιμένω ενημέρωση μετά τη βόλτα στα μαγαζιά!! Λιάνα, πολύ ωραία νέα!!! Άλλο ένα αγοράκι θέλουμε και είμαστε ισοπαλία!!!

Nefelaki τελικά στην κατηγορία bebe στα καρεκλάκια αυτοκινήτου έχουν και αυτά που έχουν isofix θέση relax! ενώ σ αυτά που είναι για 36 μηνών και πάνω έχουν μόνο εκείνα που δεν έχουν isofix!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω anat σε καταλαβαινω...Θα χα τοσα νευρα και αγωνια..Ξερω νευρα δε θα πρεπε, δε θα 'φτεγε ο αντρας μου αλλα εγω θα ειχα!χαχαχα :tongue:

Μαριαννα με το καλο να δειτε το φυλο του μωρου σας!Να απολαυσεις εναν τελειο υπερυχο!

Floreta η φραση που αντεγραψε και το Μαρακι τα λεει ολα!!

Συγκηνηθηκα μολις τη διαβασα!Τι υπεροχο συναισθημα πρεπει να ειναι αυτο!Ενα θαυμα x 2 !!

Νεφελη ειμαστε ηδη 3-3 ! Περιμενουμε να δουμε με αγωνια και τα υπολοιπα!

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια!Η αληθεια ειναι οτι ενω το ηξερα βαθια μεσα μου οτι εχω αγορακι- το ενστικτο της μανας που λενε, ηλπιζα σ ενα κοριτσακι!Αφου ρωτησα το γιατρο για περιθωριο λαθους αλλα μου το ξεκοψε!Μου ειπε κανενα αλλα αν θες να ελπιζεις αντε να σου δωσω πολυυυυυυυ λιιιιιιιγες πιθανοτητες!!! :rolleyes:

Αλλα ναι ενταξει!Θα χει παρεα ο Αντωνακης μου!Ισως ειναι καλυτερα για τα παιδια να ειναι του ιδιου φυλου!Τι να πω?Παρηγορια!χαχαχα :oops:

Νεύρα απίστευτα Λιάνα μου και το καλύτερο είναι ότι και την επόμενη Τετάρτη έχει κάποιο θεματάκι με τη δουλεία :mad:

Επειδή έχουμε τα διδυμάκια κοριτσάκια είμαστε 3-4;) και τη Μαγδα με κοριτσάκι 3-5 αχ πάνε οι γαμπροί!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Μαγδα αντε εγω μαλλον ειμαι η μοναδικη που δεν εχω κανει ακομα αυχενικη,κανω υπομονη ως την Τριτη.να ρωτησω κατι σημερα νοιωθω ποκλυ πρησμενη,φουσκωμενη λες κ εχω φαει του σκασμου το χει καμια σας?

Ιωαννα μου και σένα για κοριτσάκι σε κόβω!!!! Με το καλό η αυχενική σου!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα κορίτσια τελείωσε....... δεν θα είμαι μανούλα Αυγούστου.

Δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του... με άφησε το μικρό μου...

Δεν θέλω στην κατάσταση σας να στεναχωρήσω και να αγχώσω καμία σας με την δική μου περίπτωση...

Καλή συνέχεια σε όλες σας...!!!!!

Εύχομαι σε όλες να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσετε τα παιδάκια σας αγκαλιά ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ!!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Θελω να ρωτησω οσες γνωριζουν ή εχουν ακουσει κατι... Ειναι καλο το να σταυρωνουν την κοιλια της εγκυου? Μου το εκανε μια χθες και ενιωσα πολυ αβολα.... Μιλαω για κανονικο σταυρωμα πανω στην κοιλια και οχι απλα την χειρονομια απο αποσταση.. :confused:


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ioanna21 κορίτσι μου λυπάμαι για την άσχημη κατάληξη και ελπίζω να μπεις σε λίγο καιρό να μας ανακοινώσεις την καινούρια σου εγκυμοσύνη..

Μαριάννα μου τώρα το καλό η κακό είναι καθαρά πως το αντιλαμβάνεσαι εσύ.. Εγώ πχ ενοχλούμαι όταν μου πιάνουν άκυροι τη κοιλιά αλλά όχι για προληπτικούς λόγους, γενικά δε μου αρέσεουν οι χειρονομίες και να με ακουμπάνε (είμαι περίεργη, ε?)

Αν και οτι σε ενοχλεί, να το ξεκόβεις από την πρώτη στιγμη, γιατί μετα βασανίζεσαι!! Πάντως δεν έχω ακούσει οτι το σταύρωμα είναι κάτι κακό..

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν? Ανατ υπομονή σε μια βδομαδούλα ελπίζω να δείτε το μωράκι σας!! Ιωαννάκι εγώ όταν πιω νερό η μετά το φαγητό, η κοιλιά μου φουσκώνει.. Γενικά ψιλοφαίνεται, όχι πολύ, σε φάση οτι απλά κάτι πετάει..


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου, λυπάμαι πολύ για το μικράκι σου........ Εύχομαι ο Θεός να σας δώσει δύναμη και σύντομα ένα ακόμη σποράκι να απαλύνει τον πόνο σας. Έχετε άλλωστε και ένα αγγελουδάκι στον ουρανό να μιλάει στο Θεό για την οικογένειά του.


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου λυπάμαι πολύ... Εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις έγκυος και αυτό το μωράκι να το κρατήσεις τελικά στην αγκαλιά σου...

Μαριάννα δε νομίζω ότι είναι κακό το σταύρωμα, αλλα αν κάτι σε ενοχλεί πες το! Κι εμένα με ενοχλεί να μου χαϊδεύουν την κοιλιά λες και είμαι κουτάβι...

Να ρωτήσω κάτι τις παλιές... Ακόμα έχω πρόβλημα με το στομάχι μου! Δεν κάνω καθημερινά εμετούς βέβαια, μόνο 2-3 φορές την εβδομάδα, αλλά νιώθω μονίμως δυσπεψία, ακόμα κι όταν είμαι νηστική!!! Καμιά ιδέα;;;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα λυπαμια σου ευχομαι να μεινεις συντομα εγκυος ξανα.για το σταυρωμα που λετε δεν νομιζω οτι ειναι κακο αλλα οτι μας ενοχλει πρεπει να το λεμε εγω μονο τον αντρουλη μου αφηνω να πιανει την κοιλια μου,μια μερα την επιασε η πεθερα μου κ ενοχληθηκα δεν ξερω γιατι κ απλα της το πα κ δεν το ξανακανε.αυτο με την δυσπεψια το χω κ γω σαν φουσκωμα ρωτησα τον γιατρο κ μου πε να δοκιμασω να πινω σουρωτη η σοδα,δοκιμασα σουρωτη κ καπως ανακουφιστηκα πινω ομως μονο οταν ειναι πολυ εντονη γιατι αποφευγω το ανθρακικο


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννάκι κι εγώ είχα δοκιμάσει σουρωτή, αλλά με έστελνε κατευθείαν για εμετό! Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να πάρω και φάρμακα, όσο μπορώ να τα αντιμετωπίζω με φυσικούς τρόπους... Πότε θα πας για αυχενική εσύ;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...