Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Επίσης ο θηλασμός βοηθάει πολύ στην απώλεια κιλών. Αυτό που θέλει προσοχή είναι όταν σταματάς να θηλάζεις γιατί μετά ο οργανισμός σου δεν καταναλώνει τις ίδιες θερμίδες, οπότε δεν πρέπει να παρασυρθεις και να συνεχίσεις την ίδια διατροφή με πριν. Εγώ λοιπόν εκεί την πάτησε και όταν σταμάτησα να θηλάζω άρχισα να παίρνω πολλά κιλά! Anyway, πάνω που κατάφερα και αδυνάτησα και πήρα λίγο τα πάνω μου έμεινα πάλι έγκυος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Βιβή! Ακολουθούσες δηλ κάποια διατροφή?

Καλημέρα Μαρία, όχι συγκεκριμένη διατροφή μόνο κάποιες γενικές οδηγίες που μου έδωσε ο γιατρός μου. Απέφυγα τις υπερβολές με τα γλυκά που έχω και μια αδυναμία και προσπάθησα να τρώω από όλα χωρίς να αυξήσω τις ποσότητες του φαγητού μου. Πάντως το έκανα σχετικά εύκολα δε ζορίστηκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρία, όχι συγκεκριμένη διατροφή μόνο κάποιες γενικές οδηγίες που μου έδωσε ο γιατρός μου. Απέφυγα τις υπερβολές με τα γλυκά που έχω και μια αδυναμία και προσπάθησα να τρώω από όλα χωρίς να αύξηση τις ποσότητες του φαγητού μου. Πάντως το έκανα σχετικά εύκολα δε ζορίστηκα!

Εγώ έχω ένα θεματάκι με τις σοκολάτες.. Δεν είμαι πολύ του φαγητού κ το αλκοολ παρόλο που μου αρέσει κ πριν μείνω εγκυος επινα καμποσο, το χω κόψει μαχαίρι.. Να φανταστεις στην 1η εγκυμοσύνη πήρα σε ένα μήνα(ευτυχώς προς το τέλος) 4 κιλά κ αυτό από βλακειούλες κ μετά πρόσεξα πάρα παρα πού κ έφτασα τα 14 σύνολο...


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να το κάνω κ εγώ... Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι? Από Αθήνα είσαι? Σορρυ αν επαναλαμβάνομαι κ τα έχεις ξαναπεί πιο πίσω αλλά έχω μνήμη χρυσόψαρου τώρα τελευταία...


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Ioannaki καλέ πολύ πρωινή είσαι!! Σηκώνεσαι για δουλειά η έχεις συνηθίσει έτσι?? Είμαι στην 9 εβδομάδα.. Λιάνα καλά έκανες κ μου το είπες γενικά πιστεύω καλό είναι να λέμε η μια στην άλλη οτι γνωρίζουμε γιατί πάντα υπάρχει κ η άλλη πλετρά του νομίσματος.. Αχ με αυτά τα κιλά δεν ξέρω τι θα γίνει στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα 63 κ έφτασα 77 τώρα είμαι 59 κ δεν θέλω να πάω πάνω από 70!! Άντε να τα χάσεις μετά!!!

Μαρακι σηκωνομαι νωρις γιατι εχω πολυ υπνηλια κ κοιμαμαι απ τις 10.εσυ θα χεις ακουσει καρδουλα ε?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι σηκωνομαι νωρις γιατι εχω πολυ υπνηλια κ κοιμαμαι απ τις 10.εσυ θα χεις ακουσει καρδουλα ε?

Μια φορά έχουμε πάει στο γιατρό ημουν 7 εβδ αλλά ο υπέρηχος εδειχνε 5μιση ( η καθυστερημένη σύλληψη που λέγαμε) και είδαμε την καρδούλα να αναβοσβήνει, δεν την ακούσαμε.. Ελπίζω την άλλη βδομαδα που είναι κ το επόμενο ραντεβού να δούμε αρκετα πραγματα κ να είναι όλα καλά γιατί είμαι μέσα στην αγωνία... Εσύ πότε έχεις ραντεβού??


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια τι κιλα ειναι αυτα?Μακαρι να βαλω κι εγω 14 τωρα!

Στον Αντωνη ειχα βαλει 20 αλλα ειδικα στον 9 δε σταματουσα να τρωω!

Και εκτος απο φαγητο πολλες πολλες βλακειες!

Πατατακια, γαριδακια, σοκολατες κτλ...

Ευτυχως ηταν χειμωνας και δε μπορουσα να φαω και παγωτα!

Τωρα ομως?χαχαχα :tongue:

Κοριτσια τι ελεγα για την κοιλια πιο κατω?Γραψτε λαθος!

Σημερα φαινεται λες και ειμαι 4 μηνων εγκυος!!!!! :shock:


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια ..... εμένα δε φαίνεται καθόλου κοιλιά έχω χάσει και 3-4 κιλά από τον στομαχοπονο οπότε από κιλά καλά πάω. Ο γιατρός μου είπε ότι καλό θα είναι να μη ξεπεράσω τα 9 κιλά και μου έδωσε μάλιστα και μια διατροφή, την οποία δεν ακολουθώ, που πιο πολύ την λες δίαιτα παρά διατροφή. Τώρα είμαι 56 κιλά οπότε με 66 θα είμαι special!!!

Ρε κορίτσια από δυσκοιλιοτητα πως τα πάτε? Την Παρασκευή το βράδυ πόνουσε τόσο πολύ η κοιλιά μου που με έπιασε πανικός μέχρι να καταλάβω ότι ήταν το έντερο μου τελικά και να ηρεμήσω.

Λιανα μου σίγουρα έφυγες πολύ χθες....δε νομίζω σε μια μέρα!!!!

Αντε Μαρακι να πας να το ακούσεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια φορά έχουμε πάει στο γιατρό ημουν 7 εβδ αλλά ο υπέρηχος εδειχνε 5μιση ( η καθυστερημένη σύλληψη που λέγαμε) και είδαμε την καρδούλα να αναβοσβήνει, δεν την ακούσαμε.. Ελπίζω την άλλη βδομαδα που είναι κ το επόμενο ραντεβού να δούμε αρκετα πραγματα κ να είναι όλα καλά γιατί είμαι μέσα στην αγωνία... Εσύ πότε έχεις ραντεβού??

εγω ειχα παει πριν δυο βδομαδες κ εχω ραντεβου την τριτη ξανα.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα δεν ειναι πολυ βλακεια αυτο?Κι εγω αναγουλες που περνανε με φαγητο!!Κι ελεγα οτι μονο εγω ειμαι οτι να ναι!! :tongue:

Κοριτσια μιλαμε για πολυ πρηξιμο στην κοιλια!

Κι επειδη ακομα να συνειδητοποιηω οτι ειμαι εγκυος, περα απο την απουσια περιοδου που μου το θυμιζει, βλεπω την κοιλια να κανει την εμφανηση της και στενοχωριεμαι!!Νιωθω οτι παχαινω!! :(

Οσο για φαγητα θελω πολυ φρουτα και ψαρια, που δεν ημουν φαν σε τιποτα απο τα δυο!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Τι κάνετε κορίτσια? Εγώ σήμερα ξύπνησα με αναγούλα κάτι σαν ένα βάρος στο στομάχι δεν ξέρω πως να το περιγράψω..

Εντωμεταξύ πλησιάζει η εξεταστική κ αγχώνομαι


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αχ τώρα που το λέτε κορίτσια το ίδιο νιώθω και εγώ.....σταματάνε οι αναγουλες μόλις φάω!

Νόμιζα ότι δεν πάω καλά :-)

Λιανα μου διάβαζα σε ένα βιβλίο πριν λίγο ότι αυτές οι αυξομειώσεις της κοιλιας τόσο νωρίς έχουν σχέση με το έντερο οπότε μην ανησυχείς δεν έχουν σχέση με τα κιλά:-)

Μαρακι όλα καλά θα πανε....don't worry! Οσο για το στομαχάκι σου welcome to the club!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...