Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Η γιατρός μασ είπε να πάμε και Κυριακή του Πάσχα να κάνουμε για να έχουμε καλύτερη εικόνα καλά κορίτσια έχω χάσει τον ύπνο μου αχααχαχαχα έχω μάθει τα πάντα αχααχαχαχα όλη μέρα διαβάζω με βλέπω στο τέλος γιατρό αχααχαχαχα άμα δεν είχα βρεί το θέμα μου θα είχα χαρεί απλά τώρα επειδή ξέρω φοβάμαι μίλησα και με έναν γενετιστή και μου είπε ότι μέχρι την 12 εβδομάδα δεν μπορώ να ξέρω τίποτα. Πρώτη φορά βλέπω θετικό. Η γυναίκα μου έχει ΣΠΩ και δεν κάνει ωορρηξία στις εξωσωματικές όμως βγάζει πολλά ποτέ όμως δεν κάναμε βλαστοκυστες πάντα μοριδια πρώτη φορά κάναμε μετά από πάρα πολλά έμβρυα. 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Μπράβο Ιωάννα μου αντε με το καλό!!! Καλώς ήρθες Αλίκη:-) Εγώ είμαι η Αναστασία και μένω στην Αθήνα για μενα είναι το πρώτο!!!! Εγώ έχω υπερμετρωπία αλλά δε μου είπε κάτι ούτε ο γυναικολόγος αλλά ούτε και ο οφθαλμίατρος, έχετε ακούσει κάτι εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου απ ότι έχω ακούσει από φίλες μου που γεννάνε λίγο νωρίτερα κοστίζει απο 130-150 μαζί με το PAPP-A (που είναι μια εξέταση αίματος, όπου τα αποτελέσματα της συνδυάζονται μ αυτά της αυχενικής διαφάνειας). Σου είπε που να πας να το κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να συγχαρω την Ιωαννα για τα ευχαριστα νεα!!

Ακουσατε και καρδουλα που ειναι μια μεγαλη ανασα οτι ολα βαινουν καλως!

Και φυσικα κατι τοσο ομορφο και μαγικο!!

Οσο για τη μυωπια, ειδικος ειναι ΜΟΝΟ ο οφθλμιατρος και ΚΑΝΕΝΑΣ γυναικολογος για να κρινει εαν μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα!

Επιπλεον μπορεις να κανεις επισκληριδιο το οποιο βοηθαει πολυ...

Ψαξ το σε παρακαλω για να μην κανεις μια αναιτια καισαρικη!

Μαρακι υπομονη κοπελα μου...Τιποτα δεν εμινε!Εγω εχω ενα μηνα ακομα μπροστα μου για να ξαναδω το μωρουλι!

Πωπω θα πας και θα δεις παιδακι σχηματισμενο!

Μα πως μεγαλωνουν τοσο γρηγορα βρε κοριτσια ε?

Αλικυ, ελπιζω γρηγρα να φυγουν ολα αυτα τα συμπτωματα που σε ταλαιπωρουν!Για ποτε θα κλεισουμε το πρωτο τριμηνο ουτε που θα το καταλαβουμε!

Anat για υπερμετρωπια δεν ξερω καθολου αλλα να ρωτησεις τον οφθαλμιατρο σου!

Εμεις καλα ειμαστε!Ο Αντωνης μεγαλωνει και ταρζανευει!Οσο περναει καιρος αντι να ξεκολλισει λιγο απο πανω μου τοσο πιο πολυ κολλαει!Λετε να καταλαβαινει την "αλλαγη" στο σωμα μου?Του ειπαμε πως η μαμα περιμενει ενα μωρο και οτι ειναι στην κοιλιτσα και οταν μεγαλωσει θα βγει αλλα δεν ξερω τι καταλαβαινει ακομα!Παντως μιλαμε τρελο κολλιμα!

Το μπεμπε απ οσο ξερω καλα!Μου ξεκινησαν κατι πονακια χαμηλα που και που και νιωθω και αρκετη πιεση χαμηλα!Ισως επειδη μεγαλωνει αλλα τοσο νωρις?Στον 9ο τι θα κανω?Με μπουλντοζα θα κινουμε?χαχαχα

Φιλια σε ολες σας και στα εμβρυακια σας! :D


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να συγχαρω την Ιωαννα για τα ευχαριστα νεα!!

Ακουσατε και καρδουλα που ειναι μια μεγαλη ανασα οτι ολα βαινουν καλως!

Και φυσικα κατι τοσο ομορφο και μαγικο!!

Οσο για τη μυωπια, ειδικος ειναι ΜΟΝΟ ο οφθλμιατρος και ΚΑΝΕΝΑΣ γυναικολογος για να κρινει εαν μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα!

Επιπλεον μπορεις να κανεις επισκληριδιο το οποιο βοηθαει πολυ...

Ψαξ το σε παρακαλω για να μην κανεις μια αναιτια καισαρικη!

Μαρακι υπομονη κοπελα μου...Τιποτα δεν εμινε!Εγω εχω ενα μηνα ακομα μπροστα μου για να ξαναδω το μωρουλι!

Πωπω θα πας και θα δεις παιδακι σχηματισμενο!

Μα πως μεγαλωνουν τοσο γρηγορα βρε κοριτσια ε?

Αλικυ, ελπιζω γρηγρα να φυγουν ολα αυτα τα συμπτωματα που σε ταλαιπωρουν!Για ποτε θα κλεισουμε το πρωτο τριμηνο ουτε που θα το καταλαβουμε!

Anat για υπερμετρωπια δεν ξερω καθολου αλλα να ρωτησεις τον οφθαλμιατρο σου!

Εμεις καλα ειμαστε!Ο Αντωνης μεγαλωνει και ταρζανευει!Οσο περναει καιρος αντι να ξεκολλισει λιγο απο πανω μου τοσο πιο πολυ κολλαει!Λετε να καταλαβαινει την "αλλαγη" στο σωμα μου?Του ειπαμε πως η μαμα περιμενει ενα μωρο και οτι ειναι στην κοιλιτσα και οταν μεγαλωσει θα βγει αλλα δεν ξερω τι καταλαβαινει ακομα!Παντως μιλαμε τρελο κολλιμα!

Το μπεμπε απ οσο ξερω καλα!Μου ξεκινησαν κατι πονακια χαμηλα που και που και νιωθω και αρκετη πιεση χαμηλα!Ισως επειδη μεγαλωνει αλλα τοσο νωρις?Στον 9ο τι θα κανω?Με μπουλντοζα θα κινουμε?χαχαχα

Φιλια σε ολες σας και στα εμβρυακια σας! :D

Καλημερα στην παρεα!!!!!!!!πηρα τηλ τον οφθαλμιατρο μου στο νησι κ μου πε οτι πρεπει να γινει καισαρικη.οσο για επισκληριδιο χλωμο το κοβω γιατι εχω τελειωσει νοσηλευτικη κ οταν εκανα πρακτικη ειχα τυχει σε καισαρικη οποτε δεν παιζει ν ακουω τι κανουν χωρις να μπορω ν αντιδρασω.επισης το 2011 που κανα χολοκυστεκτομη λαμπαροσκοπικα δεν δεχτηκα να μου κανουν επισκληριδιο.προτιμησα την ολικη.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Ιωάννα μου αντε με το καλό!!! Καλώς ήρθες Αλίκη:-) Εγώ είμαι η Αναστασία και μένω στην Αθήνα για μενα είναι το πρώτο!!!! Εγώ έχω υπερμετρωπία αλλά δε μου είπε κάτι ούτε ο γυναικολόγος αλλά ούτε και ο οφθαλμίατρος, έχετε ακούσει κάτι εσείς?

Γεια σου Αναστασια μου!με το καλο κ σε σενα!ποσο εισαι εσυ?για υπερμετρωπια δεν εχω ακουσει κατι.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου απ ότι έχω ακούσει από φίλες μου που γεννάνε λίγο νωρίτερα κοστίζει απο 130-150 μαζί με το PAPP-A (που είναι μια εξέταση αίματος, όπου τα αποτελέσματα της συνδυάζονται μ αυτά της αυχενικής διαφάνειας). Σου είπε που να πας να το κάνεις?

θα παω να κανω την αυχενικη σ εναν γυναικολογο στην Αλεξανδρουπολη.το αλφα τεστ θα το κανω σε μικροβιολογο.παντως κοριτσια οι τιμες ειναι καθαρα θεμα γιατρου.μια φιλη μου πε οτι εκανε την αυχενικη με 50 ευρω κ το αλφα τεστ με 120 μια αλλη μου πε οτι εκανε αυχενικη με 120 την 11-13 εβδομαδα κ το τεστ 16-18 εβδομαδα με 120 αρα συνολο 240.δεν ξερω εμενα οσα μου πουν θα τα δωσω με νοιαζει να ναι καλα το μωρακι μου.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η αναγουλα σημερα ειναι το κατι αλλο.δεν παλευεται με τιποτα.αφου να φανταστειτε πηγα να ξαπλωσω λιγο γιατι μεχρι χτες οταν ξαπλωνα η κοιμομουν με περνουσαν αλλα σημερα τιποτα.καμια προταση εχετε?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα κοριτσάκια μου!!Εχω πητ 10/08 και θα είναι το 2ο μου μωράκι κ μενα.Ευχομαι σε όλες την καλύτερη εγκυμοσύνη!!Απο συμπτώματα έχω αναγούλες ,στομαχικές διαταραχές,νευρα(!!)και κυκλοθυμίες..Ελπίζω να ηρεμησω οταν μπω στο επόμενο τρίμηνο..


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια!! Τι κάνετε? Λοιπόν εμείς αποφασίσαμε με τον συζυγο να πάρουμε τηλ το γιατρό σημερα μήπως μας πει να πάμε λίιιγο πιο νωρις δεν κρατιόμαστε!!

Λιάνα να χαίρεσαι το γιόκα σου!!! Να είναι πάντα υγειής κ ευτυχισμένος και να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!! ;)

Μπράβο Ιωάννα μου αντε με το καλό!!! Καλώς ήρθες Αλίκη:-) Εγώ είμαι η Αναστασία και μένω στην Αθήνα για μενα είναι το πρώτο!!!! Εγώ έχω υπερμετρωπία αλλά δε μου είπε κάτι ούτε ο γυναικολόγος αλλά ούτε και ο οφθαλμίατρος, έχετε ακούσει κάτι εσείς?

Αναστασία μου για υπερμετρωπία ούτε εγώ γνωρίζω κάτι. Αυτό που έκανα στη μυωπία ήταν μια βυθοσκόπηση όταν μπήκα στο μήνα μου, από όπου και είδαμε οτι μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά.. Ρώτα και το γυναικολόγο σου και ένα οφθαλμίατρο!!

Κοριτσια η αναγουλα σημερα ειναι το κατι αλλο.δεν παλευεται με τιποτα.αφου να φανταστειτε πηγα να ξαπλωσω λιγο γιατι μεχρι χτες οταν ξαπλωνα η κοιμομουν με περνουσαν αλλα σημερα τιποτα.καμια προταση εχετε?

Ιωαννάκι υπομονή!! Με τα συμπτώματα ξέρεις οτι το σποράκι σου είναι καλά και αναπτύσεται όχο σαν εμένα που είμαι μεσα στην αγωνία.. Αυτό που έκανα στην 1η εγκυμοσύνη που ήμουν χαλια το 1ο τρίμηνο ήταν να τρωω μια δυο φρυγανιές όταν άρχιζε το στομάχι μου να είναι χάλια.. Δεν έβλεπα κ καμιά τεράστια διαφορά αλλά κάπως σαν να βοηθούσε!!

Γειά σας και απο μένα κοριτσάκια μου!!Εχω πητ 10/08 και θα είναι το 2ο μου μωράκι κ μενα.Ευχομαι σε όλες την καλύτερη εγκυμοσύνη!!Απο συμπτώματα έχω αναγούλες ,στομαχικές διαταραχές,νευρα(!!)και κυκλοθυμίες..Ελπίζω να ηρεμησω οταν μπω στο επόμενο τρίμηνο..

Γεια σου naya! Καλώς μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Να χαίρεσαι και το πρώτο σου! Πες μας μερικά πράγματα για εσένα!!

Κορίτσια κ εμείς προετοιμάζουμε τον μικρό για το αδερφάκι του κ συνέχεια μας λέει καντε μου ένα αδερφάκι μεγάλο σαν εμένα αγόρι για να είμαστε οι αρχηγοί αλλά οχι κανένα μωρό που να κατουριέται... :shock::shock:


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!Λιανα μου να χαιρεσαι τον γιοκα σου,γερος κ δυνατος να ναι.Μαρακι ευχομαι να πας στο γιατρο συντομα.χτες κ τι δεν δοκιμασα μ αυτες τις αναγουλες το μονο που με ηρεμησε για λιγο βεβαια ηταν η μαστιχα χιου,σημερα παλι τα ιδια.υπομονη θα κανω οσο μπορω.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αναστασια μου!με το καλο κ σε σενα!ποσο εισαι εσυ?για υπερμετρωπια δεν εχω ακουσει κατι.

Ιωάννα μου υπομονή με το στομάχι σου...το ίδιο κάνω και εγώ και όσο μου λένε "κάνε υπομονή 1 μήνα" με πιάνει πανικός! Εγώ είμαι η μεγάλη της παρέας και είμαι 37! θα πάρω τον οφθαλμίατρο σήμερα για να μου πει! Ο γυναικολόγος πάντως μου είπε οτι είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Καλή μέρα να έχουμε:) φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα κοριτσάκια μου!!Εχω πητ 10/08 και θα είναι το 2ο μου μωράκι κ μενα.Ευχομαι σε όλες την καλύτερη εγκυμοσύνη!!Απο συμπτώματα έχω αναγούλες ,στομαχικές διαταραχές,νευρα(!!)και κυκλοθυμίες..Ελπίζω να ηρεμησω οταν μπω στο επόμενο τρίμηνο..

Καλώς ήρθες και εσύ κορίτσι! Καλή εγκυμοσύνη και σε σένα και να χαίρεσαι το πρώτο σου! Το πρώτο είναι αγοράκι η κοριτσάκι??? Είσαι από τις πρώτες 10/8 ακολουθούμε το Μαράκι και εγώ με 15/8 και μετά τα υπόλοιπα κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!Εγώ έχω ήδη ενα κοριτσάκι 11 μηνών περίπου το οποίο κ γέννησα σχετικά πρόωρα στην 35η εβδ λόγω πρόωρων συσπάσεων που δν είχα καταλάβει κιόλας!!Και τώρα όσο να ναι,ένα αγχος το έχω..επειδή θεωρώ οτι ήταν πολύ μικρό το διάστημα που ξαναέμεινα εγκυος..αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη!

Α και σήμερα εκλεισα ραντεβού γ αυχενική στις 28/01!

Αnat καλως σε βρίσκω και εσένα και αν εισαι η μεγάλη της παρέας ακολουθώ επαξια γιατί είμαι στα 35!Αλλα δν φαίνομαι ;)


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου υπομονή με το στομάχι σου...το ίδιο κάνω και εγώ και όσο μου λένε "κάνε υπομονή 1 μήνα" με πιάνει πανικός! Εγώ είμαι η μεγάλη της παρέας και είμαι 37! θα πάρω τον οφθαλμίατρο σήμερα για να μου πει! Ο γυναικολόγος πάντως μου είπε οτι είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Καλή μέρα να έχουμε:) φιλιά

Γλυκια μου οταν εγραφα ποσο εισαι εννοουσα σε ποια εβδομαδα η ηλικια σου ειναι μια χαρα.σημερα ειμαι χαλια απ τις αναγουλες αλλα κ ψυχολογικα κ κλαιω απ το πρωι,με βλεπω μετα την αυχενικη να παω στο νησι στους δικους μου λιγο να τους δω γιατι ασχημο πραγμα να ναι η οικογενεια σου μακρια.Αυριο με το καλο θα παω να κανω ολο το κατεβατο με τις εξετασεις που μου γραψε.επειδη κ παλια ειχα κανει προγγενετικο ελεγχο ετσι για να ξερω τι γινεται μου πε ο γιατρος μου οτι καποιες εξετασεις δεν χρειαζεται να τις επαναλαβω,εσεις κοριτσια που ειναι το δευτερο σας μωρακι σας ειπε το ιδιο ο γιατρος για καποιες εξετασεις?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...