Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημέρες!!Εγώ έχω ήδη ενα κοριτσάκι 11 μηνών περίπου το οποίο κ γέννησα σχετικά πρόωρα στην 35η εβδ λόγω πρόωρων συσπάσεων που δν είχα καταλάβει κιόλας!!Και τώρα όσο να ναι,ένα αγχος το έχω..επειδή θεωρώ οτι ήταν πολύ μικρό το διάστημα που ξαναέμεινα εγκυος..αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη!

Α και σήμερα εκλεισα ραντεβού γ αυχενική στις 28/01!

Αnat καλως σε βρίσκω και εσένα και αν εισαι η μεγάλη της παρέας ακολουθώ επαξια γιατί είμαι στα 35!Αλλα δν φαίνομαι ;)

Μια χαρα θα μεγαλωσουν μαζι τα μωρα σου,η θεια μου ειναι 35 ο γιος της ειναι 19 μηνων κ η μπουμπου ειναι 3 μηνων.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωαννάκι πολύ καλά θα κάνεις να πας στους δικούς σου να τους δεις κ να τους χαρείς!! Προσπάθησε όσο μπορείς να μη στενοχωριέσαι.. Η εγκυμοσύνη είναι μια απίστευτη περίοδος γίνονται πολλές αλλαγές μεσα και έξω μας αλλά να είσαι αισιόδοξη κ δυνατή γιατί επηρεάζεται κ το σποράκι!! (καλά τα λέω για να ακούω κιόλας..) Εμένα δε μου έχει δώσει ακόμα εξετάσεις.. λογικά στο επόμενο μας ραντεβού!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου οταν εγραφα ποσο εισαι εννοουσα σε ποια εβδομαδα η ηλικια σου ειναι μια χαρα.σημερα ειμαι χαλια απ τις αναγουλες αλλα κ ψυχολογικα κ κλαιω απ το πρωι,με βλεπω μετα την αυχενικη να παω στο νησι στους δικους μου λιγο να τους δω γιατι ασχημο πραγμα να ναι η οικογενεια σου μακρια.Αυριο με το καλο θα παω να κανω ολο το κατεβατο με τις εξετασεις που μου γραψε.επειδη κ παλια ειχα κανει προγγενετικο ελεγχο ετσι για να ξερω τι γινεται μου πε ο γιατρος μου οτι καποιες εξετασεις δεν χρειαζεται να τις επαναλαβω,εσεις κοριτσια που ειναι το δευτερο σας μωρακι σας ειπε το ιδιο ο γιατρος για καποιες εξετασεις?

Πρώτα απ όλα μη κλαίς καλή μου.... σκέψου και το πλασματάκι που είναι μέσα σου! Οταν πας να μελαγχολείς σκέψου τον υπέρηχο και την καρδούλα που σε έκανε να πετάξεις!!!!! Θα σου πω ότι και μένα οι γονείς μου είναι στη Θεσ/νικη και μου λείπουν πολύ. Αν σε παρηγορεί είναι και το δικό μου το στομάχι χάλια! Σήμερα ολοκληρώθηκε η 10η εβδομάδα και ξεκινάει η 11η!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου οταν εγραφα ποσο εισαι εννοουσα σε ποια εβδομαδα η ηλικια σου ειναι μια χαρα.σημερα ειμαι χαλια απ τις αναγουλες αλλα κ ψυχολογικα κ κλαιω απ το πρωι,με βλεπω μετα την αυχενικη να παω στο νησι στους δικους μου λιγο να τους δω γιατι ασχημο πραγμα να ναι η οικογενεια σου μακρια.Αυριο με το καλο θα παω να κανω ολο το κατεβατο με τις εξετασεις που μου γραψε.επειδη κ παλια ειχα κανει προγγενετικο ελεγχο ετσι για να ξερω τι γινεται μου πε ο γιατρος μου οτι καποιες εξετασεις δεν χρειαζεται να τις επαναλαβω,εσεις κοριτσια που ειναι το δευτερο σας μωρακι σας ειπε το ιδιο ο γιατρος για καποιες εξετασεις?

Εγώ άλλαξα γιατρό κ ο καινούριος με έβαλε να τις κάνω όοολες τις εξετάσεις απο την αρχή-ακόμα κ για στίγμα.Επίσης μου είπε να κάνω κ την εξέταση γ κυστική ίνωση-την οποία δεν είχα κανει.

Τώρα σχετικά με την αυχενική χονδρικά να πω απο 120 έως 150 ευρώ.Καποιοι δίνουν κ dvd.


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαια καλησπερα!!Πωπω δεν σας προλαβαινω καλε!

Πολυλογουδες!Ευχαριστω παρα πολυ για τα χρονια πολλα..

Κι εσεις να χαιρεστε τις οικογενειες σας!!

Να καλοσορισω και την naya!Καλως ηρθες στην παρεα μας ,

να εχεις μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη!

Ιωαννακι, μην το κανεις αυτο κοπελα μου στο μωρουλι σου και σε εσενα!

Ολα θα πανε καλα θα δεις και θα εισαι πολυ πιο καλα σε λιγες μερες!

Να επισκεφτεις τους δικους σου αν θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα,

δεν το συζητω!Οταν εισαι εσυ καλα ειναι και το μωρακι σου!

Anat, ευχομαι να σου επιτρεψει να πας φυσιολογικα και ο γιατρος σου να σου χαρισει εναν υπεροχο τοκετο!Αντε καλε!Ποια ηλικια?Οσο νιωθουμε ειμαστε! :D

Μαρακι τι εγινε με το γιατρο??Το ειδατε το μπεμπουλινι?Περιμενουμε νεα!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα τι κανετε?Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια.απο χτες ειμαι καλυτερα απο αναγουλες,τωρα δεν τις εχω τοσο εντονα.κ εγω μονο φιλισιν παιρνω κ προγεστερονη τζελ.παιρνει καμια σας προγεστερονη?γιατι εχω μια απορια.απο τοτε που ξεκινησα το τζελ οταν πηγαινα τουαλετα στο σκουπισμα ειχα ασπρο,πηχτο, σαν μαζα το οποιο οταν το πιεζες διαλυοταν πως να το εξηγησω.χτες ομως ειχα το ιδιο πραγμα μονο που ηταν μπεζοκαφε χρωμα,παιρνω τηλ το γιατρο μου μου λεει μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα απλα λιγη ξεκουραση.εχει συμβει σε καμια σας?συγγνωμη κιολας για την λεπτομερη περιγραφη. Μαρακι πες μας τι εγινε στο γιατρο?ολα οκ?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Κορίτσαι είμαι σαν ερωτευμένη!! Είδαμε χθες το μωρούλι μας και μας έδωσε κ εγχρωμο υπέρηχο μαζί μας οταν φεύγαμε.. Το μπεμπέ μας είναι 2,1 εκατοστά και ο υπέρηχος χθες έδειχνε εγκυμοσύνη 9εβδ+1μερα δηλ 8μερες πίσω.. Το μωράκι κουνούσε χεράκια ποδαράκια:D:D:D Τώρα πάλι ραντεβού σε 4 εβδομάδες ακριβώς για αυχενική διαφάνεια.. Κόψαμε κ το απιρινάκι καθώς μας είπε πως ότι πρόσφερε πρόσφερε και συνεχίζουμε μόνο με φιλισιν!

Ιωαννάκι δυστυχώς για αυτό που ρωτάς δεν έχω ιδέα αλλά αν σου είπε ο γιατρός όλα οκ, όλα οκ θα είναι! Να μη στενοχωριέσαι και να ξεκουράζεσαι:D

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν?

Εγώ μπάνω σιγά σιγά σε ρυθμούς εντατικού διαβάσματος:mad: Πανεπιστήμονες θα βγουν τα παιδιά μου, πρώτο κατευθείαν μαθηματικός, το δεύτερο με το μεταπτυχιακό στο χέρι:tongue:

Σας φιλώ!!!!!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωαννάκι μη στεναχωριέσαι αφού ο γιατρός σου είπε οκ!!! Ξεκουράσου....

Μαράκι τι ωραία που είδες το μπεμπέ σου... περιμένω πως και πως την αυχενική για να το ξαναδώ 31/01!!!!!!!

Λιάνα και εγώ αυτό θέλω, αντε να δούμε!

Κατ άλλα συνεχίζονται οι αναγούλες ομολογώ οτι από ένα σημείο και μετά συνηθίζεις και σταματάς να γκρινιάζεις!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,γεια σας!!

Ιoannaki χωρις να θέλω να σε πάρω κ στον λαιμο μου..θα σου ελεγα το καφε χρώμα να μην σε ανησυχει.Το ανησυχητικό θα ήταν το ΄κοκκινο(μακρύα απο εμας)

Κατα τ αλλα τα ίδια κ εμείς..νευράκια,κούραση,εξάντληση και εμετοί!

Αντε να δούμε!

Καλό Σαββατόβραδο σε όλες :D


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια, δεν ξερω τι να πω!Εγω ειμαι(αση της δικης μου ζυγαριας)

αισιως 2.2 κιλα πανω! Και πηναω ολη μερα!Τι κακο ειναι αυτο?Ανα 2ωρο θελω κατι να μασουλαω..Και κατι καλο γιατι μη μου πειτε κανα κριτσινι, δεν με πιανει λεμε!!!!Πολυ ανησυχω!

Ιωαννακι δεν ξερω καθολου ουτε το χαπι, ουτε για τα υγρα!

Θα σου ελεγα να μην ανησυχεις αλλα αν θελεις να επερνες και μια δευτερη γνωμη!Ποτε δεν βγηκε σε κακο!Κι εγω μαλλον 18/2 θα παω για αυχενικη!

Μαρακι τι καλα!!Ειδες ολοκληρωμενο μωρακι!Πως να μην εισαι ερωτευμενη με μια τετοια ψυχουλα!

Anat πλησιαζει ο καιρος για την αυχενικη σου!!Να περασουν νερακι οι μερες και να δεις το μωρουλι σου!Πρεπει να εισαι η πρωτη που θα κανει αυχενικη ε?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...