Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

να ρωτησω κατι που ρωτησα και χθες αλλα δεν απαντησε καμια...το στηθος θα αρχισει να ξαναποναει καποια στιγμη ή μονο στην αρχη της εγκυμοσυνης ποναει

εμενα το στηθος δεν πρηστηκε και δεν με πονεσε ποτε στην διαρκεια της εγκυμοσυνης...Τωρα που γεννησα γεμισε λογω γαλακτος,πονουσε και μολις το αδειασα με το θηλαστρο χαλαρωσε παλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαπακι μου δεν εχω ιδεα... τοσους μηνες τωρα το στη8ος μου με πονεσε ελαχιστα το πρωτο τριμηνο για κανα δυο φορεσ μονο τπτ αλλο....

κι εμενα μονο στην αρχη μετα σταματησε...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχετε πολυ πλακα. Μπηκα στο τοπικ και βλεπω οτι εχετε μεινει εσεις οι 2 και τα λετε ολες οι υπολοιπες καπου ειναι η γεννανε η κοιτανε τα γεννητουρια ...χαχα .Απο εκει που ειχε κινηση τωρα μονο τα δυο σας ε?? Κρατατε γερα να τον βατε τον μηνα ρεεεε!!! Εχω στειλει ευχες στο αλλο τοπικ ...Φιλακια παλι σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλ marsolan μου ενεση εκανες μονο για τραχηλο???

επισκληριδιο δεν εκανες???ουτε στην αρχη ???

vanilitsa μου,μονο για τον τραχηλο:Dεπισκληριδιο γιοκ...φυσιολογικοτατος ο τοκετος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

vanilitsa μου,μονο για τον τραχηλο:Dεπισκληριδιο γιοκ...φυσιολογικοτατος ο τοκετος!!!!!!!

δεν σε αφησαν να κανεις???ή ηθελες εσυ να τα καταφερεις μονη???

παντως σου αξιζουν πραγματικα συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!!!!!!!

γι΄αυτο δηλ σε πονεσαν ή μαλλον ενιωσες πονο στα ραματα ε???

οι πονοι ειναι σαν μια πολυ βαρια περιοδο ας πουμε???

με μεση ...κοιλια και ζαλη ή κατι αλλο??

πες μας.....φρεσκομανουλαααααααααααααα.....


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Marsolan μου τι παραστατικά που μας τα περιέγραψες! Μακάρι να γεννήσουμε όλες εύκολα...Κι εγώ δεν θέλω την επισκληρίδιο αλλα ειμαι σίγουρη πως μολίς αρχισουν τα δυσκολα....αχ δεν θέλω να το σκέφτομαι. Με αγχώνει πολύ αυτή η σκέψη..:confused:.

Αχ Μάρα μου θα σκέφτομαι το ρομπάκι με τον κ@@@ έξω που θα φοράω και θα προσπαθώ να ηρεμίσω..:roll::roll::roll:

Αν και είναι μια τόσο φυσιολογική διαδικασία είναι αυτο το άγνωστο που μας τρομάζει...

Γκέλυ μου μη στενοχωριέσαι...Σε καταλαβαινω γιατι κι εγώ έχω δευτερο ντοπλερ την άλλη εβδομαδα για να δουμε πως πάει το μωράκι...αν παιρνει το κανονικό βάρος λόγω του διαβήτη που έχω...Μακαρι να μείνουν τα μωράκια μας στις κοιλίτσες μας όσο χρειάζεται για να πάρουν το βάρος που πρεπει και να είναι γερά.


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Βανιλίτσα μου κι εγώ αγχώθηκα τωρα και λέω το σάββατο να πάω να αγοράσω τα πραγματα για το βαλιτσάκι. Τα μόνα που έχω πάρει είναι τα νυχτικά και οι πυζάμες....Καλά ποτε περιμένω κι εγώ...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

ουπς! πριν κανα μισαωρο με πηρε τηλ η μπουμπου και δεν το ειδα!!! γμτ!~~ τωρα την παιρνω και δεν το σηκωνει.. αρα η γεννάει... η γεννησε και τώρα κοιμαται χαρωπή... 8α σας ενημερώσω πάραυτα


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν σε αφησαν να κανεις???ή ηθελες εσυ να τα καταφερεις μονη???

παντως σου αξιζουν πραγματικα συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!!!!!!!

γι΄αυτο δηλ σε πονεσαν ή μαλλον ενιωσες πονο στα ραματα ε???

οι πονοι ειναι σαν μια πολυ βαρια περιοδο ας πουμε???

με μεση ...κοιλια και ζαλη ή κατι αλλο??

πες μας.....φρεσκομανουλαααααααααααααα.....

στο πανεπιστημιακο του Ριου,οι γιατροι δεν ειναι φαν ουτε της επισκληριδιου ουτε της καισαρικης!

εγω το μονο που ηθελα ηταν να πανε ολα καλα και για μενα...γιατι το μωρο ηταν πολυ καλα σε ολα του!

στα ραμματα ενιωθα τα τσιμπηματακια απο το τσιγγελακι αλλα ηταν υποφερτα!

οι πονοι ειναι εντονοι,σαν μεγαλες κραμπες που ερχονται και δυναμωνουν αρκετα. Ετσι το βιωσα εγω

Νομιζω οτι εκεινη την ωρα θελει αυτο που ειπα...υπομονη και συνεργασια με τον γιατρο!

και θα πανε ολα καλα:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...