Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

kalhmera se oooooooles! φυσαλιδακι μου.. με οτ καλο κ εσυ μπουμπουκα μου! 3300 πήγε η μικρά.. και παιρνει πανω κατω 200 γρ την εβδομαδα.. τζιζας!

καινουργιομανουλες τα διαβαζω τα νεα σας.. ποπο... ειναι μανικι το παιδι ρε παιδια! ας ειναι ομως.. χαλάλι τους

υγ. ποτε να αρχισω να πανικοβαλομαι?

Μάρα καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου....Δεν χρειάζεται να προγραμματίσεις τον πανικό....θα έρθει μόνος του,όταν είναι η ώρα του χιχιχιχι!


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mara εγω στον τοκετο ημουν σουπερ..να φαντστεις μπορει να παθω κριση πανικου στο ξεκαρφωτο ακομα και σπιτι..και στην γεννα ημουν θηριακι..ο γιατρος μου μου εδινε συγχαρητηρια και οι μαιες το ιδιο..κοριτσακια ειδα τις φωτο στο φεισμπουκ..τελεια μωρακια..πως να βαλω φωτο αλλα να τις βλεπουν συγκεκριμενοι?


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδες μου...τι κανετε???

fysalidaki κοντευουμε...............

mara μη πανικοβαλεσαι και συ γιατι εγω θα πηδηχτω απο το παραθυρο:roll::-D!!!!

εχω κατααγχωθει , προσπαθω να το παιζω κυριλα αλλα δεν .....

συνεχεια σκεφτομαι εκεινη την ωρα και αγχονομαι!!!!!!!!!εχω και γω γιατρο αυριο και θα δουμε τι θα μας πει!!!!!!!!

κολπικη κανατε κοριτσια???εχω και αυτο μεσα στο κεφαλι μου!!!

δεν ξερω με την επισκληριδιο τι θα παιξει:confused::rolleyes:θα με πιασει θα τα καταφερω και πολλα αλλα τετοια σκεφτομαι!!!!

θα παω σημερα να φτιαξω νυχακια να ανεβω λιγο ψυχολογικα και μπορει να κανω και κανα ισιωμα μηπως ισιωσω και εγω!!!!!!!!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α α και κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω...(μη με μαλωσετε)....τις ημερες στο μαιευτηριο , που ακομη μπορει να μην εχουμε γαλατακι ....το ταϊζουμε με γαλατακι που μας φερνουν οι νοσοκομες???


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!!Vanilitsa μου,νομίζω ότι οι μαίες επιμένουν να μη σου δώοσυν ξένο γάλα μέχρι να κατεβάσεις καλά-καλά κι ας μην τρέφεται τις πρώτες μέρες ολοκληρωμένα το μωρό.Νομίζω μόνο αν το ζητήσεις εσύ σου φέρνουν ξένο.Έτσι έγινε τουλάχιστον σε μία ξαδέλφη μου!!!

Eri μου,χαίρομαι πολύ γι αυτό που είπες γιατί κι εγώ της αγόρασα το αντίστοιχο της chicco προχτές,με μηχανισμό,φωτάκια και νανουρίσματα,γιατί μου είπαν ότι θα φανεί πολύ χρήσιμο!Από σήμερα ξεκινάμε για κούνια και καρότσι και τελειώσαμε επιτέλους με την προίκα της!!!!!!

καλή δύναμη σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

δηλ. αν δεν εχεις γαλα...που πολλες δεν εχουν εκεινες τις ημερες ακομη-αναγκαστικα δεν δωσεις ξενο βρε κοριτσια???θα το αφησεις να πεινασει???

τα επιθεματα στηθους τελικα ειναι χρησιμα εκεινες τις ημερες??

:rolleyes:

τα επιλοχια αντιμετωπιζοντα με τις μεγαλες σερβιετες???


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα νομιζω πως η καταθλιψη μου εχει χτυπησει την πορτα!!!

ολο αποριες ειμαι ...δεν με καταλαβαινει κανεις!!

φοβαμαι ...κλαιω συνεχεια οταν μενω μονη μου...ετσι χωρις λογο και αιτια!!σκεφτομαι και τον τοκετο και το μετα στο σπιτι!!

δεν λεω ο αντρας μου και βολτουλες με πηγαινει και με κανει να γελαω...αλλα εγω αν κολλησει το μυαλο μου παει..φρικαρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολα αυτα συνεβησαν απο την στιγμη που μπηκα στον μηνα μου!!!

ενω σε ολη την εγκυμοσυνη μου ελεγα συνεχεια αντε να φτασω μεχρι τελους και να πανε ολα καλα ...τωρα με εχει πιασει κατι ...αλλο πραμα!!!το περασατε αυτο βρε κοριτσια?


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα νομιζω πως η καταθλιψη μου εχει χτυπησει την πορτα!!!

ολο αποριες ειμαι ...δεν με καταλαβαινει κανεις!!

φοβαμαι ...κλαιω συνεχεια οταν μενω μονη μου...ετσι χωρις λογο και αιτια!!σκεφτομαι και τον τοκετο και το μετα στο σπιτι!!

δεν λεω ο αντρας μου και βολτουλες με πηγαινει και με κανει να γελαω...αλλα εγω αν κολλησει το μυαλο μου παει..φρικαρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολα αυτα συνεβησαν απο την στιγμη που μπηκα στον μηνα μου!!!

ενω σε ολη την εγκυμοσυνη μου ελεγα συνεχεια αντε να φτασω μεχρι τελους και να πανε ολα καλα ...τωρα με εχει πιασει κατι ...αλλο πραμα!!!το περασατε αυτο βρε κοριτσια?

na φροντισεις να ξεκολησειο το μυαλο σου φιλη γιατι σε βλεπω σε κατασταση υστερου να σε βαζουν οχι στο μαιευτηριο αλλα στο φρενοκομειο οχοχχοοχοχοχοχοχοχχ

εχεισα δικιο κουκλακι μου παντως.. και εμενα με ποιανουν φρκιεσ ειδικα οταν κα8ομαι σολο σπιτι.. οποτε.. βγαινε εξω οσο μπορεις.. ε το πολυ πολυ να σου σπασουν τα νερα στο σουπερ μαρκετ..ε οκ δεν εγινε και τπτ! ΛΟΛΛ


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ολες παθαινουμε τις φρικες μας..εγω νοσταλγω πολυ τη φαση της εγκυμοσυνης..και κλαματα με πιανουν καμια φορα οταν απογοητευομαι με το μωρο πυ κλαιει συνεχεια..κι οτανανησυχω πολυ για κατι..χτες την ξανακαναμε μπανιο με τον αντρα μου..αυτη εκλεγε ασταματητα ,εγω να φοβαμαι βασικα για τον αφαλο της(χτες επεσε ο αφαλος και τωρα εχει μια πληγουλα και τρεμω)και να επικρατει σπιτι ενας πανικος!να φωναζω να λεωωω δε μπορωωωω φοβαμαιιι δεν αντεχωωω αλλοοοο και ο αντρας μου να με κοιταει λες και ημουν ουφο..μετα μου ηρθαν κλαματα που παλι δεν κοιμοταν..ξαπλωσα και την κοιμησε αυτος..αφηστε τα πολυ πανικοβαλλομαι εγω..και τωρα απο τις 8.30 δεν εχει κοιμηθει καθολου..ολο στα χερια θελει..ρε κοριτσια εσεις που γεννησατε κοιμουνται συνεχεια τα μωρακια σας?


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

zvza ηρεμησε βρε αγαπακι μου.. σε καταλαβαινω πεσαν ολα μαζι και ο φοβος παρέα σε έχει σκισει.. αλλα το να τα βαζεις με τον εαυτο σου δεν ειναι και σωστό... όλα θα περασουν.. υπομονη.. ξερω κ εγω τι αλλο να σ πω...


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...