Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης αλλά πρωτόγνωρα συμπτώματα


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούργια εδώ στο φόρουμ και αποφάσισα να γράψω γιατί σήμερα έκανα ένα clear blue τεστ και βγήκε αρνητικό. Το θέμα όμως είναι ότι ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός (κυμαίνεται από 26-35 μέρες). Σήμερα είναι η 31η μέρα του κύκλου αλλά ακόμα έχω αμφιβολίες γιατί παρατήρησα διάφορα αυτό το μήνα. Καταρχήν την 2οη και 21η μέρα είχα καφέ υγρά αλλά ελάχιστα αφού δε χρειάστηκε να βάλω καν σερβιετάκι. Επίσης νοιώθω ζαλάδες γενικά μέσα στην ημέρα και αισθάνομαι κάποια τσιμπήματα εδώ κ μέρες, πότε δεξιά, πότε αριστερά, πότε στη μέση της κοιλιάς που όμως δεν τα είχα πριν από περίοδο ποτέ. Η θερμοκρασία μου είναι από 37-37,2 και το στήθος πρησμένο. Τέλος, προχθές το βράδυ ένοιωθα τρομερές εξάψεις στον ύπνο μου και ξύπνησα και για πόση ώρα νόμιζα ότι κινείται το κρεβάτι από τη ζάλη. Λέτε να έκανε λάθος το τεστ; Αν και από ότι διάβασα το clear blue είναι το πιο αξιόπιστο. Να σας πω ότι το έκανα το τεστ μεσημέρι. Αν έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζετε κάτι, βοηθήστε με σας παρακαλώ γιατί θα με φάει το άγχος. Συγγνώμη για το κατεβατό μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το θέμα είναι ότι από το Σεπτέμβριο μένω στο Λονδίνο και δεν έχω ιδέα ακόμα πως λειτουργεί το σύστημα εδώ αν και έχω ασφάλιση. Αν δω όμως ότι καθυστερεί η περίοδος, θα πάω οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κανενα τεστ δεν ειναι αξιοπιστο. Εχθες το πρωι εκανα το συγκεκριμενο και βγηκε αρνητικο. Λιγο μετα εκανα χοριακη και βγηκε 840! Κανε μια χοριακη οπωσδηποτε. Καλη επιτυχια!


Αγια μου Αννα κανε με Μανα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, είναι ο πρώτος μήνας (!) και δε νομίζω να είμαι και τόσο τυχερή αλλά παραξενεύτηκα με αυτές τις αλλαγές και σκέφτηκα "καλά είναι δυνατόν με την πρώτη!"..αλλά θα δείξουν οι επόμενες μέρες φαντάζομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κανενα τεστ δεν ειναι αξιοπιστο. Εχθες το πρωι εκανα το συγκεκριμενο και βγηκε αρνητικο. Λιγο μετα εκανα χοριακη και βγηκε 840! Κανε μια χοριακη οπωσδηποτε. Καλη επιτυχια!

Αχ, πολύ καλό το νέο της εγκυμοσύνης σου!! Συγχαρητήρια!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια..με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ!!!ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ;;;

Η αλήθεια είναι ότι αυτό πιστεύω και εγώ!! Δεν πειράζει..τον επόμενο μήνα!!

Link to comment
Share on other sites

catherinee η αληθεια ειναι οτι το εκανες νωρις το τεστ κ μαλιστα οχι με τα πρωτα πρωινα ουρα.Επισης το κλιαρ μπλου δειχνει μετα την καθυστερηση κ συγκεκριμενα μετα την 15η μερα μετα την ωορρηξια!Αμα θες να κανεις τεστ πιο νωρις να παιρνεις τεστ που ανιχνευουν τη χωριακη μετα τις 10 μοναδες κ παντα πρωι.

Καταλαβαινω την αγωνια σου ,ειδικα αμα ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων, αλλα σε συμπτωματα μη δινεις καμια σημασια γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να τρελαθεις.Σιγουρα κ αλλους μηνες θα ειχες παρομοια συμπτωματα αλλα επειδη δεν ειχες στο μυαλο σου μια ενδεχομενη εγκυμοσυνη δεν εδινες σημασια!

Περιμενε την καθυστερηση κ ξανακανε τεστ κ ευχομαι να βγει θετικο!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


catherinee η αληθεια ειναι οτι το εκανες νωρις το τεστ κ μαλιστα οχι με τα πρωτα πρωινα ουρα.Επισης το κλιαρ μπλου δειχνει μετα την καθυστερηση κ συγκεκριμενα μετα την 15η μερα μετα την ωορρηξια!Αμα θες να κανεις τεστ πιο νωρις να παιρνεις τεστ που ανιχνευουν τη χωριακη μετα τις 10 μοναδες κ παντα πρωι.

Καταλαβαινω την αγωνια σου ,ειδικα αμα ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων, αλλα σε συμπτωματα μη δινεις καμια σημασια γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να τρελαθεις.Σιγουρα κ αλλους μηνες θα ειχες παρομοια συμπτωματα αλλα επειδη δεν ειχες στο μυαλο σου μια ενδεχομενη εγκυμοσυνη δεν εδινες σημασια!

Περιμενε την καθυστερηση κ ξανακανε τεστ κ ευχομαι να βγει θετικο!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου!! Είμαι λίγο άπειρη και αγχώθηκα αλλά έχεις δίκιο απόλυτο για τα συμπτώματα..εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

catherinee κοιτα κ στο αμαζον για καλα τεστ σε καλες τιμες.Μιας κ μενεις κ Αγγλια θα σου βγουν τζαμπα τα μεταφορικα.Πιο αξιοπιστο απο το ψηφιακο δεν νομιζω να υπαρχει αλλα παλι πρεπει να εχεις καθυστερηση για να το κανεις.Εκει δεν νομιζω να κανουν χωριακη εξεταση αιματος οπως εδω, πρεπει να συντρεχει λογος για να στην κανουν.

http://www.amazon.co.uk/Clearblue-Digital-Pregnancy-Conception-Indicator/dp/B000KKI1F6


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ..τελικά αδιαθέτησα οπότε δε θα χρειαστεί να κάνω τίποτα!!! Αλλά μάλλον ξεκίνησα με άγχος οπότε καλό θα είναι πρώτα να περιμένω μεγάλες καθυστερήσεις και μετά να υποψιάζομαι τυχόν εγκυμοσύνη γιατί αυτό θα είναι ψυχοφθόρο. Γιατί αν κάθε μήνα είμαι έτσι,ζήτω που καήκαμε:? Καλύτερα να μας κάνει την έκπληξη το μωρό παρά να ψάχνουμε με το παραμικρό συμπτώματα που όλως τυχαίως πάντα βρίσκουμε!!! Βέβαια τα τεστ θα τα παραγγείλω γιατί είναι πολύ καλή ευκαιρία από ότι είδα!! Σας υπερευχαριστώ και ελπίζω να έχουμε νέα σύντομα!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :P

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...