Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Ιανουάριος 2010


CoffeeMaker

Recommended Posts

εδώ ειμαι...εχτιζα κορμί...καλά ε ο γυμναστης μ'εχει τσακισει! του λέω δε χρειάζεται να γινω και πετρουλάκη αλλά αυτός εκειιιιιιι....εχασα και ενα κιλό (απο τα δυο που ειχα βάλει, μη φανταστειτε. Ο γιος μου δε μ'αφηνει να γραψω..

πηρε ο αντρας μου το θηλαστρο και κανονισε με τη νέα χρονια να γινει το φαρμακειο ενα απο τα επισημα σημεια πωλησεις medela. Επισης θα παω σε σεμιναρια της εταιρίας για να μπορώ να δινω συμβουλές θηλασμου...καλόοοοοοοοοοο;;;;;;

Ελενάκι καλά θα κανεις, εμειίς τα ειπαμε. Ε δε θα στερεισαι και τα παιδιά σου τσαμπα!

Στεγια να σας ζήσει ο μπαμπάς σας!

θα μπω και πιο μετα


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ELKARAK

    4200

  • ΣΤΕΓΙΑ

    2873

  • Lorreta

    2395

  • keli

    1839

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λορετακι μου!!!!Μπραβο σου που θα βοηθας κι αλλες μανουλες να θηλασουν!!!

Οσο για το χτισιμο του κορμιου,φτανει πια!!!φετες εγινες!!! :) :) :)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια πάει τρελάθηκα σήμερα η μπουμπού χωρίς υπερβολή κλαίει από τις 7.15 νπου ξύπνησε με μ'όνο διάλειμμα11-12 που κοιμόταν. Θέλει συνέχεια αγκαλιά έστω και καθιστές, αλλά όχι δίπλα μου πάνω μου! Και τώρα γράφω και την κρατάω και πού και πού πάλι κλαείει! Δεν την παλεύωωωωωωωωω!

Στεγία να τον χαίρεστε!

Λορέτα εκεί που χτες δεν ήθελες να ακούσεις για medela, είδες σήμερα? Σου είπα ότι είναι η καλύτερη εταιρεία!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, κατάφερα και μπήκα (αφού σας διάβασα η κουτσομπόλα μη χάσω καμιά είδηση:tongue::tongue::tongue:). Δε θυμάμαι πολλά,

Ελενίτσα συγχαρητήρια στον Τασούλη για τα περπατήματα

Μαρίνα φαινόμενο η Μαριαλένα, τη βλέπω να διαβάζει σε λίγο τη ναυτεμπορική!!!:D

Μαράκι μια χαρά η Αφροδιτούλα!!

Κέλυ όλα καλά τελικά με το αμάξι ευτυχώς!

Γλυκούλα καλόξεκίνημα στη δουλειά. είναι πακέτο φαντάζομαι, σκέψου μόνο για να αισθανθείς καλύτερα, πως το να σε προσλαμβάνουν σε αυτές τις συγκυρίες είναι προνόμιο!

Λορέτα πολύχρονος ο Αργυράκος!

Είμαστε μια χαρά, περιεργαζόμαστε τα πάντα, λέμε μπαμπά μπαμπά μαζί με ένα συνεχόμενο ντελίριο πολυλογίας τύπου τατατα,ατσουτσου,αμπααμπα,κιακιακια, και όταν τον ρωτάω πού είναι τα ψαράκια, γυρνάει αμέσως το κεφάλι του να τα δει!

Είναι να πάω και για φόρεμα, βγήκα μία γύρα το Σάββατο και είδα κάποια ωραία, να δούμε αν θα πάμε και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαλόου Ελενίτσα! Αχ, κάποιες μέρες περνάνε τόσο μπαμπ μπαμ, που δεν παίρνω χαμπάρι λέμε. Τελειώνουμε και με τις ετοιμασίες, (καλά αυτό το λέω εδώ και 15 μέρες!!), τώρα κοιτάζουμε την λίστα με τα άτομα για το τραπέζι, ποιοι θα έρθουν, ποιοί δεν θα έρθουν ποιοι μπορεί να έρθουν αλλά μπορεί και να μην έρθουν και τέτοια βαρετάααααααααα, ουφ πονοκεφάλιασα!:cry::cry::cry:.

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:Dμε αφορμή την Παγκόσμια Εβδομάδα Μητρικού Θηλασμού 2010 που είναι 1-7 Νοέμβριου, κάποιες μανούλες μέσω ενός forum, αποφασίσαμε να οργανώσουμε μια εκδήλωση Ταυτοχρόνου Δημοσίου Θηλασμού το Σάββατο 6/11/2010 και ώρα 13.00 σε διαφορες πολεις: Αθήνα στo Σύνταγμα μπροστά στον Άγνωστο Στρατιώτη, Θεσσαλονίκη στον Λευκό Πύργο, Ηράκλειο Κρήτης στην Πλατεία Ελευθερίας, Σύρος στην Πλατεία Μιαούλη, Κόρινθος στα Περιβολάκια, Πάτρα στην Πλατεία Όλγας, Βόλος στην Πλατεία Ελευθερίας κ.α. και για τη Λαρισα Σαββατο 6 Νοέμβριου στη 1 το μεσημερι στην Πλατεία Ταχυδρόμου μπροστά απο την Ιατρική Σχολη.Ευχαριστω

Ο μητρικός θηλασμός είναι ο μοναδικός τρόπος για να εξασφαλίσουμε πως τα παιδιά έχουν τη σωστή διατροφή ώστε να έχουν την καλύτερη δυνατή αρχή στη ζωή τους. Δυστυχώς όμως στην εποχή μας ο θηλασμός έχει υπονομευθεί. Ο θηλασμός είναι στην πραγματικότητα τέχνη και όχι επιστήμη. Και η τέχνη αυτή φαίνεται ότι χάθηκε στο διάβα του χρόνου. Ενώ είναι γνωστό ότι ο θηλασμός είναι ό,τι καλύτερο, οι κοινωνικές δομές (αντιλήψεις, γυναικεία εργασία, μαιευτήρια, κ.λπ.) δεν ευνοούν αυτήν την επιλογή. Η τέχνη χάθηκε, κι ενώ ο θηλασμός αποτελεί φυσική διαδικασία, απαιτεί πλέον εκπαίδευση και ενθάρρυνση γιατί στην πρώτη δυσκολία είναι εύκολο να χορηγηθεί ένα υποκατάστατο του μητρικού γάλακτος σε σκόνη.

Με την πραγματοποίηση δημόσιου θηλασμού θα δώσουμε το μήνυμα ότι όλες οι γυναίκες μπορούν να θηλάσουν και ότι δεν πρέπει πια ο θηλασμός να θεωρείται ταμπού.

Ας δώσουμε στα παιδάκια μας αυτό που τους αξίζει… ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

Σε μια χώρα οπου το 95% των νέων μητερων αποτυγχανει να θηλασει αποκλειστικα το πρωτο εξαμηνο ποσο μάλλον να συνεχισει για τουλαχιστον 2 χρονια (οπως ειναι οι διεθνεις επιστημονικες συστασεις), επειδη δεν εχουν την σωστη ενημερωση κι εμπιστευονται στην πλειονοτητα ασχετους "επαγγελματιες υγειας" εμεις φωναζουμε ΨΑΞΕ, ΜΑΘΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.

Σε μια κοινωνια όπου το γυναικειο στηθος χρησιμοποιειται για να διαφημιζει διαφορα προιοντα και οχι για να θρεφει μωρα, όπου η εικονα ενος βρεφους με μπιμπερο ειναι πιο συνηθισμενη απο αυτην ενος βρεφους που θηλαζει διεκδικουμε το δικαιωμα των παιδιων μας ΝΑ ΘΗΛΑΖΟΥΝΕ ΔΗΜΟΣΙΑ.

Θέλουμε να μας στηρίξετε σε αυτην την προσπάθεια μασ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

αχ πρινσυ μου βαρετα αλλαααααααααααα ευχαριστα βαρετα!!! :) :) :)

ποτε ειναι η βαφτιση;;;

τα φορεματα που ειδες και σου αρεσαν πως ειναι;;;

Μαμαλευτερακι ευχαριστουμε! :)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σε μια κοινωνια όπου το γυναικειο στηθος χρησιμοποιειται για να διαφημιζει διαφορα προιοντα και οχι για να θρεφει μωρα, όπου η εικονα ενος βρεφους με μπιμπερο ειναι πιο συνηθισμενη απο αυτην ενος βρεφους που θηλαζει διεκδικουμε το δικαιωμα των παιδιων μας ΝΑ ΘΗΛΑΖΟΥΝΕ ΔΗΜΟΣΙΑ.

Θέλουμε να μας στηρίξετε σε αυτην την προσπάθεια μασ

Νομίζω πως αυτή η φράση συνοψίζει με τον καλύτερο τρόπο την υπάρχουσα κατάσταση στην κοινωνία μας! Είναι αξιέπαινη η προσπάθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

αχ πρινσυ μου βαρετα αλλαααααααααααα ευχαριστα βαρετα!!! :) :) :)

ποτε ειναι η βαφτιση;;;

τα φορεματα που ειδες και σου αρεσαν πως ειναι;;;

Μαμαλευτερακι ευχαριστουμε! :)

Ναι μωρέ ευχάριστα, αλλά ξέρεις τώρα συν τοις άλλοις πετάγεται η μάνα μου λέει τα δικά της, πετάγεται ο πεθερός μου λέει τα δικά του, γενικά πετάγονται όλοι και λένε τις κοτσάνες τους, κι εγώ περιμένω να δω πότε θα τους στείλω όλους μαζί;););)....... μία ωραία τσάρκα!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Ωραία τα φορέματα, διαφορετικά βέβαια το καθένα: τα ευρήματα μέχρι στιγμής έχουν δείξει, ένα κόκκινο jupe σε λίγο στενή γραμμή (αυτό μου τα χαλάει:(), με κάτι σαν αφαιρετικό φιόγκο στον έναν ώμο και ένα forel καρό με βάση το πράσινο με έναν ώμο σε μπαλούν. Το θέμα είναι ότι το πρώτο θέλει σίγουρα κορσέ και προβληματίζομαι τί να βάλω από πάνω και στα δύο, γουνάκι, προβιά, δεν ξέρω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ καλε τι προβια;;;;;;;;σιγα μη ριξεις και κανα τομαρι απο λιονταρι!!χαχαχα!!!

Το γουνακι μου αρεσει σαν ιδεα!!!

Και μαλλον ειναι αυτο που θα ταιριαζει καλυτερα με τα φορεματα που μου περιγραφεις! :)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ αυτό νομίζω, αλλά φοβάμαι πως το γουνάκι θα μου κοστίσει πιο πολύ από το φόρεμα:(:(:(. Φαντάσου ότι το forel ήταν το πιο ακριβό από τα δύο και έκανε 150 και ρώτησα κάτι τιμές για τα γουνάκια και μου έπεσε το σαγόνι, άκου 150 ευρώ το γουνάκι... Αμ, ξεμπράτσωτη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

να σου πωωωωωωωωωωωωωωωω!!!ε δεν εχει και πολυ κρυο βρε αδερφε!!!ριξε μια εσαρπα και τελειωνει η υποθεση!!χαχαχαχαχα!!!


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...