Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Ιανουάριος 2010


CoffeeMaker

Recommended Posts

ναι, είναι ήσυχα το καφέ μας, άντε να μεγαλώσουν τα μικράκια για να μπαίνουμε συχνότερα....

και μένα λείπουνε ποι μεγάλες με το μπαμπά και πρόλαβα να μπω λιγάκι...


ΤΑΟ

*Η μεγάλη μου κορούλα γεννήθηκε: 29-3-2003

*Η δεύτερη μου κορούλα γεννήθηκε: 21-7-2004

*H καραμελένια γεννήθηκε: 20-12-2009

*Η ζουζούνα μου γεννήθηκε: 9-6-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ELKARAK

    4200

  • ΣΤΕΓΙΑ

    2873

  • Lorreta

    2395

  • keli

    1839

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΠΕΛΙΕΣ???

ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΜΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΑΦΟΥ ΤΡΩΕΙ ΣΤΙΣ 11,30 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 5,30 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 8,30-9 ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ 11,30-5,30 ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΜΗ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΩ

ΣΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ 4,950 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 5,390 ΤΟ ΦΑΓΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΣΤΙΣ 3

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!!!!


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια πως πανε τα νινακια?

νουνου μαλλον γεννας γι'αυτο σε χασαμε.

λορεττα υπομονη δεν θα ειναι για παντα ετσι.

δινει καμια σας πιπιλα?

εγω την ξεκινησα ομως δεν την θελει ομως εγω προσπαθω και μπορω να πω οτι 1-2 φορες μας εσωσε.


izE6p2.png?S6UQkQqM
Link to comment
Share on other sites

αυτό συζητούσα τώρα με τον άντρα μου, για την πιπίλα. Εγώ δε θέλω να δώσω γιατί διάβασα οτι υπονομεύει τον θηλασμό. Ο άντρας μου λέει να δώσουμε για να μην είναι συνέχεια στο στήθος. Δε ξέρω τι να κάνω!!! ουφ


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ταο μου ευχαριστώ πολύ!!!! Τώρα κοιμάται εδώ και μιαμιση ώρα και νιώθω καλύτερα (εκανα μπάνιο, κλπ). Υπομονή λοιπόν τρεις μήνες ε?????:lol:

Αν κάποια μανούλα ξέρει κανένα σύμβουλο θηλασμού στη θεσσαλονίκη ας μου πει...

φιλιααααα

(πολύ νέκρα σήμερα ε?)

έχω τηλέφωνα από 2 μαίες της Γενικής Κλινικής, τη μια τη λένε Δήμητρα και είναι αυτή που με ξεγέννησε, μόνο τα καλύτερα έχω να πω, έχει και κέντρο ψυχοπροφυλακτικής και την άλλη Αντωνία και δεν την έχω γνωρίσει αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω τηλέφωνα με pm.


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

έχω τηλέφωνα από 2 μαίες της Γενικής Κλινικής, τη μια τη λένε Δήμητρα και είναι αυτή που με ξεγέννησε, μόνο τα καλύτερα έχω να πω, έχει και κέντρο ψυχοπροφυλακτικής και την άλλη Αντωνία και δεν την έχω γνωρίσει αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω τηλέφωνα με pm.

Για την αντωνία έχω ακούσει και γω... Ψυχοπροφυλακτική τι είναι?

στειλτα μου αν μπορείς...

ευχαριστώ


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites

λορρετιτσα μου και μαμυκουλ τι κανετε κουκλες μου?οχι δεν γεννησα ακομη και ειμαι στα ορια της τρελλας!!!ο γιατρος θα με δει ξανα αυριο το πρωι και θελω να πιστευω πως θα με κρατησει μεσα...εχω γινει φοβερα ευαισθητη και ξερω πως αυτο θα τελειωσει γρηγορα αλλα δεν μπορω αλλο να περιμενω


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites

λορρετιτσα μου και μαμυκουλ τι κανετε κουκλες μου?οχι δεν γεννησα ακομη και ειμαι στα ορια της τρελλας!!!ο γιατρος θα με δει ξανα αυριο το πρωι και θελω να πιστευω πως θα με κρατησει μεσα...εχω γινει φοβερα ευαισθητη και ξερω πως αυτο θα τελειωσει γρηγορα αλλα δεν μπορω αλλο να περιμενω

υπομονή βρε κορίτσι μου, είναι πολύ σπαστικό φαντάζομαι...κοντεύεις όμως. είναι και το 2ο οπότε φαντάζομαι θα χεις βαρύνει περισσότερο...

εμείς πάμε καλά μέχρι στιγμής, είναι ήσυχος ακόμα, ελπίζω να συνεχίσει

εύχομαι κι εγώ να σε κρατήσει μέσα ο γιατρός


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για την αντωνία έχω ακούσει και γω... Ψυχοπροφυλακτική τι είναι?

στειλτα μου αν μπορείς...

ευχαριστώ

σου τα έστειλα

ψυχοπροφυλακτική είναι ο καινούριος ορισμός των μαθημάτων ανώδυνου τοκετού


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες μου!!

'Ολα καλά...μόλις ξύπνησα και είπα να σας πώ ένα γειά..

Εμείς περάσαμε ένα υπέροχο βράδυ..Ξύπναγε κάθε 2-3 ώρες έτρωγε και νάνι.Πάλι καλά που τον ύπνο τον έχω στο τσεπάκι και κοιμόμουν αμέσως...

Όσο για την ημέρα από τις 11 τον είχα συνέχεια στο στήθος έως τις 4 σχεδόν με διάλειμμα για άλλαγμα και άλλαγμα.....

Πολλά φιλάκια σε όλες σας και ΝΟΥΝΟΥ μου με το καλό.....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα!

Λορεττάκι καλό κουράγιο κάπως έτσι έκανε κι ο γιος μου για αρκετό καιρό και είχα βγει off από πολύ νωρίς! Όσο για την πιπίλα λένε ότι τις πρώτες 40 μέρες τουλάχιστον αφού θηλάζει καλό είναι να την αποφύγουμε για να μην πάθει σύγχιση θηλών το μωρό. Για να είμαι ειλικρινής εγώ στο γιο μου είχα δώσει λόγω και λανθασμένων συμβουλών της παιδιάτρου! Δεν την κράτησε ποτέ για αρκετή ώρα και λίγο αργότερα την έκοψε μόνος του! Πιστεύω ότι αν νιώθουμε μεγάλη πίεση με ένα μωρό συνεχώς στο στήθος καλή είναι και η λύση της πιπίλας!

Νουνού το τέλος έφτασε! Εύχομαι αύριο κιόλας να αντικρύσεις το αντράκι σου!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

να 'μαι και γω...

mammycool δε μπορώ να διαβάσω το πμ... μου έχει στείλει και η νουνου ένα πριν δυο βδομάδες αλλά ούτε εκείνο μπορώ να το διαβάσω... είμαι εντελώς άσχετη!

νουνου μου υπομονή! σε καταλαβαίνω απόλυτα...

μαρινάκι και γω δε θέλω να του δώσω! Και δε θέλω να του δώσω τίποτα άλλο εκτός απο γάλα δικό μου!

Στέγια πολύ σε χαίρομαι που το απολαμβάνεις τόσο! Εγώ να σας πω την αλήθεια, μέσα στην ευτυχία μου έχω πάθει μια ψιλομελαγχολία και όλο θέλω να κλαίω!


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...