Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Cafe Ιανουάριος 2010


CoffeeMaker

Recommended Posts

το διάβασα το πμ...ευχαριστώ πολύ. Η αγλαία απαντάει?

δεν της έχω στείλει προσωπικά κάτι για να σου πω, περιμένω την τρίτη να μας ζυγίσει η γιατρός και βλέπουμε

τις ψευδοθηλές γιατί τις έβαλες; είχες πρόβλημα με τις θηλές; σε τραυμάτισε; πόση ώρα τρώει περίπου και μετά πόση ώρα κοιμάται;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ELKARAK

    4200

  • ΣΤΕΓΙΑ

    2873

  • Lorreta

    2395

  • keli

    1839

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

δεν της έχω στείλει προσωπικά κάτι για να σου πω, περιμένω την τρίτη να μας ζυγίσει η γιατρός και βλέπουμε

τις ψευδοθηλές γιατί τις έβαλες; είχες πρόβλημα με τις θηλές; σε τραυμάτισε; πόση ώρα τρώει περίπου και μετά πόση ώρα κοιμάται;

Με τραυμάτησε πολύ στην κλινική. Απο τη μία έτρεχε και λίγο αίμα, η άλλη είχε γίνει μωβ σε ένα σημείο! Τώρα είναι πολύ καλύτερα αλλά ακόμη πονάω ακόμη και με τις ψευδοθηλές. Δεν άντεχα, πονούσα παντού μετά την καισαρική, είχα και το στήθος!

Λες να μπορέσω να θηλάσω χωρίς αυτές? το μωρό μου πιάνει πολύ λάθος το στήθος, το βλέπω, σαν να ρουφάει από μπιμπερό!

Τρώει περίπου 30-45 λεπτά. Κοιμάται περίπου 2 με 2μιση ώρες. Αν φάει 20 λεπτά, κοιμάται το πολύ μιάμιση ώρα.


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites

νομίζω χωρίς να είμαι ειδική ότι είναι καλές οι ώρες που μου λες για την πρώτη βδομάδα

μην τον αφήνεις να πιάνει μόνος του τη θηλή, πιαστην εσύ είτε ανάμεσα στο δείκτη και στον αντίχειρα είτε σαν τσιγάρο ανάμεσα στον δείκτη και στον παράμεσο και βάλτου όλο το καφέ στο στόμα του. Μην τον αφήνεις να τραβάει μόνο τη θηλή.

επίσης εγώ στην αρχή έβαζα lansinoh κάθε φορά μετά το θηλασμό (και ακόμα βάζω κανα δυο φορές τη μέρα) και πριν το θηλασμό την ξεπλένω με χαμομήλι

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οχουτο το μικράκι τραυμάτισε τη μαμούλα?

Κάνε υπομονή Λορετάκι η αρχή είναι δύσκολη,έχεις και την τομή...

Αυτή η κρέμα είναι καλή όπως επίσης να βάζεις γαλατάκι μετά το τέλος κάθε θηλασμού (από το δικό σου)είναι πραγματικό φάρμακο...

Πολλά φιλιά σε όλες σας...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι όντως στέγια, ξέχασα να το αναφέρω αυτό

επίσης δε χρησιμοποιώ ούτε επιθέματα ούτε σουτιέν θηλασμού...μαλακώνουν τις θηλές και άλλωστε δεν στάζει και τόσο πολύ γάλα ακόμη, βάζω ενα απλό βαμβακερό σουτιέν ή ελαστικά φανελάκια και όταν είμαι μόνη σπίτι τα αφήνω να αερίζονται...:P


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Πως ειστε σημερα;Σοφακι ελπιζω να σε κρατησει ο γιατρος σου και να γεννησεις με το καλο να ηρεμησεις καρδουλα μου!Κι εγω τρελλο πονο στις θηλες ....ακομα και με τις ψευδοθηλες....Φιλακια σε ολες σας!


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!τι κανετε?εμεις συνεχιζουμε με τους κολοικους και ταλαιπωρειται αρκετα ο μικρουλης μου...

αμάν μωρέ...πονάει πολύ? ΄πολλές ώρες? κλαίει? τι είπε ο γιατρός?

πότε θα περάσουν...?

πολυ τα λυπάμαι οταν κλαίνε!


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites

αμάν μωρέ...πονάει πολύ? ΄πολλές ώρες? κλαίει? τι είπε ο γιατρός?

πότε θα περάσουν...?

πολυ τα λυπάμαι οταν κλαίνε!

ναι μωρε ποναει αρκετα!!!!το βραδυ ειδικα δεν σταματαει σχεδον ποτε και κλαιει διαρκως!!!η γιατρος ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και να περιμενω και θα περασει εξαλλου ολα του τα εχω κανει για να ησυχασει αλλα δεν το πιανει τιποτα!!!γκρρρρρρ


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδω ειμαι κι εγω!!!!!!!Γλυκουλα νομιζω υπαρχουν κατι σταγονες που βοηθανε;;;;

Υπομονη κοριτσι μου...δε μπορεις να κανεις και πολλα...μονο να τον παιρνεις αγκαλιτσα και να κοιτας το χερι σου να παταει τη κοιλιτσα του..ή να τον βαζεις λιγο μπρουμυτα...αν καθεται βεβαια μπρουμυτα...


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...