Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 7/5/2024 at 5:16 ΜΜ, Bluee19 είπε:

      Για ετ μ τα ξεκινάμε 1η μέρα εμένα μόνο στην διέγερση με ξεκίνησε 2η 

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

Cafe Ιανουάριος 2010


CoffeeMaker

Recommended Posts

Ιoasma

Eve

Xαρά -

Cristine30 - ΠΗΤ 7/1/10 - 21/12/09

Elkarak - ΠΗΤ ..... - 27/12/09

annia - ΠΗΤ 8/1/10 - 2/1/10

keli

Στέγια - ΠΗΤ 18/1/10 - 18/1/10

Λέγκω

μανιταρι

manoulabebi

marina28

Εrianton

lorreta - ΠΗΤ ....... - 18/1/10

Principessa - ΠΗΤ ....... - 22/1/10

NOYNOY

MARZAB

babyjet

Angel4

Αρχίστε να προσθέτετε τα στοιχεία σας και θα τα κάνω edit με ημερομηνίες στο τέλος αφού μπούνε όλα τα κορίτσια..τώρα έγραψα ενδεικτικά κάποια!

Επεξεργάστηκαν by cristine30

PCqNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ELKARAK

    4200

  • ΣΤΕΓΙΑ

    2873

  • Lorreta

    2395

  • keli

    1839

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ιoasma

Eve

Xαρά - ΠΗΤ 03/01/10 17/12/09

Cristine30 - ΠΗΤ 7/1/10 - 21/12/09

Elkarak - ΠΗΤ ..... - 27/12/09

annia - ΠΗΤ 8/1/10 - 2/1/10

keli

Στέγια - ΠΗΤ 18/1/10 - 18/1/10

Λέγκω

μανιταρι

manoulabebi

marina28

Εrianton

lorreta - ΠΗΤ ....... - 18/1/10

Principessa - ΠΗΤ ....... - 22/1/10

NOYNOY

MARZAB

babyjet

Angel4


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

στεγια πρινσι ,λορεττα να σας ζησουν τα παιδακια σας να τα δειτε οπως ονειρευεστε.

λορεττα κανονικα πρωτα τα πλενουμε μετα τα ταιζουμε και μετα επειδη σιγουρα θα τα ξανακανει τον ξαναπλενεις.

αυτο ειναι αυτο που πρεπει και αυτο που εκανα στο 1 παιδι τωρα στο 3 καταλαβενεις οτι δεν τα κανω κατα γραμμα.

αν το παιδι ειναι πανω απο3 κιλα δεν νωμιζω οτι πρεπει να το ξυπνας για φαι.


izE6p2.png?S6UQkQqM
Link to comment
Share on other sites

Ιoasma

Eve

Xαρά - ΠΗΤ 03/01/10 17/12/09

Cristine30 - ΠΗΤ 7/1/10 - 21/12/09

Elkarak - ΠΗΤ ..... - 27/12/09

annia - ΠΗΤ 8/1/10 - 2/1/10

keli

Στέγια - ΠΗΤ 18/1/10 - 18/1/10

Λέγκω

μανιταρι ΠΗΤ 24/1/10-7/1/10

manoulabebi

marina28

Εrianton

lorreta - ΠΗΤ ....... - 18/1/10

Principessa - ΠΗΤ ....... - 22/1/10

NOYNOY

MARZAB

babyjet

Angel4


izE6p2.png?S6UQkQqM
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια λορετακι και στεγια να σας ζησουν τα μωρακια σας,εμεις εδω καλα τ απαμε με τους κολικους απο 4βραδια σερι ξενυχτι χτες μπορω να πω οτι ψιλοκοιμηθηκε λιγο..τωρα με την λιστα οντως κατι πρεπει να κανουμε..ας ξεκιναμε σιγα σιγανα γραφουμε οι κοπελες και οποια μπορει να την κανει..ξεκιναω λοιπον

πητ8/1/2010-02/01/2010 αγορακι χασιακος αρεταιειο #2

να ξερεις πως σε καταλαβενω. το τι περασα με τον μεγαλο μου.μεχρι 1 ετους ειχε κολικους.δεν τον βοηθουσε τιποτα ουτε σταγονες ουτε τσαι τιποτα μονο αγκαλια και πανω κατω ολη νυχτα.ακομα αναρωτιεμε πως αντεξα.


izE6p2.png?S6UQkQqM
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες πάω να την πέσω,νιώθω πολύ κουρασμένη και σίγουρα είμαι καθώς δεν έχω κοιμηθεί καθόλου....από το πρωί...

Και δεν έφταιγε το Δροσουλάκι μας...αλλά εγώ..Όλο κάτι ήθελα να κάνω και τελικά τίποτα δεν έκανα...

Φιλάκια σε όλες....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιoasma

Eve

Xαρά - ΠΗΤ 03/01/10 17/12/09

Cristine30 - ΠΗΤ 7/1/10 - 21/12/09

Elkarak - ΠΗΤ ..... - 27/12/09

annia - ΠΗΤ 8/1/10 - 2/1/10

keli

Στέγια - ΠΗΤ 18/1/10 - 18/1/10

Λέγκω

μανιταρι ΠΗΤ 24/1/10-7/1/10

manoulabebi

marina28- ΠΗΤ 24/1/10-16/1/10

Εrianton

lorreta - ΠΗΤ ....... - 18/1/10

Principessa - ΠΗΤ ....... - 22/1/10

NOYNOY

MARZAB

babyjet

Angel4


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα λέει πολύ καλά το Μανιταράκι -είναι και έμπειρη μανούλα-μπάνιο πριν το φαγητό για να μην βγάλει το μωράκι και μετά που σίγουρα θα τα ξανακάνει, το πλένεις πάλι τοπικά! Βρε κορίτσια τι είναι αυτό με τα κακάκια μερικές φορές τα κάνει και 2 φορές στο γεύμα!!! Βαρέθηκα να πλένω!:)!

Από το μαιευτήριο μου είπαν να την ξυπνάω στο 2ωρο-3ωρο για να τρώει, αλλά κορίτσια όσες φορές το δοκίμασα δεν έπιασε και δεν κατάφερα να την ταίσω αφού η κυρία συνεχίζει ανενόχλητη τον ύπνο της! Μένω με το ζυβί στο χέρι και παλεύω να την ξυπνήσω αλλά στο τέλος εκνευρίζομαι χωρίς να έχω καταφέρει τίποτα, οπότε την αφήνω να ξυπνήσει μόνη της συνήθως στο τρίωρο! Πάντως για τα μεγαλύτερα μωράκια (άνω των 3 κιλών) κι εγώ ξέρω ότι τα αφήνεις να ξυπνάνε μόνα τους! Εμένα προς το παρόν τρώει 10-15' το πολύ και πάλι χουπς! Με ανησυχεί λίγο αυτό αλλά από 2.370 που είχε φτάσει την Τρίτη, σήμερα είναι 2.660, οπότε να θεωρήσω ότι χορταίνει τόσο γρήγορα???Ο γιος μου ήταν κι εμένα πιο ζόρικος και ήθελε το 45' και αυτό το συνέχισε μέχρι και μετά τους 6 μήνες αν δεν κάνω λάθος!!! Είναι και στο μωρό τελικά! Στο 2ο δεν έχεις τέτοια περιθώρια και μάλλον το καταλαβαίνουν από μόνα τους και προσαρμόζονται κι αυτά!:)!

Άννια πολύ νωρίς σας άρχισαν βρε κορίτσι μου οι κολικοί και είναι και ζόρικοι απ' ότι κατάλαβα! Μην απογοητεύεσαι όμως, γιατί πολύ σπάνια κρατάνε πέραν του 3μήνου, συνήθως μετά τις 40 μέρες ηρεμούνε!

Άντε φιλάκια και ήρεμη νύχτα σε όλες πάω κι εγώ να θηλάσω την τοσοδούλα μου!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μαι κ εγώ σαν να είναι πιο ήσυχη η βραδιά μας σήμερα,μακάρι να κοιμηθεί ένα 3ωρο σερί να ξεραθω κ εγώ από δίπλα σαν πτώμα θα πεσω το βλέπω.σας φιλώ καληνύχτα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

χθες τα παιξαμε με τον άντρα μου.

Δε ξέρουμε την τύφλα μας...

Το μωρό θέλει να τρώει συνέχεια και μόνο έτσι ηρεμεί και κοιμάται. Δε ξέρω τι να κάνω, να τον ταίζω συνέχεια? τρώει ή παίζει? πάντως κάνει κακά του συνέχεια. Το βράδυ δε κοιμήθηκα καθόλου. Δυσκολεύομαι και με τις ψευδοθηλές, θέλω να τις σταματήσω αλλά πια δε μπορεί χωρίς αυτές!

Ίσως πάρω σύμβουλο θηλασμού, δε ξέρω.

Δηλαδή τρώει, τον αλλάζω και μετά δε κοιμάται, θέλει πάλι να φάει και όπως καταλαβαίνεται κάποια στιγμή πάλι θέλει άλλαγμα...

τι να κάνωωωω????

Ιoasma

Eve

Xαρά - ΠΗΤ 03/01/10 17/12/09

Cristine30 - ΠΗΤ 7/1/10 - 21/12/09

Elkarak - ΠΗΤ ..... - 27/12/09

annia - ΠΗΤ 8/1/10 - 2/1/10

keli

Στέγια - ΠΗΤ 18/1/10 - 18/1/10

Λέγκω

μανιταρι

manoulabebi

marina28

Εrianton

lorreta - ΠΗΤ 14/1/10 - 18/1/10

Principessa - ΠΗΤ ....... - 22/1/10

NOYNOY

MARZAB

babyjet

Angel4


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια σε όλες, να σας ζήσουν τα μπεμπούδάκια σας Λορέτα και Πρινσι... Στέγια καλοσήρθες στο σπιτάκι σου, άντε να χαρείς τον μπεμπούκο σου...!!!!

Λορέτα, δεν είναι παράξενο αυτό που κάνει το μωρό σου, είναι δύσκολο το ξέρω μέχρι να προσαρμοστείται και οι δυο, γι αυτό χρειάζεσαι κάποιον να σε βοηθάει με δουλειές ή να στον κρατάει για να ξεκουράζεσαι και συ λίγο. Και μας η μεγάλη έτσι ακριβώς έκανε, βύζί, άλλαγμα, γκρίνια, αγκαλιά, ρέψιμο, λίγο ξανα΄γκρίνια και πάλι βυζί, σχεδόν ένας ατελειωτος κύκλος, βέβαια μετά τους τρεις μήνες συννενοούμασταν και οι τρεις καλύτερα- εγώ , μωρό, μπαμπάς εννοώ- οπότε είχαμε και δύωρα ύπνου ενδιάμεσα - :rolleyes:- αλλά η άγνοιά μας, η αγωνια μας, το ότι δεν μπορούμε να εξηγ'ησουμε την γκρίνια του μωρού κάνει τους πρωτάρηδες γονείς πιο αγχωτικούς και αυτό το μωρό το εισπράτει και είναι πιο ανήσυχο, μια σύμβουλος θηλασμού θα σας έκανε καλό νομίζω, αρκεί να είναι πιστοποιημένη - άρα να ξέρει καλά τι θα σας πει- αν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο θα το είχα κάνει και γω τότε!

Πάντως ακόμη και τώρα η μπεμπούλα υπάρχουν μέρες που κάνει μαραθώνιους θηλασμούς και άρα υπάρχει ένας κύκλος από όλα όσα περιγράφεις και σε μας, παρόλο που η εμπειρία με έχει βοηθήσει να ερμηνέυω καλύτερα το τι θέλει...

πολλά σου τα πα κοριτσάκι μου, εεε;;; ελπίζω να σε βοηθήσουν όλα όσα λέω ώστε να ηρεμήσεις έιναι όλα φυσιολογικά!


ΤΑΟ

*Η μεγάλη μου κορούλα γεννήθηκε: 29-3-2003

*Η δεύτερη μου κορούλα γεννήθηκε: 21-7-2004

*H καραμελένια γεννήθηκε: 20-12-2009

*Η ζουζούνα μου γεννήθηκε: 9-6-2011

Link to comment
Share on other sites

Ταο μου ευχαριστώ πολύ!!!! Τώρα κοιμάται εδώ και μιαμιση ώρα και νιώθω καλύτερα (εκανα μπάνιο, κλπ). Υπομονή λοιπόν τρεις μήνες ε?????:lol:

Αν κάποια μανούλα ξέρει κανένα σύμβουλο θηλασμού στη θεσσαλονίκη ας μου πει...

φιλιααααα

(πολύ νέκρα σήμερα ε?)


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...