Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Εγώ κορίτσια μου δεν άργησα καθολου να προσαρμοστώ.είχα συνειδητοποιήσει πολύ καλα οτι ο άντρας μου είναι στρατιωτικός.τα θυσιασα όλα με την θέληση μου και με συνείδηση και έτσι δεν στεναχωρεθηκα καθολου που αφησα την ζωή μου.μόνο η δουλειά με στεναχωρεί.δεν μπορω να βρω δουλειά και όχι μόνο τώρα που έχουμε κρίση.το κακό είναι γενικά.τελοςπαντων.καλωσηρθατε οι καινούργιες και ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά γιατί κανένας δεν μας καταλαβαίνει καλύτερα από εμάς τις γυναίκες στρατιωτικών.φιλακια σε όλες.


2HLfp3.png

u0jzg9m7a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα, μαθατε αν θα γινει φετος η χριστουγεννιατικη γιορτη για τα παιδια στην λεσχη? ακουγεται κατι?? για να κανονισουμε τα δωρα που θα παρουν απο τους υπολοιπους..

Εφτιαξα μπισκοτα με ινδοκαρυδο για να μην τρωνε συνεχεια αγοραστα και εννοειται την ευκολη μπουγατσα με σφολιατα...χιχιχι...φιλια!


E36mp3.png

Bdv6p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααα.

ειστε ολες καλα ή καλυτερα? :)

εγω σημερα το πρωι εφτιαξα

κεικ τρουφας.το τρωει πολυ

ο μικρος μου...και εμεις με το πρωινο. :)

η αληθεια ειναι οτι οπως συζηταμε εδω

οι γυναικες στρατιωτικων ή εξω στην

κοινωνια με γυναικες στρατιωτικων

δεν μπορει πραγματικα καμια αλλη

γυναικα να καταλαβει τι περναμε,

πως περναμε,και γιατι επιλεγουμε να ζουμε ετσι.

εγω προσωπικα ειχα συνειδητοποιησει απο την

αρχη που ημουν με τον αντρα μου,ποιος ειναι

και τι ζωη θα καναμε μαζι.

ειναι δυσκολη,αλλα γλυκια δυσκολη ζωη

οταν ειμαστε ολοι μαζι.στηριζει ο ενας τον

αλλο και κυριως εμεις οι γυναικες τους στηριζουμε

γιατι η εργασια τους ειναι πολυ απαιτητικη και

κουραστικη.γιαυτο και εγω πιστευω οτι πρεπει

να ειμαστε μαζι τους,οχι γιατι πρεπει,αλλα αν

τους αγαπαμε πραγματικα εκει φαινεται η ''μαγκια''

να εισαι και στα ευκολα και στα δυσκολα μαζι

με τον ανθρωπο σου!!!! :)

συγνωμη για την μεγαλη παραγραφο...

πως αληθεια αντεχουν ορισμενοι να ζουν χωριστα?

οταν το ακουω στεναχωριεμαι πραγματικα...

τους συμπονω...αυτη ειναι η λεξη που

κανουμε εμεις οι γυναικες των στρατιωτικων... :)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειμασταν ολες κοντα να τα λεγαμε...

τουλαχιστον εχουμε το ιντερνετ και κατι ειναι

και αυτο...

αληθεια,να ρωτησω κατι...εκει που ειστε η καθεμια

πως ειναι οι σχεσεις σας με τις αλλες γυναικες στρατιωτικων?

ευκολες?κανετε παρεα?εγω ρε κοριτσια ειμαι πολυ ανοιχτος

σαν χαρακτηρας,αλλα δεν βλεπω πολυ ανταποκριση... :)

τι λετε εσεις γιαυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααα.

ειστε ολες καλα ή καλυτερα? :)

εγω σημερα το πρωι εφτιαξα

κεικ τρουφας.το τρωει πολυ

ο μικρος μου...και εμεις με το πρωινο. :)

η αληθεια ειναι οτι οπως συζηταμε εδω

οι γυναικες στρατιωτικων ή εξω στην

κοινωνια με γυναικες στρατιωτικων

δεν μπορει πραγματικα καμια αλλη

γυναικα να καταλαβει τι περναμε,

πως περναμε,και γιατι επιλεγουμε να ζουμε ετσι.

εγω προσωπικα ειχα συνειδητοποιησει απο την

αρχη που ημουν με τον αντρα μου,ποιος ειναι

και τι ζωη θα καναμε μαζι.

ειναι δυσκολη,αλλα γλυκια δυσκολη ζωη

οταν ειμαστε ολοι μαζι.στηριζει ο ενας τον

αλλο και κυριως εμεις οι γυναικες τους στηριζουμε

γιατι η εργασια τους ειναι πολυ απαιτητικη και

κουραστικη.γιαυτο και εγω πιστευω οτι πρεπει

να ειμαστε μαζι τους,οχι γιατι πρεπει,αλλα αν

τους αγαπαμε πραγματικα εκει φαινεται η ''μαγκια''

να εισαι και στα ευκολα και στα δυσκολα μαζι

με τον ανθρωπο σου!!!! :)

συγνωμη για την μεγαλη παραγραφο...

πως αληθεια αντεχουν ορισμενοι να ζουν χωριστα?

οταν το ακουω στεναχωριεμαι πραγματικα...

τους συμπονω...αυτη ειναι η λεξη που

κανουμε εμεις οι γυναικες των στρατιωτικων... :)

Δεν είναι πάντα επιλογή σου η απόσταση. Στη δική μου περίπτωση δεν μπορούσαμε να κάνουμε αλλιώς. Πριν τον ακολούθησα. Είμαι με τον άντρα μου μαζί πριν μπει στο στρατό, ήξερα τι θα συμβεί κι φυσικά τον ακολουθούσα, αλλά στην τελευταία μετάθεση ήταν οικονομικά αδύνατον να ακολουθήσω. Μας πονάει καθημερινά πάρα πολύ, κι είναι χειρότερα που μεγαλώνει το παιδάκι μας έτσι. Αλλά πιστέψτε με αν μπορούσαμε έστω κι πολύ ζόρικα να βγάζαμε το μήνα θα είμασταν μαζί.

Δεν μπορούμε όμως να κάνουμε αλλιώς, αν παραιτηθώ ή αν παραιτηθεί από την δουλειά χαθήκαμε, οπότε απλά ελπίζω να αλλάξει κάτι (βασικά περιμένω ένα θαύμα).


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mariamg περαστικά σας.

Κι καλοσήρθατε οι νεότερες.

Αχ κορίτσια μη μιλάτε για φαγητό, από όταν ήμαστε χωριστά με τον αντρούλη μου τρώω ακατάπαυστα, δυστυχώς έτσι ξεσπάω. Η ζυγαριά μου όλο κι ανεβαίνει.:-(


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειμασταν ολες κοντα να τα λεγαμε...

τουλαχιστον εχουμε το ιντερνετ και κατι ειναι

και αυτο...

αληθεια,να ρωτησω κατι...εκει που ειστε η καθεμια

πως ειναι οι σχεσεις σας με τις αλλες γυναικες στρατιωτικων?

ευκολες?κανετε παρεα?εγω ρε κοριτσια ειμαι πολυ ανοιχτος

σαν χαρακτηρας,αλλα δεν βλεπω πολυ ανταποκριση... :)

τι λετε εσεις γιαυτο το θεμα?

Στην αρχή είναι πιο δύσκολα γιατί δεν ξέρεις τον άλλον, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν το σκεφτόμουν ποτέ γιατί δεν δυσκολεύτηκα ποτέ, πάντα έκανα εύκολα παρέες.

Για να φανταστείς έκατσα σε αυτήν την μετάθεση μόνο το εξάμηνο που δικαιόμουν από το παιδί κι από τότε πηγαίνω μόνο με άδεια αλλά ξέρω ήδη πιο πολύ κόσμο από τον άντρα μου. (Είναι ήδη 2μιση χρόνια εκεί).

Έτυχε βέβαια που βρήκα κι μια παλιά μου συμφοιτήτρια.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Νιοβη δεν πιστευω να με παρεξηγησες

για την αποψη μου για την αποσταση?

ισα ισα ενα μεγαλο μπραβο για την

υπομονη και την δυναμη που κανετε

που ειστε χωριστα.

και εγω ειμαι απο την σχολη με τον

αντρα μου,ξερω απο πρωτο χερι

την αποσταση και δεν θελω

να την ξανα ζησω...

βεβαια δεν θελω να λεω μεγαλες κουβεντες...

οσο για τις φιλιες μεταξυ γυναικων στρατιωτικων,

και εγω Νιοβη μου κανω ευκολα φιλιες,

απλα δεν ξερω κατα ποσο τις βλεπουν και οι αλλοι

σαν φιλια ή απλα για να περναει η ωρα...

δεν ξερω εαν με καταλαβαινεται τι θελω να πω? :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

poeta1 καλως ηρθες!! Να ειστε παντα ερωτευμένοι και ευτυχισμενοι!! Και ευχομαι συντομα να αποκτησετε και το μωράκι που επιθυμειτε!! Θα τα καταφερετε θα δειτε!! Είναι πολύ δυσκολα τα πραγματα με παιδια αλλα όλα γινονται!! Εγω περασα δυο πολύ ασχημες εγκυμοσυνες μονη μου και τωρα ειμαι ολομοναχη στον Εβρο με δυο ταλιμπανακια 22 κ 4 μηνών αντιστοιχως!! Στην αναγκη βρισκεις την δυναμη να κάνεις τα πάντα!! Οι υπηρεσιες είναι γερο πακέτο!! Μπορει πλεον να δινουν απαλλαγη την επομενη μερα αλλα τοσο κομματια που ερχεται ο ανδρας μου θελει να κοιμηθει για να αντεξει!! Οσο για τον νομο που λες ακουσα πως εχει αλλαξει και πως πλεον θέλεις 5ετία στον κάθε τοπο που θα εισαι πριν ζητήσεις την συνυπηρέτηση!!Δεν ξερω κατά ποσο ισχυει!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Να σου ζήσουν τα μικρά σου!!:P:p

Σε θεωρητικό επίπεδο αρχίζω να προετοιμάζομαι για την μετάθεση....

Όταν πάρει μετάθεση , θα πάρει για 2 χρόνια που πρέπει για να εκπληρώσει θητεία στην αλλαγή του βαθμού...τώρα δεν ξέρω αν τα λέω και καλά , πάντως 2 χρόνια θα κάτσουμε και μετά επιστροφή σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη ανάλογα με τις ανάγκες...

Οπότε για 2 χρόνια εγώ δε θα μπορώ να έχω συνυπηρέτηση??? αυτό θα είναι δύσκολο....:(:(

Νιόβη σε καταλαβαίνω πως νιώθεις...κάνε υπομονή ...πόσα χρόνια θέλει ακόμα για να επιστρέψει..?

ΔΕΣΙ όταν είσαι μακριά από όλους πιστεύω πως κάποιες φιλίες γίνονται για να περνάει ευχάριστα ο χρόνος, χωρίς να εξελιχθούν ποτέ σε κάτι βαθύτερο και ουσιαστικό και κάποιες βέβαια καταλήγουν στο να γίνουν και φιλίες ζωής...


WXLGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, καλη βδομαδα και χρονια πολλα στις ενοπλες δυναμεις!!

Που υπηρετεις και ζητας συνηπηρετηση? εξαρταται ο φορεας σου γι αυτο σε ρωτω. Εγω πηρα αμεσα συνηπηρετηση, κανονικοτατα με τον νομο που μας καλυπτει καθαροτατα , χωρις κοπο μονο με απλη αιτηση στο υπηρεσιακο συμβουλιο.

Προσωπικα μου ετυχαν περιπτωσεις που ηταν μονο για να περνουν τον χρονο τους αλλα μου ετυχα και φιλιες που κρατανε πολλλλααα χρονια και μαλιστα για να τις κρατησουμε εγιναν κουμπαροι μας!! Γενικα αλλαξαμε ολων των ειδων τις κουμπαριες ..αχχα και ειμαστε πλεον ολοι μεταξυ μας κουμπαροι και παρακουμπαροι και υποψηφιοι συμπεθεροι...αχχαχα...ειναι ειλικρινα φιλιες ζωης εως αδερφικες φιλιες!! οσα και να πω ειναι πολυ λιγα σε αυτα μας εχουν ενωσει και ετσι αισθανομαστε πολυ ομορφα μεταξυ μας. Ευχομαι ολοι καποτε να συνανταν ατομα στον επαγγελματικο χωρο που να γινονται με τον καιρο φιλοι , να δενουν τοσο που να συγγενευουν.!!!!!!!


E36mp3.png

Bdv6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα, καλη βδομαδα και χρονια πολλα στις ενοπλες δυναμεις!!

Που υπηρετεις και ζητας συνηπηρετηση? εξαρταται ο φορεας σου γι αυτο σε ρωτω. Εγω πηρα αμεσα συνηπηρετηση, κανονικοτατα με τον νομο που μας καλυπτει καθαροτατα , χωρις κοπο μονο με απλη αιτηση στο υπηρεσιακο συμβουλιο.

Προσωπικα μου ετυχαν περιπτωσεις που ηταν μονο για να περνουν τον χρονο τους αλλα μου ετυχα και φιλιες που κρατανε πολλλλααα χρονια και μαλιστα για να τις κρατησουμε εγιναν κουμπαροι μας!! Γενικα αλλαξαμε ολων των ειδων τις κουμπαριες ..αχχα και ειμαστε πλεον ολοι μεταξυ μας κουμπαροι και παρακουμπαροι και υποψηφιοι συμπεθεροι...αχχαχα...ειναι ειλικρινα φιλιες ζωης εως αδερφικες φιλιες!! οσα και να πω ειναι πολυ λιγα σε αυτα μας εχουν ενωσει και ετσι αισθανομαστε πολυ ομορφα μεταξυ μας. Ευχομαι ολοι καποτε να συνανταν ατομα στον επαγγελματικο χωρο που να γινονται με τον καιρο φιλοι , να δενουν τοσο που να συγγενευουν.!!!!!!!

δημόσια υπάλληλος είμαι σε ασφαλιστικό γραφείο...

με μια αίτηση και μετά με απόφαση του υπηρεσιακού μέχρι τώρα έφευγες και ακολουθούσες τον άντρα σου...πήγαινες σε έναν δημόσιο φορέα της πολης που είναι και ας μην είναι ο ίδιος με τον δικό σου...και μετά επιστρέφεις στην οργανική σου θέση...με όλα αυτά που γίνονται όμως ίσως το αλλάξουν και αυτό...


WXLGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Poeta1, δεν πηρα μεταθεση, αλλα πηρα αποσπαση και δεν θα ξαναγυρισω στην οργανικη μου θεση γιατι με τα καινουργια δεδομενα ειμαι κρατικη υπαλληλος και κουβαλαω την οργανικη μου οπου παω, δεν εχω υποχρεωση να υπηρετησω καποια ετη στην νεα μου θεση μεχρι την επομενη μου αιτηση για αλλη πολη, απλως ακολουθω τον συζυγο..σχεδον παντου υπαρχει θεση για μενα οπου ενδεικνειται να υπηρετησει ο συζυγος, δεν παω φιλοξενουμενη σε αλλον φορεα..ειδαλως θα τον τραβηξω εγω ..σωστα?


E36mp3.png

Bdv6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Poeta1, δεν πηρα μεταθεση, αλλα πηρα αποσπαση και δεν θα ξαναγυρισω στην οργανικη μου θεση γιατι με τα καινουργια δεδομενα ειμαι κρατικη υπαλληλος και κουβαλαω την οργανικη μου οπου παω, δεν εχω υποχρεωση να υπηρετησω καποια ετη στην νεα μου θεση μεχρι την επομενη μου αιτηση για αλλη πολη, απλως ακολουθω τον συζυγο..σχεδον παντου υπαρχει θεση για μενα οπου ενδεικνειται να υπηρετησει ο συζυγος, δεν παω φιλοξενουμενη σε αλλον φορεα..ειδαλως θα τον τραβηξω εγω ..σωστα?

Δεν το γνωρίζω κοριτσάκι, όμως θα το ρωτήσω στον φορέα μου και θα σου πω...φαντάζομαι πως θα υπάρχει κοινός κανόνας για όλους...

Φαντάζομαι θα μάθω σύντομα και θα σε ενημερώσω...!:)


WXLGp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεσι δεν σε παρεξήγησα μην αγχώνεσαι (άλλωστε τα έχουμε πει εμείς με πμ).

Δυστυχώς όσον αφορά τις φιλίες δεν μπορείς να ξέρεις αν θα κρατήσει. Έχουμε κρατήσει καλή επαφή μόνο με κάποιους.

Poetia1 λογικά (λέμε τώρα) είναι να φύγει το καλοκαίρι που κλείνει 3 χρόνια. Το θέμα είναι εάν θα έρθει σε μας ή αν τον στείλουν κάπου αλλού.

Άσε που ακούγεται ότι μπορεί να κλείσει η μοναδική μονάδα που υπάρχει σε αυτήν την περιοχή. Οπότε εάν κλείσει η αμέσως επόμενη πλησιέστερη μονάδα είναι 2 ώρες διαδρομή.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

καλη μου Νιοβη,μακαρι να ερθει συντομα κοντα σας ο μπαμπας σας. :)

δεν λεω και εμεις κραταμε καλες επαφες με ορισμενους αλλα...

μεταξυ γυναικων τι γινεται βρε κοριτσια?

γιατι τοση καχυποξια και...γιατι ορισμενες

να κοιτουν αλλες με μισω ματι επειδη ειναι

χαμηλοτερου βαθμου ο συζυγος τους?

γιατι αυτο?

οταν παντρευτηκα με τον αντρα μου

πιστευα οτι ολες μεταξυ μας θα

καταλαβαινε η μια την αλλη...αλλα στην

πορεια...μαλλον δεν ισχυει 100%αυτο..ε?τι λετε?

συγνωμη αν γινομαι λιγο ωμη...και συγνωμη

και απο τις καινουργιες.δεν θελω να υπαρχει

απογοητευση!!! :)

μαλλον εγω ειμαι πολυ φιλικη...

τι να πω? :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...