Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

ηταν του μιχαηλ και γαβρηλ,και την αλλη μερα του νεκταριου,καλωστην που ειχες χαθει?ελπιζω να ειναι ολα καλΑ.:P:p:p:pπου βρησκεστε τωρα?:D:D
Για του Αγ.Νεκταριου δεν ηξερα... δεν εχω ανθρωπους στον περιγυρο μου με αυτο το ονομα και δεν την ξερω την γιορτη
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας ρωτήσω???

Τι ποσοστό ακουλουθεί το σύζυγο στις μεταθέσεις?

Πόσο καιρό σας παίρνει να προσαρμοστείτε?

Σας ενοχλεί που δεν έχετε φίλες κοντά σας?

Για τους γονείς δεν το συζυτώ εννοείται

Αχ αυτά... (καθένας με το πόνο του)

Αγχώνομαι γιατί αυτό το καλοκαίρι ή το επόμενο το βλέπω να την κάνουμε σνιφ σνιφ


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κσλημερα, ειμαστε γιαννιτσα ακομα για λιγο..ελπιζω..χαθηκα απο τοτε που γεννηθηκε η κορη μου περιπου 2 χρονια, δεν ειχα καθολου χρονο οσο ειχα παλιοτερα δυστυχως, εμπαινα ελαχιστα μονο για διαβασμα και πληροφοριες . Τωρα που μεγαλωσαμε ελπιζω να ειμαι πιο τακτικη στον καφε μας..

believe76,ενας μεγαλος αριθμος γυναικων ακολουθουν τους συζυγους, εγω θα ελεγα ενα 90%..απο οτι γνωριζω. Η προσαρμογη ειναι σχετικη με πολλους παραγοντες, προσωπικα μου παιρνει μια βδομαδα στην καλυτερη εως ενα μηνα στην χειροτερη περιπτωση..εξαρταται τί συνθηκες θα βρουμε..Συνηθησα πλεον να εχω μακρια τις φιλες μου και εγινα πιο ανοιχτη να κανω νεες φιλες και μαλιστα τοσο κολητες που γινομαστε και κουμπαρες ή συμπεθερες..αχχα.

Δυστυχως ο χρονος αδειων και επιστροφης στο σπιτι ειναι τοσος λιγος που δεν προλαβαινουμε να συνανταμε ολους τους παλιους φιλους ή συγγενεις οσο και αν το θελουμε και .."ματια που δεν βλεπονται..". Το παιρνεις αποφαση, αυτο ειναι το κοστος που πληρωνουμε σε καθε μεταθεση, να αφηνουμε καθε φορα πισω φιλους-συναδερφους και να προχωραμε στο καινουργιο τοπο απο την αρχη. Συμφωνεις?


E36mp3.png

Bdv6p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω ακολουθω τον αντρα μου στις μεταθεσεις ..και απο οσους γνωριζω θα ελεγα ενα μεγαλυτερο ποσοστο απο το 90% ακολουθει..Ειναι δυσκολο να αφηνεις οικογενεια και φιλους αλλα απο την στιγμη που παντρευεσαι στρατιωτικο πρεπει να το αποδεχτεις .Για'μενα δεν εισαι οικογενεια οταν ζεις χωριστα και χιλιομετρα μακρια.

Υπαρχουν βεβαια και καποιες εξαιρεσεις για σοβαρους λογους πχ μια εγκυμοσυνη που θα κανεις καποιους μηνες υπομονη.Δεν μαρεσει ο αντρας μου να ειναι απων απο την ζωη την δικη μου και απο του παιδιου μου!

Και στην τελικη αν αυτος φυγει μονος του οπουδηποτε και γιαυτον δεν θα ειναι σκληρο να μην εχει κανεναν διπλα του; Η δουλεια τους εχει ψυχολογικη πιεση και μας χρειαζονται ...φιλους κανεις οπου και να εισαι και οικογενεια σου μπορει να ερχετε αλλα να πηγαινεις και εσυ στις αδειες..ολοι στην Ελλαδα ζουμε τι να πουν παλια που εφευγαν Αυστραλια και Γερμανια ... αν και θα ξαναφτασουμε σε αυτα τα χρονια και παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Πραγματικά δεν περίμενα τόσο μεγάλο ποσοστό 90%...

Kangoo καλώς ήρθες...

Πολύ κρύο αυτο το ΣΚ και είμαι στην Αθήνα. Στον Έβρο τι να γίνεται... !!!!


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια,οντως το μεγαλητερο ποσοστο ακολουθη κι πιστευω οτι ειναι λογικο οι οικογενεια να ειναι ενωμενοι,εχετε σκεφτει πλεον με τις μιωσεις στο μισθο να φυγετε για καπου μονημα κοντα στους γονεις?ωστενα βρει ο συζηγος εκει εργασια?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,οντως το μεγαλητερο ποσοστο ακολουθη κι πιστευω οτι ειναι λογικο οι οικογενεια να ειναι ενωμενοι,εχετε σκεφτει πλεον με τις μιωσεις στο μισθο να φυγετε για καπου μονημα κοντα στους γονεις?ωστενα βρει ο συζηγος εκει εργασια?

Καλημερα Μπετυ...... δεν το σκεφτομαστε γιατι τα 1000 ευρω που περνει πλεον στο στρατο δεν προκειτε να τα βρει εξω στον ιδιωτικο τομεα...τα πραγματα ειναι πολυ χαλια και το βλεπω απο γνωστους και φιλους.Οικογενειαρχες μενουν ανεργοι ,απληρωτοι,δουλευουν 6ωρα και τα 1000 σπανια τα φτανουν.Καποια στιγμη πριν ολη αυτη την κριση μας περασε απο το μυαλο αλλα επειδη στον τοπο μας δεν εχουμε δικο μας σπιτι και θα εχουμε παλι ενοικιο και δεν ειναι σιγουρο αν θα βρει δουλεια δεν το ρισκαρουμε με το μωρο να παραιτηθει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Πραγματικά δεν περίμενα τόσο μεγάλο ποσοστό 90%...

Kangoo καλώς ήρθες...

Πολύ κρύο αυτο το ΣΚ και είμαι στην Αθήνα. Στον Έβρο τι να γίνεται... !!!!

Καλημερα απο εβρο που εχουμε ψοφοκρυοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!

καλημερα κοριτσια,οντως το μεγαλητερο ποσοστο ακολουθη κι πιστευω οτι ειναι λογικο οι οικογενεια να ειναι ενωμενοι,εχετε σκεφτει πλεον με τις μιωσεις στο μισθο να φυγετε για καπου μονημα κοντα στους γονεις?ωστενα βρει ο συζηγος εκει εργασια?

Ουτε εμεις το σκεφτομαστε γιατι ηδη εχουμε συγγενεις και φιλους ανεργους που ψαχνουν πολυ καιρο για κατι και δε βρισκουν πια ουτε μεροκαματο, το σπιτι που εχουμε μενουν οι δικοι μου και με τπτ δε θα δεχομουνα να μεινουνε εκεινοι στο ενοικιο η στο χωριο και εγω στο σπιτι οποτε παλι στο ενοικιο θα ημασταν και την αβεβαιοτητα του μισθου τωρα τουλαχιστον ζοριζομαστε αλλα πληρωνουμε τα παγια εξοδα μας.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα! Πολυ κρυοοοοοοοοοοοοο και πρεπει να βγω με τον μικρο εξω για κατι δουλειες αλλα το σκεφτομαι ατιμη ΔΕΗ με τα χαρατσια σου που πρεπει να σε πληρωσω μεσα στην εβδομαδα.............. οχι τπτ αλλο αλλα εχει ληξει..........


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σς όλες!!!!

Το πόσο χάρηκα όταν είδα αυτό το θέμα , δεν μπορώ να σας περιγράψω..!!!!:P:p:p

Και εγώ γυναίκα στρατιωτικού είμαι..! Παντρευτήκαμε πριν από 2 μήνες, τώρα είμαστε Αθήνα αλλά σε 2 χρόνια ( πρώτα ο Θεός) θα πάρουμε μετάθεση, άγνωστο για που...

Αν δεν αλλάξει κάτι στο νόμο, πάω όπου πάει καθώς είμαι δημόσια υπάλληλος...

έχω μια αγωνία που θα είμαι μακριά από την οικογένεια, φίλους κτλ...

εσείς που το έχετε βιώσει πόσο εύκολο είναι?? οι γυναίκες μεταξύ σας κάνετε παρέα ?

μέχρι τότε ελπίζω να έχουμε και μωράκι γιατί αλλιώς είναι τους πρώτους μήνες να είσαι μόνη σου και αλλιώς να έχεις την μαμά σου κοντά...φαντάζομαι...


WXLGp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.και εδω στην Κω πολυυυυυ κρυοοοοοοο.

στα νεα μελη ευχομαι καλως ηρθαν στην παρεα μας.

περαστικα στα μωρακια που ειναι αρρωστουλια.

κλεισμενοι μεσα καθε μερα εχω σκασει...

η βολτα μας (μου) :) φουρνος,σουπερ μαρκετ,κρεωπολης..

εσεις πως περνατε την μερα σας?κανετε γλυκα?πατε βολτες?με τετοιο κρυο

παντως που να πας...?συνηθως εμεις παμε ή ερχονται φιλοι σπιτι.

οσο για αυτο που γραφει το νεο μελος...καλυτερα να κανεις

μωρακι οσο εισαι κοντα στο σπιτι σου.μετα ειναι δυσκολα τα πραγματα.

δεν εχεις καποιον να σε βοηθησει,στις υπηρεσιες και στις ασκησεις

ειναι ακομη πιο δυσκολα...και αν το εχεις και αρρωστουλη το μωρο..χαλιαααα

και παλι μπορεις να κανεις μωρο μακρια απο το σπιτι σου,δεν λεω,αλλα

π.χ. εδω στην Κω δεν εχει γιατρους το νοσοκ.οποτε οι περισσοτερες

δεν το σκεφτονται για μωρακι.

ελατε κερναω σουφλε σοκολατας!!!!!!!ειναι καμια εδω κοντα??? φιλια!!!!!

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια; Εμεις ειμασταν και οι τρεις μας αρρωστες!!Ευτυχώς που ειχε άδεια ο ανδρας μου και τα καταφέραμε!!! Αλλιως δεν ξερω και εγω.. Η μικρη μου είναι αρκετα καλυτερα από τους κολικους αλλα αρχισαν τα δοντια!! Απίστευτος οδυρμος ολη την ημέρα!! Την παιρνω αγκαλια για να την παρηγορώ αλλα ετσι στεναχωρω την μεγάλη γιατι δεν της αφιερωνω οσο χρονο της αφιερωνα!!

KANGOO καλως επεστρεψες!!

believe76 εγω ακολουθώ!! Είναι αρκετα μεγάλο το ποσοστο!! Αν και υπαρχουν φορες που νοσταλγώ την δουλειά μου, το ωράριο και κυριως τον μισθο που ειχα καταφέρει να φτάσω αλλα δεν το μετανιώνω!! Ειμαστε οικογενεια και στα καλα και στα κακα και δεν θα μπορουσα να στερησω από τα κοριτσια μου τον μπαμπα τους, ούτε από εμένα τον ανδρα μου!! Δεν κάναμε οικογένεια για να ζουμε χώρια!! Πιστευω πως οι καθημερινές μας στιγμές είναι ανεκτιμητες και αξίζουν ολες τις θυσίες που κάνουμε!! Ο καιρος που σου παιρνει να προσαρμοστεις εχει να κάνει με την ζωή που θα βρεις εκει!! Πχ Χαλκιδα ήμουν 3 χρονια, η πρωτη μετάθεση!! Εζησα τις καλυτερες και καποιες από τις χειροτερες στιγμές της ζωής μου εκει. Προσαρμόστηκα γρηγορα στην νεα πραγματικοτητα κι ας μην καταφερα να φτιάξω την ζωη που ηθελα εκει!! Εδώ πανω νιωθω καλυτερα!! Φτιαχνουμε σιγα σιγα την ζωη μας και ανοιγουμε έναν καλο κυκλο τον χρονο που μας αφηνουν οι κορακλες μας!!! Οι φιλες μου και οι οικογενεια μου μου λείπουν τρελλα!! Παλευω οσο μπορω να κρατησω επικοινωνία με το τηλεφωνο και με το ιντερνετ!! Ξεκαθαρισαν αρκετα πραγματα με την αποσταση!! Φιλίες που δεν πιστευα πως θα κρατούσαν τελικα άξιζαν και κρατησαν και άλλες που θεωρουσα δυνατες δεν αξιζαν και διαλυθηκαν!! Με ενοχλει πολύ που δεν εχω φίλες να πω μια λέξη να νιώσω λιγο ανθρωπος, κοινωνικό ον!! Αλλα πιστευω πως στο χέρι μου είναι να φτιάξουν τα πράγματα μολις βρω χρόνο!! Επισης δεν αντεχω την ανεργία!! Παλεύω 1,5 χρόνο να βρω παρτ ταιμ απογευματινη δουλεια και δεν εχω καταφέρει τιποτα!! Αυτος είναι ένας μεγάλος μου φοβος αλλα θελω να ελπιζω πως όλα θα πανε καλα!! Να ξέρεις πως θα δυσκολευτείτε λιγο με τον ανδρα σου στην αρχη γιατι θα σου λειπει πολύ η ζωη σου και θα πρεπει να μάθετε από την αρχή να ζείτε μαζι ως οικογένεια αλλα με τον καιρο θα δεθείτε οσο δεν φαντάζεσαι!! Εδώ στην Ορεστιαδα εχουμε -2 και πολύ ομίχλη!!

Φαιη κουραγιο!! Τι ποστο είναι ο ανδρας σου και εχει σκοπια;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

poeta1 καλως ηρθες!! Να ειστε παντα ερωτευμένοι και ευτυχισμενοι!! Και ευχομαι συντομα να αποκτησετε και το μωράκι που επιθυμειτε!! Θα τα καταφερετε θα δειτε!! Είναι πολύ δυσκολα τα πραγματα με παιδια αλλα όλα γινονται!! Εγω περασα δυο πολύ ασχημες εγκυμοσυνες μονη μου και τωρα ειμαι ολομοναχη στον Εβρο με δυο ταλιμπανακια 22 κ 4 μηνών αντιστοιχως!! Στην αναγκη βρισκεις την δυναμη να κάνεις τα πάντα!! Οι υπηρεσιες είναι γερο πακέτο!! Μπορει πλεον να δινουν απαλλαγη την επομενη μερα αλλα τοσο κομματια που ερχεται ο ανδρας μου θελει να κοιμηθει για να αντεξει!! Οσο για τον νομο που λες ακουσα πως εχει αλλαξει και πως πλεον θέλεις 5ετία στον κάθε τοπο που θα εισαι πριν ζητήσεις την συνυπηρέτηση!!Δεν ξερω κατά ποσο ισχυει!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...