Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

καλημερα σε ολες!!!!!!!!!!ευχομαι να περνατε καλα!!!!!!!!!!!

Νιοβη ευχομαι με το καλο να υποδεχτειτε τον μπαμπα σας!!!!!!!!!!!

σας μεταφερω κατι που διαβασα ισως σας βοηθησει...

Διευκολύνσεις του Ταμείου Παρακαταθηκών & Δανείων στους δανειολήπτες δημοσίους υπαλλήλους

Γράφει το forologikanea.gr

25 Νοε 2011 - 05:16

Διευκολύνσεις σε δανειολήπτες δημόσιους υπαλλήλους που αντιμετωπίζουν δυσκολίες να ανταποκριθούν στην αποπληρωμή των δανειακών τους υποχρεώσεων στην στεγαστική πίστη μετά την μείωση των αποδοχών τους, ενέκρινε το Δ.Σ. του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων.

Ειδικότερα αποφασίστηκε μεταξύ άλλων- η μετά από σχετική αίτηση, επιμήκυνση της διάρκειας εξόφλησης χορηγηθέντων στεγαστικών δανείων και δανείων επισκευών κατά κανόνα για 5 ή 10 έτη και δανείων μικροεπισκευών - μικροβελτιώσεων για 5 έτη και κατ' εξαίρεση για μικρότερη διάρκεια όταν η ηλικία του δανειολήπτη δεν επιτρέπει την επιμήκυνση της διάρκειας αποπληρωμής του άληκτου κεφαλαίου για 5 ή 10 έτη ακριβώς, η αναστολή εξυπηρέτησης σε εξαιρετικές περιπτώσεις και η ρύθμιση των ληξιπροθέσμων χρεών.

Ειδικότερα αρχικά στους δανειολήπτες, που σωρευτικά:

- τα δάνειά τους άρχισαν να εξυπηρετούνται από 1.1.2005 μέχρι και 1.7.2010,

- η μηνιαία δόση των δανείων τους ανέρχεται σε ποσό ίσο ή μεγαλύτερο:

α) των 400 ευρώ για τα στεγαστικά δάνεια

β) των 250 ευρώ για τα ενυπόθηκα στεγαστικά δάνεια

γ) των 150 ευρώ για τα δάνεια μικροεπισκευών-μικροβελτιώσεων

- η ηλικία τους, κατά τη λήξη της διάρκειας του δανείου, δεν θα υπερβαίνει το 80ο έτος για τα στεγαστικά και τα ενυπόθηκα επισκευαστικά δάνεια και το 75ο έτος για τα δάνεια μικροεπισκευών-μικροβελτιώσεων

Σε ειδικές περιπτώσεις δανειοληπτών για όλα τα δάνεια του στεγαστικού τομέα - ανεξάρτητα από το χρόνο έναρξης εξυπηρέτησής τους και το ύψος του ποσού της μηνιαίας δόσης:

α) για λόγους υγείας ή οικογενειακούς λόγους, πολύτεκνων, τρίτεκνων, ειδικών αναγκών κ.λ.π.,

β) όταν η μηνιαία δόση από το σύνολο των εξυπηρετούμενων δανείων, που συμπεριλαμβάνονται στη βεβαίωση αποδοχών τους, υπερβαίνει τα 6/10 αυτών, που έχουν ληξιπρόθεσμες οφειλές, η ρύθμιση των οποίων είναι απαραίτητη προϋπόθεση για την έγκριση της αίτησης επιμήκυνσης.

Το αίτημα για την επιμήκυνση της διάρκειας του δανείου θα εγκρίνεται από το ΔΣ του Ταμείου Παρακαταθηκών & Δανείων.

Σε εξαιρετικές περιπτώσεις, θα είναι δυνατή η εξέταση αιτημάτων αναστολής εξυπηρέτησης του δανείου - όχι πέραν των δύο ετών - και εντός της επιτρεπόμενης από το Νόμο ανώτερης διάρκειας εξυπηρέτησης του δανείου, με επιμήκυνση της διάρκειας και με κατά περίπτωση καταβολή ή κεφαλαιοποίηση των τόκων της περιόδου αναστολής.

Επίσης, μετά από αίτηση του δανειολήπτη, δίνεται η δυνατότητα να γίνεται ρύθμιση του ληξιπρόθεσμου χρέους με το ισχύον επιτόκιο εξυπηρέτησης ενήμερης οφειλής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;

Εμεις ολα καλα η μικρη μου περασε μια μικρη ιωση αλλα τωρα ειναι καλυτερα.

Καναμε μελομακαρονα η αληθεια ειναι πως τα μισα τα φαγαμε κιολας!

Εδω εχει πολυ κρυο και φυσαει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και θα ειναι Σαββατο οταν θα ανακοινωθει η επιστροφη στη δραχμη............. θα μας τρελανουν τελειως.

Αφου οτι θελουν κανουν και δεν μπορουμε πλεον να πουμε και γιατι μονο ωχ! παναγιτσα μου λεμε και μενουμε χωρις λεφτα χρστουγεννιατικα.......... θα το ζησουμε και αυτο δυσκολο αλλα δεν εχουμε επιλογη...........


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κατα τα αλλα βρε κοριτσια?

Εμας μας εχει παρει η κατω βολτα, την προηγουμενη εβδομαδα ειχε γαστρεντεριτιδα ο μικρος ευτυχως ηπια και το ξεπερασαμε με διαιτα και προσοχη.

Απο την Πεμπτη επαθα εγω και ειναι η χειροτερη γαστρεντεριτιδα που εχω περασει ποτε μου πολυυυυυυυυυυυυ πονο στο στομαχι και διαρροιες αλλα ο πονος ητανε ανυποφορος σημερα ηρεμησα λιγο και δε μπορουσα να παρω τπτ

(λογο εγκυμοσυνης) μονο λιγο νερο λιγο τσαι και καμια φρυγανια.....

Και το αστειο ειναι οτι την Πεμπτη ειχε βγει ο αντρας μου ελευθερος υπηρεσιας γιατι εμεινε απο τη μεση του και ηρθε σπιτι να ξεκουραστει και δε μπορεσα να τον βοηθησω καθολου αντιθετα εγινε χειροτερα δε μπορει να κανει τπτ και αυριο θα ξαναπαει στο γιατρο.....

Αφου γελαγαμε και λεγαμε οτι θα μας κανει την αποκλειστικη ο μικρος αφου εμεις ειμαστε χαλια............. και ητανε τοσο καλο παιδακι αυτες τις μερες ο κακομοιρης.......

Ελπιζω τα χριστουγεννα να εχουμε συνελθει.......!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εμεις ειμαστε οικογενειακως αρρωστοι! μονο ο μικρος την εχει γλιτωσει (ελπιζω οχι μονο προς το παρον...) ειμαστε παρεα με την κορη μου η οποια εχει 39 πυρετο και λαιμο. εγω επισης, και ο αντρας μου επισης αλλα ο καυμενος εχει υπηρεσια...

περαστικα μας! ελπιζω και εγω τα Χριστουγεννα , να ειμαστε καλα!!!!


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμεις ειμαστε οικογενειακως αρρωστοι! μονο ο μικρος την εχει γλιτωσει (ελπιζω οχι μονο προς το παρον...) ειμαστε παρεα με την κορη μου η οποια εχει 39 πυρετο και λαιμο. εγω επισης, και ο αντρας μου επισης αλλα ο καυμενος εχει υπηρεσια...

περαστικα μας! ελπιζω και εγω τα Χριστουγεννα , να ειμαστε καλα!!!!

Καλημερα και περαστικα σας. Αμαν αυτες οι αρρωστιες και ειδικα πριν τα χριστουγεννα σε ριχνουν και σωματικα και ψυχολογικα. Το μονο καλο ειναι οτι εχασα δυο κιλα παρολο που ειμαι εγκυος!!!!

Σας ευχομαι να ειστε καλα τα χριστουγεννα και ο μικρος οντως να τη γλιτωσει!!!

Αρχισαν και οι βροχες και σημερα που ειμαι καλυτερα και ηθελα να παω αγορα για δουλειες και να παρω επιτελους κανενα μελομακαρονο και κουραμπιεδες απο το φουρνο δε μπορω να βγω απο το σπιτι που να σερνω τον μικρο τον καημενουλη..........Ας το καλο αμαν αυτη η ζωη μας μακρυα απο ολους να μη μπορεις να κανεις τπτ να ταλαιπωρεισαι εσυ να ταλαιπωρεις και τα παιδια σου................ Σαν αξεσουαρ τα περνουμε παντου μαζι μας οτι και οπου και να κανουμε η παμε.......


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε ευχαριστω pontikaki αν και οπως λες και εσυ εχω χαλαστει ψυχολογικα!

τελοσπαντων τι να κανουμε? προσεχε εσυ με τα μπεμπενια στην κοιλιτσα μην κυκλοφορεις στο κρυο και εχεις αλλα. εμας δεν βρεχει εδω. εχει να βρεξει πολλες μερες και μαλιστα εχει 19 βαθμους. ουτε καλοριφερ δεν αναβουμε (ευτυχως να γλιτωσουμε πετρελαιο:rolleyes:)

καλα να ειστε!


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεσι σε ευχαριστώ, το ήξερα αυτό αλλά η δικηγόρος μου που το έψαξε είπε ότι διαφοροποιείτε ο τόκος, οπότε άφησα τις δόσεις όπως έχουν.

Περαστικά στις υπόλοιπες κι στις οικογένειές τους.

Εδώ δεν λέει να σταματήσει η βροχή, βαρέθηκα. Ούτε ρούχα στεγνώνουν κτλ

Και του χρόνου με υγεία για τα γλυκά


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες τι κανετε?

Εμεις μια χαρα,ετοιμαζομαστε για χιονακι αυριο.

Εχω ερθει στην πολη μου γιατι σε λιγο γενναμε κ εμεις και αυτες τις μερες θα φτιαξουμε γλυκακια για τις γιορτες μας....


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Και εμας εδω βρεχει και μας εχει κλεισει τελειως στο σπιτι οχι οτι μπορουσαμε να παμε και πουθενα αλλα λεμε τωρα εστω μια βολτα με το αυτ/το. Αυριο ερχοντε και χιονια ο μικρος το δεντρο της πλατειας το εχει δει μονο μερα και μεσα απο το αυτ/το. Ουτε μια φωτο δεν τον εχουμε βγαλει.......


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...