Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ποντικάκι δεν πιάνει τιποτα!!!!! Μεχρι και μασάζ με χαμομηλολαδο ή μαστίχα Χιου της κάνω, ροφηματα με χαμομήλι ή μάραθο, συχνα μπανάκια, ασκήσεις με τα ποδαράκια, σταγόνες.. τιποταααααα.. Είναι φορες που δεν ήρεμει ουτε στην αγκαλιά μου!!! Και με την μεγάλη περασα ασχημους κολικους!! Πολύ ασχημους κολικούς!! Με την μικρη ήταν ηπιοι μέχρι τώρα, αν εξαιρέσεις αυτές τις 4 μέρες!! Δεν ειμαι σιγουρη πως είναι κολικοί αυτό το πραγμα γιʼαυτό σημερα την πήγαμε στην παιδιατρο και απαίτησα να μου γράψει εξετάσεις!! Δεν είμαι υπερ της ευκολης λύσης «κολικοι είναι»!! Κι αν εχει κατι άλλο το παιδι; Δεν πρέπει να το δουμε; Τελικα δεν έχει βαλει καθόλου βάρος, πραγμα φυσιολογικο αφου δεν τρωει και φοβάται για ουρολοίμοξη!! Προσωπικα δεν πιστευω πως ισχυει μιας και δεν μας εκανε πυρετό!! Ναι μεν εχει μειωθει κατά πολύ το γάλα που πίνει, οποτε και οι πάνες που βρέχει αλλα αφου το παιδι οδυρεται επι 24ωρου βάσεως, πώς να φαει ή να κοιμηθει!! Ο ανδρας μου πιστευει πως είναι παρενέργεια του εμβολίου!! Αυριο εχουμε εξετασεις αιματος και ουρων και θα δουμε!! Ελπιζω όλα να είναι καλα!!

Δεσι, κουραγιο!! Ελπιζω να τρωει κανονικά ο μικρός και να εχει καλη ψυχολογιά!! Τον κρατάς σπιτι τωρα; Απαραδεκτος ο ιδιοκτήτης σας!! Λες και θα σας πληρώσει αυτος το πετρελαιο!!! Τι να πω;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

μανουλες εσας που τα νινακια σας υποφέρουν με τους κολικούς να δοκιμασετε BIOGAIA αφου βεβαιως ρωτησετε τον γιατρό σας. Εμεις σωθήκαμε. Τις χρησιμοποιήσαμε 3 φορες και ειδαμε μεγάλη διαφορά.


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites

mariamg εάν την θηλάζεις να την βάζεις πολύ πιο συχνά στο στήθος, βοηθάει αρκετά.

Το Biogaia είναι προβιοτικά, ρώτα πρώτα το/τη παιδίατρό σας, πάντως το παίρνουν πολλοί.

μπέτυ περαστικά ...

Οι γονείς μου (και η ανηψιά μου) είναι με πυρετό κι δεν έχω που να αφήσω αύριο τη μικρή μου. Σήμερα είχαμε απεργία οπότε τη γλύτωσα, αλλά αύριο θα πρέπει να λείψω όλη μέρα στη δουλειά.

Δεν θέλω να αρρωστήσει γιατί το Σάββατο ταξιδεύουμε (παίρνω άδεια). Της δίνω Echinacea μήπως κι το προλάβω. Μακάρι να τη γλιτώσει.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ποντικάκι δεν πιάνει τιποτα!!!!! Μεχρι και μασάζ με χαμομηλολαδο ή μαστίχα Χιου της κάνω, ροφηματα με χαμομήλι ή μάραθο, συχνα μπανάκια, ασκήσεις με τα ποδαράκια, σταγόνες.. τιποταααααα.. Είναι φορες που δεν ήρεμει ουτε στην αγκαλιά μου!!! Και με την μεγάλη περασα ασχημους κολικους!! Πολύ ασχημους κολικούς!! Με την μικρη ήταν ηπιοι μέχρι τώρα, αν εξαιρέσεις αυτές τις 4 μέρες!! Δεν ειμαι σιγουρη πως είναι κολικοί αυτό το πραγμα γιʼαυτό σημερα την πήγαμε στην παιδιατρο και απαίτησα να μου γράψει εξετάσεις!! Δεν είμαι υπερ της ευκολης λύσης «κολικοι είναι»!! Κι αν εχει κατι άλλο το παιδι; Δεν πρέπει να το δουμε; Τελικα δεν έχει βαλει καθόλου βάρος, πραγμα φυσιολογικο αφου δεν τρωει και φοβάται για ουρολοίμοξη!! Προσωπικα δεν πιστευω πως ισχυει μιας και δεν μας εκανε πυρετό!! Ναι μεν εχει μειωθει κατά πολύ το γάλα που πίνει, οποτε και οι πάνες που βρέχει αλλα αφου το παιδι οδυρεται επι 24ωρου βάσεως, πώς να φαει ή να κοιμηθει!! Ο ανδρας μου πιστευει πως είναι παρενέργεια του εμβολίου!! Αυριο εχουμε εξετασεις αιματος και ουρων και θα δουμε!! Ελπιζω όλα να είναι καλα!!

Δεσι, κουραγιο!! Ελπιζω να τρωει κανονικά ο μικρός και να εχει καλη ψυχολογιά!! Τον κρατάς σπιτι τωρα; Απαραδεκτος ο ιδιοκτήτης σας!! Λες και θα σας πληρώσει αυτος το πετρελαιο!!! Τι να πω;[/QUOTΕ]

Μαρια μου εμεις με τον μικρο ειχαμε περασει πολυυυυυυυυυυ ασχημους κολικους εκλαιγε μερα νυχτα τα ζεστα πανακια στην κοιλιτσα του η βολτες και οι σταγονες καπως τον βοηθησαν. Εμεις χωρις να θελω να σε τρομαξω ειχαμε αλλεργια και παλευαμε και με το γαλα οποτε εκανε την ολη κατασταση χειροτερη, τι γαλα πινει η μικρη? μηπως την πειραζει το γαλα? μετα το ταισμα κλαιει περισσοτερο? Ποτε κανατε το εμβολιο αντε να εκανε μια μερα παρενεργειες μου το ειχε κανει και μενα κλαμα και κακο δεν μπορουσα να τον κανω καλα με τπτ μεχρι που πιεσα το γιατρο και του εδωσα ντεπον και ηρεμησε το μωρο.

Μακαρι να ειναι καλες οι εξετασεις σας.

μανουλες εσας που τα νινακια σας υποφέρουν με τους κολικούς να δοκιμασετε BIOGAIA αφου βεβαιως ρωτησετε τον γιατρό σας. Εμεις σωθήκαμε. Τις χρησιμοποιήσαμε 3 φορες και ειδαμε μεγάλη διαφορά.

Τι ειναι το BIOGAIA?


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

SMARA τις ειχαμε παρει στην μεγάλη αλλα επειδη δεν εκαναν τιποτα δεν της δοκιμασα στην μικρη!! Λάθος μου, θα παω να της παρω, ισως βοηθήσουν!!

Νιιοβη αποκλειστικο θηλασμό κανω, την βάζω ανα μισάωρο στο στηθος, 2-3 γουλιες την φορά!!! Απο εχθες πάντως ειναι πολυ καλύτερα, αρχισε να τρωει και να κοιμάται!!!

Οι εξετάσεις των ουρων βγήκαν καθαρές, τωρα περιμένουμε αυριο τις απαντησεις του αιματος!!

Νιοβη καλο ταξιδάκι!!! Μια μερα ειναι θα περάσει!

Ποντικάκι μια μερα μετα το πρεβεναρ 13 αρχισε ο οδυρμός!!! Αχ ξέρω γι'αυτες τις αλλεργίες!!! Εμείς μειναμε 5 μέρες στο παίδων με τους γιατρούς να επιμένουν πως η μεγάλη μου ηταν αλλεργική στο αγελαδινό γάλα που επινα εγω και επρεπε να σταματήσω τον αποκλειστικο θηλασμό! Τοτε εφταιγε το ροτ α τεκ!! Μάλλον τα παιδακια μου δεν τα πανε καλα με τα εμβόλιο τελικα!!

Μπετυ ευχαριστώ θα την ρωτήσω ωστε να ειμαι προετοιμασμένη σε περιπτωση που ξανασυμβεί!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις προς το παρων απορριψαμε την αγορα της σομπας λογω του οτι ειναι ακριβη και δεν ξερουμε αν οντως ειναι αποτελεσματικη.Τωρα ζεστενομαστε με το κλιματιστικο θα βαλω και νυχτερινο ρευμα να ειναι πιο οικονομικο και βλεπουμε.Αν πληρωσουν αυτοι που χρωστανε ακομη και τα περσινα τοτε θα βαλουμε πετρελαιο δεν πληρωνω εγω να ζεστενονται τζαμπα οι αλλοι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.πως τα περνατε?εμεις μεσα μεσα και παλι μεσα...

εκανα ενα κεικ τρουφας για να περασει η ωρα και γιατι το τρωει ο μικρος

μου!!!πως θα περασει ο χειμωνας???θελω να βρω μια νεα δουλεια...πειραζει??

(γιατι την αλλη δουλεια μου την σταματησα λογω του ατυχηματος του μικρου,

επρεπε να μεινουμε σπιτι λογω του γυψου...)

αλλα αν βρω τι θα κανω τον μικρο μου?λεφτα για ιδιωτικο δεν υπαρχουν...

θελω πολυ να δουλεψω...εσεις κοριτσια δουλευετε?

πριν γεννησω εργαζομουν 10συνεχομενα ετη...μετα ομως μεσα 2,5χρονια

μαζι με το αγορακι μου για να τον μεγαλωσω..αλλα τωρα...θελω να γυρισω..

αυτο το καλοκαιρι που δουλεψα ηταν πολυ ομορφα...στην αρχη ηταν λιγο

δυσκολα αλλα μετα απο 7-8μερες ολα καλα...

δυστυχως ειναι εποχιακη και σε λιγες μερες θα κλεισει...

το καλο ειναι οτι εμειναν πολυ ευχαριστημενοι απο μενα και θα με καλεσουν

οπως μου ειπαν και τον Μαιο που θα ξανα ανοιξουν...

αν ειμαστε εδω ακομη πολυ θα ηθελα να επιστρεψω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...