Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Φαιη Καλως ορισες στην παρεα μας!

Μπετυ περαστικα σας εμεις προς το παρων δεν αρρωστησαμε και ελπιζω να την γλιτωσουμε οσο περισσοτερο μπορουμε.

Δεσι εγω δουλευω και οταν σκεφτομαι οτι καποια στιγμη μπορει να χασω την δουλεια λογω μεταθεσης μελαγχολια με πιανει .Εκτος του οτι ξεφευγω απο το σπιτι,εχω κανει γνωριμιες και πλεον με τις μειωσεις στους μισθους των αντρων μας επιβαλετε να εχει και η γυναικα δουλεια για να βγαινει ο μηνας ... Μακαρι ολες μας να μπορουμε να εχουμε μια δουλιτσα εστω και 4ωρη ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα και περαστικουλια σε ολα τα μωρακια!!!

γεια σου φαιη κ. να σε ρωτησω κατι....τι ειναι το μηνυματακι που μου

εχεις στειλει...δεν το καταλαβα? :(

μακαρι να μπορουσα να βρω μια λυση...

και δουλιτσα αλλα και το παιδακι μου σε εμπιστα χερια...

αχ αχ βρε μανουλα μου και που εισαι μακρια...??

εδω ο δημοτικος σταθμος ζηταει 140ευρω,στις περιοχες που

ειστε ποσα ζητανε οι δημοτικοι?δεν ειναι πολλα για κρατικος?

εσεις θα τα δινατε αν βρισκατε μια δουλεια?

να ρωτησω και κατι αλλο....ειναι καποιος απο τους συζυγους σας

να παει στο σχολειο της θεσ/νικης?

να ειστε ολες καλα!!!φιλια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεσι εγω δουλευω 4ωρο και λογω μειωμενου ωραριου που δικαιουμαι μετα την γεννα παω για 3,5 ωρες.Ειμαι παντα απογευμα και στο ρεπο μου εχει υπηρεσια ο αντρας μου.Βεβαια μου κανουν διευκολυνση στην δουλεια.

Ετσι βολευομαι και επειδη οι γονεις μου μενουν σχετικα κοντα,(περιπου 120 χιλιομετρα) αν κατι δεν βολευει ερχετε η μαμα μου και μου κραταει την μικρη.Του χρονου που θα γινει 3 σκεφτομαι να την παω σε παιδικο σταθμο.Εδω ο δημοτικος περνει 80 ευρω το μηνα και ο ιδιωτικος 200.

Κοιτα αξιζει να δωσεις τα 140 αν ειναι να βρεις δουλεια . Φαντασου να βρεις μια 4ωρη δουλεια με 500 ευρω το μηνα θα σου μενουν τα 360 ε και χωρια τα ενσημα που αν κανεις δευτερο παιδι θα παρεις τα επιδοματα του ΙΚΑ και αν φυγεις απο εκει και χασεις την δουλεια θα σε κανουν μια απολυση και μπαινεις στο ταμειο ανεργειας.Οποτε οπως και να το δεις θα εισαι κερδισμενη.

Link to comment
Share on other sites

φαιη κ καλώς ήρθες.

δεσι κι εμένα μου φαίνονται αρκετά για δημόσιο αλλά παρόλα αυτά θα το έστελνα. Κι εγώ εργάζομαι με πλήρες ωράριο (και μας κρατάνε κι παραπάνω άνευ υπερωρίων). Αλλά δεν γίνεται αλλιώς.

Συμφωνώ με joannakip ότι κι 4ωρο να είσαι θα σου περισσεύουν από το παιδικό αρκετά. Μη νομίζεις ότι με πλήρες ωράριο ο μισθός πετάει.

Μπέτυ περαστικά σας.

Εμείς ευτυχώς με τόσους γύρω μας που ήταν άρρωστοι την γλυτώσαμε, αν κι προλυπτικά της συνεχίζω ακόμη λίγες μέρες σταγόνες echinacea.

mariamg τι έγιναν οι υπόλοιπες εξετάσεις, μακάρι να βγήκαν καλές.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.

Φαιη καλως ηρθες στην παρεα.

Δεν πιστευω να με παρεξηγησες?

απλα μου ηρθε ενα μηνυμα φιλιας,

αυτο ειναι απο οτι καταλαβα...ολα καλα :)

οσο για την δουλεια ευχαριστω για τις συμβουλες σας.

το καλοκαιρι μεχρι πριν λιγες μερες εργαζομουν σε ξενοδοχειο,

νομιζω οτι το εχω ξανα γραψει..αλλα την αφησα

λογω του ατυχηματος του μικρου μας.

ο προβληματισμος μας ειναι...αντε και βρισκω δουλεια..

ποιον παιδικο θα ξανα εμπιστευτουμε μετα απο τα οσα περασε ο μικρος μας?

και εγω 4ωρες δουλευα με 500ευρω μια χαρα ηταν,ενα εισοδημα και ενσημα..

δεν ξερω εντομεταξυ αν μπαινω στο ταμειο ανεργιας...εδω ο οαεδ μου λενε οχι..

δεν τα συμπληρωνω.στην κρητη που ρωτησαν οι δικοι μου λενε αλλα στον οαεδ..

βγαλε ακρη...ξερει καποια απο εδω που να εχει δουλεψει σε ξενοδοχειο ποσα

ενσημα θελει για ταμειο??εγω δουλευω πρωτη φορα σε αυτον τον τομεα και δεν

ξερω πολλα..πριν δουλευα 10χρονια σε γραφειο.

φιλια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λογικα δικαιουσε ταμειο γιατι εχει αλαξει ο νομος,παλια επρεπε να εχεις 160 ενσημα μονο απο το ξενοδοχειο,αλλαεχουν αλαξει τον νομο και τωρα πιανονται και τα ενσημα απο την προηγουμενη εργασια σου,99% νομιζω οτι εχω δικιο ψαξτο:P

Link to comment
Share on other sites

Καλως την Φαιη!! Σχετικά κοντά είμαστε!!!

Εμεις ήμασταν καλυτερα χθες αλλα σημερα είχαμε πάλι οδυρμους!! Και οταν λεω σημερα εννοω απο τις 3.30 τα ξημερώματα!!!! Με γονάτισαν οι κοράκλες μου!!! Ευτυχώς κράτησε ο ανδρας μου την μικρη και μπορεσα να κοιμηθώ ενα διωρο με την μεγάλη!!! Τετοιο ξενυχτι τοσες μερες δεν παλεύεται!! Χθες το βράδυ εκανα και την βλακεια να βγάλω κρεας απο την καταψυξη και τα φυλλα για να κανω πιτα και τωρα καθομαι και ξενυχταω μεχρι να γινουν!!! Που να φανταστώ πως η συνέχεια θα ηταν τοσο δύσκολη!! Ελπιζω να γινουν καλα γιατι με την νυστα που εχω παρολιγο να βάλω μπαχαρικα στο φαγητο της μικρης!!

Εγω παραιτηθηκα απο την δουλιτσα μου για να ακολουθήσω τον ανδρα μου!!! Αυτο εγινε πριν 2,5 χρονια!! Εψαξα πολυ για απογευματινη 4ωρη δουλεια αλλα δεν σταθηκα τυχερη στην Χαλκίδα μιας και με προλαβε η κριση!! Ψάχνω και εδω αλλα στις 5 δουλειες που πηγα μεχρι τωρα ενα "είσαι ξένη, δεν έχουμε" ακουω!!! Ελπιζω να σταθώ τυχερή συντομα γιατι δεν μας βλέπω καλα!! Να' ναι καλα οι δικοι μας που βοηθουν αλλιως δεν ξερω τι θα καναμε!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες..τι κανετε κοριτσια?mariamg περαστικα σας.πιτουλες διαβαζω ε?:D:Dαφου εχεις κουραγιο μπραβο σου!κοριτσια εγω σπουδαζω ακομη και η μονη δουλεια που καταφερα να βρω ειναι baby sitting σε 3 μωρα.και αυτο μονο παρασκευοσαββατοκυριακο.τουλαχιστον καλυπτουμε δεη νερο.να ειναι καλα η μανουλα που ολο το καλοκαιρι αποθηκευει πραγματα απο τον κηπο και τουλαχιστον δεν ξεμενουμε απο φαγητο.ερχονται και τα τελη κυκλοφοριας μεσα νοεμβρη να δουμε τι θα κανουμε:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αχ και εγώ δούλευα για 7 χρόνια και απο τότε που γέννησα πάπαλα.

Που δουλεύετε εσείς που ακολουθήσατε τους άνδρες σας?

Εγω σταθηκα τυχερη και δεν με θεωρησαν ξενη και βρηκα δουλεια.Ισως γιατι ειναι πολυεθνικη εταιρεια τι να πω; Δουλευω τα τελευταια 5 χρονια που ημαστε εδω στο LIDL 4ωρο βεβαια αλλα με τις υπερωριες ξεπερναω πολλες φορες τα 500 και μας δινουν οτι ακριβως δικαιουμαστε τα Χριστουγγενα θα παρω πιο πολλα απο τον ανδρα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...