Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλημέρα! ΚΑλή ψήφο! Εμένα είναι υπηρεσία σήμερα ο σύζυγος και να δω πως θα μπορέσω να πάω να ψηφίσω. Άσχετη ερώτηση για όποια μπορεί να μου απαντήσει. Πότε κια πως κόψατε την πάνα στα παιδάκια σας; Εμένα ο μεγάλος πήγε 31μηνών αλλά φοβάται να την βγάλει γιατί τα έκανε πάνω του 2 φορές...

Όταν ήταν περίπου 2 ετών της φορούσα βρακάκι μέσα στο σπίτι κι την ρωτούσα συνέχεια αν θέλει να κάνει τσίσα. Της υπενθύμιζα ότι δεν φοράει πάνα αλλά βρακάκι . Όταν τα έκανε πάνω της της έλεγα ότι δεν πειράζει απλά την επόμενη φορά να προσπαθήσει να θυμηθεί ότι δεν φοράμε πάνα κι ότι θα κάνουμε στο γιογιό όπως κάνει κι η μαμά στην τουαλέτα, κι ξανά συνεχώς υπενθύμιση. Θέλει υπομονή κι αρκετά βρεγμένα βρακάκια ;)


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! ΚΑλή ψήφο! Εμένα είναι υπηρεσία σήμερα ο σύζυγος και να δω πως θα μπορέσω να πάω να ψηφίσω. Άσχετη ερώτηση για όποια μπορεί να μου απαντήσει. Πότε κια πως κόψατε την πάνα στα παιδάκια σας; Εμένα ο μεγάλος πήγε 31μηνών αλλά φοβάται να την βγάλει γιατί τα έκανε πάνω του 2 φορές...

Καλησπερα. Ψησισατε κοριτσια μου? Εγω οχι ειμαι στο ποσοστο αποχης.... οχι απο επιλογη......

Τη νεα υπουργικη αποφαση για τις μεταθεσεις τι διαβασατε? Αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ισχυει μετα τις εκλογες ασε που και παλι προσπαθουνε να βρουνε κατι ωστε να μην ισχυει για τους εποπ τι να πω καποιοι ανθρωποι ειναι ποοοοοοοοοοοοοοολυυυυυυυυυυυυυ κομπλεξικοι τελικα.

Μαρια μου εγω τον γιο μου περυσι το καλοκαιρι του το ελεγα πρωτα οτι οποτε θελει να μου λεει να κανουμε τσισα στο γιογιο αλλα τπτ οποτε και γω αρχισα να τον βαζω καπου καπου στο γιογιο συνηθως δεν εκανε το πρωι να ξερεις παντα κανουν! Μετα του ελεγα να παμε να κανουμε μαζι οτι εγω θελω να μου κανιε παρεα σιγα σιγα του εβγαλα την πανα και τον αφηνα με το βρακακι μετρημενες φορες του φυγανε.

Του φοραω ακομη ομως το βραδυ γιατι δεν εχει το μυαλο του να ξυπνησει να τον παω στο μπανιο αλλα τωρα που θα καλοκαιριασει για τα καλα θα τον αφησω χωρις και οτι θελει να κανει μια δυο θα μαθει ασε που ειναι και οικονομικο το θεμα με τις διδυμες και τον Παυλο δεν παλευεται...........

Θελει υπομονη και να μην τον μαλωνεις.

Φιλια


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ποντικάκι! Αυτό προσπαθώ να κάνω αλλα είναι λίγο υποχόνδριος και δεν θελει να την βγάλει επειδή θα κατουρηθεί πάνω του. Δεν ξέρω τι να τον κάνω. Σταμάτησα τώρα για 2 μέρες και μετά ξαναρχίζω τις προσπάθειες! Τι λέει ο νόμος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι μη τον αφηνεις απλα καθε τοσο ας φοραει πανα πες του να πατε να κανετε τσισα στο γιογιο και ας μην κανει.

ο νομος λεει οτι οι πολυτεκνοι,τριτεκνοι,μονογονεικες οικογενειες μπορουν να παρουν μεταθεση στον τοπο συμφεροντων τους ανεξαρτητου ειδικοτητας (εκει κολλαμε εμεις) πληροτητας θεσεων και κατι αλλο δεν θυμαμαι τωρα τι.

Αλλα για μας παλι βρισκουν κατι οτι δεν εχει παει το χαρτι σε αυτους οτι ισως δεν ισχυει για τους εποπ ολο μ@@@@@@ δηλ . μεχρι χαρτι απο επιτροπη απαλαγων για το μωρο μας ζητησαν αν ειναι δυνατον. Τους εξηγει ο αντρας μου οτι το μωρο δεν ειναι ΑΜΕΑ απλα εχει μια ατονια και πρεπει να αντιμετωπιστει σε ειδικο φυσιοθεραπευτη και λογω οικονομικο αλλα και να ειναι μαζι η οικογενεια θελουμε μεταθεση και αυτοι του λενε ασχετα.......

Ποση υπομονη να κανω πια νομιζω οτι φτανω στα ορια μου σιγα σιγα....


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μη τον αφηνεις απλα καθε τοσο ας φοραει πανα πες του να πατε να κανετε τσισα στο γιογιο και ας μην κανει.

ο νομος λεει οτι οι πολυτεκνοι,τριτεκνοι,μονογονεικες οικογενειες μπορουν να παρουν μεταθεση στον τοπο συμφεροντων τους ανεξαρτητου ειδικοτητας (εκει κολλαμε εμεις) πληροτητας θεσεων και κατι αλλο δεν θυμαμαι τωρα τι.

Αλλα για μας παλι βρισκουν κατι οτι δεν εχει παει το χαρτι σε αυτους οτι ισως δεν ισχυει για τους εποπ ολο μ@@@@@@ δηλ . μεχρι χαρτι απο επιτροπη απαλαγων για το μωρο μας ζητησαν αν ειναι δυνατον. Τους εξηγει ο αντρας μου οτι το μωρο δεν ειναι ΑΜΕΑ απλα εχει μια ατονια και πρεπει να αντιμετωπιστει σε ειδικο φυσιοθεραπευτη και λογω οικονομικο αλλα και να ειναι μαζι η οικογενεια θελουμε μεταθεση και αυτοι του λενε ασχετα.......

Ποση υπομονη να κανω πια νομιζω οτι φτανω στα ορια μου σιγα σιγα....

Καλά και τους πάτε τα χαρτιά κια εκείνοι τίποτα; Εγώ έχω ακούσει από τον άντρα μουότι υπάρχουν είναι τρίτεκνοι και μένουν στον τόπο τους περίπου 6 χρόνια. Φανταζόμουν ότι αυτό ισχύει για όλους τους στρατιωτικούς. Τι να πω, χάλια σε όλους τους τομείς. Κουράγιο κάντε και ελπίζω κάτι να γίνει.Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Σήμερα το πρωί την έβγαλε μετά από πόσες μέρες και μέχρι στιγμής είναι ήρεμος. Τον πάω κάθε 1ώρα. Το θέμα του απ' ότι κατάλαβα κιόλας είναι ότι ζηλεύει λίγο τον μπέμπη μας (3μηνών) και το κάνει και λίγο επίτδες να φωνάζει ότι θέλει πάνα μόνο και μονο επειδή φοράει ο μπέμπης και φοβάται ότι όταν θελήσει να πάει (μου το είπε το πρωί) εγώ θα έχω αγκαλία τον μπέμπη ΄να τον ταίζω και δεν θα μπορώ να τον πάω. Τι να πω, κάνω υπομονή, κάνει και ο ίδιος και ο Θεός βοηθός. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά και τους πάτε τα χαρτιά κια εκείνοι τίποτα; Εγώ έχω ακούσει από τον άντρα μουότι υπάρχουν είναι τρίτεκνοι και μένουν στον τόπο τους περίπου 6 χρόνια. Φανταζόμουν ότι αυτό ισχύει για όλους τους στρατιωτικούς. Τι να πω, χάλια σε όλους τους τομείς. Κουράγιο κάντε και ελπίζω κάτι να γίνει.Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Σήμερα το πρωί την έβγαλε μετά από πόσες μέρες και μέχρι στιγμής είναι ήρεμος. Τον πάω κάθε 1ώρα. Το θέμα του απ' ότι κατάλαβα κιόλας είναι ότι ζηλεύει λίγο τον μπέμπη μας (3μηνών) και το κάνει και λίγο επίτδες να φωνάζει ότι θέλει πάνα μόνο και μονο επειδή φοράει ο μπέμπης και φοβάται ότι όταν θελήσει να πάει (μου το είπε το πρωί) εγώ θα έχω αγκαλία τον μπέμπη ΄να τον ταίζω και δεν θα μπορώ να τον πάω. Τι να πω, κάνω υπομονή, κάνει και ο ίδιος και ο Θεός βοηθός. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!

Αχου μωρε η ψυχουλα ζηλευει γι αυτο. Ξερεις τι μπορεις να κανεις? να εχεις το γιογιο στο σαλονι η το φως και την πορτα του μπανιου ανοιχτη ετσι ωστε οταν θελει να παει και απο πισω πας και εσυ. Εγω τον ειχα βαλει στο σαλονι καποια στιγμη που ειχε διαφημισεις και ηξερα οτι θα καθησει!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχου μωρε η ψυχουλα ζηλευει γι αυτο. Ξερεις τι μπορεις να κανεις? να εχεις το γιογιο στο σαλονι η το φως και την πορτα του μπανιου ανοιχτη ετσι ωστε οταν θελει να παει και απο πισω πας και εσυ. Εγω τον ειχα βαλει στο σαλονι καποια στιγμη που ειχε διαφημισεις και ηξερα οτι θα καθησει!!!!

Θα προσπαθήσω ,αν και χθες είναι η αλήθεια ότι ήταν με τον μπαμπά μου που του έχει αδυναμία και κάθισε χωρίς πάνα κια χωρίς κλαματα φωνες κτλ περίπου τρεις με τέσσερεις ώρες!!!Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!ειστε καλα?και εγω το ακουσα

αυτο που λεει το ποντικακι..εχει λεει βγει σε φεκ.

θελει πολυ υπομονη και επιμονη Μαρια μου..

σιγα σιγα θα μαθει..μη το μαλωνεις

και μην το πιεζεις.

εμεις εχουμε μονο την βραδυνη τωρα

να κοψουμε και εχω πιστη

στο παιδι μου οτι θα τα καταφερει..

η επαναληψη ειναι το καλυτερο.

δηλαδη να του το υπενθυμιζεις

με ωραιο τροπο..μηπως θελει

τουαλετα..και καποια στιγμη θα

δεις θα το αφομιωση το μυαλουδακι

του και θα το λεει μονος του.

καλη συνεχεια και καλη υπομονη!!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ ΔΕΣΙ μου! Αυτό κάνω, μόνο υπομονή! Έχω αρχίσει πλέον να έχω ελπίδες! Η αλήθεια με τον γιο μου είναι μια, είναι δυστροπο παιδάκι κι αν δεν θέλει κάτι δεν το κάνει ο κόσμος να χαλάσει αλλά αν τον καταφέρεις είναι πολύ έξυπνος και τα κάνει όλα σωστά πολύ γρήγορα. (σε αντίθεση με τον δεύτερο γιο μου που φαίνεται ότι είναι το τελείως αντίθετο)

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαρια μου δε θυμαμαι αν στο ειπα να μη το μαλωνεις και πανω του να κανει τσισα του μη το μαλωσεις αλλα κανε τον να μην εχει τυψεις με ωραια λογακια! Εχετε να βρεξετε πατωματα και σεντονια στην αρχη!!

Αντε να καλοκαιριασει τελειως να του βγαλω και γω τη βραδινη γιατι την παρα αργησαμε μου φαινεται.... αν και μερικες φορες μου λεει αφου μολις εκανα τσισακια γιατι μου τη φορας? Καποια βραδια δεν κανει καθολου και αλλα κανει ομως οποτε.......

Εχει βγει σε φεκ Δεσι μου? Αντε να δουμε γιατι δεν την εχουν παρει ολες οι μοναδες και ειναι ενας ακομη λογος να μας αρνουντε τη μεταθεση. Κουραστηκα πια να ξερουμε αν θα παρουμε η οχι να ξερουμε πως θα κινηθουμε.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ποντικακι ειναι σε φεκ.μου το επιβεβαιωσε και ο αντρας μου τωρα.

εαν το εψαχνες στο ιντερνετ να το βρεις το φεκ?

δεν ξερω αριθμο για να σε βοηθησω..

και εμεις περιμενουμε..αντε να δουμε..θα φυγουμε?ουφ!!!

δεν μπορεις να κανεις κανενα προγραμμα..ειμαστε ολοι

σε αναμμενα καρβουνα και περιμενουμε..

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...