Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

μετά το καλοκαίρι μας έκοψαν 60 ευρώ, τώρα δεν μας ξαναέκοψαν.

Τις προάλλες πήγαμε να γιορτάσουμε τα 3 γενέθλια της μικρής μας,είχε έρθει κι ο μπαμπάς μας, και τελικά η μικρή μας αρρώστησε. (συνάχι, πυρετός, βήχας). Μόνο κεράκια σβήσαμε.

Ακόμη σιροπάκια πέρνουμε.

Αλλά χθες χιόνισε κι σήμερα το είχε στρώσει για τα καλά. Η μικρή είχε φτιάξει με το μπαμπά της και χιονάνθρωπο. Τώρα όμως άρχισε να βρέχει κι το λιώνει :-(.

Φιλιά


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σόρι που γράφω σαν τελεσίγραφο τύπου μπλα μπλα στοπ κτλ.

Αλλά θέλω να πάω για ύπνο. Καληνύχτα


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και συγνώμη που εισβάλλω στο θέμα σας.Μήπως γνωρίζετε αν γίνονται εξετάσεις θρομβοφιλίας στο 424 ή αν γράφονται στο βιβλιάριο;Καλύπτει τίποτα ο στρατός;Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Είμαι καινούρια στο forum. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια ξέρει κάποιο γιατρό στην Αθήνα που είναι συμβεβλημμένος με το βιβλιάριο Εθν. Άμυνας. Γεννάω από μέρα σε μέρα και δεν βρίσκω κάποιον. Μου είπαν για κάποια κυρία στους Αμπελόκηπους αλλά δεν βρίσκω τα στοιχεία της.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?εμεις ειμαστε αρωστουλες:( για τους γιατρους μπες στο αρμυ ιστοσελιδα,εκει γραφει τους γιατρους,με εναν πονο να ερθει το μωρακι σου:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?εμεις ειμαστε αρωστουλες:( για τους γιατρους μπες στο αρμυ ιστοσελιδα,εκει γραφει τους γιατρους,με εναν πονο να ερθει το μωρακι σου:P:p:p:p:p

Ευχαριστώ πολύ και για τις πληροφορίες και για τις ευχές! Μπήκα και το βρήκα! Θα καλέσω αυριο να δω τι παίζει! Έμαθα την περασμένη εβδομάδα ότι πλέον τα χρήματα για τα εμβόλια κτλ. τα παίρνουν οι σύζυγοί μας μετά από κανα χρόνο και απογοητεύτηκα τελείως, καθώς και τα φαρμακεία μας πλέον δεν έχουν ούτε πρόκειται να πάρουν απόθεμα. Που πάμε! Τέλος πάντων, ευχαριστώ και πάλι και περαστικά σας!!! Καλή ανάρρωση!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,επισεις να γνωριζεις οτι η γιουρομετικα η κλινικη νομιζω ειναι συμβεβλιμενη με τον στρατο και θα εχεις μιωσει στην γεννα:Pρωτα στην κλινικη αν εχεις κοντα σου:P:p

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,επισεις να γνωριζεις οτι η γιουρομετικα η κλινικη νομιζω ειναι συμβεβλιμενη με τον στρατο και θα εχεις μιωσει στην γεννα:Pρωτα στην κλινικη αν εχεις κοντα σου:P:p

ευχαριστώ πολύ. Εγώ δεν έχω βιβλιάριο στρατού αλλά ΙΚΑ. Τα παιδιά τα έχω ασφαλίσει (το δεύτερο προσεχώς), αλλά εντάξει βρήκα χθες μια παιδίατρο που έχει σύμβαση με το στρατό για επισκέψεις κια είναι κοντά μου οπότε από βδομάδα που θα έρθει σπίτι για το νεογέννητο ελπίζω να είναι καλή και να την συνεχίσω. Δεν ξέρω έχω αγχωθεί με όλα αυτά τα οικονομικα, μειώσεις κτλ αλλά τα έξοδα να τρέχουν και μη πω να αυξάνονται...Τέλος πάντων, καλά να είμαστε και βλέπουμε προσεχώς τη συνέχεια. Τι να πω, να δούμε και με τις μεταθέσεις, γιατί εμείς περιμένουμε είτε φέτος είτε του χρόνου, επειδή ο σύζυγος πρέπει να πάει σε μονάδα ως διοικητής και εγώ με τα παιδιά αναγκαστικά παραμένω Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα χθες μια παιδίατρο που έχει σύμβαση με το στρατό για επισκέψεις κια είναι κοντά μου οπότε από βδομάδα που θα έρθει σπίτι για το νεογέννητο ελπίζω να είναι καλή και να την συνεχίσω. ....

Πού έχει το ιατρείο της?


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και συγνώμη που εισβάλλω στο θέμα σας.Μήπως γνωρίζετε αν γίνονται εξετάσεις θρομβοφιλίας στο 424 ή αν γράφονται στο βιβλιάριο;Καλύπτει τίποτα ο στρατός;Σας ευχαριστώ πολύ

δεν ξερω αλλα νομιζω οτι θα μπορουσες να ρωτησεις. παντως θεωρω οτι θα γινονται δεν ειναι και τοσο φοβερη εξεταση αιματολογικη ειναι γιατι να μην γινεται?


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοίτα δεν πρέπει να φοβάσαι τη γιατρό γιατί αλλιώς δεν πρέπει να είναι παιδίατρός σας. Να μιλάς ανοιχτά τι θέλεις (στο κάτω κάτω δικό σου παιδί είναι), δεν έχει δικαίωμα να σε κράξει.

Το μαντού εμείς δεν το κάναμε καθόλου.

Κλείσαμε ραντεβού και πήγαμε. Της λέω ήταν να κάνουμε 2 εμβόλια (MMR- Mantoux), αλλά θα κάνουμε το ένα, το άλλο θα το αφήσουμε για αργότερα. Δυστυχώς με ΕΚΡΑΞΕ. θα ακολουθήσουμε το εθνικο πρόγραμμα εμβολιασμού αλλιως δεν μας αναλαμβάνει είπε. Αντε και έχει δίκαιο ο τρόπος όμως ήταν απαράδεκτος. Μάλλον στα 30 χρόνια δεν της έχει ξανατύχει!!! Τα ΝΕΥΡΑ μου χρονιάρα μέρα...

ΑPRICOT help!!!


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις παντως δεν κανουμε εμβολια!!! το τι θα κανεις με το παιδι σου αφορα εσενα και τον αντρα σου...τι θα πει δεν σας αναλαμβανει??? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ! και ο δικος μου γκρινιαζει αλλα το εχει αποδεκτει και μενει στη γκρινια. οποτε και να τον εχω παρει τηλεφωνο παντα με εξυπηρετει χωρις προβλημα ετσι ειναι το να εισαι γιατρος ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ! να της επιβαλλεις το θελω σου!


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις παντως δεν κανουμε εμβολια!!! το τι θα κανεις με το παιδι σου αφορα εσενα και τον αντρα σου...τι θα πει δεν σας αναλαμβανει??? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ! και ο δικος μου γκρινιαζει αλλα το εχει αποδεκτει και μενει στη γκρινια. οποτε και να τον εχω παρει τηλεφωνο παντα με εξυπηρετει χωρις προβλημα ετσι ειναι το να εισαι γιατρος ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ! να της επιβαλλεις το θελω σου![/QUOTE]

Τα λες πολύ ωραία.

Πάντως όλες οι φίλες και οι γνωστές κάνουν τα εμβόλια χωρίς καν να το έχουν ψάξει!!! Έτσι ήμουν και εγώ μέχρι που θυμήθηκα κάτι που είχα ακούσει σε μια συζήτηση και το έψαξα και το ψάχνω.

Δεν υπάρχει ενημέρωση για τίποτα.

Πιστεύω ο γιατρός πρέπει να σε ενημερώνει και να αποφασίζουν οι γονείς.

Γιατί ξεκινάνε σε τόση μικρή ηλικία !? Γιατί τόσες επαναλήψεις!? κα

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα πως ξεκίνησες να μην κάνεις τα εμβόλια.


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησαμε να κανουμε ομοιοπαθητικη μετα απο μια εξαμηνη καθημερινη αντιβιωση που επαιρνε η κορη μου για απαναλαμβανομενες ωτιτιδες. μια φοβερη κατασταση που δυελυσε το παιδι μου και κανενας μεγαλογιατρος δεν μπορουσε να λυσει. πηρα την αποφαση να σταματησω να το καταστρεφω σε καθημερινη βαση και αναζητησα εναλλακτικο τροπο θεραπειας που τουλαχιστον να μην εχει στο μενου αντιβιωση. εχουμε ξεχασει τι θα πει αρρωστια στα παιδια!! ετσι σιγα σιγα αφυπνιστηκα και ψαχτηκα περισσοτερο και σε αλλα επιπεδα. ο γιος μου εχει ευτυχως κανει ελαχιστα εμβολια καθως ξυπνησα νωρις. η κορη μου δυστυχως εχει κανει τα περισσοτερα αλλα απο τα 2,5 και μετα κανενα. ηταν απο τις δυσκολοτερες αποφασεις που χρειαστηκε να παρω για τα παιδια μου αλλα πλεον οντας περισσοτερο ενημερωμενη και αντικειμενικη ειναι με διαφορα "η σωστοτερη αποφαση" της ζωης μου!


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.

ειστε καλα?εμεις παλι τα κανουμε κανονικα τα εμβολια μας.

apricot γιατι δεν κανετε εμβολια?με ενδιαφερει η γνωμη σου..

κοριτσια τι ντυσατε τα παιδακια σας?

εμεις ντυθηκαμε χτες (για λιγο..) σουπερ μαν. :)

εχει ακουσει καποια κοπελα κατι για τις μεταθεσεις???

καλα να περνατε!!!!και εαν θελετε να περατε σουπερ

ελατε την Κυριακη 26/2 στο Ρεθεμνιωτικο Καρναβαλι!!!!!!

θα περασετε πολυ ομορφα και αξεχαστα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...