Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

ευχαριστω κοριτσια:Dκαι εσεις οτι επειθημιτε να το εχετε!:D:D glam με το καλο να ερθει το μωρακι σου!κοριτσια ρωτησε ο συζηγος σημερα και μας ειπαν οτι δεν δικαιουμαστε κατι επειδη γενησα στο νοσοκομειο και χρησειμοποιησα το βιβλιαριο μου,αν και αυτος που του τοειπε δεν ηταν σιγουρος,πειτε μου αν γενησε καποια σε νοσοκομειο,και που καταθετετε τα χαρτια..:P

Καταρχήν να σου ζήσει!!!!!

Εγώ γέννησα στο Ιπποκράτειο στη Θεσ/νικη και τα χαρτιά τα κατέθεσε ο άντρας μου στην μονάδα του και μετά τα έστειλαν αυτοί εκεί που είναι για να πληρωθείτε.Πάντως μέσα στη μονάδα του θα τα καταθέσει σίγουρα(σαν δαπάνη)

Ελπίζω να βοήθησα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ευχαριστω,με καληψατε πληρως θα πω στον συζηγο να το ψαξει,εγω γεννησα στο νοσοκομειο με καισαρκη,εσεις τι χαρτια καταθεσατε θυμαστε?:P

Με καισαρική γέννησα κι εγώ.

Κταθέσαμε τα κίτρινα χαρτάκια απο το βιβλιάριο,ληξιαρχική πράξη γέννησης και την απόδειξη απο το νοσοκομείο για το δωμάτιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε;

Εμεις εδω Χαλκιδα!! Η μικρη μου ειναι μια ταλιμπαν, το σπορακι μου το ακουω εδω και δυο εβδομαδες οποτε ειμαι πολυ πιο ηρεμη πλεον!!! Μας ενημέρωσαν πως στην Κυπρο θα πανε μονο τεχνικοι φετος οποτε τωρα ελπιζουμε να φυγουμε για Ορεστιαδα τον Ιούλιο-Αυγουστο!! Το σπορακι θα ειναι λιγων ημερων αλλα δεν πειραζει!! Εδω κουραστηκα να ψαχνω για απογευματινη δουλεια και να ακουω απο ολους ή οτι απολύουν ή οτι κλεινουν ή οτι δεν θέλουν ατομο ή οτι δεν προσλαβάνουν μαμαδες με μικρα παιδια γιατι αρρωσταίνουν!!!!! Ελεος δηλαδη!!!!

Τοσα λιγα ειναι τα λεφτα στο δημοσιο; Εγω περισυ στην κορη μου πηρα 991 ευρω επιδομα τοκετου, 4 μηνες αργοτερα πηρα 311 για την καισαρικη και πηρα και επιδομα λοχείας λόγω ενσήμων!! Καλα φετος θα παρω μονο το επιδομα τοκετου και το επιδομα καισαρικής αλλα και παλι περισσότερα ειναι τα λεφτα!!! Μάλιστα τωρα ακουσαμε πως υπογραφεται σύμβαση η οποια λεει πως ολοι οσοι εχουμε ικα μπορουμε να κανουμε εξετασεις στα δημοσια νοσοκομεια δωρεαν!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε;

Εμεις εδω Χαλκιδα!! Η μικρη μου ειναι μια ταλιμπαν, το σπορακι μου το ακουω εδω και δυο εβδομαδες οποτε ειμαι πολυ πιο ηρεμη πλεον!!! Μας ενημέρωσαν πως στην Κυπρο θα πανε μονο τεχνικοι φετος οποτε τωρα ελπιζουμε να φυγουμε για Ορεστιαδα τον Ιούλιο-Αυγουστο!! Το σπορακι θα ειναι λιγων ημερων αλλα δεν πειραζει!! Εδω κουραστηκα να ψαχνω για απογευματινη δουλεια και να ακουω απο ολους ή οτι απολύουν ή οτι κλεινουν ή οτι δεν θέλουν ατομο ή οτι δεν προσλαβάνουν μαμαδες με μικρα παιδια γιατι αρρωσταίνουν!!!!! Ελεος δηλαδη!!!!

Τοσα λιγα ειναι τα λεφτα στο δημοσιο; Εγω περισυ στην κορη μου πηρα 991 ευρω επιδομα τοκετου, 4 μηνες αργοτερα πηρα 311 για την καισαρικη και πηρα και επιδομα λοχείας λόγω ενσήμων!! Καλα φετος θα παρω μονο το επιδομα τοκετου και το επιδομα καισαρικής αλλα και παλι περισσότερα ειναι τα λεφτα!!! Μάλιστα τωρα ακουσαμε πως υπογραφεται σύμβαση η οποια λεει πως ολοι οσοι εχουμε ικα μπορουμε να κανουμε εξετασεις στα δημοσια νοσοκομεια δωρεαν!!!

Καλησπερα!

θα μας ερθετε ορεστιαδα? εχετε ξαναερθει?

το δημοσιο οταν γεννας δεν δινει τπτ (δηλ δινει λιγα) μονο το ικα αξιζει! σου δινει μια βοηθεια αρκετα καλη!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποντικάκι ο άνδρας μου ήταν 3 χρόνια Ορεστιάδα. Τον τελευταίο χρόνο οπου ήμασταν και μαζι εγω πηγαινοερχομουν καθε μήνα. Εχουμε κάποιους γνωστούς πάνω και γενικώς πιστεύω πως η Ορέστιάδα ειναι μια υπέροχη οικογενειακή πόλη!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

g1511 να σε ρωτησω κατι ,την καισαρκη στο νοσοκομειο τα εξοδα γενικα τα πληρωσατε εσεις απο την τσεπη σας η δωσατε το βιβλιαριο?και μετα κανατε και την αιτηση στο στρατο?;)
Link to comment
Share on other sites

Ποντικάκι ο άνδρας μου ήταν 3 χρόνια Ορεστιάδα. Τον τελευταίο χρόνο οπου ήμασταν και μαζι εγω πηγαινοερχομουν καθε μήνα. Εχουμε κάποιους γνωστούς πάνω και γενικώς πιστεύω πως η Ορέστιάδα ειναι μια υπέροχη οικογενειακή πόλη!!!

Γιατι σε ολους αρεσει και σε μας οχι?????????? δε λεω οικογενειακη πολη ησυχη και νοιωθεις ασφαλης αλλα παραειναι ησυχη για μας και θεωρω οτι δεν εχει ευκαιριες το χειμωνα πως να περασεις την ωρα σου? στο σπιτι :( ασε το καλοκαιρι με τη ζεστη και τα κουνουπια βγαινεις απο το σπιτι μετα τις 10 και που να πας μονο στην πλατεια :(

Δεν ξερω περιμενω μηπως με τον καιρο αλλαξω γνωμη :rolleyes:


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τα κουνούπια δεν μπορώ να πω λέξη!!! Είναι το μόνο που σκέφτομαι και με φρικάρει!!!!!!!

Υπάρχουν μέρη να πας!!! Κοίτα μετά την απομονωση που βιώσα εδω στην Χαλκίδα παρολλο που εχουμε πολλους φίλους και συγγενείς στην Αθήνα η Ορεστιάδα μου φαινεται ιδανική!!! Τα λεφτα για τον ανδρα μου ειναι καλύτερα πανω μεχρι να βρω και εγω δουλεια, τα ενοίκια αρκετα πιο χαμηλά και γενικώς ολη η διαβίωση πανω ειναι πιο οικονομική!!! Οι περισσότεροι ψωνίζουν απο τα σουπερ μαρκετ της Βουλγαρίας, εκει βάζουν και βεντζίνη και γλυτώνουν παρα πολλα χρήμματα!! Υπάρχουν 4 παιδότοποι πλεον απ' οτι ξέρω, πολύ ομορφα μαγαζιά που τα περισσότερα ειναι οικογενειακά (ταβέρνες κ καφετέριες κυρίως)!! Εγω θυμάμαι πως τον χρόνο που ερχόμουν πάνω οπου κι αν πηγαίναμε υπήρχαν και οικογένειες!! Ασε που ειναι πολλοι οι στρατιωτικοι πανω και πιστευω πως ειναι πιο εύκολο να φτιάξεις εναν κοινωνικο κύκλο!!! 3 χρόνια εδω και δεν τα καταφέραμε!!! Γενικώς πιστεύω πως παντου ειναι καλά αρκει να εχεις καλή παρέα!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!πως ειστε?

λοιπον επειδη εζησα και εγω διδυμοτειχο ομως 3χρονια θα σου πω ενα με δακρυα εφυγα απο την πολη μου για να παω σε ενα μερος που δεν μου προσεφερα αυτα που ειχα συνηθισει και με δακρυα εφυγα απο αυτο το μερος γιατι αυτες οι λιγες επιλογες που εχεις σε βοηθανε να γνωρισεις και α δεθεις περισσοτερο με τους ανθρωπους.φυσικα αυτο χρειαστηκε αρκετο καιρο μεχρι να το συνηθισω αλλα μετα αν εχεις καλη παρεα πατου μπορεις να περασεις πολυ ωραια.εγω νοσταλγω αυτα τα μερη και μακαρι η επομενη μεταθεση μας να ειναι προς τα εκει φιλακια

Link to comment
Share on other sites

g1511 να σε ρωτησω κατι ,την καισαρκη στο νοσοκομειο τα εξοδα γενικα τα πληρωσατε εσεις απο την τσεπη σας η δωσατε το βιβλιαριο?και μετα κανατε και την αιτηση στο στρατο?;)

Καλημέρα!!

Την καισαρική δεν την πληρώνεις γιατί θεωρείτε χειρουργείο.Την ημέρα που ήταν να πάρω εξιτήριο μου ζήτησαν το βιβλιάριο για να κάνουν ις χρεώσεις για το δωμάτιο.Ήμουν σε τρίκλινο και το κόστος ήταν γύρω στα 300Ε(δεν θυμάμαι σίγουρα όμως).Πληρώσαμε στο ταμείο του νοσοκομείου και μετά καταθέσαμε τα χαρτιά στην μονάδα του άντρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Για τα κουνούπια δεν μπορώ να πω λέξη!!! Είναι το μόνο που σκέφτομαι και με φρικάρει!!!!!!!

Υπάρχουν μέρη να πας!!! Κοίτα μετά την απομονωση που βιώσα εδω στην Χαλκίδα παρολλο που εχουμε πολλους φίλους και συγγενείς στην Αθήνα η Ορεστιάδα μου φαινεται ιδανική!!! Τα λεφτα για τον ανδρα μου ειναι καλύτερα πανω μεχρι να βρω και εγω δουλεια, τα ενοίκια αρκετα πιο χαμηλά και γενικώς ολη η διαβίωση πανω ειναι πιο οικονομική!!! Οι περισσότεροι ψωνίζουν απο τα σουπερ μαρκετ της Βουλγαρίας, εκει βάζουν και βεντζίνη και γλυτώνουν παρα πολλα χρήμματα!! Υπάρχουν 4 παιδότοποι πλεον απ' οτι ξέρω, πολύ ομορφα μαγαζιά που τα περισσότερα ειναι οικογενειακά (ταβέρνες κ καφετέριες κυρίως)!! Εγω θυμάμαι πως τον χρόνο που ερχόμουν πάνω οπου κι αν πηγαίναμε υπήρχαν και οικογένειες!! Ασε που ειναι πολλοι οι στρατιωτικοι πανω και πιστευω πως ειναι πιο εύκολο να φτιάξεις εναν κοινωνικο κύκλο!!! 3 χρόνια εδω και δεν τα καταφέραμε!!! Γενικώς πιστεύω πως παντου ειναι καλά αρκει να εχεις καλή παρέα!!!

Εγω για δυο παιδοτοπους ξερω αυτους μας ειπαν και αυτους βρηκαμε και εμεις ψαχνοντας στους οποιους εχουμε δυο κυριακες που παμε και ειναι κλεισμενοι με γενεθλια και καταληγουμε με φορμες σε καφετερια!

Οταν δεν ειχα και εγω παιδι εβλεπα οικογενειες παντου και ελαγα οκ ευκολο ειναι αλλα τελικα δεν ειναι και το καλυτερο να εχεις ενα παιδακι στην καφετερια μια δυο ναι αλλα οχι συνεχεια.

Για εμας ειναι πολυ δυσκολο να κανουμε κυκλο οι συναδελφοι του αντρα μου ενδιαφεροντε πιο πολυ να μαθουνε τι εκανε ο αντρας μου στο νησι που ητανε (περνουνε τηλ σε γνωστους και ρωτανε αν ειναι δυνατον) και γιατι μιλαει με τις σειρες που ειναι πιο κατω απο αυτον και συμπεριφεροντε λες και ειναι 15 χρονων παιδακια (δε σε παιζουμε εσενα εισαι κανουργιος στο σχολειο μας δε σε θελουμε να πας εκει που ησουνα!) Εγω δε δουλευω οποτε δε μπορω να κανω κυκλο.......

Οντως παντως οπου και να ειμαστε αν εχουμε καλη παρεα ειναι καλα!!!!

Με ενα παλικαρι που εχουμε βγει για καφε και ητανε εδω εφυγε και ξαναηρθε χωρις να ξερει τι ειμαι μου ειπε οτι με αυτους εδω ενα καφε αντε δυο για παραπανω με τπτ δεν θα μπορεσειςνα συνεννοηθεις.........

καλημερα κοριτσια!πως ειστε?

λοιπον επειδη εζησα και εγω διδυμοτειχο ομως 3χρονια θα σου πω ενα με δακρυα εφυγα απο την πολη μου για να παω σε ενα μερος που δεν μου προσεφερα αυτα που ειχα συνηθισει και με δακρυα εφυγα απο αυτο το μερος γιατι αυτες οι λιγες επιλογες που εχεις σε βοηθανε να γνωρισεις και α δεθεις περισσοτερο με τους ανθρωπους.φυσικα αυτο χρειαστηκε αρκετο καιρο μεχρι να το συνηθισω αλλα μετα αν εχεις καλη παρεα πατου μπορεις να περασεις πολυ ωραια.εγω νοσταλγω αυτα τα μερη και μακαρι η επομενη μεταθεση μας να ειναι προς τα εκει φιλακια

Και γω απο Μυτιληνη με πολλα δακρυα εφυγα οχι μονο ενα ασχετο που οταν ημουνα εκει ελεγα καθε μερα οτι θελω να φυγω δε μπορω αλλο κουραστικα,το ελεγα ομως λογω αποστασης. Στο νησι εχω ζησει τα χειροτερα και τα καλυτερα χρονια της ζωης μου!!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...