Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Τα πρασινα τα ειχα και'γω φετος αλλα με συνοδεια κνησμου και λιγη κακοσμια!Εκανα φυσικα την καλλιεργεια,πειρα τα χαπακια μου και ολα ο.κ.!

Ο μπεμπις τι κανει?

Εμένα δεν ήρθαν στα καλά καθούμενα τα υγρά είναι η συνέχεια των λοχείων γιαυτο τρόμαξα!!! Εχω γεννήσει 3 βδομάδες τώρα και ακόμα κατεβάζω ποσότητες υγρών!!!

Αααααα ο μπεμπούλης είναι πολύ πολύ ανυσηχος....Εχει κολικούς και δυσκοιλιότητα το κακομοιρούλι μου...Μένω άυπνη πολλές ώρες απο την ανυσηχία του, το κλάμα του και τα πονάκια του!!!

Στεναχωριέμε που το βλέπω έτσι αλλά θα μάθω και εγώ ως πρωτάρα μάνα.....


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα δεν ήρθαν στα καλά καθούμενα τα υγρά είναι η συνέχεια των λοχείων γιαυτο τρόμαξα!!! Εχω γεννήσει 3 βδομάδες τώρα και ακόμα κατεβάζω ποσότητες υγρών!!!

Αααααα ο μπεμπούλης είναι πολύ πολύ ανυσηχος....Εχει κολικούς και δυσκοιλιότητα το κακομοιρούλι μου...Μένω άυπνη πολλές ώρες απο την ανυσηχία του, το κλάμα του και τα πονάκια του!!!

Στεναχωριέμε που το βλέπω έτσι αλλά θα μάθω και εγώ ως πρωτάρα μάνα.....

Η αγκαλιτσα δεν τον ηρεμει?Εγω απο τοσα πολλα που τραβειξα για να αποκτεισω ενα μπεμπε λεω με το που θα γεννεισω θα την κανω αυτοκολιτο ,δεν θα την αφεισω απο την αγκαλια μου!

Ο παιδιατρος δεν σου εδωσε τοιποτα για τον μπεμπι ,η ειναι πολυ μικρο ακομι?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλεναδες μου..θελω την βοηθεοα σας αν ξερετε....η μπουμπου μου ειναι ενα πολυ καλο μωρακι κ τρωει που την θυλαζω αποκλειστικα κ γενικα ειναι ηρεμη..το προβλημα μας ειναι οτι κοιμαται την ημερα κ την νυχτα κλαιει...εχει μπερδεψει την μερα με την νυχτα λογικα...καθε μερα μολις παει 1 η ωρα το βραδυ αρχιζει την γκρινια κ κοιμαται το πρωι στης 5 τουλαχιστον..εχω δοκιμασει τα παντα κ λυση δεν βρισκω...δεν πειναει γιατι εχω δοκιμασει για μπιμπερο κ δεν ηθελε...ουτε την πανα της εχει βρεγμενη αλλα ουτε κ πονακια γιατι το παιδι φαινεται οτι απλα γκρινιαζει κ εχει νευρα...στεναχωριεμαι που λεω οκ δεν θελει να κοιμηθει ας μην κοιμηθει:|:neutral:αλλα γιατι να γκρινιαζει κ να γινεται χαμος απο το κλαμα κ την γκρινια κ εγω σαν ζομπι να κουναω ,να την κανω βολτες κ φτου μανα παλι απο την αρχη ωσπου να την παρει ο υπνος..την αφηνω κ μες την κουνια της να κλαιει αλλα απο ενα σημειο κ μετα την λυπαμαι μην παθει τιποτα απο το κλαμα..ο γιατορς μου λεει οσο μπορω να την ξυπνο την ημερα κ να την απασχολω για να αλλαξει ωραριο αλλα ουτε κ αυτο πιανει..εδω ηταν 12 ωρες σχεδον αυπνη κ αν δεν πηγαινε 5 το πρωι δεν κοιμοταν..βοηθειαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Λάμπη σε καταλαβαίνω, τα ίδια τραβηξα και ΄γω τους 3 πρώτους μήνες. Προσπάθησε να την ξυπνας το πρωι νωρίς. Ξέρω ότι είναι σκληρό για σένα να σηκώνεσαι στις 8 αν έχεις κοιμηθεί στις 5 αλλά τουλάχζιστον στη δική μου περίπτωση ήταν η μόνη λύση. Κατά τη διάρκεια της μέρας μην την αφήνεις να κοιμηθεί πάνω από μισάωρο...να την ξυπνάς...Που θα πάει θα νυστάξει το βράδυ! Επίσης η πιπίλα είναι μια λύση.Η δική μου όταν είναι κουρασμένη και γκρινιάζει, την θέλει για να ηρεμήσει. Τέλος δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει τον απορροφητήρα: θαυματουργός! Η μικρή ηρεμεί αμέσως και νανουρίζεται! Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Λάμπη σε καταλαβαίνω, τα ίδια τραβηξα και ΄γω τους 3 πρώτους μήνες. Προσπάθησε να την ξυπνας το πρωι νωρίς. Ξέρω ότι είναι σκληρό για σένα να σηκώνεσαι στις 8 αν έχεις κοιμηθεί στις 5 αλλά τουλάχζιστον στη δική μου περίπτωση ήταν η μόνη λύση. Κατά τη διάρκεια της μέρας μην την αφήνεις να κοιμηθεί πάνω από μισάωρο...να την ξυπνάς...Που θα πάει θα νυστάξει το βράδυ! Επίσης η πιπίλα είναι μια λύση.Η δική μου όταν είναι κουρασμένη και γκρινιάζει, την θέλει για να ηρεμήσει. Τέλος δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει τον απορροφητήρα: θαυματουργός! Η μικρή ηρεμεί αμέσως και νανουρίζεται! Καλή τύχη!

Ε δεεν το πιστευωωωωω ειλικρινα,νομιζα οτι το μονο παιδι ειναι το δικο μου που τον νανουριζει ο αποροφητηρας....χαχαχαχαχαχαχαχα Απιστευτω!!! οταν το διαβασα που το εγραψες τρελαθηκα....κι ομως ΝΑΙ το κοιμιζει σε 5 λεπτα.......

Link to comment
Share on other sites

Ε δεεν το πιστευωωωωω ειλικρινα,νομιζα οτι το μονο παιδι ειναι το δικο μου που τον νανουριζει ο αποροφητηρας....χαχαχαχαχαχαχαχα Απιστευτω!!! οταν το διαβασα που το εγραψες τρελαθηκα....κι ομως ΝΑΙ το κοιμιζει σε 5 λεπτα.......

Και η ηλεκτρική σκούπα την ίδια δουλειά κάνει :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΧΑ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΡΙΠΟΥ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙ ΟΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΛΩΓΟ ΠΑΤΗΣΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟ GOOGLE ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΩΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.

ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΣΤΟ ΤΡΟΚΤΙΚΟ ΠΟΥ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΔΙΩΤΙ ΕΧΟΥΝ ΣΒΗΣΤΕΙ ......

ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕΕΕΕΕΕΕΕ???????????

ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΕΙΣ:

ΓΝΟΡΙΖΩ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΧΑΣΙΑΚΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ 1 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ 2 ΜΟΛΙΣ 11 ΜΗΝΩΝ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΓΕΝΝΕΣ ΣΤΟ ΛΗΤΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ Κ. ΧΑΣΙΑΚΟ ΕΝΟΗΤΕ....

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΛΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΝΟΣΟΚΩΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ Μ'ΕΝΑ Η ΜΩΝΗ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ .........

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΟΣΟΚΩΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟ .... ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΙΡΩΝΤΕ.......

ΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ . ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ .

ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ Κ ΧΑΣΙΑΚΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΩΡΕΣ ΓΙΆΥΤΟΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 31 -12-07 40 ΕΒΔΩΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. 13 ΩΡΕΣ ΤΩΚΕΤΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟ ΜΑ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ,ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ , ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΠΟΥ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΠΗΓΕΝΟΕΡΧΟΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΓΙΑ ΝSΤ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΨΗΛΑ , Η ΔΙΑΣΤΩΛΗ ΜΟΥ ΣΤΟ 1 ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΣΤΑΔΙΟΥ.

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ Κ ΧΑΣΙΑΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ........

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΕ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ ΚΑΙ ΓΡΑΒΑΤΕΣ Ε ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΗΡΘΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΦΡΟΥΦΡΟΥ ΚΑΙ ΑΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΧΙ ΧΑΣΑΠΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΙΛΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ????????????

ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ??????????

ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΝΘΡΟΠΩΣ ........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΤΟΣΣΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ 2 3 4 ??

ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΗ ΓΝΩΜΗ ΑΝ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΔΙΣΦΗΜΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΣΤΑ ΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ !!!!!!!!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ


[URL="http://www.xarakas.gr"][/URL][URL="http://www.xarakas.gr"][IMG]http://www.xarakas.gr/baby/line_feet_beg_minie_time_1269230400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/IMG][/URL][IMG]http://www.xarakas.gr/baby/line_flow_rose_beg_39_time_1198990800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

maira-nefeli, καλωσήρθες!!!!

Ωραία τα είπες και τσεκουράτα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Πεθαίνω να ακούω ιστορίες για τον Χασιάκο!!!!

Τώρα που μας βρήκες, μη μας αφήσεις έτσι.

Περιμένω με αγωνία!!!!!!! (Ελπίζω και οι υπόλοιπες).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια καλα ειστε??ηθελα να ρωτησω κατι..σημερα ζυγισα την μικρη μου κ αυτη την εβδομαδα δεν πηρε σχεδον καθολου βαρος ενω τος προηγουμενες επαιρνε αρκετο..η αληθεια ειναι οτι εχει αλλαξει τις συνηθειες της.. τρωει οποτε θελει αυτη κ οχι που οταντης ςβαζα το μεμε στο στομα ετρωγε ενω τωρα τρωει ποιο λιγες φορες.επισης τωρα κοιμαται ποιο πολλες συνεχομενες ωρες κ δεν ξυπνα να φαει..την εχω αφησει κ 9-10 ωρες χωρις να την ξυπνησω...λετε να ειναι ανησυχιτικο κ να την στο γιατρο...κ κατι αλλο ακομη..πως καταλαβαινουμε οτι ενα μωρακι εχει πυρετο??

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ενδιαφέρει πόσο παίρνει το μήνα και όχι την εβδομάδα!!!

Μην ανησυχείς για τα κιλά, άσε να στα ελέγξει ο παιδίατρός σας!!!

Αυτό που είναι σημαντικό είναι να διπλασιάσει τα κιλά της γέννας τον 5ο μήνα.

Πχ η δικιά μου γεννήθηκε 3 κιλά και 5 μηνών ήταν 6 κιλά. Τον πρώτο μήνα πήρε σχεδόν 1 κιλό και μετά έπαιρνε, 700, 400 κτλ!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ενδιαφέρει πόσο παίρνει το μήνα και όχι την εβδομάδα!!!

Μην ανησυχείς για τα κιλά, άσε να στα ελέγξει ο παιδίατρός σας!!!

Αυτό που είναι σημαντικό είναι να διπλασιάσει τα κιλά της γέννας τον 5ο μήνα.

Πχ η δικιά μου γεννήθηκε 3 κιλά και 5 μηνών ήταν 6 κιλά. Τον πρώτο μήνα πήρε σχεδόν 1 κιλό και μετά έπαιρνε, 700, 400 κτλ!!![/QU

ευακι καπου ειχα διαβασει οτι θα πρεπει ως τον 3ο μηνα να τα διπλασιασει κ μετα στον χρονο να τα τριπλασιασει..κ εμενα η μπουμπου 3 κιλα γεννηθηκε κ τωρα ειναι 2μιση μηνων κ ζυγιζει 5μιση κιλα..καλα ειναι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και η ηλεκτρική σκούπα την ίδια δουλειά κάνει :-D

Σε εμάς λειτούργησε το πιστολάκι για τα μαλλιά:D


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ενδιαφέρει πόσο παίρνει το μήνα και όχι την εβδομάδα!!!

Μην ανησυχείς για τα κιλά, άσε να στα ελέγξει ο παιδίατρός σας!!!

Αυτό που είναι σημαντικό είναι να διπλασιάσει τα κιλά της γέννας τον 5ο μήνα.

Πχ η δικιά μου γεννήθηκε 3 κιλά και 5 μηνών ήταν 6 κιλά. Τον πρώτο μήνα πήρε σχεδόν 1 κιλό και μετά έπαιρνε, 700, 400 κτλ!!![/QU

ευακι καπου ειχα διαβασει οτι θα πρεπει ως τον 3ο μηνα να τα διπλασιασει κ μετα στον χρονο να τα τριπλασιασει..κ εμενα η μπουμπου 3 κιλα γεννηθηκε κ τωρα ειναι 2μιση μηνων κ ζυγιζει 5μιση κιλα..καλα ειναι??

Λάμπη μου θα υπολογίζεις κατά μέσο όρο 25 γραμμάρια την ημέρα. Έχει δίκιο η evi κανονικά το μωρό πλέον ζυγίζεται ανά μήνα. Βέβαια μπορεί ο παιδιάτρος να σου ξεκινήσει κάτι κουλά του στυλ ότι δεν της φτάνει το γάλα σου κ.α. Μη μασάς το βάρος του μωρού σου είναι καλό (τσέκαρέ το και με τις καμπύλες στο΄βιβλιάριο της).

Για ότι χρειαστείς πες μας


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

maira-nefeli, καλωσήρθες!!!!

Ωραία τα είπες και τσεκουράτα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Πεθαίνω να ακούω ιστορίες για τον Χασιάκο!!!!

Τώρα που μας βρήκες, μη μας αφήσεις έτσι.

Περιμένω με αγωνία!!!!!!! (Ελπίζω και οι υπόλοιπες).

:D:D:D:D


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο Κ ΧΑΣΙΑΚΟΣ ΔΕΝ ΧΑΙΔΕΥΩ ΑΥΤΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΓΚΣΛΙΤΣΕΣ ΧΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΕΧΕΙ!!!!!!!!


[URL="http://www.xarakas.gr"][/URL][URL="http://www.xarakas.gr"][IMG]http://www.xarakas.gr/baby/line_feet_beg_minie_time_1269230400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/IMG][/URL][IMG]http://www.xarakas.gr/baby/line_flow_rose_beg_39_time_1198990800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο Κ ΧΑΣΙΑΚΟΣ ΔΕΝ ΧΑΙΔΕΥΩ ΑΥΤΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΓΚΣΛΙΤΣΕΣ ΧΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΕΧΕΙ!!!!!!!!

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ

ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ :ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ

ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..........

ΤΕΛΟΣ......... ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ

ΕΠΙΣΕΙΣ

:confused:


[URL="http://www.xarakas.gr"][/URL][URL="http://www.xarakas.gr"][IMG]http://www.xarakas.gr/baby/line_feet_beg_minie_time_1269230400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/IMG][/URL][IMG]http://www.xarakas.gr/baby/line_flow_rose_beg_39_time_1198990800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...