Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

άντε με το καλό να ακούσετε την καρδούλα του:D

Δεν νομίζω να ακούσουμε τόσο νωρίς. Φαντάζομαι κατά την 7η θα ακούσουμε. Ελπίζω να μην έχω πάλι αποκόλληση γιατί είχα και στις προηγούμενες 2 εγκυμοσύνες και έκατσα στο κρεβάτι. Στον γιο μου γυμναζόμουνα και έτσι την έπαθα και στο 2ο μάλλον ήταν κακή σύλληψη γιατί δεν έκανα κάτι για να δικαιολογηθεί η αποκόλληση. Όσο δεν βλέπω αίμα ελπίζω!!!:tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλή μου να μην σκέφτεσαι τα κιλά καθόλου, όταν με το καλό γεννήσεις θα τα χάσεις σιγά σιγά.....

εγώ στο γιο μου βγήκα από την κλινική με τα κιλά προ εγκυμοσύνης και μετά που έμεινα στο σπίτι 4 μήνες τα ξανάβαλά όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

έκανα 2 χρόνια να επανέλθω σε όλα!!!!!!!!!!!!!!

dinask μου έχει ωραιότατα κολλάν που μια χαρά θα σε βολέψουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και εγώ το ίδιο έπαθα. Ξεκίνησα με 53 την εγκυμοσύνη στον γιο μου, πήρα 12 κιλά και βγήκα από το μαιευτήριο 54,5. Το πρώτο 3μηνο πήρα άλλα 3-4 κιλά. Δεν γυμναζόμουνα κιόλας και είχα φρικάρει. Μόλις ξεκίνησα γυμναστήριο και μετά από αρκετούς μήνες πήγα 52. Τώρα είμαι 55-56. :mad::mad::mad::mad:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω.Αχ και ελπιζω να μεινω για κανενα 9μηνο ;),γιατι στο καφε αυγουστου οπως μπηκα,βγηκα.

Για αρχη να πω με το καλο στις ηδη εγκυουλες και να εχουν μια υπεροχη,ηρεμη και απολαυστικη εγκυμοσυνη.

Σε μας που ειμαστε σε αναμονη να τις ακολουθησουμε απο μερα σε μερα...

Καλως ηρθεςςςςςςςς!!!Με το καλο ευχομαι!!

Καλημέρααααααααααα!!!!

Πόσο χαίρομαι που βλέπω οτι ακολουθήσατε και εσείς?????

Αχ τι καλά?????

Εδώ θα τα λέμε πιο άνετα.

Χρόνια πολλά στις εορτάζοντες!!!!!!

Καλημερα χρονια πολλα!!!

κορίτσια ερώτηση.....η κοιλιά σας είχε πρηστεί πριν το ανακαλύψετε και για τις υπόλοιπες είναι τώρα πρησμένη????

εγώ ανοίγω το κουμπί του τζιν μου δε μπορώ.....

χαχαχαχ και εμενα το ιδιοοοοοοοοο!!!!!εχω ειχα περιοδο 1/01/2013 απο τις 20/01 το καταλαβα οτι ειμαι εγκυος δεν μπορουσα να βαλω παντελονι με ενοχλουσε , ετρωγα σαν βοδι και ειχα συσπασουλες στην μητρα.25/01 δυο μερες πριν την αναμενομενη εκανα χοριακη και ειχα 50 μοναδες!!Σου ευχομαι να εχεις τα ιδια αποτελεσματα!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ακούσουμε τόσο νωρίς. Φαντάζομαι κατά την 7η θα ακούσουμε. Ελπίζω να μην έχω πάλι αποκόλληση γιατί είχα και στις προηγούμενες 2 εγκυμοσύνες και έκατσα στο κρεβάτι. Στον γιο μου γυμναζόμουνα και έτσι την έπαθα και στο 2ο μάλλον ήταν κακή σύλληψη γιατί δεν έκανα κάτι για να δικαιολογηθεί η αποκόλληση. Όσο δεν βλέπω αίμα ελπίζω!!!:tongue::tongue:

Μην σκεφτεσαι ετσι τπτ δεν θα εχεις αντε!!(τα λεω για να τα ακουω κιολας!)

ασε εγω πηγα στην 5 εβδομαδα ειδαμε μια σταγονα!Ε λεω ποτε να ερθω μου λεει η γιατρος σε 10 μερες , δεν μπορουσα και πηγα στις 8 μερες 6 εβδομαδες δλδ και δεν ακουσα καρδουλα και εφαγα μια στεναχωριαααααα!!Ανεβασα πιεση 15 στο ιατρειο...Μου λεει η γιατρος γιατι αγχωνεσαι ??? εφοσον η σταγονα διπλασιαστηκε και τωρα εχει και 2μμ απο το μωρακι μεσα!Η καρδια ειναι νωρις ακομα...οποτε κανονισα να παω σε 2 εβδομαδες για να μην παθω καρδια!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έπαθα. Ξεκίνησα με 53 την εγκυμοσύνη στον γιο μου, πήρα 12 κιλά και βγήκα από το μαιευτήριο 54,5. Το πρώτο 3μηνο πήρα άλλα 3-4 κιλά. Δεν γυμναζόμουνα κιόλας και είχα φρικάρει. Μόλις ξεκίνησα γυμναστήριο και μετά από αρκετούς μήνες πήγα 52. Τώρα είμαι 55-56. :mad::mad::mad::mad:

και εγώ κάπως έτσι ήμουν 54 όταν έμεινα έγκυος πήρα 7 κιλά, βγήκα από την κλινική 54 και μετά τους 4 μήνες που επέστρεψα στη δουλειά ήμουν 60 πάλι.........ε και έκανα 2 χρόνια να τα ξαναχάσω.......αλλά δεν πειράζει!!!!!!!!!;););)


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν νομίζω να ακούσουμε τόσο νωρίς. Φαντάζομαι κατά την 7η θα ακούσουμε. Ελπίζω να μην έχω πάλι αποκόλληση γιατί είχα και στις προηγούμενες 2 εγκυμοσύνες και έκατσα στο κρεβάτι. Στον γιο μου γυμναζόμουνα και έτσι την έπαθα και στο 2ο μάλλον ήταν κακή σύλληψη γιατί δεν έκανα κάτι για να δικαιολογηθεί η αποκόλληση. Όσο δεν βλέπω αίμα ελπίζω!!!:tongue::tongue:

Καλέ με τέτοια πείρα ξέρεις και θα προσέχεις διπλα τώρα!!!!!!!!!

Δεν θέλω κακες σκέψεις. Σκεφτομασται θετικά και όλα θα πάνε καλά με την βοήθεια του θεού

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθεςςςςςςςς!!!Με το καλο ευχομαι!!

Καλημερα χρονια πολλα!!!

χαχαχαχ και εμενα το ιδιοοοοοοοοο!!!!!εχω ειχα περιοδο 1/01/2013 απο τις 20/01 το καταλαβα οτι ειμαι εγκυος δεν μπορουσα να βαλω παντελονι με ενοχλουσε , ετρωγα σαν βοδι και ειχα συσπασουλες στην μητρα.25/01 δυο μερες πριν την αναμενομενη εκανα χοριακη και ειχα 50 μοναδες!!Σου ευχομαι να εχεις τα ιδια αποτελεσματα!!

πολύ νωρίς το κατάλαβες ε???

μπράβο σου!!!!!!!!!!!! μακαρι να σας ακολουθήσω κορίτσια μου!!!! μακάρι!!!!!!!!!!!!


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μην σκεφτεσαι ετσι τπτ δεν θα εχεις αντε!!(τα λεω για να τα ακουω κιολας!)

ασε εγω πηγα στην 5 εβδομαδα ειδαμε μια σταγονα!Ε λεω ποτε να ερθω μου λεει η γιατρος σε 10 μερες , δεν μπορουσα και πηγα στις 8 μερες 6 εβδομαδες δλδ και δεν ακουσα καρδουλα και εφαγα μια στεναχωριαααααα!!Ανεβασα πιεση 15 στο ιατρειο...Μου λεει η γιατρος γιατι αγχωνεσαι ??? εφοσον η σταγονα διπλασιαστηκε και τωρα εχει και 2μμ απο το μωρακι μεσα!Η καρδια ειναι νωρις ακομα...οποτε κανονισα να παω σε 2 εβδομαδες για να μην παθω καρδια!!

Εγώ αυτήν την φορά δεν έχω τόσο άγχος (μου κάνει και εντύπωση). Βέβαια όταν θα μπω για υπέρηχο θα κατουρηθώ από το άγχος μου άλλα τουλάχιστον δεν μετράω τις μέρες. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Μόνο κακό κάνουμε με το να αγχωνόμαστε. Άντε με το καλό.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

πολύ νωρίς το κατάλαβες ε???

μπράβο σου!!!!!!!!!!!! μακαρι να σας ακολουθήσω κορίτσια μου!!!! μακάρι!!!!!!!!!!!!

axaxa ναι ειμαι βοδι και δεν καταλαβαινω ποτε την ωορηξια η οτιδηποτε αλλο και ειχα κατι περιεργα και λεω εεεε σιγουρα ειμαι εγκυος..Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα καταλαβει τπτ μεχρι 7 εβδομαδων....ξαφνικα σωριαστηκα στη δουλεια και πηγα νοσοκομειο εκει μου ειπαν οτι ειμαι εγκυος και πηγα γυναικολογο 8 εβδομαδες!!Φαντασου...!!Ε τωρα εχω στρωσει λιγο νομιζω!!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

axaxa ναι ειμαι βοδι και δεν καταλαβαινω ποτε την ωορηξια η οτιδηποτε αλλο και ειχα κατι περιεργα και λεω εεεε σιγουρα ειμαι εγκυος..Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα καταλαβει τπτ μεχρι 7 εβδομαδων....ξαφνικα σωριαστηκα στη δουλεια και πηγα νοσοκομειο εκει μου ειπαν οτι ειμαι εγκυος και πηγα γυναικολογο 8 εβδομαδες!!Φαντασου...!!Ε τωρα εχω στρωσει λιγο νομιζω!!!!

Το καλύτερο είναι αυτο. Εμάς που μας έχει φαέι το άγχος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το καλύτερο είναι αυτο. Εμάς που μας έχει φαέι το άγχος?

Ασε και εμενα με εχει φαει το αγχος μην νομιζεις!!το παιζω κουλ αλλα δεν ειμαι!!υπομονη θα κανεις τι να κανεις!!!Εδω θα τα λεμε να φευγουν και θα αναμενουμε μαζι!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ασε και εμενα με εχει φαει το αγχος μην νομιζεις!!το παιζω κουλ αλλα δεν ειμαι!!υπομονη θα κανεις τι να κανεις!!!Εδω θα τα λεμε να φευγουν και θα αναμενουμε μαζι!!!

Μαρκέλα μου μας έχει πιάσει άγχος γιατί την έχουμε πάθει. Όμως όσο και να αγχωνόμαστε δεν αλλάζουμε τα πράγματα. Οπότε λέω ας το χαρώ χωρίς άγχος τώρα που δεν έχω εμετούς γιατί μετά θα τρέχω και δεν θα φτάνω!!!:tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εφαγα πατατουλες σκετες με λιγο τυρακι και μπεσαμελ στο φουρνο το ευχαριστηθηκα και μετα απο καμια ωρα εφαγα δυο μπαστουνακια μαυρη σοκολατα...πριν απο 10 λεπτακια κυρια τα εβγαλα ολα!!!χαχαχαχαχαχχα το ευχαριστηθηκα παντως!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

dike καλώς ήρθες και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Εδώ είμαστε και θα τα λέμε!

Μαρκέλα μου κουράγιο. Σκέψου το θετικό της υπόθεσης. Θα είσαι στιλάκι!!!!:tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...