Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

39η μέρα..


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι καινούργια στην παρέα!

Για να γνωριστούμε, είμαι 27 ετών και από τον Οκτώβριο έκοψα τα αντισυλληπτικά μετά από 5 χρόνια. Από τότε είχα:1ος κύκλος 36 μέρες. 2ος 43 και τώρα είμαι στην 39 μέρα του 3 ου κύκλου μου.

Προ χαπιών είχα σχετικά σταθερό κύκλο 30-33 ημερών. Εχω μείνει μια φορά έγκυος αλλα μεχρι εκει ( φυσιολογικη παλλιδρομιση ανευ σημασιας).Τότε το μόνο σύμπτωμα ήταν πόνος στις θηλες κ λιγο φουσκωμα, του μικρου μου ετσι κ αλλιως, στήθους.

Τώρα δεν έχω κάποιο σύμπτωμα να αναφέρω εκτός απο ελαφρύ φουσκωμα στήθους κ έλλειψη περιόδου.

Υπάρχει καμία ομοιοπαθουσα? το τεστ θα το κάνω την Κυριακή γιατί βάση θερμογραμματος έκανα ωορρηξια την 26 μέρα..

Τέλος, υπάρχει καμία που κρατούσε θερμοδιαγραμμα όταν ανακάλυψε την εγκυμοσύνη της? τι θερμοκρασία πρωινή είχε/έχει? εγώ εδω κ 13 μερες εχω 36,6 με 36,9 πρωινή μέτρηση. Τις πρώτες 26 μέρες είχα 36 εώς 36,3.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ps. Συγνώμη για το μακροσκελες μήνυμα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια εγω ετυχε να κραταω θερμοδιαγραμμα κ εδειξε κατα καποιον τροπο την εγυμοσυνη.Στην 12η μερα μετα την ωορρηξια μου πεφτει η θερμοκρασια μου απο 36,9 (περιπου) στο 36,7 ενω τωρα τον προηγουμενο μηνα που ημουν εγκυος ανεβηκε ελαφρα.Αμα θες πατα το τικερακι μου, το δευτερο διαγραμμα ηταν εγκυμοσυνης.

Αφου τωρα εισαι στην 13η μερα μετα την ωορρηξια κανε τεστ την Παρασκευη αμα παραμεινει η θερμοκρασια σου ανεβασμενη!Αμα μπορεις να περιμενεις βεβαια μεχρι την Κυριακη παλι καλα θα κανεις.μακαρι να το πετυχατε!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...