Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

μελη απο τον πυργο και τα περιχωρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα κουκλες!!!!!!!τι κανετε;;;;;;;;

εγω ειμαι μονο με το μικρακι μου στο σπιτι και σε λιγο θα βγουμε στην αγορα για δουλειες!μαγειρεμα δεν εχω σημερα!YEEEEEESSSSSS!!!!!!!!!οποτε κατι προχειρο!!!!!!!!!εσεις;ολες καλα;;;;


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!

Εμεις Γιωτουλα μπιφτεκακια με πατατουλες στο φουρνο για σημερα αν και το Μαρακι τρωει στο σταθμο!

Το πρωι μπηκαμε σχετικα αναιμακτα στο σχολικο καθως δειχναμε σε ολους την καινουρια μας ομπρελα!

Το απογευμα θα παμε καροτσαδα να αγορασουμε δωρο για τη φιλη μας που εχει γενεθλια και μετα στις δικες μας κουνιες (αυτες που ειναι κοντα στο σπιτι μας). Με αυτον τον χαμο που γινεται εξω.. Δεν ρισκαρω να μετακινηθω μακρυα και εκτος αυτου δουλευει και ο μπαμπας μας ως τις 24:00!

Αυτα τα ολιγα!

Φιλακια σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά τι κάνετε; Εμείς αλλάξαμε γραφείο και ακόμα να μου βάλουν ίντερνετ (ούτε υπολογιστή έχω βέβαια... κλαψ!) Τώρα ήρθα στο παλιό και μπάινω στα κλεφτά. Καλά είστε; Τα παιδάκια σας; Εγώ καλά με τη εγκυμοσύνη, άρχισα να φουσκώνω κιόλας, η ναυτία έχει υποχωρήσει. Ο Βασ έφυγε για θεσ κι έτσι έχω μείνει μόνη με τα θηριάκια. θα έρθει όμως αύριο, επιτέλους! Τέλος, είμαι εξαρτημένη από τον άντρα μου!Μου λείψατε!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις τσουπρες!!

Αντιγραφω απο διπλα:

Σημερα ξυπνησαμε με μπουκωμα.. :roll: Δεν εχουμε ουτε πολλες μυξες (μεχρι στιγμης) ουτε καποιο αλλο συμπτωμα.. Αλλα επειδη ακολουθει φουλ Σαββατοκυριακο με ομορφα πραγματα που θελω να κανουμε, ειπα να την κρατησω σημερα σπιτι μπας και γλιτωσουμε τα χειροτερα.

Εχθες περασαμε ενα ηρεμο απογευμα.. Πηγαμε σε ενα σουπερ - ντουπερ βιβλιοπωλειο που εχουμε κοντα στο σπιτι μας και πηραμε δωρακι στη φιλεναδα μας που εχει γενεθλια αυριο, εναν τομο με παραμυθια του Αντερσεν. Η Μαρια διαλεξε για την παρτη της ενα βιβλιαρακι με παραμυθια πολυ συντομα που ειχε και cd με ηρεμη μουσικη. Πηραμε και μια ευχετηρια καρτουλα και αραξαμε σε μια πλατεια διπλα -σχεδον- απο το βιβλιοπωλειο. Εκει παιξαμε μπαλα, φαγαμε τα φρουτα μας και οταν βαρεθηκε την πηρα και φυγαμε.

Περασαμε απο φαρμακειο και ειπα να επενδυσω σε μια καλη κρεμουλα για μικροτραυματισμους. Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσαμε τη flamigel αλλα μας τελειωνει. Αγορασα μια της avene και απο οσο μου ειπαν εχει καλες κριτικες. Μετα ξεχυθηκαμε στις κουνιες που ειναι κοντα στο σπιτι μας. Παιξαμε, τρεξαμε, φτιαξαμε πυργους με τα κουβαδακια μας και γυρω στις 20:20 που εβαλε ψυχρα για τα καλα, την πηρα και φυγαμε. Περασαμε απο το ψιλικατζιδικο της γειτονιας να παρουμε γιαουρτια στο πηγαινε για το σπιτι και εκει βρηκαμε ενα κοριτσακι γυρω στα 4 που χαιρετησε τη Μαρια και απο οσο μου ειπε ειναι συμμαθητριες στο σταθμο.

Στο τελος γυρισαμε σπιτι, διαβασαμε το παραμυθι μας, καναμε μπανακι, ηπιαμε γαλατακι με μελι και κοιμηθηκαμε σερι ως τις 07:15.

Το απογευμα λεω να την παω για λιγακι κουνιες (εξωτερικος χωρος). Και μολις γυρισουμε να κατεβασω ξανα τα αλμπουμ με τις ζωγραφικες μας και τα συνεργα ζωγραφικης. Ο μπαμπας μας δουλευει παλι 18:00 - 24:00 και θα τη βγαλουμε μοναχουλες!

Αυτα και απο εμας!

Φιλακια σε ολες! :-D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τί κάνετε; Μολις έκατσα, σιδέρωνα κ με πόνεσε ξαφνικά η μέση μου κ σταμάτησα.

Στο γραφείο πολύ δουλειά, μια ακόμη εβδομάδα με το συνάδελφο κ μετά τέλος... μόνη κ τρελαμένη.

Είστε καλά, τα παιδάκια σας; Αρετή η εγκυμοσύνη πως πάει;

Σας φιλώ όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που ειστε κουκλες;;;τι κανετε;;;;;

εμεις ειμαστε καλα.γυρισε και η νικη στο σπιτι και ξανα η ρουτινα μας ξεκινησε....

αρετουλα υπομονη!θα σου βαλουν υπολογιστη και θα τα ξαναλεμε!αχ τι ωραια που φουσκωσε η κοιλιτσα!!!!τρελλαινομαι για φουσκωτες κοιλιτσες!!!!!!σιγα σιγα θα συνηθησεις και το "μονη με τα παιδια".σε νιωθω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!και εγω περιμενω πως και πως να γυρισει ο Γ....να ξαναγινουμε κανονικη οικογενεια.....

τζες ποσο καιρο θα εισαι μονη ρε κοριτσακι;;;ποτε γυρναει να ηρεμησεις λιγακι;;;

χαρουλα πως εισαι κοριτσακι;;;;;

φαιη περαστικα σας!!!!!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο!!!!!!

γιωτα ενταξει;συνηθησατε στο καινουργιο μερος;


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

O Αλεξ. κοιμήθηκε νωρίς και βρήκα χρόνο να σας διαβάσω λίγο. Εμείς είμαστε μια χαρά, η δουλειά είναι πιο ξεκούραστη απο την προηγούμενη και με ενθουσιάζει. Φυσικά και έχω κάποιες δυσκολίες καθώς πάνε 13 χρόνια απο τότε που πήρα το πτυχίο αλλά τις ξεπερνάω διαβάζοντας αρκετά και ψάχνοντας στο ιντερνετ.

Ο Αλεξ. έχει προσαρμοστεί αρκετά. Σπανίως αναφέρει πότε θα πάμε στο σπίτι μας κι ότι του λείπει. Τον καταλαβαίνω... κι εμένα μου λείπει.

Πολλές παρέες δεν έχω κάνει ... κυρίως λόγω του παιδιού. Οι περισσότερες καθηγήτριες είναι μονες και φυσικά έχουν άλλα ενδιαφέροντα. Με τις μαμάδες δεν θέλω πολλά-πολλά γιατί μετά αρχίζουν προβλήματα στη δουλειά.

Αντε να αρχίσουν τα "μυστικά της Εδεμ" να περνάει το απόγευμα!!!

Αρετή και Γιωτούλα, μήπως να κάνουμε κλαμπ, γυναίκες μόνες με παιδιά και άντρες μακρυά? :D:D:D

Τζες ο συνάδελφος πάει διακοπές ή απολύεται? Εύχομαι ολόψυχα το πρώτο.

Φαίη, ζηλεύω τις βόλτες σας

Χαρούλα, όλα καλά?


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites

γιωτα χαιρομαι που προσαρμοζεσαι σιγα σιγα και κυριως που δεν εχεις προβλημα με τον αλεξ!

οσο για το κλαμπ θα το ιδρυσουμε σιγουρα!!!!!!!

ποια ταξη εχεις δεν σε εχω ρωτησει.κατεβαινεις σ/κ η οχι;ο β ποτε σας βλεπει;νοικιασες εκει στο χωριο η στο καρπενησι;αυτα τα λιγα....με ρωταγε βασικα ο γ και ηταν πολλα αυτα που δεν ηξερα να του πω...

οι υπολοιπες κουκλες ολες καλα;;;;;;

φιλακια!!!!!


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

.

τζες ποσο καιρο θα εισαι μονη ρε κοριτσακι;;;ποτε γυρναει να ηρεμησεις λιγακι;;;

;

Τζες ο συνάδελφος πάει διακοπές ή απολύεται? Εύχομαι ολόψυχα το πρώτο.

Ο συνάδελφος ξαναγυρνά στα θρανία.. ειναι στην ηλικία μου κ δεν έχει πάρει ακομη πτυχίο ... οπότε μονη επ' αόριστον

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Περασαμε ενα γεματο Σ/Κ με δραστηριοτητες και βολτες! Το μπουκωμα εχει υποχωρησει και αναμενω ποτε θα μου ερθει νεα "ανταρα" (βλ. ιωση) απο τον παιδικο.

Εχθες το βραδυ, παρολου που κλεισαμε 4 ωρες εξω με τη μικρη και περιμενα να εχει εκτονωθει, εκεινη χοροπηδουσε στον καναπε τραγουδωντας "δεν παααααωωωω λολεεεειιιιοοοοο αααααυυυυιιιιιιιοοοοο"...... Εξηγησα για αλλη μια φορα τα προφανη (δεν υπαρχει θελω - δεν θελω, το σχολειο ειναι υποχρεωτικο) και την εβαλα για υπνο.

Απο τις 05:30 ειμαστε στο ποδι με γκρινια και κλαψουρισμα.. Την πηρα στο κρεβατι μου, δεν ηθελε. Πηγα και ξαπλωσα εγω στο δικο της, παλι δεν ηθελε. Πηγα να την αφησω μονη της, φωναζε. Εν τελει καταληξαμε να ειμαι ξαπλωμενη εγω στο κρεβατι της και εκεινη να σουλατσαρει παιζοντας με τα παιχνιδια της και φυσικα στις 8 που ξεκινησαμε τις ετοιμασιες για το σχολειο να νυσταζει σαν τρελη. Πριν λιγο εφυγε με το σχολικο με σπαραγμο! :(

Εγω σε λιγακι φευγω για δουλεια... Ευχομαι να καταφερουν να την ηρεμησουν εκει (χλωμο το βλεπω, μιλαμε για ΤΟ κλαμμα.... :?)

Γιωτουλα (PatPan) ΠΟΛΥ δυσκολο ολο αυτο που αντιμετωπιζεις.. Και μονη με το παιδι και χωρις παρεες, εγω θα ειχα σαλταρει! Ευχομαι να σας ερχονται ολα δεξια!

Γιωτουλα (Αμαλιαδα) εσεις καλα;

Τζες πολυ μου αρεσε η φωτο "εθισμενη με το facebook"!

Αρετη πως παει η εγκυμοσυνη;

Η Χαρουλα που χαθηκε;

Φιλακια σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?εγω οχι κ πολυ καλα αυτες τις μερες.μετα το εξωμητριο δεν ειχα κυκλο (δεν ειχα αδιαθετησει για να αρχισουν οι ωορρηξιες του μηνα)και περιμενα περιμενα τιποτα.την περασμενη δευτερα εκανα ενα τεςτ γιατι ειχα κατι ζαλαδες κουραση κτλ και ψιλιαστικα κατι αν και δεν το πιστεψα λεω δεν κανω ενα τουλαχιστον να δω αρνητικο να μη το εχω στο μυαλο μου.και ειδα ενα + ισα με το μποι μου.και σε δευτερολεπτα οχι μ@λ@κιεεες.χτυπησε κοκκινο που λεμε.τα ειδα ολα οχι μονο δε χαρηκα αλλα αναθεματιζα την ωρα κ τη στιγμη που δεν ακουσα τους γιατρους (κ τη τζες που κατι ειχαμε πει παλιοτερα για τα χαπια)να παρω αντισυλληπτικά.και οπως αποδειχτικε δικιο ειχα τελικα.κανω το ιδιο απογευμα χοριακη και ειναι 30000.ταχασα λεω ειμαι τουλαχιστον 2,5 μηνων.αυτο μου ειπε κι ο γιατρος.τριτη πρωι πηγα για υπερηχο δεδομενου οτι με τετοια χορικη θα το βλεπαμε.5 βδομαδων ημουνα σε διδυμα.2 φορα καπακι 2 μαζι.διδυμα το εξωμητριο διδυμα τωρα.το ενα μικροτερο απ το αλλο.τεταρτη κανω χοριακη και δεν ειχε ανεβει καθολου μονο 1000 μοναδες που επρεπε να παει 45000+.δεν ξαφνιαστηκα το ηξερα δε με θελει η χρονια με τιποτα.και την παρασκευη αρχισαν καφε υγρα και χτες αιμα.εκανα χοριακη σημερα και επεσε 1000 μοναδες κατω.καλα ειμαι ψυχολογικα αλλα εχω καταπονεσει πολυ τον οργανισμο μου και θελει λιγο χρονο θα κανω και κατι εξετασεις για την πηκτικοτητα του αιματος μου και μια αμεση κολπικη και αν δε δειξει κατι θελω απλα χρονο αυτο μου το ειπαν 3 γιατροι.ο δικος μου η γιατρος που με παρακολουθησε στο εξωμητριο και μιλαμε ακομα και ενας ειδικος στις εξωσωματικες γνωστος γνωστης μου που μιλησαμε και ολοι μου ειπαν οτι θα κανω αφου ηδη εχω 2 και δε συζηταμε κατι τετοιο.απλα θελω ξεκουραση.αυτα.γιαυτο χαθηκα κοριτσια.μου εχετε λειψει πολυ.αρετουλα τι κανεις με την εγκυμοσυνη σου?τζες μου εφτιαξε το κεφι η φωτο σου χτες.γιωτουλα (Πατ) ανυπομονω να σε δω.εσυ γιωτα αμαλιαδα ελα να πιουμε κανα καφε να ξεχαστω.φαιακι τουρμπο το μαρακι σε εχει εξοντώσει ε????κουραγιο.φιλια σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

Χαρούλα απ'ότι καταλαβαίνω δεν θα χρειαστει να κάνεις απόξεση. Τουλάχιστον να γλιτώσεις απο αυτή την ταλαιπωρία. Και είπαμε μέχρι τον γάμο κάντε λίγο κράτει με τον Πάνο για να χορέψουμε και να ξεσαλώσουμε:D

Στο νηπιαγωγείο έχω 9 παιδάκια σύνολο, μαζί με τον Α. Το νηπιαγωγείο είναι μικρό και όχι πολύ εξοπλισμένο αλλά δεν με νοιάζει, το παλεύω. Βοηθά πάρα πολύ ο μικρός αριθμός παιδιών.

Μένω στο χωριό, Δυτική Φραγκίστα λέγεται. Είναι 50-60 λεπτά απο το Καρπενήσι προς το Αγρίνιο, κάτι που επιθυμούσα γιατί είναι 50-60 λεπτά πιο κοντά στον Πύργο! όσο για τον χειμώνα εδώ είναι πιο ζεστός (λέμε τώρα:tongue:) σε σχέση με το Καρπενήσι που είναι σε μεγαλύτερο υψόμετρο.

Τζες τι σπουδάζει ο συνάδελφος? (πωπω μια κουτσομπόλα!!!) Πήρε εκπαιδευτική άδεια δλδ?


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites

ενοητε!!!ολοι οι καλοι χωρανε νατασα.καλημερα κοριτσια.γιωτα ναι φαινετε οτι δε θα κανω αποξεση.παιδι μου δεν το επιδιωξα σου λεω.δεν το σκεφτομουνα μεσα στο 11.δεν τα εχουμε πει και απο κοντα?????οι υπολοιπες τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites

Χιχι καλησπερα κορίτσια..

Καλωσόρισες Νατάσα κ από εδώ.. στο καφέ μας... ειδες ειμαι κ εγώ εδώ λογω καταγωγής.. από Νέα Μανολάδα...

Πυργιώτισσες με τσακώσατε γραφω κ στο διπλα καθότι ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΦΟΥΛ με την Πάτρα..

Ειμαι πτωμα, εχω νευρα, κάνω φονο κ συνεχιζω αυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...