Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

μελη απο τον πυργο και τα περιχωρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ε,εσείς είστε πολύ προχωρημένοι τότε!Το παιδάκι σου έχει ταλέντο, όπως φαίνεται.Γιατί κι άλλα παιδάκια ζωγραφίζουν αλλά όχι σε τόσο βαθμό. Είναι ωραία απασχόληση.Να έχει άραγε το Εργαστήρι Ζωγραφικής τμήματα για τόσο μικρά παιδιά;Για ρώτησε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε,εσείς είστε πολύ προχωρημένοι τότε!Το παιδάκι σου έχει ταλέντο, όπως φαίνεται.Γιατί κι άλλα παιδάκια ζωγραφίζουν αλλά όχι σε τόσο βαθμό. Είναι ωραία απασχόληση.Να έχει άραγε το Εργαστήρι Ζωγραφικής τμήματα για τόσο μικρά παιδιά;Για ρώτησε...

ειχα κανει παλιοτερα καποια σεμιναρια( απο ενδιαφερον) για σχεδιο γραμικο αλλα κυριως ελευθερο (δεν προλαβα για παραπερα γιατι εμεινα εγκυος)και η μανα μου ειναι ζωγραφος σε γραμικο και γραφιστρια οποτε μπορω να του δειξω σπιτι καποια πραγματα μεχρι να ερθει η ωρα να μπορει να παει σε εργαστηριο.εν τω μεταξυ ειναι και αρκετα ζωηρος και στο σχολειο και στο σπιτι και λεω να περασουν ενα δυο χρονια να παει και δημοτικο μηπως ηρεμησει λιγο και μετα μα του προσθεσω δραστηριοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε κοριτσια! Ετσι σας θελω!

Κι εμεις οταν μενουμε μεσα (οταν βρεχει πχ ή οταν ειναι ΠΟΛΥ αρρωστη η μικρη), ετσι περναμε το χρονο μας..

Βασικα αν τα μικρα σας εχουν μαθει να χρησιμοποιουν ψαλιδι, βαλτε τα να κοψουν εικονιτσες απο περιοδικα και μετα κολληστε τα με κολλα σε χαρτονι. Ονομαστε το "κολλαζ αφηρημενης τεχνης" και διασκεδαστε το. Επισης εμεις απασχολουμαστε με τις ωωωωωρες με πλαστελινες. Παιρνουμε οδοντογλυφιδες και σκαλιζουμε διαφορα πανω τους. Με τις δαχτυλομπογιες επισης διασκεδαζει απιστευτα η δικια μου: στρωνω κατω ενα παλιοσεντονο, απο πανω βαζω χαρτι με το μετρο και την αφηνω να ξεδωσει. Επισης σφραγιδουλες, αυτοκολλητα, ζωγραφικη με μαρκαδορους κλπ. Οταν δειξει να βαριεται βαζουμε μουσικη στη διαπασων και κοπανιομαστε σαν τα παλαβα :lol: Εχουμε και την κουζινουλα της tefal οποτε οταν θελω να μαγειρεψω της τη βαζω διπλα μου, της δινω και καμμια πατατα και κανενα καροτο και την αφηνω να μαγειρεψει και κανω κι εγω τη δουλεια μου!

Και φυσικα αυτο που λατρευει να κανει, ειναι να διαβαζουμε παραμυθια με τις ωωωωωωωρες!

Χαρουλα τωρα που ειπες Χριστουγεννα: Αποφασισατε τι δωρο θα σας φερει ο Αη Βασιλης; Εμεις φετος θα παρουμε εναν πινακα με δυο οψεις. Στον εναν θα μπορει να ζωγραφιζει με κιμωλιες και στον αλλο με μαρκαδορο για πινακες. Και απο τη μαμα και το μπαμπα θα παρει ενα καινουριο παραμυθι που το εχω βαλει εδω και καιρο στο ματι. Στο δεντρο της γιαγιας μας τωρα, ο Αη Βασιλης θα αφησει το εργοστασιο πλαστελινης της play-doh και η γιαγια θα της παρει δωρο ρουχα. :D:D:D:D

Α! Και για να απαντησω και στο ερωτημα σου: Μενω Αγιο Δημητριο (Μπραχαμι) και ειμαι πολυ - πολυ κοντα στην εκκλησια του Αγιου Δημητριου και στην ομωνυμη μεγαλη λεωφορο Αγιου Δημητριου (πηξαμε στον Αγιο Δημητριο :lol:)


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sweet february ψοφάω για όλες αυτές τις δραστηριότητες που περιγράφεις!Αλλά είμαστε μόνο 10 μηνών...Είπαμε ότι είμαστε σούπερ μωράκια, αλλά όχι τέτοια ακόμα...Ανυπομονώ να έρθει η ώρα που θα κάνουμε τέτοια και άλλα πολλά.

Χαρούλα αφού έχεις κι εσύ ειδικές γνώσεις στο θέμα, πολύ καλά θα τον κατατοπίσεις.Και η γιαγιά του φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Ειστε πολυ κουτσικα μωρε εσεις!!! :D:D:D

Δεν μπορω να θυμηθω με τιποτα τη δικια μου ρε 'σεις....

Θυμαμαι πως την εβαζα στο ριλαξ και της τραγουδουσα, πως ειχαμε το γυμναστηριο της fisher price και της αρεσε να προσπαθει να πιασει τα ματζαφλαρια που κρεμοντουσαν απο πανω της.. Επισης θυμαμαι που της αρεσε να καθεται στην κουνια (κουνιστη με μπαταριες) και να λικνιζεται.. Ειχαμε πολλα βιβλιαρακια, ενα σκασμο κουδουνιστρες, μασητικα για τα δοντια της και ΠΟΛΛΗ αγκαλια....

Ωραιες εποχες ρε... Μεγαλωνουν γρηγορα τα σκατουλια (αλλα μεταξυ μας τα προτιμω πιο ανεξαρτητα, ετσι οπως γινονται οταν φευγουν απο την τελειως bebe φαση)!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειστε πολυ κουτσικα μωρε εσεις!!! :D:D:D

Δεν μπορω να θυμηθω με τιποτα τη δικια μου ρε 'σεις....

Θυμαμαι πως την εβαζα στο ριλαξ και της τραγουδουσα, πως ειχαμε το γυμναστηριο της fisher price και της αρεσε να προσπαθει να πιασει τα ματζαφλαρια που κρεμοντουσαν απο πανω της.. Επισης θυμαμαι που της αρεσε να καθεται στην κουνια (κουνιστη με μπαταριες) και να λικνιζεται.. Ειχαμε πολλα βιβλιαρακια, ενα σκασμο κουδουνιστρες, μασητικα για τα δοντια της και ΠΟΛΛΗ αγκαλια....

Ωραιες εποχες ρε... Μεγαλωνουν γρηγορα τα σκατουλια (αλλα μεταξυ μας τα προτιμω πιο ανεξαρτητα, ετσι οπως γινονται οταν φευγουν απο την τελειως bebe φαση)!

Αυτά ακριβώς κάνουμε κι εμείς με τον ίδιο εξοπλισμό!Μια χαρά τα θυμάσαι.Πόσο είναι η κόρη σου;

Link to comment
Share on other sites

ηρθα πηγα και πηρα το βλασταρι μου.φετος θελει λεει σακο του μποξ.θα δω μη του γυαλισει τιποτα αλλο στη τν και αν ειναι θα του το παρω.ηθελα πολυ ετσι κι αλλιως να μαθει πολεμικη τεχνη.αν του αρεσει και θελει απο 5 χρονων τα παιρνουν.θα μαθει και αυτο ελεγχο.αππ το να βαραει τον αδερφο του καλυτερα το σακο.ειναι πολυ καλη εκτονωση νευρων.το εχω δοκιμασει.και μενα μαρεσουν οι δαχτυλομπογιες αλλα δεν εχω βρει εδω πουθενα.βολεβομαστε με τεμπερες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε περιστερακι εχεις πει καπου το ονομα σου; (Αν δεν θες να το πεις, δεκτο και απολυτως σεβαστο). Εμενα παντως με λενε Φαιη! :D

Η μικρη μου ειναι 32 μηνων (2,5 ετων και κατι ψιλα), ειναι ολοκληρη κοπελα τωρα πια!! :lol:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε περιστερακι εχεις πει καπου το ονομα σου; (Αν δεν θες να το πεις, δεκτο και απολυτως σεβαστο). Εμενα παντως με λενε Φαιη! :D

Η μικρη μου ειναι 32 μηνων (2,5 ετων και κατι ψιλα), ειναι ολοκληρη κοπελα τωρα πια!! :lol:

ρε φαιακι μονο με σενα δεν εχω πιει καφε (απ τις παλιες)τι θα γινει χριστουγεννα θα σας δουμε?περιστερακι εσυ θα θελες να πιναμε κανα καφεδακι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστουγεννα Χαρουλα μου δυσκολο... Πρωτοχρονια και επειτα, κατι μπορει να γινει, αλλα δεν παιρνω και ορκο! Θα το προσπαθησω γιατι κι εγω θελω να κατεβαινω συχνα στα αγια μερη μας αλλα ειναι και το οικονομικο στη μεση και αν θα παρει τελικα αδεια ο αντρας μου.

Ευχομαι παντως να τα καταφερουμε! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου κρατάει η μάνα μου το παιδί και κάνω δουλειές.Αλλά σε λίγο θα τον φέρει και θα έχω πλήρη απασχόληση μπέμπη.

Πάντως, αν υπάρχουν κοντά σας γιαγιοπαππούδες, μπορείτε να αφήνετε τα παιδιά μία στο τόσο και να πηγαίνετε για ένα καφεδάκι με τους άντρες σας. Να ξεφεύγετε λίγο.Εγώ το κάνω αυτό μία στο τόσο.Βέβαια αρέσει και στους δυο μας να είμαστε μαζί με το παιδί, αλλά κάπου κάπου κλεβόμαστε, όπως λέμε.Κάνει καλό αυτό στην σχέση, βγαίνεις από τη ρουτίνα λίγο.Το βλέπω αυτό πολύ έντονα.Ενώ τα πάμε μια χαρά και είμαστε τελεια και με το μωρό μαζί, θέλουμε λίγο να τα λέμε σαν ραντεβουδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μου κρατάει η μάνα μου το παιδί και κάνω δουλειές.Αλλά σε λίγο θα τον φέρει και θα έχω πλήρη απασχόληση μπέμπη.

Πάντως, αν υπάρχουν κοντά σας γιαγιοπαππούδες, μπορείτε να αφήνετε τα παιδιά μία στο τόσο και να πηγαίνετε για ένα καφεδάκι με τους άντρες σας. Να ξεφεύγετε λίγο.Εγώ το κάνω αυτό μία στο τόσο.Βέβαια αρέσει και στους δυο μας να είμαστε μαζί με το παιδί, αλλά κάπου κάπου κλεβόμαστε, όπως λέμε.Κάνει καλό αυτό στην σχέση, βγαίνεις από τη ρουτίνα λίγο.Το βλέπω αυτό πολύ έντονα.Ενώ τα πάμε μια χαρά και είμαστε τελεια και με το μωρό μαζί, θέλουμε λίγο να τα λέμε σαν ραντεβουδάκι.

κι εμεις το κανουμε αυτο.εχω την πεθερα μου και τις ξαδερφες μου που τα παιρνουν συνεχεια οποτε εχω χρονο με τον πανο μου.δεν εχουμε τετοιο προβλημα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...