Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

αστατος κυκλος και εγκυμοσυνη:(


joannako

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια ! ειμαι νεο μελος.το φορουμ αυτο μου εχει λυσει αρκετες αποριες και μου εχει δωσει αρκετες ελπιδες.ομως αυτη τη φορα εχω μπερδευτει πολυ.προσπαθω με τον αντρα μου να κανουμε μπεμπακι ομως ο κυκλος μου δεν εινα σταθερος οποτε δεν ξερω ακριβως τις γονιμες μου μερες. τους τελευταιους 5 μηνες ειχα καθε 48 / 30/ 28/ /26 /24 και τωρα 33 μερες .ο κυκλος μου πριν τις 48 ημερες ηταν μια χαρα ...28-29 ημερες αλλα με τα μπανια στη θλασσα κτλ αλλαξε.οποτε υπολογιζω πως ο κυκλος μου ειναι γυρο στις 26-30. ομως αυτη τη φορα ειναι περιπου 3-5 μερες που ''εχω καθυστερηση''.εκανα σημερα ενα τστ αλλα βγηκε αρνητικο.απο συμπτωματα δεν εχω ουτε περιοδου ουτε εγκυμοσυνης.τους 4 τελευταιους μηνες παντα ειχα πονο και πρηξιμο στο στηθος 1 βδομαδα πριν ερθει η περιοδος. να ελπιζω και να περιμενω για να κανω κι αλλο τεστ σε καμια βδομαδα?χοριακη δεν θελω να κανω ..φοβαμαι τα αρνητικα αποτελεσματα μιας και ειναι πιο σιγουρα...ευχαριστω πολυ. :(


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τέτοιες τεράστιες αποκλίσεις στον κύκλο σου, δεν πήγες στον γιατρό να το ψάξεις? Υπέθεσες από μόνη σου ότι ήταν από τα μπάνια στη θάλασσα, κι ας κράτησε η αναστάτωση του κύκλου τόσους μήνες μετά?

Σου εύχομαι πάντως γρήγορα έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιες τεράστιες αποκλίσεις στον κύκλο σου, δεν πήγες στον γιατρό να το ψάξεις? Υπέθεσες από μόνη σου ότι ήταν από τα μπάνια στη θάλασσα, κι ας κράτησε η αναστάτωση του κύκλου τόσους μήνες μετά?

Σου εύχομαι πάντως γρήγορα έγκυος.

πηγα στο γιατρο.αυτος μου ειπε για τα μπανια..και μου ειπε και πως ο υπερηχος μου ηταν πεντακαθαρος...υπαρχουν πιθανοτητες να βγει το 2ο τεστ θετικο λες?λεω να το κανω σε καμια βδομαδα


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

Με τετοιο κυκλο,καλο θα ηταν να παρεις τα τεστ ωορρηξιας για να ξερεις ποτε εισαι σε γονιμες μερες ή να σε παρακολουθει υπερηχογραφικα ο γιατρος σου και να σου πει ποτε ειναι ο καταλληλος χρονος να εχεις επαφες!

Το σημαντικοτερο ειναι να μην αγχωνεσαι,γιατι ετσι το καθυστερεις!

Η χοριακη θα σου δειξει ακριβως αν εισαι ή οχι εγκυος!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο γιατρο.αυτος μου ειπε για τα μπανια..και μου ειπε και πως ο υπερηχος μου ηταν πεντακαθαρος...υπαρχουν πιθανοτητες να βγει το 2ο τεστ θετικο λες?λεω να το κανω σε καμια βδομαδα

Σου εύχομαι να είναι θετικό, κανείς δεν μπορεί να μαντέψει αν θα είναι όμως ή όχι.

Πέρα από αυτό, στη θέση σου θα έπαιρνα γνώμη κι από δεύτερο γιατρό για τη λειτουργία του κύκλου μου, θα ζητούσα να τσεκάρει ωοθήκες κ.λπ. Δεν έχω ξανακούσει αναστάτωση κύκλου για την οποία κατηγορούνται τα μπάνια στη θάλασσα, που να διαρκεί 5-6 μήνες μετά από τα μπάνια. Ίσως να είναι όντως αυτό, ίσως και να μην είναι. Πάρε δεύτερη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

joannako και υπολοιπα κοριτσια καλησπερα

καταρχας να ευχηθω στις εγκυουλες μας με το καλο τα μπεμπακια σας και στην joannako να δει ενα θετικο αποτελεσμα και μια κοιλιτσα που καθε μηνα να φουσκωνει και να φουσκωνει ωσπου να κρατησει στην αγκαλια της ενα στρουμπουλο και ομορφο μωρακι

να συστηθω, ειμαι η αννετ και εχω ενα αγορακι 2 ετων και κατι

joannako μολις διαβασα για τον κυκλο σου νομιζα πως εγραφα εγω χαχα

ειχα χρονια αστατο κυκλο με δυο περιπτωσεις αποχης απο την περιοδο 3ων και 4ων μηνων και τελικα υπαιτιες ηταν οι μικροκυστικες μου ωοθηκες, εκανα αιματολογικες εξετασεις και ολα ηταν καθαρα

για ενα 6 μηνο εκανα θεραπεια με χαπακια duphaston και ετσι ο κυκλος μου εφτιαξε...καθε 31 μερες νταν νασου την η κυρια κοκκινη, ωσπου παντρευτηκαααααααααααα και ξεκινησαμε εντατικες προσπαθειες για μωρο......οπως περιγραφεις τα δικα σου μια απτα ιδια...δεν ηξερα ποτε να περιμενω, ποτε εχω καθυστερηση...καθε μηνα ημουν εγκυος (κατα φαντασιαν)...καθε μηνα κλαματα, μεχρι και serpafar πηρα αλλα τζιφος, νευριασα εκλαψα χτυπηθηκα

Την Μεγαλη Σαρακοστη δεν ερχομασταν σε επαφη...μετα Το Πασχα ηρθαμε σε επαφη μονο δυο φορες, η δευτερη ηταν και η τυχερη...και ημουν και σιγουρη πως δεν υπηρχε περιπτωση να εχω μεινει, αλλα Το θελημα Του Θεου ηταν αλλο

θελω να πω πως τοσους μηνες με μονη επιθυμια να μεινω εγκυος δεν τα καταφερα και οταν το εκανα τελικα για προσωπικη δικη μας ευχαριστιση τσουπ να το χαρμοσυνο!

με λιγα λογια προσπαθησε οσο το δυνατον λιγοτερο αγχος και καλη καλη επιτυχια!

αν και τι λεω, οταν ερθει το αγχος κατσικωνεται και δεν λεει να φυγει, αλλα κανε μια προσπαθεια ναι?

η ευχη μου βεβαια ειναι σε λιγες μερες να μας πεις τα ευχαριστα!!!

και οσο μπορεις απεφυγε τα τεστ εγκυμοσυνης, χοριακη και παλι χοριακη

περιμενε λιγες μερες ομως γιατι αν εγινε καθυστερημενη συλληψη δεν θα δειξει ακομη

και τα τεστ ωορηξιας δυστηχως δεν κανουν για γυναικες με αστατο κυκλο, θα θες δυο κουτια τουλαχιστον και ειναι και πανακριβα τα ατιμα

ΠΙΣΤΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!

υ.γ. συγνωμη για το μεγαλο ποστ, φιλακια


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να είναι θετικό, κανείς δεν μπορεί να μαντέψει αν θα είναι όμως ή όχι.

Πέρα από αυτό, στη θέση σου θα έπαιρνα γνώμη κι από δεύτερο γιατρό για τη λειτουργία του κύκλου μου, θα ζητούσα να τσεκάρει ωοθήκες κ.λπ. Δεν έχω ξανακούσει αναστάτωση κύκλου για την οποία κατηγορούνται τα μπάνια στη θάλασσα, που να διαρκεί 5-6 μήνες μετά από τα μπάνια. Ίσως να είναι όντως αυτό, ίσως και να μην είναι. Πάρε δεύτερη γνώμη.

τωρα ετσι κι αλλως θα παω σε αλλον γιατρο γτ αλλαξα την ασφαλεια μου και δεν ειναι συμβεβλημενος αυτος..μου ειχε κανει ολες τις εξετασεις και ημουν μια χαρα ειπε..τι να πω..δε ξερω..


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

joannako και υπολοιπα κοριτσια καλησπερα

καταρχας να ευχηθω στις εγκυουλες μας με το καλο τα μπεμπακια σας και στην joannako να δει ενα θετικο αποτελεσμα και μια κοιλιτσα που καθε μηνα να φουσκωνει και να φουσκωνει ωσπου να κρατησει στην αγκαλια της ενα στρουμπουλο και ομορφο μωρακι

να συστηθω, ειμαι η αννετ και εχω ενα αγορακι 2 ετων και κατι

joannako μολις διαβασα για τον κυκλο σου νομιζα πως εγραφα εγω χαχα

ειχα χρονια αστατο κυκλο με δυο περιπτωσεις αποχης απο την περιοδο 3ων και 4ων μηνων και τελικα υπαιτιες ηταν οι μικροκυστικες μου ωοθηκες, εκανα αιματολογικες εξετασεις και ολα ηταν καθαρα

για ενα 6 μηνο εκανα θεραπεια με χαπακια duphaston και ετσι ο κυκλος μου εφτιαξε...καθε 31 μερες νταν νασου την η κυρια κοκκινη, ωσπου παντρευτηκαααααααααααα και ξεκινησαμε εντατικες προσπαθειες για μωρο......οπως περιγραφεις τα δικα σου μια απτα ιδια...δεν ηξερα ποτε να περιμενω, ποτε εχω καθυστερηση...καθε μηνα ημουν εγκυος (κατα φαντασιαν)...καθε μηνα κλαματα, μεχρι και serpafar πηρα αλλα τζιφος, νευριασα εκλαψα χτυπηθηκα

Την Μεγαλη Σαρακοστη δεν ερχομασταν σε επαφη...μετα Το Πασχα ηρθαμε σε επαφη μονο δυο φορες, η δευτερη ηταν και η τυχερη...και ημουν και σιγουρη πως δεν υπηρχε περιπτωση να εχω μεινει, αλλα Το θελημα Του Θεου ηταν αλλο

θελω να πω πως τοσους μηνες με μονη επιθυμια να μεινω εγκυος δεν τα καταφερα και οταν το εκανα τελικα για προσωπικη δικη μας ευχαριστιση τσουπ να το χαρμοσυνο!

με λιγα λογια προσπαθησε οσο το δυνατον λιγοτερο αγχος και καλη καλη επιτυχια!

αν και τι λεω, οταν ερθει το αγχος κατσικωνεται και δεν λεει να φυγει, αλλα κανε μια προσπαθεια ναι?

η ευχη μου βεβαια ειναι σε λιγες μερες να μας πεις τα ευχαριστα!!!

και οσο μπορεις απεφυγε τα τεστ εγκυμοσυνης, χοριακη και παλι χοριακη

περιμενε λιγες μερες ομως γιατι αν εγινε καθυστερημενη συλληψη δεν θα δειξει ακομη

και τα τεστ ωορηξιας δυστηχως δεν κανουν για γυναικες με αστατο κυκλο, θα θες δυο κουτια τουλαχιστον και ειναι και πανακριβα τα ατιμα

ΠΙΣΤΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!

υ.γ. συγνωμη για το μεγαλο ποστ, φιλακια

αχ γλυκουλα μου ..πως να φυγει το αγχος?και γω καθε μηνα ''ειμαι εγκυος''. οταν δε, ειχα 48 μερες καθυστερηση ....και τελικα δεν ημουν ..εκλεγα..ασε...

τωρα ας ελπισω να βγει θετικο...ειλικρινα ,το θελω τοσο μα τοσο πολυ...


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

joannako εχουμε τιποτα νεοτερο?ελπιζω ο μαρτης να σου φερει αυτο που λαχταρας!αν δεν ειναι ο μαρτης θαναι ο επομενος, μη απογοητευτεις!

η επιμενων ΝΙΚΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

joannako εχουμε τιποτα νεοτερο?ελπιζω ο μαρτης να σου φερει αυτο που λαχταρας!αν δεν ειναι ο μαρτης θαναι ο επομενος, μη απογοητευτεις!

η επιμενων ΝΙΚΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ

kalhmera!πηγα στο γιατρο..ειπε πως εχω κανει οωρηξια και ισως καθυστερημενη συλληψη ...οποτε δε μπορεσε ν δει κατι...ειπε πως η ειναι νωρις η η θα ερθει περιοδος...και εχω κανει κυκλο 40 μερες ως σημερα!ασε ...


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!! :-D

Είμαστε σχεδόν στην ίδια φάση joannako!εγώ σήμερα είμαι στην 36 η μέρα με ελεύθερη επαφή μόνο την 27 η μέρα του κύκλου και μια παραλίγο(δεν το είχαμε πάρει ακόμα απόφαση) γιατι πάμε για το δεύτερο ζουζουνι!! Κ εγώ συνήθως ειμάι γύρω 28-30 αλλά δύο τρεις μήνες τώρα έφτασα και 32-37μέρες δεν ξέρω τι να υποθέσω!! Η διάφορα με τις άλλες φορές ειναι ότι εδώ 4μερες έχω τσιμπήματα στην μέση κ στην κοιλιά για πρώτη φορα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δικια μας εισαι κι εσυ σοφακι μου..ασε εγω σημερα ειμαι στην 42 ημερα του κυκλου μου και εδω και 2 μερες εχω πονοστο στηθος και εχουν μεγαλωσει οι θηλες μου..πονο στη μεση κτλ..αλλα σημερα υποχωρει λιγο ,ελαχιστα ο πονος στο στηθος μα οι θηλες ειναι ακομα μεγαλες.πηγα στον γιατρο εκανα υπερηχο και μου ειπε πωοωρηξια εχει γινει και πως λογικα θα μου ερθει περιοδος..εκτος αν εχει γινει καθυστερημενα η συλληψη( το ευχομαι) .αν μεχρι τη δευτερα δεν εχει ερθει τοτε θα παω για χοριακη γτ θα βρισκομαι λογικα στην 3-4 βδομαδα..τι να πω..εχεις κανει τεστ να παρεις μιαν ιδεα?


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ 2ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΈΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ 7 ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΤΠΤ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ 100% ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΣΓΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΘΕΙ! ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΉΣΕΙ! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΑΦΗ ΕΙΧΑ ΤΗΝ 27 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 14 ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΑ ΥΓΡΑ ΠΡΙΝ ΕΚΣΠΕΡΜΆΤΩΣΗ!! ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ !!!! :wink:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ 2ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΈΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ 7 ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΤΠΤ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ 100% ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΣΓΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΘΕΙ! ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΉΣΕΙ! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΑΦΗ ΕΙΧΑ ΤΗΝ 27 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 14 ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΑ ΥΓΡΑ ΠΡΙΝ ΕΚΣΠΕΡΜΆΤΩΣΗ!! ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ !!!! :wink:

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΝΕΑ !!!! :wink:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...