Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Dadaki μου διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που έγραψες αλλά δεν συμφωνώ ούτε μαζί σου...και νομίζω ότι η φιλοσοφία μας γενικά θα πρέπει να είναι άλλη.

Δεν αντιλέγω ότι ο λάος σας έχει περάσει πολλά αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να ζήσουμε και εμείς παρόμοιες κατάστασεις...και στον Τριτο κόσμο πεθαίνουν από την πείνα, δεν έχουν νερό να πιούνε και πεθαίνουν από λοιμώδεις ασθένειες....άρα μια χαρά είμαστε και μια χαρά περνάμε...

Δεν είναι έτσι... και η μεγάλη διαφορά είναι ότι εμείς εδώ τραβάμε όλα αυτά σε καιρο ειρήνης ενώ εσείς είχατε πόλεμο μεγάλη διαφορά και αυτό.

Το συμπέρασμα λοιπόν και πάντα κατα τη γνώμη μου είναι ότι παντού και πάντα υπάρχει το κακο, το καλό, το καλυτερο και πάει λέγοντας και δεν θα περιμένω να με εξαθλιώσουν γιατί πολύ απλά δεν έχω περάσει τα χειρότερα...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dadaki μου διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που έγραψες αλλά δεν συμφωνώ ούτε μαζί σου...και νομίζω ότι η φιλοσοφία μας γενικά θα πρέπει να είναι άλλη.

Δεν αντιλέγω ότι ο λάος σας έχει περάσει πολλά αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να ζήσουμε και εμείς παρόμοιες κατάστασεις...και στον Τριτο κόσμο πεθαίνουν από την πείνα, δεν έχουν νερό να πιούνε και πεθαίνουν από λοιμώδεις ασθένειες....άρα μια χαρά είμαστε και μια χαρά περνάμε...

Δεν είναι έτσι... και η μεγάλη διαφορά είναι ότι εμείς εδώ τραβάμε όλα αυτά σε καιρο ειρήνης ενώ εσείς είχατε πόλεμο μεγάλη διαφορά και αυτό.

Το συμπέρασμα λοιπόν και πάντα κατα τη γνώμη μου είναι ότι παντού και πάντα υπάρχει το κακο, το καλό, το καλυτερο και πάει λέγοντας και δεν θα περιμένω να με εξαθλιώσουν γιατί πολύ απλά δεν έχω περάσει τα χειρότερα...

Auta pou les exoun mia sosti filosofia. Egw den eipa oti prepei na perasete auta pou perasa egw,ala oti eiste mathimeni me ipervoles k tora sas fenete vouno auta pou pernate. Ala den einai k toso xalia I katastasi. Mia xara kanoume k tis voltules,k ta psonia k tis diakopules!!!

Einai diskolo otan exeis pola ksafnika na sou kovoun ta misa. Ala k ta misa mia xara einai!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Auta pou les exoun mia sosti filosofia. Egw den eipa oti prepei na perasete auta pou perasa egw,ala oti eiste mathimeni me ipervoles k tora sas fenete vouno auta pou pernate. Ala den einai k toso xalia I katastasi. Mia xara kanoume k tis voltules,k ta psonia k tis diakopules!!!

Einai diskolo otan exeis pola ksafnika na sou kovoun ta misa. Ala k ta misa mia xara einai!!!

Ξαναλέω όμως αγάπη...σου τα πέρνουν σε καιρό ειρήνης και στο όνομα της δημοκρατίας....είναι διαφορετικη κατάσταση.

Και ναι μια χαρά είμαστε έχουμε τα μισά...κοντευει όμως ο καιρός που δεν θα έχουμε τίποτα...

Και προσωπικά και τουλάχιστον ο κύκλος μου δεν έκανε υπερβολές...και μη μπαίνεις ούτε εσύ σ'αυτό το τρυπάκι...αν ξοδεψες τα προηγούμενα χρόνια στην Ελλάδα και αν χρεωσες την πιστωτική σου και αν πήρες δάνειο για το σπίτι σου...αυτό ήταν δικαίωμα σου...δεν τα έκλεψες από κανέναν και αν δεν πληρώσεις αυτά που χρωστάς θα σου πάρουν το σπίτι, το αμάξι, το εξοχικό....αλλοι τα φάγαν όμως και δεν πληρώνουν τίποτα και δεν χάνουν και τίποτα...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Auta pou les exoun mia sosti filosofia. Egw den eipa oti prepei na perasete auta pou perasa egw,ala oti eiste mathimeni me ipervoles k tora sas fenete vouno auta pou pernate. Ala den einai k toso xalia I katastasi. Mia xara kanoume k tis voltules,k ta psonia k tis diakopules!!!

Einai diskolo otan exeis pola ksafnika na sou kovoun ta misa. Ala k ta misa mia xara einai!!!

Auto pou prosoatho na pw einai oti den einai sosto pou exoume parapono epeidi den vgenoume gia kafe 7 hmeres tin evdomada k vgenoume 3-4 !!!

Kapos etsi ta katalaveno egw !!! E den ginete !!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dadaki μου διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που έγραψες αλλά δεν συμφωνώ ούτε μαζί σου...και νομίζω ότι η φιλοσοφία μας γενικά θα πρέπει να είναι άλλη.

Δεν αντιλέγω ότι ο λάος σας έχει περάσει πολλά αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να ζήσουμε και εμείς παρόμοιες κατάστασεις...και στον Τριτο κόσμο πεθαίνουν από την πείνα, δεν έχουν νερό να πιούνε και πεθαίνουν από λοιμώδεις ασθένειες....άρ1 α μια χαρά είμαστε και μια χαρά περνάμε...

Δεν είναι έτσι... και η μεγάλη διαφορά είναι ότι εμείς εδώ τραβάμε όλα αυτά σε καιρο ειρήνης ενώ εσείς είχατε πόλεμο μεγάλη διαφορά και αυτό.

Το συμπέρασμα λοιπόν και πάντα κατα τη γνώμη μου είναι ότι παντού και πάντα υπάρχει το κακο, το καλό, το καλυτερο και πάει λέγοντας και δεν θα περιμένω να με εξαθλιώσουν γιατί πολύ απλά δεν έχω περάσει τα χειρότερα...

συμφωνώ στο κομμάτι οτι πρέπει να παλέψουμε για το εδώ, για μας, για τον τόπο μας και οχι ναπαθητικοποιηθουμε γιατί υπάρχουν χειρότερα. Αυτο σίγουρα. Απλως σε πιο προσωπικό επίπεδο ισως να ισχύουν και αυτά που λέει η Ντάντα, πχ το παράπονό μου για το επιδομα που πηρα απο το ΙΚΑ ισως θα μπορουσε να λείψει...


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Auto pou prosoatho na pw einai oti den einai sosto pou exoume parapono epeidi den vgenoume gia kafe 7 hmeres tin evdomada k vgenoume 3-4 !!!

Kapos etsi ta katalaveno egw !!! E den ginete !!!

συμφωνώ στο κομμάτι οτι πρέπει να παλέψουμε για το εδώ, για μας, για τον τόπο μας και οχι ναπαθητικοποιηθουμε γιατί υπάρχουν χειρότερα. Αυτο σίγουρα. Απλως σε πιο προσωπικό επίπεδο ισως να ισχύουν και αυτά που λέει η Ντάντα, πχ το παράπονό μου για το επιδομα που πηρα απο το ΙΚΑ ισως θα μπορουσε να λείψει...

Την καταλαβαίνω απόλυτα την ντάντα και ας διαφωνώ μαζί της...εχει άλλα βιώματα και βγάζει αλλο παράπονο...και εμάς οι γονείς μας και οι παππουδες πέρασαν πολλά...πόλεμο, κατοχή, εμφύλιο, χούντα.... καταστάσεις ανώμαλες λόγω του πολέμου ή του εμφυλίου όμως

Εμείς με τι ακριβώς παλευουμε τώρα????Τι ακριβώς πληρώνω και γιατί???

Τους 7 καφεδες που επινα τους έχω πληρωμένους, τα 5 σινεμά που πήγαινα τα έχω πληρωμένα, τις διακοπές επίσης...

Απλά απορώ..


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Auto pou prosoatho na pw einai oti den einai sosto pou exoume parapono epeidi den vgenoume gia kafe 7 hmeres tin evdomada k vgenoume 3-4 !!!

Kapos etsi ta katalaveno egw !!! E den ginete !!!

νομίζω ότι μερικοί δεν μπορούν να βγουν ούτε μια πλεον. Υπάρχει ακόμα λίπος απο τους γονείς...έτσι επιβιώνει η γενιά μας. Ενα σπίτι, ενα πιάτο φάι, μια σύνταξη και στηρίζεται άλλη μια οικογένεια...Ισως αυτο να μας σωζει κιόλας...Η κολλητή μου στη Γαλλία με το που έκλεισε τα 18 τελειωσε οποιαδήποτε χρηματοδοτηση απο τους γονείς χωρίς να μεσολαβαήσει καποιος καβγας ή κατι...Θυμάμαι δουλευαμε στο ιδιο εργαστήριο, απένταντι γραφεία...για να μπορέσει να νοικίασει σπίτι μπηκα εγγυήτρια εγώ...οι γονείς της αρνηθηκαν να τη βοηθησουν...και ξαναλέω : ήταν μια αγαπημένη οικογένεια, με συναντησεις και τσιμπουσια με κάθε ευκαιρία γιορτης


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την καταλαβαίνω απόλυτα την ντάντα και ας διαφωνώ μαζί της...εχει άλλα βιώματα και βγάζει αλλο παράπονο...και εμάς οι γονείς μας και οι παππουδες πέρασαν πολλά...πόλεμο, κατοχή, εμφύλιο, χούντα.... καταστάσεις ανώμαλες λόγω του πολέμου ή του εμφυλίου όμως

Εμείς με τι ακριβώς παλευουμε τώρα????Τι ακριβώς πληρώνω και γιατί???

Τους 7 καφεδες που επινα τους έχω πληρωμένους, τα 5 σινεμά που πήγαινα τα έχω πληρωμένα, τις διακοπές επίσης...

Απλά απορώ..

βασικά αυτό που πληρώνεις είναι οι τράπεζες..


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την καταλαβαίνω απόλυτα την ντάντα και ας διαφωνώ μαζί της...εχει άλλα βιώματα και βγάζει αλλο παράπονο...και εμάς οι γονείς μας και οι παππουδες πέρασαν πολλά...πόλεμο, κατοχή, εμφύλιο, χούντα.... καταστάσεις ανώμαλες λόγω του πολέμου ή του εμφυλίου όμως

Εμείς με τι ακριβώς παλευουμε τώρα????Τι ακριβώς πληρώνω και γιατί???

Τους 7 καφεδες που επινα τους έχω πληρωμένους, τα 5 σινεμά που πήγαινα τα έχω πληρωμένα, τις διακοπές επίσης...

Απλά απορώ..

Me ta leuta sou mporis na kaneis oti theleis !!!

Pies k 100 kafedes, den einai auto to thema mou !!!

Theoro ipervoli kapia pragmata pos to lene !!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες μου καλές μόλις πριν λίγο αποφάσισα να κάτσω λίγο.Ξαφνικά μάλλον επειδή κουράστηκα είδα λίγο αίμα παραπάνω από εκεί που είχε αρχίσει να τελειώνει.Οπότε τώρα ό,τι έκανα έκανα.

Αναστασία μου συμφωνώ μαζί σου ότι ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και πρέπει πάντα να παλεύουμε για το καλύτερο.Όμως αντιλαμβάνομαι αυτό που λέει και η Ντάντα.Τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα υπήρχε μια μεγάλη υπερβολή,μια οικονομική φούσκα.Η Ελλάδα π.χ. ήταν μια από τις πρώτες χώρες σε πωλήσεις καγιέν.Που βρήκε η Ελλάδα ξαφνικά τόσους πλούσιους???Ένα κράτος χωρίς βιομηχανία,με γεωργία και κτηνοτροφία παρατημένη,με χιλιάδες εισαγωγές και πολύ περιορισμένες εξαγωγές???Θέλω να πω ότι όλα αυτά δεν ήταν πραγματικά ήταν δανεικά και αυτά πληρώνουμε τώρα πέρα φυσικά από τις κλεψιές και τις απατεωνιές που λες και έχεις δίκιο.

Τέλοσπάντων είναι μεγάλη κουβέντα και πολλά τα αίτια που φτάσαμε εδώ.

Κοριτσάκια να σας πω ζηλεύω λίγο που θα τα πείτε και θα λείπω από την παρέα.Καλά να περάσετε αν και είμαι σίγουρη γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...