Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Θα σας πω ένα παράδειγμα.

Η γειτόνισσα μου είναι χωρισμένη και άνεργη με ένα παιδί.

Το σπίτι που μένει είναι με ενοίκιο, το πληρώνει η μαμά τις, 500 ευρ, εννοώ η μαμά τις μένει μονη τις σε ένα δικό τις σπίτι 100 τετραγωνικά.

Αυτό δεν είναι υπερβολή ??? Δεν θα μπορούσε να μένει με την μαμά τις μέχρι να βρει καμια δουλειά ???

Επίσης το μπαλκόνι τις έχει ένα μπαλκόνι από πάνω και κάνει κανονικά σκιά. Αυτή όμως ζήτησε λεφτά από την μαμά τις να πάρει μια ομπρέλα, 200 ευρ !!!!!

E όχι βρε φιλε !!!!!! Μην τρελαθούμε και όλας !!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα !!!

Όλα αυτά που λες υπήρχαν και υπάρχουν και στην Σερβία.

Πάντα θα είναι έτσι.

Ακόμα και εγώ είμαι σε αυτή την δουλειά μέσο γνωστού. Δεν είναι κακό. Αλλα θα μου πεις έχεις προσόντα, ναι έχω. Ούτε εγώ σύμφωνο να είναι κάποιος General Manager με δημοτικό !!!!!!

Θεωρείς ότι δεν υπερβολή να είσαι ένας απλός υπάλληλος δημόσιος η ιδιωτικός δεν με πειράζει, και να έχεις σκάφος ???? Και ότι το πήρες με δάνειο?

Θεωρω οτι πρεπει ολοι να δουλευουν και οι ΔΕ και οι ΤΕ και οι ΠΕ ...ο καθενας ομως στην αντιστοιχη θεση και με τον αντιστοιχο μισθο....Επισης θεωρω οτι για να μπει καποιος στο Δημοσιο πρεπει να γινεται με ΔΙΚΑΙΟ ΤΡΟΠΟ...να εχει τη ευκαιρια ο ΚΑΘΕΝΑΣ να μπει που το αξιζει...οχι οποιος εχει μπαρμπα στην Κορωνι..

Οι εκπαιδευτικοι ειμαστε απο τις λιγες κατηγοριες δημοσιων που μπηκαμε με γραπτο διαγωνισμο και οχι με μπαρμπα και ομως απο εμας ξεκινησαν. ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να γινει και σε μας αξιολογηση και ξεκαθαρισμα..ΕΠΡΕΠΕ! Οχι ομως χωρις κριτηρια και χωρις μελετη....Και δεν ειναι οι ειδικοτητες που καταργηθηκαν ειναι που στα Επαγγελματικα Λυκεια πηγαιναν παιδακια με χαμηλους βαθμους που αποκλειεται να περνουσαν σε ΑΕΙ ή ΤΕΙ και μεσω των ΕΠΑΛ εβγαζαν μια ειδικοτητα που μποορυσαν μετά να πανε καπου να δουλεψουν..Τωρα αφησαν οτι να ναι ειδικοτητες ωστε να αναγκασουν τους σημερινους γονεις που ειναι ήδη το 50% ανεργοι να πληρωοσυν και να στειλουν τα αδυναμα σε βαθμους παιδια τους σε ιδιωτικα ιΕΚ ωστε να μαθουν μια τεχνη/ειδικοτητα και να μπορεσουν καπου να δουλεψουν...

Οσο αφορα το σκαφος ειμαι ΚΑΤΑ του να μου δινει το κρατος 2.000 μισθο αν αυτο το φτασει στην χερωκοπια...αν θελει ας μου δωσει 800 αλλα να ειναι και η αξια των τροφιμων χαμηλα και το πετρελαιο ωστε να μπορεσω να επιβιωσω και αν εγω γουσταρω να παρω με τα 800 σκαφος ειναι δικο μου θεμα...Το προβλημα δεν ειναι που ειχε Ο ΚΑΘΕΝΑΣ σκαφος ειναι που τα πηρε με μισθους και δανεια που εδινε το ΙΔΙΟ το κρατος χωρις μελετη και τωρα τα βρηκε σκουρα το ιδιο το ΚΡΑΤΟΣ και μαμησε τη ζωη ολονων...

ΕΙΝΑΙ σαν ενας γονεας να δινει στο παιδι του χωρις ελεγχο χρηματα...το παιδι ειναι λογικο να παρει παιχνιδια και γλυκα...και μια μερα θα ρθει ο μπαμπας ή η μαμα και θα πουνε στο παιδι οτι επειδη του εδιναν πολλα το σπιτι δεν εχει λεφτα πλεον και το παιδι θα μειενει χωρις φαγητο και μορφωση για τα επομενα 5 χρονια...Το παιδι εφταιγε? Καλυτερα να του εδιναν λιγα και μονιμη ασφαλεια και ας επαιρνε με τα λιγα οτι ηθελε αυτο...ακομα και γλυκα (σκαφος)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Και έχω ακούσει από κάποιους ότι δεν είναι σωστό που πήραν εμενα επειδή είμαι ξένη και ότι πήρα θέση μιας ελληνίδας !!!!

AYTO EINAI KAΦΡΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΓΟΡΑ...ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΙΤΑΛΙΑ, ΣΟΥΗΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι πρεπει ολοι να δουλευουν και οι ΔΕ και οι ΤΕ και οι ΠΕ ...ο καθενας ομως στην αντιστοιχη θεση και με τον αντιστοιχο μισθο....Επισης θεωρω οτι για να μπει καποιος στο Δημοσιο πρεπει να γινεται με ΔΙΚΑΙΟ ΤΡΟΠΟ...να εχει τη ευκαιρια ο ΚΑΘΕΝΑΣ να μπει που το αξιζει...οχι οποιος εχει μπαρμπα στην Κορωνι..

Οι εκπαιδευτικοι ειμαστε απο τις λιγες κατηγοριες δημοσιων που μπηκαμε με γραπτο διαγωνισμο και οχι με μπαρμπα και ομως απο εμας ξεκινησαν. ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να γινει και σε μας αξιολογηση και ξεκαθαρισμα..ΕΠΡΕΠΕ! Οχι ομως χωρις κριτηρια και χωρις μελετη....Και δεν ειναι οι ειδικοτητες που καταργηθηκαν ειναι που στα Επαγγελματικα Λυκεια πηγαιναν παιδακια με χαμηλους βαθμους που αποκλειεται να περνουσαν σε ΑΕΙ ή ΤΕΙ και μεσω των ΕΠΑΛ εβγαζαν μια ειδικοτητα που μποορυσαν μετά να πανε καπου να δουλεψουν..Τωρα αφησαν οτι να ναι ειδικοτητες ωστε να αναγκασουν τους σημερινους γονεις που ειναι ήδη το 50% ανεργοι να πληρωοσυν και να στειλουν τα αδυναμα σε βαθμους παιδια τους σε ιδιωτικα ιΕΚ ωστε να μαθουν μια τεχνη/ειδικοτητα και να μπορεσουν καπου να δουλεψουν...

Οσο αφορα το σκαφος ειμαι ΚΑΤΑ του να μου δινει το κρατος 2.000 μισθο αν αυτο το φτασει στην χερωκοπια...αν θελει ας μου δωσει 800 αλλα να ειναι και η αξια των τροφιμων χαμηλα και το πετρελαιο ωστε να μπορεσω να επιβιωσω και αν εγω γουσταρω να παρω με τα 800 σκαφος ειναι δικο μου θεμα...Το προβλημα δεν ειναι που ειχε Ο ΚΑΘΕΝΑΣ σκαφος ειναι που τα πηρε με μισθους και δανεια που εδινε το ΙΔΙΟ το κρατος χωρις μελετη και τωρα τα βρηκε σκουρα το ιδιο το ΚΡΑΤΟΣ και μαμησε τη ζωη ολονων...

ΕΙΝΑΙ σαν ενας γονεας να δινει στο παιδι του χωρις ελεγχο χρηματα...το παιδι ειναι λογικο να παρει παιχνιδια και γλυκα...και μια μερα θα ρθει ο μπαμπας ή η μαμα και θα πουνε στο παιδι οτι επειδη του εδιναν πολλα το σπιτι δεν εχει λεφτα πλεον και το παιδι θα μειενει χωρις φαγητο και μορφωση για τα επομενα 5 χρονια...Το παιδι εφταιγε? Καλυτερα να του εδιναν λιγα και μονιμη ασφαλεια και ας επαιρνε με τα λιγα οτι ηθελε αυτο...ακομα και γλυκα (σκαφος)

Έλα τώρα βρε Εφη, το κράτος φταίει που έδινε τα δάνεια ????

Ο καθένας ξέρει τι μπορεί να πάρει και τι μπορεί να πληρώσει.

Ας μην έπαιρνε τι να πω.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλα τώρα βρε Εφη, το κράτος φταίει που έδινε τα δάνεια ????

Ο καθένας ξέρει τι μπορεί να πάρει και τι μπορεί να πληρώσει.

Ας μην έπαιρνε τι να πω.

Dadaki, εδώ διαφωνώ ...

Πήραμε δάνειο για να πάρουμε το σπίτι που μένουμε (1η κατοικία, άλλο σπίτι δεν έχουμε) τότε δουλεύαμε και οι 2 μας, φταίω που με απολύσανε ????

Ξεκίνησα με σύμβαση στην τελευταία δουλειά και μόνο εγώ ξέρω πόση δουλειά έβγαζα (λείπανε 2 άτομα με άδεια ταυτόχρονα και κάλυπτα και τη δικιά τους θέση εκτός απο την δικιά μου ) με τόση δουλειά λοιπόν κατάφερα να με κάνουν αορίστου (5 μήνες πριν με απολύσουν) και μόλις έκανα την λαπαροσκόπηση άρχισαν κάποια ¨καναρίνια¨ που είχαν φοβηθεί για τη θέση τους να λένε πως εγώ θα μείνω έγκυος και πως θα λείπω συνέχεια και πως θα πάρω και επαπειλούμενη ...

Εγώ που φταίω σε όλο αυτό ???


url]
Link to comment
Share on other sites

Dadaki, εδώ διαφωνώ ...

Πήραμε δάνειο για να πάρουμε το σπίτι που μένουμε (1η κατοικία, άλλο σπίτι δεν έχουμε) τότε δουλεύαμε και οι 2 μας, φταίω που με απολύσανε ????

Ξεκίνησα με σύμβαση στην τελευταία δουλειά και μόνο εγώ ξέρω πόση δουλειά έβγαζα (λείπανε 2 άτομα με άδεια ταυτόχρονα και κάλυπτα και τη δικιά τους θέση εκτός απο την δικιά μου ) με τόση δουλειά λοιπόν κατάφερα να με κάνουν αορίστου (5 μήνες πριν με απολύσουν) και μόλις έκανα την λαπαροσκόπηση άρχισαν κάποια ¨καναρίνια¨ που είχαν φοβηθεί για τη θέση τους να λένε πως εγώ θα μείνω έγκυος και πως θα λείπω συνέχεια και πως θα πάρω και επαπειλούμενη ...

Εγώ που φταίω σε όλο αυτό ???

ΠΟΥΘΕΝΑ....

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΠΑ???

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Dadaki, εδώ διαφωνώ ...

Πήραμε δάνειο για να πάρουμε το σπίτι που μένουμε (1η κατοικία, άλλο σπίτι δεν έχουμε) τότε δουλεύαμε και οι 2 μας, φταίω που με απολύσανε ????

Ξεκίνησα με σύμβαση στην τελευταία δουλειά και μόνο εγώ ξέρω πόση δουλειά έβγαζα (λείπανε 2 άτομα με άδεια ταυτόχρονα και κάλυπτα και τη δικιά τους θέση εκτός απο την δικιά μου ) με τόση δουλειά λοιπόν κατάφερα να με κάνουν αορίστου (5 μήνες πριν με απολύσουν) και μόλις έκανα την λαπαροσκόπηση άρχισαν κάποια ¨καναρίνια¨ που είχαν φοβηθεί για τη θέση τους να λένε πως εγώ θα μείνω έγκυος και πως θα λείπω συνέχεια και πως θα πάρω και επαπειλούμενη ...

Εγώ που φταίω σε όλο αυτό ???

Γεια σου Ζεττακι μου ...

Λάθος κατάλαβες μάλλον. Ποτε δεν είπα ότι το να αγοράσεις ένα σπίτι για κυρια κατοικία είναι υπερβολή !!!!!

Μίλησα για αλλα πράγματα !!!

Αν έπαιρνες ένα δάνειο να πάρεις το σκάφος η μια βίλα θα σου έλεγα ναι φταίς εσύ γιατί το πήρες αφού ήξερες από την αρχή ότι δεν μπορείς να πληρώνεις τόσα.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αναστασία !!!

Για πες μου τι είναι το λάθος ακριβώς ????

Δεν είναι λάθος να πάρεις δάνειο να αγοράσεις πράγματα που είναι υπερβολή ??????

Υπάρχει καμιά περίπτωση να γλιτώσω τα δάνεια????


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά περίπτωση να γλιτώσω τα δάνεια????

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λέω ...

Ποιος είπε να μην πάρεις δάνειο ?????

Απλά ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν σύμφωνο να πάρεις ένα δάνειο να αγοράσεις παπούτσια Christian Louboutin !!!!!!!

Κατάλαβες ????


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λέω ...

Ποιος είπε να μην πάρεις δάνειο ?????

Απλά ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν σύμφωνο να πάρεις ένα δάνειο να αγοράσεις παπούτσια Christian Louboutin !!!!!!!

Κατάλαβες ????

Δεν διαφωνώ ούτε με αυτό...αν κάποιος θέλει να το κάνει ας το κάνει....ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ....ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΛΕΨΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...