Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Kalhmera Zetta !!!

Se euxaristw ... Anipomonw na ksekiniso, vrethika na perimenw !!!

Esu pos pas?

ελα μην σε πιάνει τώρα η αγωνία...ούτε μια βδομάδα δεν έμεινε για να ξεκινήσεις..! Θα δεις οτι το μαρκυ πρωτόκολλο κανει πολύ ομοιόμορφα ωάρια. Αυτό ειναι πολύ θετικό γιατί δεν εχεις πολλές διακυμάνσεις στα μεγέθη και την ωριμότητα και ετσι γονιμοποιουνται και περισσότερα...


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα....

λινάκι καλη επιτυχία....

αθανασία....προσπάθησε κορίτσι λίγους μήνες...και άσε τώρα την εξωσω.....αφου μπορείτε φυσιολογικά γιατί να κάνεις εξωσω;

;);)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα νέα μου.

Την Παρασκευή πήγαμε στον ουρολόγο με πολλή άσχημη ψυχολογία από μεριάς μου και πολύ άγχος -το ομολογώ.

Ο γιατρός είναι πάρα πολύ ευχαριστήμενος με το τελευταίο σπερμοδιάγραμμα, τόσο για τον αριθμό όσο και για την κινητικότητα.

Επίσης το γεγονός ότι απαλλαγήκαμε από το χλαμύδιο και το ουρεοπλασμα του άρεσε. Για το e-coli έδωσε στον άντρα 1 μήνα αντιβίωση και ξανά από αρχές Οκτώβρη πάλι ένα δίμηνο βιταμίνες. Εγώ θα πάρω 10 μέρες αντιβίωση και μου είπε να κάνω και καλλιέργεια.

Του είπα για την επιτροπή και μου είπε πως γνωρίζει τα μέλη της επιτροπής στην πλ.Θεάτρου και ότι με αυτό το σπερμοδιάγραμμα δεν θα με

περάσουν εκτός αν έχω εγώ σοβαρό πρόβλημα-που δεν έχω. Και μάλιστα είπε πως αν γράψει γνωμάτευση για αυτό το σπερμο θα τον κράξουν από την επιτροπή.Του είπαμε για ψεύτικο σπερμο αλλά ήταν αρνητικός και δεν τον πίεσα γιατί δικαιολογημένα να μην θέλει, από τη στιγμή που η θεραπεία που έδωσε είχε αποτέλεσμα .

Μας είπε πως το σπέρμα θα συνεχίσει να βελτιώνεται και ότι μπορώ φυσιολογικά να μείνω έγκυος. Μάλιστα μας είπε να αρχίσουμε άμεσα τις ελεύθερες επαφές, να μην περιμένουμε να τελειώσει την αντιβίωση αλλά να ξεκινήσουμε την 15η μέρα της αντιβίωσης. Και ενώ αυτός είπε αυτό, εγώ τον ρώτησα για σπερματέγχυση.

Μας επανέλαβε ότι το σπερμα είναι καλό για φυσιολογική εγκυμοσύνη και ότι είναι αμαρτία από το Θεό να μην είμαστε ευχαριστημένοι. Μας είπε και το εξής:" Χαμογελαστε ρε παιδιά-τί μούτρα είναι αυτά τα νέα είναι καλά."

Και του είπα βέβαια πως έχω πάψει να πιστεύω ότι μπορεί με φυσικό τρόπο αλλά εντάξει δεν συνέχισα.

Μου πήρε όλο το Σαβ/κο να το χωνέψω και να δω τι θα κάνω.

Αποφάσισα να πάω στο Λυκούδη(ελπίζω να είναι συννενοήσιμος)και να δώ αν γίνεται να με περάσουν τουλάχιστον για πρόκληση. Να έχω κάποια φάρμακα και τα υπολοιπα θα μου τα δώσετε εσείς διότι δεν θα τα χρειάζεστε αφού όλες θα εγκυμονείτε απογόνους. Θα προσπαθήσω και ελεύθερα για μερικούς μήνες και αν δεν.., θα έχω τουλάχιστον κάποια φάρμακα να κάνω εξωσω.

Αυτά!

Περιμένω τα σχολιά σας.

Athanasia mou teleia nea!!!

Afou mporeis moni sou giati na pas se exwsw?

Ase 6 mines kai meta vlepeis!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα....

λινάκι καλη επιτυχία....

αθανασία....προσπάθησε κορίτσι λίγους μήνες...και άσε τώρα την εξωσω.....αφου μπορείτε φυσιολογικά γιατί να κάνεις εξωσω;

;);)

Athanasia mou teleia nea!!!

Afou mporeis moni sou giati na pas se exwsw?

Ase 6 mines kai meta vlepeis!!

Συμφωνώ...Τελικα εχουμε πείσει τους εαυτούς μας οτι θα πάμε για εξωσωματική που μας κακοφαίνεται που μας λένε ότι δεν χρειάζεται..!:lol:


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας.

Λινάκι καλή αρχή και σε εσένα και αυτή η φορά θα είναι η τυχερή.

Dada με το καλό να ξεκινήσεις και εσύ.

Λαμπρινή θα περιμένουμε να μας δώσεις ημερομηνία, αγωνιούμε και εμείς μαζί σου.

Αθανασία μπράβο, όντως τα νέα είναι πολύ καλά και εφόσον σας λέει ο ντοκ οτι μπορείτε και φυσιολογικά γτ όχι ??? Άντε να περάσουν αυτές οι 15 μέρες να βάλετε μπρος τη μηχανή ...

Άννα καλημέρα και σε σένα, όλα καλά ?

Kalimera Zetta.

Mia etsi mia giouvetsi. Esy pws pas?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Λινάκι καλή αρχή κούκλα μου και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά και να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!!!!

Αθανασία μου τα νέα είναι καλά.Πολύ καλά θα έλεγα.Ξέρω ότι θες να έχεις ένα μπακ απ,οπότε πήγαινε στον Λυκ να δεις μήπως μπορείς να περάσεις για πρόκληση και βλέπουμε.Πάντως εγώ πιστεύω πως δεν θα χρειαστούν τελικά όλα αυτά και μέχρι το τέλος του χρόνου θα μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα.Εδώ κατάφερα και έμεινα εγώ έγκυος με σπέρμα άθλιο(άσχετα από την εξέλιξη)!!!!

Τι έγινε Πηνελοπάκι???Πώς πήγε με τα παιδιά???Όλα καλά ή είχατε περιπέτειες???Με την νέα γυναίκα πάτε καλά προς το παρόν???

Νταντάκι μου φτάνει ο καιρός και όλα θα πάνε καλά κοριτσάρα μου!!!!

Ανυπομονώ να μάθω νέα της Αναστασίας και της Λαμπρινούλας μας.Κορίτσια μου όποτε μπορείτε μας ενημερώνετε!!!!

Αννούλα τι κάνεις???Βαριέσαι ε???

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...Τελικα εχουμε πείσει τους εαυτούς μας οτι θα πάμε για εξωσωματική που μας κακοφαίνεται που μας λένε ότι δεν χρειάζεται..!:lol:

Kalimera!!! Na xairesai kai ton antra sou gia xtes!!

Exoume akousei toso polla pou otan mas lene oti mporoume kanonika mas fenetai apisteyto!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Λινάκι καλή αρχή κούκλα μου και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά και να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!!!!

Αθανασία μου τα νέα είναι καλά.Πολύ καλά θα έλεγα.Ξέρω ότι θες να έχεις ένα μπακ απ,οπότε πήγαινε στον Λυκ να δεις μήπως μπορείς να περάσεις για πρόκληση και βλέπουμε.Πάντως εγώ πιστεύω πως δεν θα χρειαστούν τελικά όλα αυτά και μέχρι το τέλος του χρόνου θα μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα.Εδώ κατάφερα και έμεινα εγώ έγκυος με σπέρμα άθλιο(άσχετα από την εξέλιξη)!!!!

Τι έγινε Πηνελοπάκι???Πώς πήγε με τα παιδιά???Όλα καλά ή είχατε περιπέτειες???Με την νέα γυναίκα πάτε καλά προς το παρόν???

Νταντάκι μου φτάνει ο καιρός και όλα θα πάνε καλά κοριτσάρα μου!!!!

Ανυπομονώ να μάθω νέα της Αναστασίας και της Λαμπρινούλας μας.Κορίτσια μου όποτε μπορείτε μας ενημερώνετε!!!!

Αννούλα τι κάνεις???Βαριέσαι ε???

Kalimera Nantiaki mou!!!

Edaxei mwre deytera einai akoma den exw parei mpros!! Douleia na yparxei kai ola kala!!

Telika exyphretithikes sto ika? Egw den exw xanapaei. Isws paw thn epomeni Deytera.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...Τελικα εχουμε πείσει τους εαυτούς μας οτι θα πάμε για εξωσωματική που μας κακοφαίνεται που μας λένε ότι δεν χρειάζεται..!:lol:

Απλά μωρέ την καταλαβαίνω την Αθανασία.Έχει πειστεί ότι δεν μπορεί αλλιώς πράγμα που τελικά με τα νέα δεδομένα δεν είναι αλήθεια.Απλά αναρωτιέται αν δεν κάτσει τελικά τι θα κάνει???Νιώθει το χρόνο να την πιέζει και νομίζω πως αν είχε το μπακ απ θα ένιωθε καλύτερα.Ψυχολογικό είναι το όλο θέμα!!!!

Αθανασία μου χαλάρωσε και απόλαυσέ το και θα έρθει το μωράκι σας χωρίς να το καταλάβεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera Nantiaki mou!!!

Edaxei mwre deytera einai akoma den exw parei mpros!! Douleia na yparxei kai ola kala!!

Telika exyphretithikes sto ika? Egw den exw xanapaei. Isws paw thn epomeni Deytera.

Ναι την Παρασκευή εξυπηρετήθηκα.Έτυχε απ'ότι κατάλαβα να λειτουργεί το τμήμα που ήθελα εγώ.Απλά έχω τρελό τρέξιμο ακόμα και να δω πότε θα τελειώσει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα....

λινάκι καλη επιτυχία....

αθανασία....προσπάθησε κορίτσι λίγους μήνες...και άσε τώρα την εξωσω.....αφου μπορείτε φυσιολογικά γιατί να κάνεις εξωσω;

;);)

Τι έγινε Μορφάκι???Το κάψατε χθες με την ροζαλίτα!!!Ωραία συζήτηση πιάσατε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Λινάκι καλή αρχή κούκλα μου και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά και να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!!!!

Αθανασία μου τα νέα είναι καλά.Πολύ καλά θα έλεγα.Ξέρω ότι θες να έχεις ένα μπακ απ,οπότε πήγαινε στον Λυκ να δεις μήπως μπορείς να περάσεις για πρόκληση και βλέπουμε.Πάντως εγώ πιστεύω πως δεν θα χρειαστούν τελικά όλα αυτά και μέχρι το τέλος του χρόνου θα μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα.Εδώ κατάφερα και έμεινα εγώ έγκυος με σπέρμα άθλιο(άσχετα από την εξέλιξη)!!!!

Τι έγινε Πηνελοπάκι???Πώς πήγε με τα παιδιά???Όλα καλά ή είχατε περιπέτειες???Με την νέα γυναίκα πάτε καλά προς το παρόν???

Νταντάκι μου φτάνει ο καιρός και όλα θα πάνε καλά κοριτσάρα μου!!!!

Ανυπομονώ να μάθω νέα της Αναστασίας και της Λαμπρινούλας μας.Κορίτσια μου όποτε μπορείτε μας ενημερώνετε!!!!

Αννούλα τι κάνεις???Βαριέσαι ε???

Καλημέρα Roubaki!! Κι εγώ πιστεύω οτι η Αθανασία αν επειδωθεί αρκούντως στο σπορ, σε 2-3 μήνες θα ειναι σε "ενδιαφέρουσα". Κι εγώ ανυπομονω για τα νεα των κοριτσιών. Αυτή η εβδομάδα θα εχει εξελίξεις. Ειρήνη, Ανίτα πανε για ωοληψία, Λιν και Αναστασία ξεκινανε και φυσικά θα μαθουμε πότε θα έρθει στον κόσμο ο γιος της Λαμπρινής...

Εχτες εγω δεν εκανα κατι ανελαβε το screening ο άντρας μου...στο τελος της βραδιάς ήταν τόσο κουρασμένος που μου είπε οτι για τα επόμενα 3 χρόνια θα τους αποφευγουμε...Μιλαμε το παιδάκι ειναι πολύ δυσκολο....εχει πολλή ζηλεια μεσα του και μάλιστα απένταντι σε ενα παιδάκι που δεν βλεπει και πολύ συχνά...τα ανηψια μου που είναι λίγο πολύ στην ίδια ηλικία δεν φερονται ετσι. Δεν ξέρω, δεν μου αρέσει τελικά καθόλου αυτη η συμπεριφορα


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε Μορφάκι???Το κάψατε χθες με την ροζαλίτα!!!Ωραία συζήτηση πιάσατε!!!!

αμα την άφηνα την τρελή...θα έλεγε κιάλλα....:-D:grin::-D

πάλι αλλά ξανε θέσεις τις φατσούλες..τα νευρα μου

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Roubaki!! Κι εγώ πιστεύω οτι η Αθανασία αν επειδωθεί αρκούντως στο σπορ, σε 2-3 μήνες θα ειναι σε "ενδιαφέρουσα". Κι εγώ ανυπομονω για τα νεα των κοριτσιών. Αυτή η εβδομάδα θα εχει εξελίξεις. Ειρήνη, Ανίτα πανε για ωοληψία, Λιν και Αναστασία ξεκινανε και φυσικά θα μαθουμε πότε θα έρθει στον κόσμο ο γιος της Λαμπρινής...

Εχτες εγω δεν εκανα κατι ανελαβε το screening ο άντρας μου...στο τελος της βραδιάς ήταν τόσο κουρασμένος που μου είπε οτι για τα επόμενα 3 χρόνια θα τους αποφευγουμε...Μιλαμε το παιδάκι ειναι πολύ δυσκολο....εχει πολλή ζηλεια μεσα του και μάλιστα απένταντι σε ενα παιδάκι που δεν βλεπει και πολύ συχνά...τα ανηψια μου που είναι λίγο πολύ στην ίδια ηλικία δεν φερονται ετσι. Δεν ξέρω, δεν μου αρέσει τελικά καθόλου αυτη η συμπεριφορα

Πωπω ρε παιδί μου αν είναι κάθε φορά που συναντιέστε να εξοντώνεστε καλό είναι να τους αποφεύγετε λίγο!!!Μα γιατί τέτοιο πράγμα???Οι γονείς του δεν έχουν αναρωτηθεί???Ποιός ξέρει???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...