Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2013


milinaki

Recommended Posts

Καλησπέρα, κορίτσια!

Janneta, συγχαρητήρια για τη β΄επιπέδου - πρέπει να προσέξεις λίγο το αλάτι αλλά όλα μια συνήθεια είναι, εμείς κάνουμε χρόνια τώρα ανάλατη δίαιτα λόγω ιστορικού τσιμπημένης πίεσης αλλά πλέον καθόλου δε μας λείπει. Αν και τσακίζουμε και καμιά πίτσα πού και πού :P Ποια είναι η αριστερή μητριαία αρτηρία; Αρτηρία στη μήτρα; Πώς το είδε ο γιατρός ότι δεν ήταν σε καλή κατάσταση, φαίνεται αυτό στη β΄επιπέδου;

Όσο γι' αυτό με τις αποδείξεις και μένα μου τη δίνει αφάνταστα... στην αρχή της κρίσης κάπως είχαν συμμαζευτεί όλοι και δίνανε αποδείξεις, τώρα κανένας, ούτε στα μαγαζιά ούτε πουθενά. Εγώ επιμένω και ζητάω παντού απόδειξη, κι ας πληρώνω παραπάνω και με βλέπουνε σα γραφική!

milinaki ναι στη β'επιπεδου την ειδε ο γιατρος μου.δεν ξερω αν ειναι στη μητρα ,αλλα το ονομα που εχει για εκει με παραπεμπει.ουτε που προλαβα να ρωτησω το γιατρο.το ιατρειο του ηταν σαν σουπερ μαρκετ,περιμενα 2ωρες να ερθει η σειρα μου.αυτος ο γιατρος εξυπηρετει 2νομους ,οποτε φανταστειτε τι γινεται!θα ρωτησω το γιατρο μου στο νησι που ειναι καλος να μου πει και θα σας πω για την μητριαια!

ρε κοριτσια πονανε καθολου οι κλειδωσεις σας.εμενα με ψιλοπονανε ορισμενες κλειδωσεις σε δαχτυλα χεριων και ποδιων.να ειναι ελλειψη ασβεστιου?εσεις παιρνετε αλλες βιταμινες εκτος το σιδηρο,φολικο και το ασβεστιο?


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα!!! Milinaki, δεν είναι ακριβώς δίαιτα, είναι διατροφή, τρώω τα πάντα αλλά σε μικρές ποσότητες και κάθε τρεις ώρες. Αυτό που με βοήθησε πιστεύω είναι ότι έκοψα τελείως τα γλυκά, ελάττωσα το ψωμί και κατ' επέκταση τις "βουτιές" στις σάλτσες!!! Η διατροφή που κάνω είναι ειδική για εγκύους.


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Janneta, εγώ παίρνω και μαγνήσιο εκτός από αυτά που ανέφερες και έχω διαβάσει ότι βοηθάει στις κράμπες - ευτυχώς δεν έχω ούτε κράμπες ούτε πόνους στις κλειδώσεις, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, αλλά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή αν οφείλεται στα συμπληρώματα.

Άννα, καλά κάνεις και ακολουθείς ειδική διατροφή. Κι εγώ το σκέφτηκα κάποια στιγμή που όλοι μου λέγανε ότι έχω παχύνει πολύ :confused: αλλά όταν ζυγίστηκα στο ιατρείο ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχω πάρει πολλά κιλά - δηλαδή έχω πάρει έξι από την αρχή της εγκυμοσύνης και ίσως να ήταν καλό να είχα πάρει κάπως λιγότερα αλλά δεν είναι και υπερβολικά. Οπότε αφού κι ο γιατρός είπε ότι δεν έχω παχύνει πολύ παράτησα και την ιδέα του διαιτολόγου, αν και σίγουρα θα ήταν ωφέλιμο να κάνω λίγο πιο υγιεινή διατροφή.


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Janneta, εγώ παίρνω και μαγνήσιο εκτός από αυτά που ανέφερες και έχω διαβάσει ότι βοηθάει στις κράμπες - ευτυχώς δεν έχω ούτε κράμπες ούτε πόνους στις κλειδώσεις, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, αλλά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή αν οφείλεται στα συμπληρώματα.

Άννα, καλά κάνεις και ακολουθείς ειδική διατροφή. Κι εγώ το σκέφτηκα κάποια στιγμή που όλοι μου λέγανε ότι έχω παχύνει πολύ :confused: αλλά όταν ζυγίστηκα στο ιατρείο ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχω πάρει πολλά κιλά - δηλαδή έχω πάρει έξι από την αρχή της εγκυμοσύνης και ίσως να ήταν καλό να είχα πάρει κάπως λιγότερα αλλά δεν είναι και υπερβολικά. Οπότε αφού κι ο γιατρός είπε ότι δεν έχω παχύνει πολύ παράτησα και την ιδέα του διαιτολόγου, αν και σίγουρα θα ήταν ωφέλιμο να κάνω λίγο πιο υγιεινή διατροφή.

καλημερα!μαγνησιο δεν παιρνω ,μου ειπε οχι ακομα.παιζει ρολο εχω διαβασει και τα αποθεματα βιταμινων που εχει η γυναικα στον οργανισμο της πριν την εγκυμοσυνη.και εγω δεν πινω γαλα απο πολυ μικρη ηλικια,δεν μου αρεσε καθολου.σε μεγαλη ηλικια αρχισα να το ψιλοπινω!

μελινακι μου σιγουρα πρεπει να ακολουθουμε υγιεινη διατροφη παντα και ειδικα τωρα που εχουμε και μωρο στη κοιλια!αυτο το λεω για να το ακουω και γω.


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ρε κορίτσια παίρνω μόνο μαγνήσιο, γιατί βοηθάει στις συσπασούλες που είχα. Αλλά έχω ακούσει ότι βοηθάει και στις κράμπες. Αν εξαιρέσουμε την κοιλιά που με την παραμικρή απότομη κίνηση έχω κράμπα, αυτά που ακούω για κράμπες στα πόδια και τέτοια δεν έχω καθόλου. Από πόνους στις κλειδώσεις πάντως μια χαρά πάω, από χτες το απόγευμα πονάει φριχτά (σε σημείο να κουτσαίνω) η κλείδωση του γοφού με τη λεκάνη στο αριστερό μου πόδι. Πολύ εύκολα πονάει ο δεξιός καρπός μου, π.χ. αν μιλήσω 5 λεπτά στο τηλέφωνο και δεν αλλάξω χέρι ενδιάμεσα. Και να μην σχολιάσω για όοοολη την πλάτη και την σπονδυλική μου στήλη, βογκάω κάθε μέρα.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη παρά τα άπειρα χάπια, είχα στον ένατο δύο φορές κράμπα στα πόδια, στη γάμπα. Μιλάμεεε φριχτός πόνος, να τσιρίζεις είναι...


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ, Thanoula, περαστικά...

Εμένα κάποια στιγμή πριν από δύο μήνες περίπου που είχα βρογχίτιδα και έβηχα συνέχεια, έπαθα κάτι σαν φριχτή κράμπα στο πλευρό και για μερικές μέρες δεν μπορούσα να κουνηθώ καθόλου, μετά ο πόνος κάπως υποχώρησε αλλά ακόμα και τώρα δεν έχει περάσει, εξακολουθώ να πονάω στο συγκεκριμένο σημείο ιδίως όταν είμαι ξαπλωμένη και πάω να αλλάξω πλευρό. Τότε είχα θεωρήσει ότι έχω οσφυαλγία αλλά όσο το σκέφτομαι μου περνάει η παλαβή ιδέα απ' το μυαλό ότι πρέπει να είχα ραγίσει τότε κανένα πλευρό από τον πολύ βήχα... διαφορετικά, θα εξακολουθούσα να πονάω ακόμα στο ίδιο σημείο μετά από 2 μήνες;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό Μίνα!!! Πήγαινες για τον γιο; Εγώ είμαι η Άννα έχω ένα αγοράκι και τον Σεπτέμβρη περιμένω τη μπέμπα μου!! Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είναι;
οχι δεν πηγαιναμε για αλλο απο ατυχημα ηρθε αλλα ειναι το πιο γλυκο ατυχημα που εχω παθει στην ζωη μου :tongue:

0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Μίνα. Έχω ένα κοριτσάκι και το Σεπτέμβριο θα έχω και το αγοράκι μου..

Πώς είστε ρε κορίτσια στην υγεία σας; Εγώ καλούτσικα, αν και ξάνάρχισα να έχω κάτι ζαλάδες και ρίγη.. Ίσως να ετοιμάζομαι να αρρωστήσω, θα φανεί.

(Έφτιαξα ένα κέικ σοκολάτας το Σάββατο... μισό έμεινε, το τσάκισα..και τώρα πάω να δώσω αίμα, χεχε..)


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια.με λενε ιωαννα κ περιμενω το πρωτο μου παιδι,το οποιο ειναι αγορακι στα μεσα σεπτεμβριου.

Μινακι βλεπω εισαι ροδο κ γω στη ροδο ζω κ καλως εχοντων των πραγματων θα γεννησω στο γενικο νοσοκομειο ροδου μεσα σεπτεμβριου.θα χαιρομουν να τα λεγαμε περαιτερω.


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!

Μίνα, καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό να έρθει ο μπέμπης!

Thanoula, πώς είσαι, καλύτερα; Εγώ από αναπνευστικό χάλια... έχω άσθμα το οποίο έχει επιδεινωθεί εντελώς με την εγκυμοσύνη, μία παθαίνω βρογχίτιδες, μία αλλεργίες, όπως και να 'χει το αποτέλεσμα ίδιο είναι, δεν μπορώ να αναπνεύσω. Πήγα σε πνευμονολόγο την Παρασκευή και δυστυχώς μου είπε ότι πρέπει να παίρνω μόνιμα εισπνεόμενα, τουλάχιστον για δύο μήνες και αν δεν δω βελτίωση μέχρι να γεννήσω. Δε μου αρέσει καθόλου η ιδέα να παίρνω τόσα φάρμακα αλλά τι να κάνω, διαφορετικά δεν μπορώ να αναπνεύσω κι αυτό σίγουρα είναι ακόμα πιο επικίνδυνο...

Κατά τα λοιπά αύριο θα πάω για εξετάσεις αίματος και για καμπύλη σακχάρου, οπότε πρέπει να μείνω 12 ώρες νηστική (και η συζήτηση για κέικ σοκολάτας δε βοηθάει και πολύ, χε χε!)

Τι κάνει η υπόλοιπη παρέα; Όλα καλά;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Milinaki κουράγιο με το αναπνευστικό!! Νομίζω ότι είναι καλύτερα να παίρνεις φάρμακα για ν' ανακουφιστείς κι εσύ και το μωράκι σου. Καμπύλη, θα κάνεις τη μικρή ή τη μεγάλη; Όπως και να 'χει καλή επιτυχία!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Άννα!

Δεν ξέρω τη διαφορά μεταξύ μεγάλης και μικρής καμπύλης αλλά αυτή που έκανα ήταν με 100 ml γλυκόζης, που απ' ό,τι μου είπαν στο εργαστήριο είναι η μεγαλύτερη δόση. Εντάξει, δεν ήταν τόσο χάλια όσο το περίμενα (αν και στην αρχή όταν το ήπια μου ήρθε μια μικρή αναγούλα και μετά με έπιασε τρελλή νύστα - δεν ξέρω αν αυτό ήταν αναμενόμενο ή όχι) και ευτυχώς είχα πάρει περιοδικά μαζί και πέρασε σχετικά γρήγορα ή ώρα. Κορίτσια, εσείς την έχετε κάνει την εξέταση αυτή ή την έκανα υπερβολικά νωρίς;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...