Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2013


milinaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χριστος ανεστη και χρονια πολλα και καλα κοριτσια!πως τα περασατε κοριτσια?εγω παντως εφαγα παρα πολυ!

κοριτσια τι εξετασεις σας ειπε να κανετε ο γιατρος στον 5ομηνα περα απο την β επιπεδου.κανατε γενικη ουρων,αιματος κτλ?


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

janneta ναι, μου έγραψε να κάνω και γενική αίματος και ούρων, και με τα αποτελέσαμτα να πάω για τον β' επιπέδου. Και εξετάσεις για τον θυροειδή μαζί.

γεια σου θανουλα!μολις επικοινωνησα με τον γιατρο μου στην ροδο και τον ρωτησα τι αλλες εξετασεις χρειαζονται περα απο την β'επιπεδου και μου ειπε δεν χρειαζεται κατι αλλο.

τελικα σας ειπα οτι θα κανω την β'επιπεδου για την ερχομενη παρασκευη στα μερη μου?


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Χριστός Ανέστη!!! Εμείς κάναμε σήμερα τη Β΄επιπέδου και όλα καλα με το μωράκι μας!!! Και στα δικά σας!!!

μακαρι να ειναι ετσι ευχαριστα τα νεα και για εμενα:D:D:D:D:D:D!να σου πω αννα σε κοιταξε και κολπικα? να ξερω να κανω αποτριχωση αν ειναι.ποσα σου πηρε?εμενα 130 μου ειπε.


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά σε όλη την παρέα και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!

Κι εγώ μόλις επέστρεψα από πασχαλινές διακοπούλες και σήμερα έκανα τη β΄ επιπέδου - όλα καλά με το μπεμπάκο, 500 γραμμάρια και υγιέστατος! Τώρα το χόμπυ όλης της οικογένειας είναι να βρούμε σε ποιον μοιάζει... μάλλον στο άλλο σόι γιατί δεν αναγνωρίζω κανένα δικό μου χαρακτηριστικό! Πάντως έχει αρρενωπά χαρακτηριστικά, κι από τη φατσούλα το καταλαβαίνεις ότι είναι αγοράκι!

Για την τιμή εγώ πλήρωσα 120 ευρώ, όσο για λοιπές εξετάσεις πάντα όταν πάω για υπέρηχο λίγες μέρες νωρύτερα κάνω και γενική αίματος, ούρων, σάκχαρο, ουρία, ουρικό οξύ και εξετάσεις για το θυρεοειδή. Τον άλλο μήνα θα κάνω όλα αυτά και επιπλέον καμπύλη σακχάρου.

Janneta, εμένα ο γιατρός σήμερα μου έκανε τον υπέρηχο μόνο πάνω απ' την κοιλίτσα, όχι κολπικά δηλαδή. Αλλά έχω διαβάσει ότι άλλες κοπέλες έκαναν και κολπικό.

Κορίτσια, καλά αποτελέσματα σε όλες όσες είναι να κάνουν τη β' επιπέδου, εγώ ησύχασα πάντως και τώρα ανυπομονώ να αρχίσω τα ψωνάκια για το μπεμπούλη!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Janneta μου, όλα καλά θα πάνε!!!Δεν μ' εξέτασε κολπικά μόνο στην κοιλίτσα!! Κορίτσια, τη β' επιπέδου την έκανα στο Μητέρα και μου πήραν 88 ευρώ. Εμένα το κοριτσάκι μου απ' ότι φαίνεται μοιάζει και αυτό στον μπάμπά του όπως άλλωστε και ο γιος μας!!! Εγώ είχα μόνο φιλική συμμετοχή τελικά και στα δύο!!!!!!!!!! Χαχαχαχαχαχα!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άννα, δε μπορεί, όλο και κάτι θα πήρε από σένα ο γιος - το χαρακτήρα, ίσως; Εγώ ελπίζω κάτι να πάρει κι από μένα - δε λέω, μακάρι να μοιάζει στον πατέρα του αλλά όσο να 'ναι θέλω να πάρει κάποια χαρακτηριστικά κι απ' τη δική μου πλευρά!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Milinaki μου, έχεις δίκιο, ο μικρός έχει στοιχεία του χαρακτήρα μου!! Η αλήθεια είναι ότι πήρε μόνο τα μάτια μου!! Θα ήθελα όμως να πάρει τα μάτια του πατέρα του που είναι μπλε. Δεν πειράζει, καλά να είναι όλα τα παιδάκια και ας μην μας μοιάζουν. Κορίτσια, πότε λέτε ν' αρχίσετε τα ψώνια για τα μωράκια σας;


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άμεσα! Εγώ περίμενα τη β΄ επιπέδου για να ξεκινήσω. Προς το παρόν, βέβαια, προσπαθώ να δω τι θα μπορέσω να δανειστώ από συγγενείς και φίλους και αμέσως μετά θα ξεκινήσει η εξόρμηση στα μαγαζιά. Απ' ό,τι καταλαβαίνω, πολλά από τα πράγματα που χρειάζονται τα νεογέννητα μωράκια παύουν να τα χρειάζονται μετά από λίγους μήνες, οπότε ότι μπορεί να δανειστεί κανείς καλό είναι. Ήδη πάντως ο μπέμπης έχει λάβει δύο δωράκια: ο πατέρας του του έφερε το πρώτο δώρο από ένα ταξίδι που είχε πάει με τη δουλειά του στο εξωτερικό λίγες μέρες αφού μάθαμε ότι είμαι έγκυος, ένα κρεμαστό με παιχνιδάκια για την κούνια, και η κουμπάρα μου ένα φορμάκι με ένα παπάκι. Οι υπόλοιπες έχετε ξεκινήσει τα ψώνια;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη τα ξεκίνησα στον έβδομο περίπου. Και αυτό συντηρητικά. Έπιπλα ας πούμε πήγα και ενημερώθηκα σε ένα μαγαζί, έφυγα από εκέι, το συζήτησα με τον άντρα μου και αφού γέννησα πήγε το επόμενο πρωί και τα παρήγγειλε. Μέχρι να βγω από το νοσοκομείο είχαν έρθει όλα εκτός από το κρεβάτι, αλλά για λίγες μέρες κοίμηζα το μωρό στο παρκοκρέβατο. (Τώρα που το σκέφτομαι το κοίμηζα θα έπρεπε να το γράψω "κοίμηζα", ή πιο σωστά "ακουμπούσα και πίστευα ότι είχα κοιμηθεί μέχρι να αρχίσει να γκαρίζει πάλι".....:) )


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τη Thanoula!! Κι εγώ στον έβδομο ξεκίνησα να ψωνίζω για τον μικρό. Ρουχαλάκια για κεινον αλλά και για μένα για το μαιευτήριο. Milinaki μου, εμείς δυστυχώς δεν είχαμε να δανειστούμε από κανέναν. Η συννυφάδα μου που έχει αγόρι τα είχε δώσει σχεδόν όλα, οπότε αγοράσαμε τα πάντα.


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητα έπιπλα για μένα ήταν μόνο το κάθισμα αυτοκινήτου, το κρεβάτι της μπέμπας και καρότσι για τις βόλτες. Πολύ χρήσιμα ήταν παρκοκρέβατο, δεύτερο καρότσι (ένα για χειμώνα και ένα με λεπτό ύφασμα καλοκαιρινό) και.....δεν θυμάμαι κάτι άλλο. Θα πρότεινα να κοιτάξετε να αγοράσετε τα πρώτα (ή όσα εσείς κρίνετε ότι θα σας φανούν απαραίτητα), να ψάξετε να δανειστείτε τα δεύτερα και όλα τα υπόλοιπα ΑΝ τα βρείτε και ΑΝ έχετε θάρρος στους άλλους γονείς και αν, και αν ....


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Thanoula, ποιο είναι το παρκοκρέβατο; Εννοείς το πάρκο, αυτό που έχει σαν δίχτυ γύρω - γύρω που βάζουν τα νήπια μέσα για να παίζουν;

Για δεύτερο καρότσι δεν το είχα σκεφτεί ποτέ... εγώ νόμιζα ότι ήταν παντός καιρού, δεν είναι έτσι;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...