Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2013


milinaki

Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Νομίζω ότι αυτά που θα χρειαστείτε για τον Σεπτέμβρη είναι φορμάκια μακρυμάνικα αλλά όχι πολύ χοντρά που θα χρειαστούν και στο σπίτι. Εγώ που γεννάω σε 13 μέρες της έχω πάρει ένα λευκό φορεματάκι κοντομάνικο για να βγούμε από το μαιευτήριο. Πάντως στον γιο μου που γεννήθηκε 23 Ιουλίου στο μαιευτήριο του φοράγανε μακρυμάνικα φορμάκια και βγήκαμε με κοντομάνικο. Janneta, διακοπές θα πας καθόλου;

γεια σου αννα!εγω μενω σε προορισμο διακοπων μονιμα,μενουμε ροδο.αλλα δυστυχως δεν μπορω ουτε να την εξερευνησω ,ουτε να την απολαυσω με την κοιλια περα κ με αυτο τον συνδυασμο ζεστης κ υγρασιας που εχουμε.ας ελπισουμε του χρονου.

τελικα θα παρω απο κανα 2 κορμακια τιραντε,κοντομανικα,μακρυμανικα και 2 φορμακια κοντομανικα.και βλεποντας και φορωντας.


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Janneta μου πόσο σε καταλαβαίνω!! Όντως ζέστη-υγρασία-κοιλιά δεν αντέχονται!! Υπομονή και του χρόνου θα τα εξερευνήσετε και οι τρεις μαζί!!! Τα νέα μας: πήγαμε στη γιατρό μας, η μπέμπα είναι 2.800kg(μικρούλα θα βγει κι εκείνη σαν το γιο μου) και είμαστε έτοιμη για την επόμενη Τετάρτη. Θα πάω Τρίτη για εξετάσεις και ιστορικό και Τετάρτη 07.30 θα κάνω εισαγωγή. Επιλέξαμε δωμάτιο με rooming-in για να έχω τη σταλίτσα μου μαζί από την πρώτη στιγμή!!! Αυτά από μένα!!! Φιλάκια πολλά!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Janneta μου πόσο σε καταλαβαίνω!! Όντως ζέστη-υγρασία-κοιλιά δεν αντέχονται!! Υπομονή και του χρόνου θα τα εξερευνήσετε και οι τρεις μαζί!!! Τα νέα μας: πήγαμε στη γιατρό μας, η μπέμπα είναι 2.800kg(μικρούλα θα βγει κι εκείνη σαν το γιο μου) και είμαστε έτοιμη για την επόμενη Τετάρτη. Θα πάω Τρίτη για εξετάσεις και ιστορικό και Τετάρτη 07.30 θα κάνω εισαγωγή. Επιλέξαμε δωμάτιο με rooming-in για να έχω τη σταλίτσα μου μαζί από την πρώτη στιγμή!!! Αυτά από μένα!!! Φιλάκια πολλά!!!

αστα να παν αννα!πουθενα δεν βολευομαι ουτε σε ξαπλωστρα,ουτε στο αυτοκινητο,ουτε στο κρεββατι που κοιμαμαι.με ενοχλει το βαρος.ολο ωωωχ και βαχ βαχ ειμαι σαν τις γιαγιαδες.

αννα θα κανεις καισαρικη απο οτι καταλαβα?γιατι την κανεις τοσο νωρις και δεν το αφηνεις λιγες μερες ακομα ,αφου θες ακομη 25μερες?


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!

Kalogeanna2 με το καλό σου εύχομαι !!! Σε 12 μέρες θα κρατάς αγκαλίτσα την κορούλα σας!!! Θα πάνε όλα καλά !!! Να μην ανησυχείς και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!!

maria 1102 σου εύχομαι να ''φας '' όλο τον Αύγουστο και όσο περισσότερο μπορέσεις να πάρεις και από τον Σεπτέμβριο!! Πραγματικά ελπίζω να πάνε όλα καλά για σένα και τη μικρή σου!!!Εγώ θα ξαναπάω στις 23/8 να με δει μιας και ο πλακούντας μου έχει ωριμάσει αρκετά....Ελπίζω κι εγώ να πάρω όσες περισσότερες μέρες μπορέσω από τον Σεπτέμβριο!!

Εμείς θα πάμε διακοπές για λίγες μέρες στη Σύρο!! Πάμε για βουτιές....!!

Εύχομαι να περάσετε όλες τέλεια αυτές τις μέρες ότι κι αν κάνετε και να σκέφτεστε μόνο θετικά πράγματα για τα μωράκια σας!!!

να εισαι καλα να ξερεις οτι η ξεκουραση βοηθαει!

σε ποιο βαθμο ωριμανσης ηταν ο πλακουντας?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Janneta μου πόσο σε καταλαβαίνω!! Όντως ζέστη-υγρασία-κοιλιά δεν αντέχονται!! Υπομονή και του χρόνου θα τα εξερευνήσετε και οι τρεις μαζί!!! Τα νέα μας: πήγαμε στη γιατρό μας, η μπέμπα είναι 2.800kg(μικρούλα θα βγει κι εκείνη σαν το γιο μου) και είμαστε έτοιμη για την επόμενη Τετάρτη. Θα πάω Τρίτη για εξετάσεις και ιστορικό και Τετάρτη 07.30 θα κάνω εισαγωγή. Επιλέξαμε δωμάτιο με rooming-in για να έχω τη σταλίτσα μου μαζί από την πρώτη στιγμή!!! Αυτά από μένα!!! Φιλάκια πολλά!!!

ελα καλε μια χαρα ειναι και σε μια εβδ δεν ξερεις ποσο θα φτασει!!

με το καλο κοπελα μου !

γιατι σε βαζει απο τωρα?

roomuing in ειχα κανει στον γιο μου δν ξανακανω για κανενα λογο!!!

ειχα τον γιο μου συνεχεια αλλα υπεγραψα οτια να συμβει κατι στο παιδι εχω την αποκλειστικη ευθυνη επισης ηθελα να παω τουαλετα και δεν ηταν καποιος δικος μου εκει παρα μονο η αλλη κοπελα και τους ελεγα παρτε το μωρο λιγο να παω τουαλετα και μου ελεγαν δεν γιενεται εχετε επιλεξει ρουμινγκ ιν !δεν ξερω πηγα πολυ κουρασμενη σπιτι μου και ειχα πληρωσει το 2κλινο 3700!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Janneta Μου, 25 ημέρες έχω τώρα μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα γεννήσω θα είναι 17 αν υπολογίσεις ότι σύμφωνα με την ΤΕΡ μου η ΠΗΤ ήταν 7/9 αλλά υπερηχογραφικά 2/9. Η γιατρός μου υπολόγισε μια μέση ημερομηνία. Θα ήθελα να γεννήσω λίγο πιο άργα αλλά αφού έχω μια πρώτη καισαρική δεν το ρισκάρουμε. Maria1106 σε ποιο νοσοκομείο γέννησες αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπανε ότι αν θελήσω να δώσω γαι λίγο το μωρο για να πιω ένα καφέ ή για οποιοδήποτε λόγο μπορώ να το δώσω. Μ΄αυτό το σκεπτικό επιλέξαμε rooming-in. Janneta κι εγώ μια από τα ίδια!!! Εδώ και αρκετό καιρο για να γυρίσω πλευρό πιάνομαι απ΄το κεφαλάρι της κρεβατοκάμαρας!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν κοιμάμαι καλά εδώ και πολύ καιρό!!!! Άντε!!!!!!!! Τον φάγαμε τον γαϊδαρο!!!!!!!!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα χαθηκα το ξερω αλλα με 2 παιδια και ενα στην κοιλια που χρονος????? αυτη την εβδομαδα θα παω γιατρο λογικα 11-12/9 θα γεννησω μια και μπαινω με καισαρικη η βαλιτσα βεβαια ειναι ετοιμη μονο καλτσακια δεν πηραμε ακομα αλλα μεσα στην εβδομαδα θα τα παρουμε να τα πλυνουμε κι αυτα αμα σας πω οτι τα ξεχασαμε χαχαχαχαχα πρωτη πρωτη η kalogeanna γενναει ειδα αντε με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέσα Σεπτέμβρη που περιμένω να γεννήσω σκέφτομαι να πάρω για το μαιευτήριο κοντομάνικα φορμάκια, και να το σκεπάσω με κανένα πικέ κουβερτάκι. Αν κάνει ψύχρα θα του βαλω καλτσάκια και ένα ζακετάκι. Θα έχω βέβαια στη βαλίτσα και ένα μακρυμάνικο όχι πολύ ζεστό. Αλήθεια βαλίτσα φτιάξατε; Εγώ αυτές τις μέρες θα τη φτιάξω...


hnnocbegeikn.png

MzaSp3.png

y1hhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Minaki μου σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου!!! Με το καλό σε όλες μας!! Tangobsession εγώ γεννάω αύριο και βαλίτσα έφτιαξα την Κυριακή!!! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη την είχα φτιάξει από τις 32 εβδομάδες ενώ τώρα τελευταία στιγμή!!! Κοριτσάκια μου, πήγαμε στο μαιευτήριο κάναμε τον απαραίτητο προεγχειρητικό έλεγχο και είμαστε έτοιμοι!!! Αύριο τέτοια ώρα θα έχω αγκαλίτσα την μπουμπούκα μου!!! Θα τα ξαναπούμε μόλις μπούμε σε μια σειρα με το θηλασμό!!! Καλά να περνάτε!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!τι κανετε?αννα φανταζομαι θα γεννησες .ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!

εγω προετοιμαζομαι σιγα-σιγα!αρχιζω να φτιαχνω βαλιτσα.μπιμπερο δεν ξερω τι να παρω .θελω να το θηλασω αλλα 2 μικρα πρεπει να τα εχω για ενα χαμομηλακι πχ!εσεις ποιας εταιρειας πηρατε?


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!! Γυρίσαμε κι εμείς από τισ διακοπές μας και ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά...

Maria 1106 συγνώμη δεν είχα δει την ερώτησή σου... ο πλακούντας μου είναι grade 2 προς 3 αλλά ευτυχώς έχω αρκετό αμνιακό υγρό και ο μικρός μέχρι τώρα αναπτύσσεται κανονικά. Σε 2 εβδομάδες θα πάω να με δει πάλι και θα μου πει τότε περίπου πόσο καιρό ακόμη έχουμε...

kalogeanna 2 φαντάζομαι πως έχεις γεννήσει και απολαμβάνεις τη μικρή σου!! Να σου ζήσει!!

Janneta κι εγώ ξεκινάω να πλένω και να ετοιμάζομαι σιγά σιγά, βέβαια εσύ προηγείσαι όποτε εύχομαι όλα με το καλό!!

Φιλιά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μανούλες του Σεπτεμβρίου!

Επέστρεψα κι εγώ μετά από μακρά απουσία και μετά από πολλές αλλαγές: αλλαγή γιατρού, ΠΗΤ και μαιευτηρίου... μεγάλη ιστορία! Να μη σας τα πολυλογώ, η επιστήμη απεφάνθη τελικά ότι η ΠΗΤ είναι για 6 Σεπτέμβρη και έτσι πλέον είμαστε στην αναμονή, θεωρητικά ανά πάσα στιγμή μπορεί να έχουμε εξελίξεις. Στον τελευταίο υπέρηχο ο μπέμπης ήταν περίπου 2.900 γραμμάρια και είχε καλή θέση, με το κεφαλάκι προς τα κάτω αλλά δεν είχε εμπεδωθεί ακόμα και επίσης καλό είναι να γυρίσει και η πλατούλα του μπροστά και έτσι προσπαθώ να περπατάω όσο μπορώ και έχω πάρει και μια μπάλα πιλάτες και κάνω κάτι αστείες ασκήσεις κάθε μέρα, που μου έδειξε η μαία. Δεν ξέρω αν δουλεύουν όλα αυτά γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα κατά τα λοιπά, ούτε καν προπαρασκευαστικές συσπάσεις (το βράδυ μόνο κάτι ασήμαντα πονάκια, σαν να πάει να έρθει περίοδος) αλλά το παλεύω. Και ζεσταίνομαι!!! Δεν είναι απίστευτη η ζέστη ή η ιδέα μου είναι μόνο;

Κατά τα λοιπά το λίκνο του μπέμπη είναι έτοιμο και τα ρουχαλάκια και τα λοιπά πραγματάκια του ομοίως. Επειδή η ΠΗΤ είναι για αρχές Σεπτέμβρη του έχω πάρει καλοκαιρινά ρουχαλάκια αλλά θα έχω μαζί και μία ζακετίτσα, πάνα αγκαλιάς και κουβερτούλα για παν ενδεχόμενο. Όσο για το καρότσι, δεν έχω συμβουλές γιατί εμάς ευτυχώς μας δάνεισαν φίλοι, αλλά όσο βλέπω τα πεζοδρόμια στη γειτονιά μου τόσο απογοητεύομαι ότι δεν υπάρχει περίπτωση ούτε με 4Χ4 να βγαίνουμε βόλτα εκεί... Γι' αυτό πήρα και ένα ωραίο μέι τάι και έχω την υποψία ότι θα μας βολέψει πολύ περισσότερο.

Για τα μπιμπερό που είπε κάποια κοπέλα εγώ δεν πήρα, πρώτον για να το παλέψω περισσότερο για θηλασμό στην αρχή αλλά και δεύτερον μου είπαν ότι στα περισσότερα μαιευτήρια σου δίνουν ένα δώρο μαζί με τα λοιπά δείγματα που σου δίνουν φεύγοντας. Για όποια θέλει να πάρει από τώρα, καλά λόγια έχω ακούσει για τα dr brown, πάντως.

Maria1106, καλώς ήλθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου! Σε ποιο μαιευτήριο έγιναν αυτά που λες για το rooming in;

Άννα, λογικά θα έχεις γεννήσει μέχρι τώρα, οπότε πολλές ευχές κι από μένα! Αναμένουμε τα νέα σου!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!! Γεννήσαμε την Τετάρτη 21/8 όπως σας είχα πει, στις 8 το πρωί ένα πανέμορφο κοριτσάκι 3 κιλών!!! Θηλάζουμε από την πρώτη στιγμη και για την ώρα δεν έχουμε δώσει συμπλήρωμα!! Ταλαιπωρηθήκαμε ελαφρώς στο μαιευτήριο αλλά τέλος καλό όλα καλά!! Είμαστε στο σπίτι μας από το προηγούμενο Σάββατο. Ο αδερφούλης της μπέμπας είναι ξετρελαμένος μαζί της, τη χαϊδεύει, τη φιλάει, την παίρνει αγκαλίτσα και δεν αφήνει κανέναν άλλον να την πιάσει, μόνο τη μαμά για να την ταϊσει!!! Απεριόριστη ευτυχία!!! Άντε και στα δικά σας!!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άννα, να σου ζήσει και να είστε πάντα έτσι ευτυχισμένοι, όλη η οικογένεια! Τι γλυκός που είναι ο γιος σου, φαντάζομαι ότι θα έχει τη μικρή πάντα υπό την προστασία του!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...