Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2013


milinaki

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια τι κανετε?ευχομαι να ειστε ολες καλα!οπως επισης και τα μπεμπε σας!εγω την πρεοηγουμενη παρασκευη πηρα μια τρομαρα.δεν τον ενιωθα πηγα στον γιατρο κ ολα οκ.εντωμεταξυ εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα πανω ,ενω στις 10/7 που ειχα παει παει στον γιατρο ηταν με το κεφαλι κατω.ετσι κανουν τα μωρα αλλαζουν συνεχεια θεση?

οσο για τα ψωνια δεν πηρα τιποτα ακομα?μαλλον θα παρω κρεββατακι και πορτ μπεμπε.

στο καροτσι απο ποσων μηνων ειναι καλα να τα βαζουμε?ειδα μια κοπελα που λεει απο 6ημερων.

αα εχετε να προτεινετε κανενα καλο και οικονομικο καροτσακι?

φιλακια σε ολες..

Janneta και σε μένα γύρισε το μωρό μου με το κεφάλι προς τα πάνω ενώ πριν 2 εβδομάδες ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω... η γιατρός είπε πως μάλλον θα ξαναγυρίσει μέχρι να έρθει η ώρα....τι να πω.... ελπίζω να ξαναγυρίσουν και τα 2!!!

όσο για τα ψώνια κι εγώ ακόμη δεν έχω πάρει τίποτα!! Σκέφτομαι όμως να πάρω ένα πολυκαρότσι 3 σε 1 που έχει πορτ μπεμπέ, κάθισμα αυτοκινήτου και καροτσι έτσι ώστε να με καλύψει για όλες τις ανάγκες. Υπάρχουν πολλά και διάφορα, ξεκινάνε από 400? και φτάνουν πάνω από 1000?. Μπες στο interenet να δεις αρχικά για να πάρεις μια εικόνα.

Στην αρχή τους πρώτους 2-3 μήνες λέω να τον κοιμίζω στο πορτ μπεμπε με ειδικό στρωματάκι και αν δω οτι δεν κοιμάται καλά θα πάρω ένα λίκνο που έχω δει τέλειο της chicco που κλείνει και μεταφέρεται παντού με δική του τσάντα και είναι ως 9 μηνών!

Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι....Με το καλό σου εύχομαι πάντως !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Janneta και σε μένα γύρισε το μωρό μου με το κεφάλι προς τα πάνω ενώ πριν 2 εβδομάδες ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω... η γιατρός είπε πως μάλλον θα ξαναγυρίσει μέχρι να έρθει η ώρα....τι να πω.... ελπίζω να ξαναγυρίσουν και τα 2!!!

όσο για τα ψώνια κι εγώ ακόμη δεν έχω πάρει τίποτα!! Σκέφτομαι όμως να πάρω ένα πολυκαρότσι 3 σε 1 που έχει πορτ μπεμπέ, κάθισμα αυτοκινήτου και καροτσι έτσι ώστε να με καλύψει για όλες τις ανάγκες. Υπάρχουν πολλά και διάφορα, ξεκινάνε από 400? και φτάνουν πάνω από 1000?. Μπες στο interenet να δεις αρχικά για να πάρεις μια εικόνα.

Στην αρχή τους πρώτους 2-3 μήνες λέω να τον κοιμίζω στο πορτ μπεμπε με ειδικό στρωματάκι και αν δω οτι δεν κοιμάται καλά θα πάρω ένα λίκνο που έχω δει τέλειο της chicco που κλείνει και μεταφέρεται παντού με δική του τσάντα και είναι ως 9 μηνών!

Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι....Με το καλό σου εύχομαι πάντως !!!

με βοηθησες παρα πολυ γιατι τελικα τα ειχα μπερδεμενα στο μυαλο μου!νομιζα οτι το πορτ μπεμπε ειναι κατι αλλο..τελοσπαντων.να 'σαι καλα παντως!νομιζω οτι για 2-3 μηνες θα σου βγαλει το πορτ μπεμπε γιατι μεγαλωνουν πολυ γρηγορα τα μπεμπακια!εγω λεω να παρω κατευθειαν κρεββατακι(μιας και ακουω πολλες κοπελες οτι τα κοιμιζουν εκει απο την αρχη),καροτσακι μεμονωμενο και καθισμα αυτοκινητου.αν ομως η διαφορα στην τιμη καροτσακι+καθισμα αυτοκ.ειναι μικρη σε σχεση με το 3σε1 που λες ,τοτε θα προτιμησω το 3σε1.

την ερχομενη τεταρτη εχω ραντεβου με το γιατρο.θα δουμε και σε τι θεση βρισκεται.παντως το νιωθω να κουνιεται ολο κ πιο πολυ!

ευχομαι και σε σενα εναν ανωδυνο τοκετο κ ενα χαρουμενο μωρακι!:D:D:D


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας παραθετω την ομολογια ενος πατερα για τα χαρακτηριστικα που πρεπει να εχει ενα καλο καροτσι!

Ως πατερας 2 παιδιων σας ενημερωνω τι πρεπει να διαθετει ενα καροτσι εκτος της αξιοπιστειας της κατασκευης και της καταλληλοτητας των υλικων.Πρεπει να εχει πολλους αποθηκευτικους χωρους γιατι ειναι παρα πολλα αυτα που χρειαζονται να κουβαλαμε μαζι μας.Να υπαρχει η δυνατοτητα ιδιαιτερης προστασιας απο τα καιρικα φαινομενα που μπορει να προκυψουν ανα πασα στιγμη.Να ειναι ευκολο στο περπατημα και σωστα ζυγισμενο με καπως μεγαλους τροχους για να υπερπηδα ανωμαλιες και κακοτραχαλα πεζοδρομια.Να χωρα στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου μας γιατι θα το εχουμε παντα μαζι μας για τουλαχιστον 2 χρονια.Να εχουμε υποψην και την παραμετρο οτι αν χαλασει θα πρεπει να αντικατασταθει αμεσα χωρις την πολυτελεια του δεν μας περισσευουν αυτον τον μηνα θα αγορασουμε καινουργιο τον επομενο μηνα.Αυτοι ειναι οι βασικοι παραμετροι για την αγορα ενος καροτσιου.

επισης καπου διαβασα οτι καλο ειναι να ειναι αλουμινιου γιατι ετσι ειναι ελαφρυτερο και δεν μας βγαινει ο πατος στις σκαλες κτλ.κατι σαν τα ποδηλατα να φανταστειτε.


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας παραθετω την ομολογια ενος πατερα για τα χαρακτηριστικα που πρεπει να εχει ενα καλο καροτσι!

Ως πατερας 2 παιδιων σας ενημερωνω τι πρεπει να διαθετει ενα καροτσι εκτος της αξιοπιστειας της κατασκευης και της καταλληλοτητας των υλικων.Πρεπει να εχει πολλους αποθηκευτικους χωρους γιατι ειναι παρα πολλα αυτα που χρειαζονται να κουβαλαμε μαζι μας.Να υπαρχει η δυνατοτητα ιδιαιτερης προστασιας απο τα καιρικα φαινομενα που μπορει να προκυψουν ανα πασα στιγμη.Να ειναι ευκολο στο περπατημα και σωστα ζυγισμενο με καπως μεγαλους τροχους για να υπερπηδα ανωμαλιες και κακοτραχαλα πεζοδρομια.Να χωρα στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου μας γιατι θα το εχουμε παντα μαζι μας για τουλαχιστον 2 χρονια.Να εχουμε υποψην και την παραμετρο οτι αν χαλασει θα πρεπει να αντικατασταθει αμεσα χωρις την πολυτελεια του δεν μας περισσευουν αυτον τον μηνα θα αγορασουμε καινουργιο τον επομενο μηνα.Αυτοι ειναι οι βασικοι παραμετροι για την αγορα ενος καροτσιου.

επισης καπου διαβασα οτι καλο ειναι να ειναι αλουμινιου γιατι ετσι ελαφρυτερο και δεν μας βγαινει ο πατος στις σκαλες κτλ.κατι σαν τα ποδηλατα να φανταστειτε.

Συμπληρώνω από εμπειρία: Να έχει "πάτημα" ώστε να μπορείτε με το πόδι πατώντας από πίσω να σηκώνετε την μπροστινή ρόδα για να ανεβαίνει ευκολότερα στα πεζοδρόμια. Προτείνω να έχει ενιαίο χερούλι για να μπορείτε σε περίπτωση ανάγκης να το σκουντήσετε με το ένα χέρι. (πχ όταν με το καλό κάνετε και δεύτερο παιδί). Βέβαια δεν βολεύει στο σούπερ- μάρκετ, γιατί σε αυτά που έχουν δύο χερούλια κρεμάς στο χερούλι το καλαθάκι και κάνεις τα ψώνια σου.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είσαστε όλες καλά!! Κι εσείς και τα μωράκια σας και οι οικογένειες σας γενικότερα!! Εμείς είμαστε καλά και στις 21 Αυγούστου γεννάμε!!!! Μπήκα την Παρασκευή υπερηχογραφικά στον μήνα μου, σύμφωνα με την ΤΕΡ μου μπαίνω στις 7 Αυγούστου οπότε υπολογίσαμε το ενδιάμεσο και... λόγω καισαρικής...τσουπ... 21 Αυγούστου θα έχουμε το κοριτσάκι μας αγκαλίτσα!! Ψιλοαγχώνομαι για την όλη διαδικασία καθώς και για τον γιόκα μου αλλά θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!!! Φιλάκια σε όλες!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια καλησπερα δεν το ειχα δει το "καφε " σας και αναρωτιομουν τι γινεται αν υπαρχει καφε σεπτεμβριου!

Λοιπον εγω ειμαι εγγυος στο 2ο παιδακι ειναι κοριτσι και ενω η πητ μου συμφωνα με ΤΕΠ ειναι 6/10 υπερηχογραφικα εχουμε μεταφερθει στις 27/09

Βεβαια εγω ελπιζω να γεννησω μεσα στο Σεπτεμβριο γιατι εχω πολλα θεματακια!

Για να σας συστηθω :

Στην 18η εβδ η μικρη εμπεδωθηκε στη λεκανη και ξεκινησαν συσπασεις τοκετου μπηκα στο νοσοκομειο και με ορο και φαρμακα αναστειλαμε την κατασταση απο τοτε μπαινοβγαινω στο νοσοκομειο γιατι ανα διαστηματα ξεκιναν συσπασεις οργανωμενες και στο 100% των ωδινων τα φαρμακα δεν με πολυ κραταν τωρα ειμαι ακριβως 31 εβδ συμφωνα με την ΤΕΠ μου και ελπιζω οτι θα παρω ολο τον αυγουστο και ας γεννησω αρχες σεπτεμβρη!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!τι κανετε?μαρια καλως ορισες και ευχομαι ολα να πανε καλα!βρε κοριτσια εχω μια απορια τι ρουχαλακια θα παρετε για το μωρο στο μαιευτηριο?ειναι λιγο περιεργη η εποχη ,νομιζω δεν θελει ουτε πολυ χονδρα ,αλλα ουτε κ πολυ λεπτα.εσεις τι σκεφτεστε να παρετε?


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ευχαριστω για τοπ καλωσορισμα και ευχομαι και σε εσας μια καλη γεννα πλεον με ενα γερο ακι τυχερο μωρο!

παντως και εγω την ιδια απορροια εχω τι αν παρω για το μαιευτηριο καλοκαιρινο ή χειμωνιατικο????περιεργη εποχη γενναμε!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Νομίζω ότι αυτά που θα χρειαστείτε για τον Σεπτέμβρη είναι φορμάκια μακρυμάνικα αλλά όχι πολύ χοντρά που θα χρειαστούν και στο σπίτι. Εγώ που γεννάω σε 13 μέρες της έχω πάρει ένα λευκό φορεματάκι κοντομάνικο για να βγούμε από το μαιευτήριο. Πάντως στον γιο μου που γεννήθηκε 23 Ιουλίου στο μαιευτήριο του φοράγανε μακρυμάνικα φορμάκια και βγήκαμε με κοντομάνικο. Janneta, διακοπές θα πας καθόλου;


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!! Νομίζω ότι αυτά που θα χρειαστείτε για τον Σεπτέμβρη είναι φορμάκια μακρυμάνικα αλλά όχι πολύ χοντρά που θα χρειαστούν και στο σπίτι. Εγώ που γεννάω σε 13 μέρες της έχω πάρει ένα λευκό φορεματάκι κοντομάνικο για να βγούμε από το μαιευτήριο. Πάντως στον γιο μου που γεννήθηκε 23 Ιουλίου στο μαιευτήριο του φοράγανε μακρυμάνικα φορμάκια και βγήκαμε με κοντομάνικο. Janneta, διακοπές θα πας καθόλου;

λες ε?

παντως με αυτο τον καιρο δεν φορας και μακρυμανικα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου και συνήθως και τον Σεπτέμβριο που θα γεννήσεις έχει ζέστες όχι 40αρια αλλά τους 30 βαθμούς τους φτάνει. Για το βράδυ σίγουρα θα χρειάζεται πάντως μακρυμάνικο.


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου και συνήθως και τον Σεπτέμβριο που θα γεννήσεις έχει ζέστες όχι 40αρια αλλά τους 30 βαθμούς τους φτάνει. Για το βράδυ σίγουρα θα χρειάζεται πάντως μακρυμάνικο.

μωρε ναι μαλλον θα θελω και μακρυμανικο μακο και αμανικα ρουχαλακια και κανα ζακετακι καλα εχω κουβερτες ολων των ειδων πικε,φανελα,βελουτε λεπτη ,βελουτε χοντρη ,μαλινη!

για το μαιευτηριο μου πηρε μια φιλη απο τα μεξ ενα φορεματακι αμανικο με μπολερο χιχιχιχ


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια τα κοριτσίστικα ε; Τις κουβέρτες τις έχεις από τον γιο σου; Εγώ τότε είχα πάρει σε ουδέτερο χρώμα οπότε θα τις έχω και στην μικρή. Βέβαια μου πήρε και η πεθερά μου 2 βελουτέ σε ροζ χρωματάκι.


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!

Kalogeanna2 με το καλό σου εύχομαι !!! Σε 12 μέρες θα κρατάς αγκαλίτσα την κορούλα σας!!! Θα πάνε όλα καλά !!! Να μην ανησυχείς και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!!

maria 1102 σου εύχομαι να ''φας '' όλο τον Αύγουστο και όσο περισσότερο μπορέσεις να πάρεις και από τον Σεπτέμβριο!! Πραγματικά ελπίζω να πάνε όλα καλά για σένα και τη μικρή σου!!!Εγώ θα ξαναπάω στις 23/8 να με δει μιας και ο πλακούντας μου έχει ωριμάσει αρκετά....Ελπίζω κι εγώ να πάρω όσες περισσότερες μέρες μπορέσω από τον Σεπτέμβριο!!

Εμείς θα πάμε διακοπές για λίγες μέρες στη Σύρο!! Πάμε για βουτιές....!!

Εύχομαι να περάσετε όλες τέλεια αυτές τις μέρες ότι κι αν κάνετε και να σκέφτεστε μόνο θετικά πράγματα για τα μωράκια σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...