Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Γεράσιμε και Πόπη φτάσαμε στο ΑΥΡΙΟ!!!! Φτάσαμε στο ΑΥΡΙΟ!!!!!:D

Καλημερα moment και κοριτσια!!!Ειμαι λιγο στεναχωριμενος γιατι το αυριο εγινε μεθαυριο παλι!:( Το σαββατο το πρωι θα παμε τελικα να την κανουμε και με "μεσο" θα εχουμε τα αποτελεσματα το μεσημερι.Ουφ θα σκασω.Απο τα ουρα ειναι πολυ νωρις για να φανει?Μπας και καταφερω την Ποπη να δοκιμασουμε ενα?Αυτα τα clear blue που λενε οτι πολυ πριν το βλεπουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όχιιιιιιιιιι δεν είσαι μόνη σου στη σπερματέγχυση, ακολουθώ κι εγώ τέλη Μαρτίου!!

Και εγώ, πάω για την 2η τον Μάρτιο και βλέπουμε....:!:

Καλή μας επιτυχία! Εγώ θα εξαντλήσω όλες τις εναλλακτικές λύσεις και μετα λέω για εξωσωματική μέχρι τον Μάιο θα το παλέψουμε όπως μπορούμε και αν δεν προκύψει θα πάμε για εξωσωματική:|


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα moment και κοριτσια!!!Ειμαι λιγο στεναχωριμενος γιατι το αυριο εγινε μεθαυριο παλι!:( Το σαββατο το πρωι θα παμε τελικα να την κανουμε και με "μεσο" θα εχουμε τα αποτελεσματα το μεσημερι.Ουφ θα σκασω.Απο τα ουρα ειναι πολυ νωρις για να φανει?Μπας και καταφερω την Ποπη να δοκιμασουμε ενα?Αυτα τα clear blue που λενε οτι πολυ πριν το βλεπουν?

Γεράσιμε, καλημέρα μην ανησυχείς ησύχασε και όλα θα πάνε καλά!

Βοήθησε την Πόπη να είναι χαλαρή!Όλα καλά θα πάνε!! 48 ώρες έμειναν!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα moment και κοριτσια!!!Ειμαι λιγο στεναχωριμενος γιατι το αυριο εγινε μεθαυριο παλι!:( Το σαββατο το πρωι θα παμε τελικα να την κανουμε και με "μεσο" θα εχουμε τα αποτελεσματα το μεσημερι.Ουφ θα σκασω.Απο τα ουρα ειναι πολυ νωρις για να φανει?Μπας και καταφερω την Ποπη να δοκιμασουμε ενα?Αυτα τα clear blue που λενε οτι πολυ πριν το βλεπουν?

Γεράσιμε πάλι καλά είναι. Εκεί που ήμασταν στο από βδομάδας αν μη τι άλλο έγινε αυτή τη βδομάδα. Θα μας σκάσουν ρε συ...ακόμα και στο μικροβιολογικό θέλουμε μέσο! χεχεχε Το λοιπόν τα τεστ στο σπίτι δεν είναι αξιόπιστα. Ίσως να είναι έγκυος και να μην δείξει τίποτα και τζάμπα θα πάει η απογοήτευση. Αφού αντέξατε ως τώρα κάντε ακόμη λίγη υπομονή!!!! Το μεθαύριο είναι κοντά!!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, πάω για την 2η τον Μάρτιο και βλέπουμε....:!:

Καλή μας επιτυχία! Εγώ θα εξαντλήσω όλες τις εναλλακτικές λύσεις και μετα λέω για εξωσωματική μέχρι τον Μάιο θα το παλέψουμε όπως μπορούμε και αν δεν προκύψει θα πάμε για εξωσωματική:|

Καλά κάνεις κούκου που εξαντλείς όλες τις εναλλακτικές λύσεις και μετά σίγουρα έχουμε και την επιλογή της εξωσωματικής. Κι εγώ έκανα δύο φορές πριν αποφασίσω για εξωσωματική. Και τώρα νιώθω καλύτερα γιατί αν μη τι άλλο ξέρω πως τα προσπάθησα όλα πριν οπότε νιώθω ότι προχωρώ σωστά. Μακάρι η δεύτερη να είναι και η τυχερή σου!!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moment καλή επιτυχία και σε εσένα δια της φυσικής οδού για αρχή ... τώρα που δεν υπάρχουν πια εμπόδια!!

Κούκου μαζί και με το eirinaki το Μάρτιο θα είναι η τυχερή μας φορά θα το δεις, μόνο να σκέφτεσαι θετικά για να "λιμπιστεί" το όμορφο περιβάλλον το σποράκι και να το κάνει σπίτι του για 9 μήνες!!!!!!!!!!

Γεράσιμε & Πόπη κουράγιο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεράσιμε, καλημέρα μην ανησυχείς ησύχασε και όλα θα πάνε καλά!

Βοήθησε την Πόπη να είναι χαλαρή!Όλα καλά θα πάνε!! 48 ώρες έμειναν!

Καλημερα κουκου και σε εσενα.Η Ποπη ειναι σιγουρα πιο χαλαρη απο εμενα και βεβαια εγω στο σπιτι δεν κανω ετσι!Εδω βγαζω το αχτι μου.Το σημερα αυριο ειναι χειροτερο απο το λες οτι εχεις μια εβδομαδα μπροστα σου και το σαββατο μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα οχοχοιιιιιιιι!!!

Link to comment
Share on other sites

όχιιιιιιιιιι δεν είσαι μόνη σου στη σπερματέγχυση, ακολουθώ κι εγώ τέλη Μαρτίου!!

Γεια σου Kalliroi μου...διαβασα χθες το εκτενεστατο πμ σου και επιβεβαιωσες για αλλη μια φορα ποσο ενημερωμενη πανω στο θεμα εισαι. Λοιπον εμεις καναμε κιρσοκηλη γιατι στη δικη μας περιπτωση επιβαλλοταν και ειδαμε και αυξηση στην κινητικοτητα. Πριν 1 μηνα το σπερμοδιαγραμμα εδειξε 45% =προωθητικη + νωθρη κινητικοτητα και μορφολογια φυσιολογικη 4%. Βεβαια απο τοτε ξεκινησε αγωγη με καρνιτινη και βιταμινες και ελπιζω οτι τωρα θα πηρε κι αλλο τα πανω του. Παντως με τη σπερματεγχυση δεχεται και εμπλουτισμο στο εργαστηριο οποτε ανεβαινουν κι αλλο τα ποσοστα. Θελει και τη βοηθεια του Θεου...

Ειναι η 3η και τελευταια σπερματεγχυση που κανω ειτε γιατι θα πετυχει ειτε γιατι θα ακολουθησω εξωσωματικη. Φιλακια και να τα λεμε doctor Kalliroi


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες!!!! Kalliroi και Eirinaki τελικά είστε δύο για τη νέα προσπάθεια!!!! Σας εύχομαι ότι καλύτερο!!!! Eirinaki επιτέλους αρχίζεις τη διαδικασία! Άντε με το καλό....όλα ευνοϊκά να έρθουν!!!!:P

Ευχαριστω Momentaki μου...Εχω ενα καλο προαισθημα για αυτη τη φορα αλλα αν δε πετυχει το καλοκαιρι θα τα λεμε στο forum αλλα για εξωσωματικη... Γερασιμε θα περασει αλλη μια μερα και ολα θα πανε καλα. Ασχολησου με κατι αλλο και το βασικοτερο μην αγχωνεις την Ποπη. Καλη επιτυχιαααααα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, πάω για την 2η τον Μάρτιο και βλέπουμε....:!:

Καλή μας επιτυχία! Εγώ θα εξαντλήσω όλες τις εναλλακτικές λύσεις και μετα λέω για εξωσωματική μέχρι τον Μάιο θα το παλέψουμε όπως μπορούμε και αν δεν προκύψει θα πάμε για εξωσωματική:|

Μπραβο κοριτσακι! Αρα ειμαστε 3 στο club σπερματεγχυσης... Αντε να γινει κι εδω παρτι θετικων χοριακων να το καψουμε


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Kalliroi μου...διαβασα χθες το εκτενεστατο πμ σου και επιβεβαιωσες για αλλη μια φορα ποσο ενημερωμενη πανω στο θεμα εισαι. Λοιπον εμεις καναμε κιρσοκηλη γιατι στη δικη μας περιπτωση επιβαλλοταν και ειδαμε και αυξηση στην κινητικοτητα. Πριν 1 μηνα το σπερμοδιαγραμμα εδειξε 45% =προωθητικη + νωθρη κινητικοτητα και μορφολογια φυσιολογικη 4%. Βεβαια απο τοτε ξεκινησε αγωγη με καρνιτινη και βιταμινες και ελπιζω οτι τωρα θα πηρε κι αλλο τα πανω του. Παντως με τη σπερματεγχυση δεχεται και εμπλουτισμο στο εργαστηριο οποτε ανεβαινουν κι αλλο τα ποσοστα. Θελει και τη βοηθεια του Θεου...

Ειναι η 3η και τελευταια σπερματεγχυση που κανω ειτε γιατι θα πετυχει ειτε γιατι θα ακολουθησω εξωσωματικη. Φιλακια και να τα λεμε doctor Kalliroi

χαχααχ όχι και doctor, να δεις που στο τέλος θα κάνουμε εγχειρίδιο για τις επόμενες:

Αν έχεις βρει τον άνθρωπο με τον οποίο θέλεις να κάνεις παιδί

και έχει έρθει η κατάλληλη στιγμή για σας:

Ξεκινήστε με 1 σπερμοδιάγραμμα, 1 σαλπιγγογραφία, ορμονικό

έλεγχο για το πρώτο εξάμηνο και τεστ ωορρηξίας για το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια eirinaki0609 που τις κάνεις τις σπερματεγχύσεις;

kalliroi μου αυτα τα εχουμε κανει ηδη και παμε για την τελευταια σπερματεγχυση. Η 1η ηταν σαν να μην εγινε γιατι ηταν πριν την επεμβαση κιρσοκηλης με πολυ χαμηλη κινητικοτητα και επισης σε ιατρειο γιατρου με καθυστερηση να μεταφερθει το σπερμα απο το εργαστηριο. Η 2η εγινε στο Γεννεσις αλλα με μεγαλη δοση ορμονων ωστε τα ωαρια μεγαλωσαν προωρα χωρις ομως να ωριμασουν. Η 3η θα γινει στο embryolab σωστα και πιστευω θα παμε καλα... Βλεπεις εχω μεγαλη γκαμα γιατρων αλλα με εχει πεισει γενικως ο γιατρος και το προσωπικο του ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kalliroi μου αυτα τα εχουμε κανει ηδη και παμε για την τελευταια σπερματεγχυση. Η 1η ηταν σαν να μην εγινε γιατι ηταν πριν την επεμβαση κιρσοκηλης με πολυ χαμηλη κινητικοτητα και επισης σε ιατρειο γιατρου με καθυστερηση να μεταφερθει το σπερμα απο το εργαστηριο. Η 2η εγινε στο Γεννεσις αλλα με μεγαλη δοση ορμονων ωστε τα ωαρια μεγαλωσαν προωρα χωρις ομως να ωριμασουν. Η 3η θα γινει στο embryolab σωστα και πιστευω θα παμε καλα... Βλεπεις εχω μεγαλη γκαμα γιατρων αλλα με εχει πεισει γενικως ο γιατρος και το προσωπικο του ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ.

το εγχειρίδιο είναι για τις νέες σειρές που αναρωτιούνται από που το πιάνει κανείς το θέμα.. εμείς δυστυχώς είμαστε παλιοσειρές :rolleyes:.

Ωραία αφού τους έχεις εμπιστοσύνη και νιώθεις σιγουριά όλα θα πάνε σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Kalliroi μου...διαβασα χθες το εκτενεστατο πμ σου και επιβεβαιωσες για αλλη μια φορα ποσο ενημερωμενη πανω στο θεμα εισαι. Λοιπον εμεις καναμε κιρσοκηλη γιατι στη δικη μας περιπτωση επιβαλλοταν και ειδαμε και αυξηση στην κινητικοτητα. Πριν 1 μηνα το σπερμοδιαγραμμα εδειξε 45% =προωθητικη + νωθρη κινητικοτητα και μορφολογια φυσιολογικη 4%. Βεβαια απο τοτε ξεκινησε αγωγη με καρνιτινη και βιταμινες και ελπιζω οτι τωρα θα πηρε κι αλλο τα πανω του. Παντως με τη σπερματεγχυση δεχεται και εμπλουτισμο στο εργαστηριο οποτε ανεβαινουν κι αλλο τα ποσοστα. Θελει και τη βοηθεια του Θεου...

Ειναι η 3η και τελευταια σπερματεγχυση που κανω ειτε γιατι θα πετυχει ειτε γιατι θα ακολουθησω εξωσωματικη. Φιλακια και να τα λεμε doctor Kalliroi

eirinaki καλημερα!εχετε δει για σελενιο και αγριτινι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...