Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Με επιασε η συζυγος να διαβαζω τα μηνυματα στο forum και δεν το πιστευει οτι εχω μπει εδω και συζηταω τετοια θεματα με ολες σας.Γι'αυτο πρωτη φορα καθομαστε μαζι στο pc και σας "μιλαμε" και εχετε βεβαια την καλησπερα της!!!!Το ονομα της συζυγου ειναι Ποπη

Καλά αποτελέσματα Πόπη & Γεράσιμε!!

Είναι καλό που υπάρχει και ένας άντρας ανάμεσά μας για να βλέπουμε και την ανδρική ψυχολογία..

ο δικός μου είναι τέρας ψυχραιμίας με δόση αισιοδοξίας, αλλά ποιος ξέρει τι σκέφτεται κατά βάθος:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και ο δικός μου ο σύζυγος τόσο αισιόδοξος ήταν!!!! Για να μαι ειλικρινής αυτό με άγχωνε για ενδεχόμενη αποτυχία για να μην στεναχωρεθεί. Από την άλλη αν δεν ήταν αυτός και η αισιοδοξία του εγώ θα ήμουν χάλια ψυχολογικά στην όλη αναμονή! Τα ποσοστά επιτυχίας μιας σπερματέγχυσης τα ξέρουμε...Γιατί όχι να μην είναι υπέρ σας? Σας το εύχομαι!!!!:P

Να εισαι καλα moment, το ξερω οτι φοβαται να μην στεναχωρεθω γ'αυτο ειναι συγκρατημενη.Καλυτερα που σας γραφω το πρωι απο το γραφειο να μην με βλεπει και αγχωνετε!!!χι χι Τα λεμε παλι αυριο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα Πόπη & Γεράσιμε!!

Είναι καλό που υπάρχει και ένας άντρας ανάμεσά μας για να βλέπουμε και την ανδρική ψυχολογία..

ο δικός μου είναι τέρας ψυχραιμίας με δόση αισιοδοξίας, αλλά ποιος ξέρει τι σκέφτεται κατά βάθος:rolleyes:

Αυτό το "κατά βάθος" είναι που μας ταλαιπωρεί....:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα Πόπη & Γεράσιμε!!

Είναι καλό που υπάρχει και ένας άντρας ανάμεσά μας για να βλέπουμε και την ανδρική ψυχολογία..

ο δικός μου είναι τέρας ψυχραιμίας με δόση αισιοδοξίας, αλλά ποιος ξέρει τι σκέφτεται κατά βάθος:rolleyes:

Εμεις πιστευω οτι ειμαστε χειροτεροι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα moment, το ξερω οτι φοβαται να μην στεναχωρεθω γ'αυτο ειναι συγκρατημενη.Καλυτερα που σας γραφω το πρωι απο το γραφειο να μην με βλεπει και αγχωνετε!!!χι χι Τα λεμε παλι αυριο!!

Καληνύχτα και στους δυο σας και Πόπη άμα θες να το συζητάς το θέμα έλα και συ στην παρέα μας...όλες μας περάσαμε από τη φάση σου και πίστεψε με καταλαβαίνουμε!!!! Γεράσιμε αύριο το πρωί τότε!!!! Και μην ξεχνιόμαστε: 3 και απόψε! Ο ε ο!!!!;)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε plouplou επιτελους...Κι εσυ μας ελειψες!!! Σου ευχομαι ολα να πανε καλα με το νεο γιατρο σου. Ποτε ξεκινας κοριτσακι? Κι εσυ αυτο το μηνα?

Λοιπόν εκλεισα ραντεβου την Τριτη (16 νομίζω) και αν μου πει να μην κανω λαπαροσκόπιση περιμένω αρχες μαρτη κ βουρ για το μπεμπε! Αντε ελπίζω να μου πει κατι πιο συγκεκριμένω γιατι αυτο το "ανεξηγητο" με τρελαινει!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kalliroi μου και γω τις ίδιες αμφιβολίες είχα, έκανα όμως τελικά και 2η σπερματέγχυση και σήμερα΄πήρα τα αρνητικά αποτελέσματα :(:(. Και γω προβληματίζομαι αν πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση, αν και η σαλπιγγογραφία έδειξε όλα οκ. Αν έχεις περισσότερα νέα για το θέμα λαπαροσκόπησης μας ενημερώνεις... Εγώ πλέον πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι την εξωσωματική για το καλοκαίρι...

κοριτσακι μου γλυκο τα εχω προσφατα και ξέρω πως ειναι! Παρε μια μεγαλη αγκαλιτσα τον αντρουλη σου, κάνε ενα ζεστο μπανακι και σκέψου οτι η επόμενη φορα θα είναι η τυχερη. Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα, σκεφτομαι τι να κανω, που να παω..

Μονο θετικες σκέψεις κουκλίτσα μου, τιποτε άλλο, ολα τα υπολοιπα με την επιμονή μας την βοηθεια του θεου και της επιστημης θα γινουν. Λιγουλάκι τοσοδούλα υπομονή και σε λίγο καιρό θα μιλάμε μόνο για ομορφα πραγματα!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα και στους δυο σας και Πόπη άμα θες να το συζητάς το θέμα έλα και συ στην παρέα μας...όλες μας περάσαμε από τη φάση σου και πίστεψε με καταλαβαίνουμε!!!! Γεράσιμε αύριο το πρωί τότε!!!! Και μην ξεχνιόμαστε: 3 και απόψε! Ο ε ο!!!!;)

Καλημερα moment, φτασαμε λοιπον στο "μεθαυριο".Διαβαζα εχθες αυτο που συζηταγατε για ανεξηγητα και λαπαροσκοπηση μηπως θα επρεπε να το κοιταξουμε και εμεις?Τι ειναι αυτο και τι βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα moment, φτασαμε λοιπον στο "μεθαυριο".Διαβαζα εχθες αυτο που συζηταγατε για ανεξηγητα και λαπαροσκοπηση μηπως θα επρεπε να το κοιταξουμε και εμεις?Τι ειναι αυτο και τι βλεπεις?

Καλημέρα Γεράσιμε!!!! Όλο και πιο κοντά στη χοριακή!!!!:D Για τη λαπαροσκόπηση που με ρωτάς, τη συστήνει ο γιατρός. Συνήθως ομως πριν κάτι βλέπει και ο ίδιος και επειδή ακριβώς υποψιάζεται κάτι προχωρά σε λαπαροσκόπηση για να επιβεβαιώσει ή όχι τις υποψίες του. Εσύ απ ότι είπες δεν έχετε όμως κάποιο πρόβλημα ε?


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι αγόρια! Τι κάνετε; Εγώ χάθηκα λόγω δουλειάς.

Moments, όλα καλά; Πώς πάς; Κάνεις ενέσεις, σωστά;

Γεράσιμε υπομονή, κοντεύετε. Δεν έχουμε μιλήσει αλλά ήθελα να σου πω ότι κάνεις πολύ καλά που είσαι αισιόδοξος, απλώς έχε έτοιμο και ένα.. "plan B" για την περίπτωση που δεν... μην πάθεις κατάθλιψη, γιατί η γυναίκα σου σίγουρα θα σε χρειαζεται να τη στηρίξεις. Εννοείται πως έυχομαι να μην χρειαστεί και σύντομα να .... πας για καρότσι :D!!

Τα δικά μου τα νέα είναι πως κλείσαμε άλλο ένα ραντεβού με γιατρό. (kalliroi σε αυτόν που θα πας 17/2, θα πάω κι εγώ, αλλά το απόγευμα. Να ανταλλάξουμε εμπειρίες μετά!) Θέλω κι εγώ να δω αν θα μου πει για λαπαροσκόπηση. Μου έχει κολλήσει ότι μπορεί να χρειάζεται οπωσδήποτε πριν την εξωσωματική. Πάντως μετά από αυτό το ραντεβού θα πάρουμε τη μεγάλη απόφαση!!! Αφού συζητήσαμε και το αν θα το πούμε σε γονείς κ.λπ (το προχωρήσαμε το θέμα!). Εσείς πώς το χειρίζεστε αυτό; (όποιος έχει όρεξη μου λέει)

Φιλάκια και καλή συνέχεια σε όλες (και όλους)!!!


as1cM8UVM3D0000MDAyNzQ2ZHwzNTMyNjJkfG91ciBiYWJ5IGdpcmxzIGFyZQ.gif391223400111
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια κι αγόρια! Τι κάνετε; Εγώ χάθηκα λόγω δουλειάς.

Moments, όλα καλά; Πώς πάς; Κάνεις ενέσεις, σωστά;

Γεράσιμε υπομονή, κοντεύετε. Δεν έχουμε μιλήσει αλλά ήθελα να σου πω ότι κάνεις πολύ καλά που είσαι αισιόδοξος, απλώς έχε έτοιμο και ένα.. "plan B" για την περίπτωση που δεν... μην πάθεις κατάθλιψη, γιατί η γυναίκα σου σίγουρα θα σε χρειαζεται να τη στηρίξεις. Εννοείται πως έυχομαι να μην χρειαστεί και σύντομα να .... πας για καρότσι :D!!

Τα δικά μου τα νέα είναι πως κλείσαμε άλλο ένα ραντεβού με γιατρό. (kalliroi σε αυτόν που θα πας 17/2, θα πάω κι εγώ, αλλά το απόγευμα. Να ανταλλάξουμε εμπειρίες μετά!) Θέλω κι εγώ να δω αν θα μου πει για λαπαροσκόπηση. Μου έχει κολλήσει ότι μπορεί να χρειάζεται οπωσδήποτε πριν την εξωσωματική. Πάντως μετά από αυτό το ραντεβού θα πάρουμε τη μεγάλη απόφαση!!! Αφού συζητήσαμε και το αν θα το πούμε σε γονείς κ.λπ (το προχωρήσαμε το θέμα!). Εσείς πώς το χειρίζεστε αυτό; (όποιος έχει όρεξη μου λέει)

Φιλάκια και καλή συνέχεια σε όλες (και όλους)!!!

Καλημέρα chemin μου. Ναι καλά θυμάσαι. Έκανα την πρώτη μου ένεση προχθές για δίμηνη διακοπή της περιόδου. Βλέπω βάλατε μπροστά στις σκέψεις σας:D Καλά κάνεις και το ψάχνεις...όταν θα έχεις νεότερα περί λαπαροσκόπησης να μας πεις ε.... Όσο για αυτό που λες για το αν θα το πείτε σε γονείς κλπ, εμείς όταν είχαμε τα αποτελέσματα της λαπαροσκόπησης τα ανακοινώσαμε στους γονείς μας να ξέρουν και πως σκοπεύουμε για εξωσωματική το καλοκαίρι...Και οι πολύ στενοί μας φίλοι το ξέρουν...Αυτό μας βοήθησε για να μην νιώθουμε ότι κρυβόμαστε...συν τοις άλλοις τώρα οι γονείς δεν μας ρωτάνε συνέχεια "μα πότε θα κάνετε μωρό" κλπ το οποίο εμένα με άγχωνε και με στενοχωρούσε...Χμ...από την άλλη η μαμά μου εμένα τώρα είναι μες την τρελλή αισιοδοξία πως η εξωσωματική θα πετύχει από την πρώτη χεχεχε Κινηθείτε όπως εσάς σας κάνει να νιωθετε πιο άνετα...Σίγουρα να κάνετε αυτό που σας αγχώνει λιγότερο...αρκετά άγχη έχουμε ακόμη μπροστά μας!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι αγόρια! Τι κάνετε; Εγώ χάθηκα λόγω δουλειάς.

Moments, όλα καλά; Πώς πάς; Κάνεις ενέσεις, σωστά;

Γεράσιμε υπομονή, κοντεύετε. Δεν έχουμε μιλήσει αλλά ήθελα να σου πω ότι κάνεις πολύ καλά που είσαι αισιόδοξος, απλώς έχε έτοιμο και ένα.. "plan B" για την περίπτωση που δεν... μην πάθεις κατάθλιψη, γιατί η γυναίκα σου σίγουρα θα σε χρειαζεται να τη στηρίξεις. Εννοείται πως έυχομαι να μην χρειαστεί και σύντομα να .... πας για καρότσι :D!!

Τα δικά μου τα νέα είναι πως κλείσαμε άλλο ένα ραντεβού με γιατρό. (kalliroi σε αυτόν που θα πας 17/2, θα πάω κι εγώ, αλλά το απόγευμα. Να ανταλλάξουμε εμπειρίες μετά!) Θέλω κι εγώ να δω αν θα μου πει για λαπαροσκόπηση. Μου έχει κολλήσει ότι μπορεί να χρειάζεται οπωσδήποτε πριν την εξωσωματική. Πάντως μετά από αυτό το ραντεβού θα πάρουμε τη μεγάλη απόφαση!!! Αφού συζητήσαμε και το αν θα το πούμε σε γονείς κ.λπ (το προχωρήσαμε το θέμα!). Εσείς πώς το χειρίζεστε αυτό; (όποιος έχει όρεξη μου λέει)

Φιλάκια και καλή συνέχεια σε όλες (και όλους)!!!

Κοριτσακια καλημερα!! Αντε ερχεται η Παρασκευη που θα παει???

Σχετικα με αυτο που λες με τους γονεις, εγω το εχω πει στην μαμα μου (ο μπαμπας μου δεν ζει εδω κ χρονια) απο την αρχη. Επισης πολυ δικοι μου ανθρωποι το ξέρουν. Δεν ξέρω τι είναι πιο σωστο. Δεν ξέρω καν αν υπαρχει σωστο. Ειναι στιγμες που σε βοηθαει παρα πολυ να μιλας με δικους σου ανθρωπους κ να σε στηριζουν αλλα απο την αλλη ειναι οι ερωτησεις...οι στιγμες που λες δεν θελω να το συζηταω με κανεναν... η δικη τους αγωνια οταν περιμενεις καποιο αποτελεσμα που χτυπανε τα τηλ καθε λιγο κ λιγακι... Δεν ξερω κοριτσακι πραγματικα δεν ξερω....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα!! Αντε ερχεται η Παρασκευη που θα παει???

Σχετικα με αυτο που λες με τους γονεις, εγω το εχω πει στην μαμα μου (ο μπαμπας μου δεν ζει εδω κ χρονια) απο την αρχη. Επισης πολυ δικοι μου ανθρωποι το ξέρουν. Δεν ξέρω τι είναι πιο σωστο. Δεν ξέρω καν αν υπαρχει σωστο. Ειναι στιγμες που σε βοηθαει παρα πολυ να μιλας με δικους σου ανθρωπους κ να σε στηριζουν αλλα απο την αλλη ειναι οι ερωτησεις...οι στιγμες που λες δεν θελω να το συζηταω με κανεναν... η δικη τους αγωνια οταν περιμενεις καποιο αποτελεσμα που χτυπανε τα τηλ καθε λιγο κ λιγακι... Δεν ξερω κοριτσακι πραγματικα δεν ξερω....

Plouplou μου έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες...Όντως το πράγμα έχει δύο όψεις και ο καθένας το χειρίζεται και προχωρά ανάλογα με αυτά που νιώθει...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γεράσιμε!!!! Όλο και πιο κοντά στη χοριακή!!!!:D Για τη λαπαροσκόπηση που με ρωτάς, τη συστήνει ο γιατρός. Συνήθως ομως πριν κάτι βλέπει και ο ίδιος και επειδή ακριβώς υποψιάζεται κάτι προχωρά σε λαπαροσκόπηση για να επιβεβαιώσει ή όχι τις υποψίες του. Εσύ απ ότι είπες δεν έχετε όμως κάποιο πρόβλημα ε?

Οχι δεν εχουμε, η σαλπιγγογραφια που καναμε ηταν καθαρη.Ισως αν εχουμε αρνητικο αποτελεσμα(χτυπα ξυλο) να πρεπει να το κανουμε και εμεις?Μα τι λεω?το σαββατο θα ακουσετε τις φωνες μου!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...