Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Οχι δεν εχουμε, η σαλπιγγογραφια που καναμε ηταν καθαρη.Ισως αν εχουμε αρνητικο αποτελεσμα(χτυπα ξυλο) να πρεπει να το κανουμε και εμεις?Μα τι λεω?το σαββατο θα ακουσετε τις φωνες μου!!!:D

Μετά το Σάββατο θα τα συζητήσουμε αυτά!!!! Προς το παρόν περιμένουμε μόνο θετικά αποτελέσματα και φωνές χαράς να ξεκουφάνουν ολόκληρο το φόρουμ!!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πριν από λίγο άκουγα το παρακάτω τραγούδι και μου ήρθατε στο μυαλό!!

Επιτρέψτε μου λοιπόν να μας το αφιερώσω!!

Όλα ξέρω γιατί γίνονται

και πως λειτουργούν,

το μυαλό με βοήθησε

να καταλαβαίνω,

οι ευαίσθητοι αμύνονται

στη ζωή και αργούν,

κι η λαχτάρα τους συνήθισε

να πατάει το φρένο.

Όλα ξέρω τι σημαίνουν

και τι εννοούν,

το μυαλό μου με συντόνισε

στο καινούργιο μήκος,

οι ευαίσθητοι παθαίνουν

και παρανοούν,

λες κι ο κόσμος το κανόνισε

να γλιτώνει ο λύκος.

Μα εγώ μιλάω για δύναμη,

της αγάπης ισοδύναμη,

και ζητάω προτεραιότητα,

φύση, θέση, κι ιδιότητα.

Μα εγώ μιλάω για δύναμη,

της ελπίδας ισοδύναμη,

και γυρνάω στην αθωότητα,

την παλιά μου την ταυτότητα.

Καλή δύναμη και μόνο θετικές σκέψεις....!!!!!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου τα νέα είναι πως κλείσαμε άλλο ένα ραντεβού με γιατρό. (kalliroi σε αυτόν που θα πας 17/2, θα πάω κι εγώ, αλλά το απόγευμα. Να ανταλλάξουμε εμπειρίες μετά!) Θέλω κι εγώ να δω αν θα μου πει για λαπαροσκόπηση. Μου έχει κολλήσει ότι μπορεί να χρειάζεται οπωσδήποτε πριν την εξωσωματική. Πάντως μετά από αυτό το ραντεβού θα πάρουμε τη μεγάλη απόφαση!!! Αφού συζητήσαμε και το αν θα το πούμε σε γονείς κ.λπ (το προχωρήσαμε το θέμα!). Εσείς πώς το χειρίζεστε αυτό; (όποιος έχει όρεξη μου λέει)

Φιλάκια και καλή συνέχεια σε όλες (και όλους)!!!

chemin φυσικά και θα ανταλλάξουμε εμπειρίες!!

Για τη λαπαροσκόπηση δε θα αναφέρω τίποτα, μην κάνουμε και περιττά πράγματα, το θέμα είναι να μας πουν αυτοί τι χρειάζεται.

Θα το αναλύσουμε διεξοδικά από τα μέσα της άλλης εβδομάδας.

Όσο για τους γονείς, εμείς δεν έχουμε πει τίποτα, οι δικοί μου στην αρχή ρωτούσαν εμένα (α' εξάμηνο μετά γάμου..) μετά το έκοψαν, οι δικοί του άρχισαν (το β' εξάμηνο μετά γάμου) δε συγχρονίστηκαν τα συμπεθέρια και το έχουν ψιλοκόψει τώρα.. έχουν μείνει στις ευχές στα γιορτινά και μη τραπέζια.

Το θέμα είναι πολύ ιδιαίτερο, εγώ δε θέλω να ξέρουν γιατί μοιραία θα παίρνουν τηλέφωνο και θα ρωτάνε την κάθε λεπτομέρεια από ενδιαφέρον και αγωνία, αλλά για μένα και στην προσπάθειά μου να το ζω πιο lignt όλο αυτό θα είναι δύσκολο να συζητάω και το κάθε βήμα με γονείς/πεθερικά/αδέρφια κλπ.

Και γενικά καθώς λίγο πολύ όλοι έχουν έντονη προσωπικότητα, δε θέλω να ανοίξω το κουτί της Πανδώρας και να μπω σε μια διαδικασία να έχουν όλοι άποψη για το τι θα κάνω, σε ποιον γιατρό θα το κάνω και πότε.

Μετά θα με δείτε στα κανάλια WANNABE MOTHER IN JAIL ΠΟΛΛΑΠΛΟΣ ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΑΝΗ ΑΙΤΙΑ.

Από φίλους έχω πει σε 2 στενούς εκ των υστέρων και επιγραμματικά για τις σπερματεγχύσεις σε φυσικό κύκλο.

Καλημέρα σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Moments, εννοείται πως θα σας ενημερώσω για ό,τι πει ο γιατρός.

Για το άλλο με τους γονείς, νομίζω ότι εξαρτάται με τι ανθρώπους έχεις να κάνεις. Αν είναι αγχωτικοί ή έχουν περίεργες ιδέες, καλύτερα να μην πεις τίποτα. Εμείς συμφωνήσαμε, για τους γονείς του, ότι θα τους πει ότι κάποια στιγμή θα κάνουμε εξωσωματική αλλά δεν θέλουμε να τους πούμε λεπτομέρειες για να μην αγχωνόμαστε με ερωτήσεις. Για τη μαμά μου (κι εγώ μπαμπά δεν έχω εδώ και χρόνια) θα της κάνω μια συζήτηση να δω πώς θα αντιδράσει. Αν ειναι αρνητική δεν θα της πω τίποτα, αν είναι normal θα της πω. Θα τονίσουμε σε όλους ότι λεπτομέρειες σχετικά με το πότε, το πού κ.λπ δεν θα τους πούμε, για να είμαστε εμείς ήρεμοι.

Από φίλους δεν έχω πρόβλημα να το πω γενικά. Λεπτομέρειες συζητάω μόνο με ένα δυο άτομα. Και όπως έχω ξαναπει, όποιον λέει βλακείες απλώς τον απομακρύνω γιατί θέλω την ψυχική μου ηρεμία. Είναι, νομίζω, και μια ευκαιρία να τεστάρεις μερικούς ανθρώπους, να δεις πόσο είναι δίπλα σου, πόσο σε καταλαβαίνουν, σε στηρίζουν κ.λπ.

Κουκου, ωραίο το τραγούδι!

Σας αφήνω γιατί πρέπει να δουλέψω.

Τα λέμεεε!


as1cM8UVM3D0000MDAyNzQ2ZHwzNTMyNjJkfG91ciBiYWJ5IGdpcmxzIGFyZQ.gif391223400111
Link to comment
Share on other sites

kalliroi, και εγώ δεν θα αναφέρω τίποτα για λαπαρασκόπηση, θα δω πρώτα τι θα μου πει αυτός. Καλά, για σένα δεν το συζητώ καν, νομίζω πως είσαι πολύ πιο light περίπτωση.

Για τους γονείς, εμάς τα πεθερικά δεν έχουν πει τίποτα (μιλαμε για 2 χρόνια γάμου σχεδόν) και το εκτιμώ πολύ. Μόνο η αδερφούλα του μας έπρηξε κάποια στιγμή και υποψιάζομαι ότι το συζητάει με τη μαμά της. Αλλά δεν με ενδιαφέρει αφού δε με αγγίζει. Η μαμά μου είχε αρχίσει να μας πιέζει, πολύ πριν το γάμο :shock:, αλλά της έβαλα μια φωνή και σταμάτησε. Γενικά η μαμά μου είναι πιο αγχωτική αλλά την έχω υπό έλεγχο.

Αυτά. Τώρα αλήθεια πάω να δουλέψω :)!


as1cM8UVM3D0000MDAyNzQ2ZHwzNTMyNjJkfG91ciBiYWJ5IGdpcmxzIGFyZQ.gif391223400111
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν από λίγο άκουγα το παρακάτω τραγούδι και μου ήρθατε στο μυαλό!!

Επιτρέψτε μου λοιπόν να μας το αφιερώσω!!

Όλα ξέρω γιατί γίνονται

και πως λειτουργούν,

το μυαλό με βοήθησε

να καταλαβαίνω,

οι ευαίσθητοι αμύνονται

στη ζωή και αργούν,

κι η λαχτάρα τους συνήθισε

να πατάει το φρένο.

Όλα ξέρω τι σημαίνουν

και τι εννοούν,

το μυαλό μου με συντόνισε

στο καινούργιο μήκος,

οι ευαίσθητοι παθαίνουν

και παρανοούν,

λες κι ο κόσμος το κανόνισε

να γλιτώνει ο λύκος.

Μα εγώ μιλάω για δύναμη,

της αγάπης ισοδύναμη,

και ζητάω προτεραιότητα,

φύση, θέση, κι ιδιότητα.

Μα εγώ μιλάω για δύναμη,

της ελπίδας ισοδύναμη,

και γυρνάω στην αθωότητα,

την παλιά μου την ταυτότητα.

Καλή δύναμη και μόνο θετικές σκέψεις....!!!!!

Τέλειο το τραγούδι!!!! Δήμητρα Γαλάνη!!!! Δύναμη, της ελπίδας ισοδύναμη!!! Μακάρι να έχουμε ολοι και όλες μας!!!! Ευχαριστούμε κούκου μας καλή!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

για όποιον τα βλέπει ακόμη ανάποδα, ο καλός admin έδωσε τα φώτα του:

Πίνακας Ελέγχου--->Settings & Options--->Επεξεργασία Επιλογών--->Επιλογές προβολής θεμάτων.

Εκεί στην επιλογή "Τρόπος προβολής θεμάτων" μπορείτε να αλλάξετε την ρύθμιση όπως εσείς θέλετε

Link to comment
Share on other sites

για όποιον τα βλέπει ακόμη ανάποδα, ο καλός admin έδωσε τα φώτα του:

Πίνακας Ελέγχου--->Settings & Options--->Επεξεργασία Επιλογών--->Επιλογές προβολής θεμάτων.

Εκεί στην επιλογή "Τρόπος προβολής θεμάτων" μπορείτε να αλλάξετε την ρύθμιση όπως εσείς θέλετε

Γεια σου Kalliroi computer freak που μας εδωσες την λυση!! *εχουν βγει τα μάτια μου να τα διαβάζω αναποδα"icon6.gif


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Kalliroi computer freak που μας εδωσες την λυση!! *εχουν βγει τα μάτια μου να τα διαβάζω αναποδα"icon6.gif

xaxaxa δεν είμαι computer freak με τίποτα, είχα γράψει στον admin και αυτή ήταν η απάντησή του.. ρωτώντας πας στην πόλη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Moments, εννοείται πως θα σας ενημερώσω για ό,τι πει ο γιατρός.

Για το άλλο με τους γονείς, νομίζω ότι εξαρτάται με τι ανθρώπους έχεις να κάνεις. Αν είναι αγχωτικοί ή έχουν περίεργες ιδέες, καλύτερα να μην πεις τίποτα. Εμείς συμφωνήσαμε, για τους γονείς του, ότι θα τους πει ότι κάποια στιγμή θα κάνουμε εξωσωματική αλλά δεν θέλουμε να τους πούμε λεπτομέρειες για να μην αγχωνόμαστε με ερωτήσεις. Για τη μαμά μου (κι εγώ μπαμπά δεν έχω εδώ και χρόνια) θα της κάνω μια συζήτηση να δω πώς θα αντιδράσει. Αν ειναι αρνητική δεν θα της πω τίποτα, αν είναι normal θα της πω. Θα τονίσουμε σε όλους ότι λεπτομέρειες σχετικά με το πότε, το πού κ.λπ δεν θα τους πούμε, για να είμαστε εμείς ήρεμοι.

Από φίλους δεν έχω πρόβλημα να το πω γενικά. Λεπτομέρειες συζητάω μόνο με ένα δυο άτομα. Και όπως έχω ξαναπει, όποιον λέει βλακείες απλώς τον απομακρύνω γιατί θέλω την ψυχική μου ηρεμία. Είναι, νομίζω, και μια ευκαιρία να τεστάρεις μερικούς ανθρώπους, να δεις πόσο είναι δίπλα σου, πόσο σε καταλαβαίνουν, σε στηρίζουν κ.λπ.

Κουκου, ωραίο το τραγούδι!

Σας αφήνω γιατί πρέπει να δουλέψω.

Τα λέμεεε!

Γεια σας κοριτσια...

Ολα καλα? Εγω επιτελους αδιαθετησα χθες και απο αυριο ξεκιναω με τις puregon... Ελπιζω να πανε ολα καλα... Λοιπον απο οτι καταλαβα μονο εγω εμεινα που θα κανω σπερματεγχυση. Ολες εχετε ηδη αποφασισει ή κλεινετε προς το οτι θα ακολουθησετε την οδο της εξωσωματικης. Τι να πω, ελπιζω να πανε ολα καλα και να πετυχει με την ευλογια του Θεου. Παντως θα ειναι η τελευταια μου σπερματεγχυση σιγουρα. Στο forum της εξωσωματικης παντως γινεται παρτι απο θετικες χοριακες. Ολες οσες εκαναν εξωσωματικη μεσα στο 2010 θα γινουν μανουλες... Αντε αμην και σε μας κοριτσια...

Σχετικα με το αν το γνωριζει το περιβαλλον μας... Ναι το γνωριζουν καποιοι καλοι φιλοι και οι γονεις. Βεβαια το συζηταμε μονο οταν εμεις θελουμε και αυτοι ειναι διακριτικοι. Τους εχουμε κοψει απο την αρχη τις ερωτησεις. Εγω με τη μαμα μου το συζηταω καθημερινα ωστε να βγαζω τα αποθημενα μου και να μην λεμε συνεχεια για το ιδιο θεμα με τον αντρουλη μου.

Γεια σας για σημερα και καλη επιτυχια σε οσους περιμενουν αποτελεσματα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...

Ολα καλα? Εγω επιτελους αδιαθετησα χθες και απο αυριο ξεκιναω με τις puregon... Ελπιζω να πανε ολα καλα... Λοιπον απο οτι καταλαβα μονο εγω εμεινα που θα κανω σπερματεγχυση. Ολες εχετε ηδη αποφασισει ή κλεινετε προς το οτι θα ακολουθησετε την οδο της εξωσωματικης. Τι να πω, ελπιζω να πανε ολα καλα και να πετυχει με την ευλογια του Θεου. Παντως θα ειναι η τελευταια μου σπερματεγχυση σιγουρα. Στο forum της εξωσωματικης παντως γινεται παρτι απο θετικες χοριακες. Ολες οσες εκαναν εξωσωματικη μεσα στο 2010 θα γινουν μανουλες... Αντε αμην και σε μας κοριτσια...

Σχετικα με το αν το γνωριζει το περιβαλλον μας... Ναι το γνωριζουν καποιοι καλοι φιλοι και οι γονεις. Βεβαια το συζηταμε μονο οταν εμεις θελουμε και αυτοι ειναι διακριτικοι. Τους εχουμε κοψει απο την αρχη τις ερωτησεις. Εγω με τη μαμα μου το συζηταω καθημερινα ωστε να βγαζω τα αποθημενα μου και να μην λεμε συνεχεια για το ιδιο θεμα με τον αντρουλη μου.

Γεια σας για σημερα και καλη επιτυχια σε οσους περιμενουν αποτελεσματα

όχιιιιιιιιιι δεν είσαι μόνη σου στη σπερματέγχυση, ακολουθώ κι εγώ τέλη Μαρτίου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες!!!! Kalliroi και Eirinaki τελικά είστε δύο για τη νέα προσπάθεια!!!! Σας εύχομαι ότι καλύτερο!!!! Eirinaki επιτέλους αρχίζεις τη διαδικασία! Άντε με το καλό....όλα ευνοϊκά να έρθουν!!!!:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...