Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Episis exw kanei eksetash gia t thiroidh k kati ormones...den moy eipan tpt allo na kanw...eimai 32xronon den eimai k mikrh alla k emena moy ekane endiposh otan eida tosa aygoylakia... Na se rwthsw esy poy thn ekanes tn spermategxysh k poses fores k ti provlima eixate pes anmporeis...se evxaristw poly!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Episis exw kanei eksetash gia t thiroidh k kati ormones...den moy eipan tpt allo na kanw...eimai 32xronon den eimai k mikrh alla k emena moy ekane endiposh otan eida tosa aygoylakia... Na se rwthsw esy poy thn ekanes tn spermategxysh k poses fores k ti provlima eixate pes anmporeis...se evxaristw poly!

Εγω στην Αθηνα σε ιδιωτικο κεντρο της εκανα της τελευταιες αποτελεσματικες σπερματεγχυσεις.Κοντα στην ηλικια σου(33 χρονων εκανα την Ανδριανα).Γυναικολογικα δεν ειχα κανενα προβλιμα και το σπερμα ειταναι οκ.και με το παραπανω.Το μονο που εμαθα πολυ αργα ειταναι οτι ειχα θρομβοφιλια.Οποτε αφου εκανα αντιπικτικες ενεσουλες με το μπεικα στην διαδικασια της σπερματεγχυσης πειρε μπρος ολο το συστημα και εμεινα αμεσως εγκυος.

Ειναι λιγο ακριβουτσικες η εξετασεις για την Θρομβοφιλια αλλα αξιζει να της κανεις.Επιρεαζει και την συλληψη και την διατιριση της εγκυμοσινης αν βγαινεις θετικη στην Θρομβοφιλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα....τι κάνετε κορίτσια?

Εγώ είμαι κομμάτια....πολύ κουρασμενη γιατί όλη μέρα έτρεχα σε δουλειές και με έχει πιάσει και ο φρονιμίτης μου και δε μπορω να μασήσω.

Κλείνουν και τα ματακια μου από τη νύστα....απλά είπα να πω μια καλησπέρα και είδα και την Τάμτα και την Ιονελίτα που γράφουν αυτη τη στιγμή.

Ιονελιτάκι μια χαρά η μπέμπα , πολύ χαίρομαι:D

Τάμτα μου μην απογοητεύεσαι....εγώ είμαι υπερ και σε τριτη σπερματεγχυση.........σκεψου πως η φυσιολογικη συλληψη σε δυο ανθρωπους που δεν εχουν προβλημα αντε να χει ενα 20 % ποσοστο επιτυχιας το πολύ σε καθε κυκλο......άρα δεν ειναι τοσο ευκολο να πετυχει ο καθενας συλληψη τοσο άμεσα.

Το ότι έμεινες έγκυος μόνη σου (και ας απέβαλλες) είναι ένα θετικό στοιχείο.........η αποβολή μπορει να μη σημαινε καποιο προβλημα...συμβαινει σε αρκετα μεγαλο ποσοστο το πρωτο τριμηνο.

Εγώ πιστευω πως συντομα θα τα καταφερεις και στο ευχομαι ολόψυχα:D

Link to comment
Share on other sites

Den kserw giati den moy eixan pei na tis kanw...mhpws na ta kanw monh moy poso kostizei mia tetoiaeksetash? Se poio kentro ekanes thn spermategxysh?egw ekana sto Rea alla den exw akoysei kamia kopela na exei kanei ekei..

Μπορεις να ρωτισεις και στο Ρεα ποσο εχουν η εξετασεις για την θρομβοφιλια.Κανουν απο 200 ευρο -300 ευρο.Θα σου σινισθουσα να της κανεις πριν κανεις οτιδοιποτε καινουριο!Το κεντρο που εκανα την σπερματεγχυση ειναι στο ΚΗΦΙΣΙΑς του γιατρου Ζιωγας Β.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα....τι κάνετε κορίτσια?

Εγώ είμαι κομμάτια....πολύ κουρασμενη γιατί όλη μέρα έτρεχα σε δουλειές και με έχει πιάσει και ο φρονιμίτης μου και δε μπορω να μασήσω.

Κλείνουν και τα ματακια μου από τη νύστα....απλά είπα να πω μια καλησπέρα και είδα και την Τάμτα και την Ιονελίτα που γράφουν αυτη τη στιγμή.

Ιονελιτάκι μια χαρά η μπέμπα , πολύ χαίρομαι:D

Τάμτα μου μην απογοητεύεσαι....εγώ είμαι υπερ και σε τριτη σπερματεγχυση.........σκεψου πως η φυσιολογικη συλληψη σε δυο ανθρωπους που δεν εχουν προβλημα αντε να χει ενα 20 % ποσοστο επιτυχιας το πολύ σε καθε κυκλο......άρα δεν ειναι τοσο ευκολο να πετυχει ο καθενας συλληψη τοσο άμεσα.

Το ότι έμεινες έγκυος μόνη σου (και ας απέβαλλες) είναι ένα θετικό στοιχείο.........η αποβολή μπορει να μη σημαινε καποιο προβλημα...συμβαινει σε αρκετα μεγαλο ποσοστο το πρωτο τριμηνο.

Εγώ πιστευω πως συντομα θα τα καταφερεις και στο ευχομαι ολόψυχα:D

Καλος την την κουρασμενουλα μας!

Ο μπεμπις σου ποσο εγεινε?

Τα εχεις ετοιμασει ολα?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ιστορικό εμπνέει μεγάλη αισιοδοξία:tongue: που δεν θα την περιμενα ποτέ μου ούτε θα το πιστευα αν μου το έλεγαν.

Έχω κάνει και γω 3 σπερματεγχυσεις χωρις επιτυχία, 2 εξωσωματικές χωρίς επιτυχία.....και εκει που το Σεπτέμβρη προετοιμαζόμουν για την 3η εξωσωματικη έμεινα εγκυος φυσιολογικα.

Είχα ξαναμεινει έγκυος φυσιολογικα και πριν τις σπερματεγχυσεις αλλά δεν είχαν παει καλά τα πραγματα.

Οι γιατροί θεωρουν πολύ καλό σημάδι το να χει μεινει η γυναικα έστω και μια φορά έγκυος φυσιολογικά και ας μην προχωρησε η εγκυμοσυνη.

Εμενα αυτο μου το λεγαν όλοι οι γιατροι.....άλλο που εγώ είχα πέσει σε απογοήτευση.

Απλά έχει λιγάκι υπομονή και όλα θα γίνουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιονελιτάκι:D ο μπέμπης είναι περίπου 1380 και είμαι 30 εβδομάδων.

Σε λιγες μερουλες έχω το ντοπλερ.

Ο μπέμπης είναι με το κεφάλι ψηλά , ισχιακή προβολή αλλά ακόμα υπάρχει χρόνος να γυρίσει.......ποτέ δεν κάθεται στη σωστη θεση:rolleyes:

Δεν έχω ετοιμάσει τπτ ακόμα.....κάτι ψιλοπράγματα έχω πάρει.......δηλ λιγα φορμάκια....χωρις να τα χω πλύνει........και κάποια πραγματάκια μου χου δωσει κάτι φίλες μου.........όταν θα πάρω την αδειούλα θέλω να ασχοληθω περισσότερο.....ακόμα είναι και νωρίς.

Ιονελιτάκι πως γίνεται να πονάς απο τις κλοτσιές της μπέμπας? εγώ ποτε δεν εχω νιωσει κατι τετοιο........κινειται και νιωθω τιναγματα αλλά ......πολύ ήρεμο τον βλέπω τον δικό μου:rolleyes:

Τα άλλα κοριτσάκια τι κάνουν ? θα μπω να γραψω περισσοτερα αυτες τις μερες και στα υπολοιπα κοριτσια γιατι τωρα υπολειτουργω.

Καραμελλάκι εγω θα σε πάρω τηλ μέσα στο Σβκ............σε έχω στο μυαλό μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ιονελιτάκι:D ο μπέμπης είναι περίπου 1380 και είμαι 30 εβδομάδων.

Σε λιγες μερουλες έχω το ντοπλερ.

Ο μπέμπης είναι με το κεφάλι ψηλά , ισχιακή προβολή αλλά ακόμα υπάρχει χρόνος να γυρίσει.......ποτέ δεν κάθεται στη σωστη θεση:rolleyes:

Δεν έχω ετοιμάσει τπτ ακόμα.....κάτι ψιλοπράγματα έχω πάρει.......δηλ λιγα φορμάκια....χωρις να τα χω πλύνει........και κάποια πραγματάκια μου χου δωσει κάτι φίλες μου.........όταν θα πάρω την αδειούλα θέλω να ασχοληθω περισσότερο.....ακόμα είναι και νωρίς.

Ιονελιτάκι πως γίνεται να πονάς απο τις κλοτσιές της μπέμπας? εγώ ποτε δεν εχω νιωσει κατι τετοιο........κινειται και νιωθω τιναγματα αλλά ......πολύ ήρεμο τον βλέπω τον δικό μου:rolleyes:

Τα άλλα κοριτσάκια τι κάνουν ? θα μπω να γραψω περισσοτερα αυτες τις μερες και στα υπολοιπα κοριτσια γιατι τωρα υπολειτουργω.

Καραμελλάκι εγω θα σε πάρω τηλ μέσα στο Σβκ............σε έχω στο μυαλό μου ;)

Αυτο με τον πονο το εχω και'γω απορια.Σκεπτωμαι οτι θα μου βγει αγριμι και μαζι με της συσπασεις να νιωθω πιο ενδονα τον πονο:eek:Οχι παντα ποναω αλλα αφου μεγαλωσει και αλλο που θα με στιλει με ενα κλοτσιδι αραγε...:?:)

Το ζουζουνι σου ειναι πολυ σουπερ!Βρε πως περασε ο καιρος...10 ευδομαδες ακομι και θα τον κρατισεις αγκαλια:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ionelita Meletina koritsia sas eyxaristw poly gia tis simvoyles sas!! Me voithate poly na katalavw polla pragmata twra exw mia pio olokliromenh ikona...makari na ginei kati toso poly thelw na ginw manoyla...eyxome na sas pane ola kala ...!!!!

Τίποτα καλέ...ακου μας ευχαριστείς......όλες έχουμε μάθει πολλά από εδώ.

Τάμτα δε μπορείς να γράφεις με την ελληνική γραφή?

Κουράζουν κάπως τα αγγλικά:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω τικεράκι και δεν ξέρω πως......όλο λέω πως θα το κοιτάξω να βρω πως μπαίνει και ακόμα να το κάνω.

Ελπίζω να προλάβω:tongue:

Αμα μαθεις πως μπαινει το τικερακι να μου κανεις μαθιμα μετα:D

Link to comment
Share on other sites

Ιονελιτάκι τι να πω....και η Ανδριάννα έτσι δυνατά σε κλωτσουσε?

Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω πιστεψει πως σε λίγο καιρό θα έχω ένα μωράκι......ακόμα μου φαίνεται περίεργο......μακάρι να πάνε όλα καλά και να γίνει πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...