Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και πάλι από τον πρωϊνό τύπο..

Ευτυχώς σήμερα ξύπνησα στις 5.30... κάτι είναι κι αυτό διότι η συνεχιζόμενη αυπνία δεν παλεύεται.. οι καούρες ελαφριές αλλά παρεούλα μου..

Χθες πήγα και αγόρασα τα τελευταία πραγματάκια του μπέμπη (αφρόλουτρο, σαμπουάν, ενυδατική κρέμα, κρέμα συγκαμάτων ψαλιδάκι, χτένα-βούρτσα, πιπίλες, θερμόμετρο, πανάκια αγκαλιάς, επιθέματα στήθους για μένα,), πήγα ληξιαρχείο για τις ληξιαρχικές πράξεις γάμου και πήγα και στο ΙΑΣΩ το απόγευμα για το πρώτο μας NST. Καλό ήταν αλλά ο μπέμπης δεν είχε διάθεση για πολλά πολλά και δεν χτυπούσε αρκετά.. Έτσι ο γιατρός μας είπε την επόμενη φορά μισή ώρα πριν πάω να πιω μια πορτοκαλάδα για να κινείται περισσότερο αν και πολύ αμφιβάλλω αν θα συμβεί αυτό μιας και ο μικρός δεν είναι ιδιαίτερα γλυκατζής.. Σήμερα είναι ημέρα ξεκούρασης μιας και κουράστηκα αρκετά μπορώ να πω τις προηγούμενες μέρες.

Αύριο Σάββατο έχουμε ραντεβού και με το γιατρό αλλά και για το επόμενο NST!

Αν σας βολεύει όλες Τρίτη πρωί και μπορεί και η Ντέσκο εγώ πάω και Καλλιθέα.. Καραμελλάκο μου μιλάς με Ντέσκο και Νασούλα και μου λες.. Εκτός απροόπτου φυσικά (άγνωσται αι βουλαί του μπέμπη)!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα...

Αύριο θα βαφτίσουμε το μικρό μας μομεντάκι...Είναι νωρίς το ξέρω...Μόλις 2 μηνών...αλλά θέλαμε να βαφτιστεί πριν το Πάσχα για να μπορούμε να πάμε στην εκκλησία όλοι μαζί τις άγιες μέρες...Είμαι πολύ συγκινημένη γιατί θα το βαφτίσουμε στο ξωκλήσι της Παναγίας Τσαμπίκας...εκεί που πριν δυο χρόνια πήγα στη γιορτή της Παναγίας και ευχήθηκα να μου στει΄λει ένα θαύμα...εκεί που πέρσι στην ίδια γιορτή πήγα με το σποράκι μοιυ στην κ οιλιά μου...και φέτος στην επόμενη της γιορτή (το Σεπτέμβρη) θα είναι βαφτισμένο στο όνομά της...

Νιώθω τόσα πολλά...

Φιλάκια σε όλες! Όμορφο τριήμερο να έχετε...ό,τι και να κάνετε!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σας . θα ηθελα να σας πω οτι χαριζω ενεσεις ΠΟΥΡΕΓΚΟΝ 900, orgalutran 0,25Mg , zinadol 500mg και μια οβιτρλε οποια κοπελα χρειαζεται κατι ας μου στειλε πμ να της στειλω γιατι εγω δεν της χρειαζομαι .

ευχαριστω


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites

Μομεντακι μου με το καλο η βαφτιση του μωρου σας αγαπη μου!!και φυσικα να κανετε οπως νιωθετε!!!

Δομνινακι με το καλο να κρατησεις το μωρακι σας στην αγκαλια σου!!!!!!

Στελνω ολη μου την αγαπη σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

αααχ..μομεντακιιι σταματααα κλαιωωω!τι συγκινησηηη ουφ!με το καλο κοριτσι μου και να σου πω μπορει να ειναι και πιο καλη ηλικια τωρα που δε καταλαβαινει ακομα πολλα!

Παναγια Τσαμπικα εχει και στην Κυπρο η θα ταξιδεψετε Ροδο;Και πως θα τον βγαλςτε γιατι ειμαι.και ξανθια;ημουν δλδ καποτε...χαχα..τωρα μου χει μεινει μονο ητο ονομα χωρις το χρωμα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησουμε να οργανωθουμε για τριτη.να δουμε ποτε δουλευουν νασυ και ντεσκο δεν εχω ιδεα...

σε ποιο μαιευτηριο γεννας δομνινα εχεις πει;αν δε θες εδω δε πειραζει απλα μου ρθε φλασια...καληνυχτα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δομνινακι όλα έτοιμα λοιπόν? Άντε λίγες μερουλες έμειναν μόνο και μετά........

Εγω είμαι μέσα για τρίτη πρωί.Καραμελιτσα,δεν δουλεύω βρε,έχω βγει σε άδεια .

Νικόλ μου φιλακια πολλά.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

Στις 9.30 έχουμε ραντεβού στο γιατρό να δούμε τον μπέμπη και μετά στο ΙΑΣΩ για NST.. Οπότε όπως καταλαβαίνετε η αγωνία χτυπάει κόκκινο και έτσι το μάτι γαρίδα από νωρίς σήμερα... όχι ότι αν δεν υπήρχε το ραντεβού θα ξύπναγα αργότερα!

Μομεντάκι μου με το καλό κοριτσάκι μου να πάρει το ονοματάκι του ο μπέμπης σας. Καλύτερα που τον βαφτίζετε έτσι μικρούλη για να μην καταλάβει πολλά πολλά.. Κι εμείς αν όλα πάνε καλά έχουμε σκοπό να τον βαφτίσουμε κοντά 7 μηνών, να μας αξιώσει ο Θεός να τον κρατήσουμε γερό στην αγκαλιά μας και όλα θα γίνουν..

Καραμέλλο μου το μομεντάκι θα ονομαστεί Παναγιώτης και όχι δεν θα ταξιδέψουν στη Ρόδο.. Θα βαφτιστεί στην Κύπρο.. Γεννάω στο ΙΑΣΩ!

Νικόλ μου σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τη σκέψη σου και τις ευχές σου.. Έχεις όλα τα δικά σου στο κεφάλι σου, να έχεις και μένα..

Κοριτσάκια θα σας ενημερώσω το μεσημεράκι για το πως πήγαν τα ραντεβού μας διότι μετά από αυτά πρέπει να πάμε Jumbo για τα τελευταία πραγματάκια και Super Market διότι θα πεινάσουμε όταν βγω από το νοσοκομείο και γυρίσουμε σπίτι.. Βλέπετε ο Δομνίνος δεν το έχει καθόλου το άθλημα... Αφού το συζητάει για μέρες το θέμα όταν του ανακοινώνω ότι έχει έρθει ο καιρός να επισκεφτούμε τον μηνιαίο νταβατζή (το Super Market εννοώ)!

Εγώ πάντως είμαι μέσα για Τρίτη!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!

εμεις ειμαστε αρρωστα...αν και σημερα τελειωνει ο κυκλος της ιωσης θεωρειτικα βαση της παιδιατρου...θα λεγα να μην το διακινδυνεψουμε...

απο το παρτυ του σαββατου κολλησαμε (η μικρη δηλαδη) την ιωση του αιφνηδιου εξανθηματος...οποτε απο δευτερα ηταν με δεκατα και θολο βλεμμα..ενω πεμπτη ανεβασε 39,5 μας ειπε η παιδιατρος οτι ετσι "κλεινει¨ ακολουθοντας ενα 24ωρο γκρινιας...

οντως χτες ολη μερα ειχε απιστευτη γκρινια...20λεπτα κοιμοταν 20 λεπτα ουρλιαζε στο κλαμμα και ξανα υπνο...γενικα ολη μερα αυτο γινοταν...

ο μπομπιρας την εχει γλιτωσει με εναν ελαφρυ βηχα προς το παρον...

θα ελεγα να μην το ρισκαρουμε και ερθουμε σε επαφη... ειδικα για τη δομνινα..!

Μομεντακι μου να σας ζει ο μικρουλης, με το καλο να φωτιστει και να ναι παντα γωτισμενος και τυχερος στη ζωη του!

Φιλια πολλα


Παναγία μου σε ευχαριστούμε!

EsnLp2.png

PmLSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aαααα...κριμα τα ντεσκουλινιαααα!!!:(

Καλυτερα οντως ειδικα για τη δομνινα! αυτο της ελειπε τωρα!

Δομνινα μου ειμαστε πανετοιμοιιιιι;;;;

Το εχεις αναφερει πολλες φορες το ιασω αλλα εγραφα απο το κινητο χτες και ειχε ψιλοκολλησει και δε μπορουσα να δω μνμτ...αφου το γραψα το θυμηθηκα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα...

Αύριο θα βαφτίσουμε το μικρό μας μομεντάκι...Είναι νωρίς το ξέρω...Μόλις 2 μηνών...αλλά θέλαμε να βαφτιστεί πριν το Πάσχα για να μπορούμε να πάμε στην εκκλησία όλοι μαζί τις άγιες μέρες...Είμαι πολύ συγκινημένη γιατί θα το βαφτίσουμε στο ξωκλήσι της Παναγίας Τσαμπίκας...εκεί που πριν δυο χρόνια πήγα στη γιορτή της Παναγίας και ευχήθηκα να μου στει΄λει ένα θαύμα...εκεί που πέρσι στην ίδια γιορτή πήγα με το σποράκι μοιυ στην κ οιλιά μου...και φέτος στην επόμενη της γιορτή (το Σεπτέμβρη) θα είναι βαφτισμένο στο όνομά της...

Νιώθω τόσα πολλά...

Φιλάκια σε όλες! Όμορφο τριήμερο να έχετε...ό,τι και να κάνετε!

Και γω κάπως έτσι ονειρεύομαι τη βάφτιση με το καλό....Να σας ζήσει το νεοφώτιστο γούρι μου!!!!:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...