Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Εγώ θεωρώ κορίτσια πώς καλές οι θεωρίες αλλά είναι και πώς τα φέρνει η ζωή....η αλήθεια είναι πώς τώρα που κάθομαι καιρό από τη δουλειά, βλέπεις τα πρωϊνά πάρα πολλούς πατεράδες με τα παιδιά με καρότσια κλπ γτ δεν έχουν δουλειά και η μαμά πρέπει να κρατήσει με νύχια και με δόντια τη δικιά της...οπότε θεωρώ ότι καλά τα λένε όλοι οι παιδοψυχολόγοι αυτό είναι το μόνο σίγουρο, σίγουρα έχουν κάνει την έρευνά τους και έχουν διαβάσει και κάθε επιστημονική άποψη είναι σεβαστή αλλά το θέμα είναι στην πράξη τί γίνεται? όλα είναι σχετικά πολύ σχετικά αυτό που λέει η Ντέσκο ένστικτο πολύ αγάπη και τα απαραίτητα υλικά αγαθά....αλλά ο καθένας μεγαλώνει το παιδί του όπως θέλει και μπορεί βέβαια εμένα από τα 5 ζευγάρια φίλων-κουμπάρων που έχω με παιδιά δεν έχει καμμία σχέση η ανατροφή του ενός με του άλλου είναι φοβερό. 5 διαφορετικές νοοτροπίες!!!

Αυτά πάλι λογοδιάροια αλλά αυτά τα ψυχοκάτι μου αρέσουν για ανάλυση. Φιλούμπες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι ωραια θεματα για αναλυση σιγουρα...

Καμια κοπελια θα μπει να μιλησουμε για σπερματεγχυση η να αλλαξουμε τιτλο;:P:p:p

Καλό θα ήταν να αλλάξουμε τίτλο γτ υπάρχει δίπλα για σπερματεγχυση αν ξερεις να το κανεις εγω φοβαμαι μη τυχον κανω κατι και χαθουμε για παντα χαχαχαχαχα καλημερες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!!

Επιτέλους τα κατάφερα να μπω...και όχι μόνο να μπω (γιατί αυτό το πετυχαίνω πολλές φορές) αλλά και να σας διαβάσω!!!!:D

Μου αρέσει που ανοίξαμε τέτοια συζήτηση...γενικώς μου αρέσει να μιλάμε για ό,τι μας απασχολεί και να ακούγονται γνώμες!

Συμφωνώ κι εγώ με το ντεσάκι αλλά και με το κουκάκι αλλά και με το μαρκελλάκι και με το καραμελλάκι και με τον...κόσμο όλο! χαχαχαχαχα Σοβαρά όμως...όντως νομίζω πως η ανατροφή του παιδιού είναι πολύ ιδιαίτερο θέμα και ο καθένας μας ανάλογα με τα βιώματα του κάνει και τις ανάλογες επιλογές!

Εμένα η μαμά μού μας μεγάλωσε μέχρι να πάμε δημοτικό...είχε σταματήσει τη δουλειά της για μας και μετά αρχίσε να μας αφήνει στη γιαγιά...Τώρα μου λέει το μετάνιωσε γιατί ναι μεν ήτανε καλό αυτό γιατί μας μεγάλωσε όπως αυτή ήθελε και ένιωθε αλλά μετά ήτανε δύσκολος ο αποχωρισμός ειδικά γι αυτήν! Και πως στην ουσία εμείς μια χαρά περνούσαμε στη γιαγιά που μας έκανε όλα τα χατήρια κλπ!χαχαχαχαχα

Εγώ πιστεύω πως όντως πρέπει και οι δύο γονείς να εμπλέκονται...έτσι και κάνουμε με τον μομέντο...Ητανε και ο λόγος που ήθελα και θηλασμό και συμπλήρωμα για να συμμετέχουμε και οι δυο! Και η αλήθεια νιώθω ωραία που μπορώ να βγω έξω για περπάτημα το απόγευμα και να αφήσω κανένα μισάωρο το μικρό με τον μπαμπά του...Αστε που πιστεύω πως οι άντρες αφορμή θέλουνε για να "κρατηθούνε" πίσω χαχαχαχα Φοβούνται κιόλας...Οπότε όσο τους σπρώχνεις να αναλάβουνε το μικρό γίνονται όλα πιο ανώδυνα...για όλους! Κι έτσι νιώθω πως είμαστε "μαζί" σε αυτό!

Ρε σεις...όντως πρέπει να μεταφερθούμε πιστεύω...και αν εμφανιστεί στην πορεία καμιά κοπέλα για σπερματέγχυση μπορούμε να της απαντήσουμε και να βοηθήσουμε όσο μπορούμε...

Να ανοίξω νέο θεματάκι; Σκέφτομαι να το ονομάσω..."Προχωράμε...":D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από μένα!!!!

Επιτέλους τα κατάφερα να μπω...και όχι μόνο να μπω (γιατί αυτό το πετυχαίνω πολλές φορές) αλλά και να σας διαβάσω!!!!:D

Μου αρέσει που ανοίξαμε τέτοια συζήτηση...γενικώς μου αρέσει να μιλάμε για ό,τι μας απασχολεί και να ακούγονται γνώμες!

Συμφωνώ κι εγώ με το ντεσάκι αλλά και με το κουκάκι αλλά και με το μαρκελλάκι και με το καραμελλάκι και με τον...κόσμο όλο! χαχαχαχαχα Σοβαρά όμως...όντως νομίζω πως η ανατροφή του παιδιού είναι πολύ ιδιαίτερο θέμα και ο καθένας μας ανάλογα με τα βιώματα του κάνει και τις ανάλογες επιλογές!

Εμένα η μαμά μού μας μεγάλωσε μέχρι να πάμε δημοτικό...είχε σταματήσει τη δουλειά της για μας και μετά αρχίσε να μας αφήνει στη γιαγιά...Τώρα μου λέει το μετάνιωσε γιατί ναι μεν ήτανε καλό αυτό γιατί μας μεγάλωσε όπως αυτή ήθελε και ένιωθε αλλά μετά ήτανε δύσκολος ο αποχωρισμός ειδικά γι αυτήν! Και πως στην ουσία εμείς μια χαρά περνούσαμε στη γιαγιά που μας έκανε όλα τα χατήρια κλπ!χαχαχαχαχα

Εγώ πιστεύω πως όντως πρέπει και οι δύο γονείς να εμπλέκονται...έτσι και κάνουμε με τον μομέντο...Ητανε και ο λόγος που ήθελα και θηλασμό και συμπλήρωμα για να συμμετέχουμε και οι δυο! Και η αλήθεια νιώθω ωραία που μπορώ να βγω έξω για περπάτημα το απόγευμα και να αφήσω κανένα μισάωρο το μικρό με τον μπαμπά του...Αστε που πιστεύω πως οι άντρες αφορμή θέλουνε για να "κρατηθούνε" πίσω χαχαχαχα Φοβούνται κιόλας...Οπότε όσο τους σπρώχνεις να αναλάβουνε το μικρό γίνονται όλα πιο ανώδυνα...για όλους! Κι έτσι νιώθω πως είμαστε "μαζί" σε αυτό!

Ρε σεις...όντως πρέπει να μεταφερθούμε πιστεύω...και αν εμφανιστεί στην πορεία καμιά κοπέλα για σπερματέγχυση μπορούμε να της απαντήσουμε και να βοηθήσουμε όσο μπορούμε...

Να ανοίξω νέο θεματάκι; Σκέφτομαι να το ονομάσω..."Προχωράμε...":D

Αρχηγέ do it!!!μπορεις να το οναομασεις "προχωράμε 200???δεν ξέρω πότε άνοιξε - σήμερα"

Link to comment
Share on other sites

Και για να διευκρινίζω το "προχωράμε" το διάλεξα γιατί προχωράμε όλες μαζί παρεούλα...κάποιες προχωρήσανε γιατί αποκτήσανε τα μικρά τους...καποιες προχωρήσανε γιατί είναι εγκυούλες...κάποιες γιατί ανασυντάσσονται για να προχωρήσουνε στις νέες τους μάχες...κι εμείς εδώ μαζί τους...Οπότε στην ουσία όλες μαζί προχωράμε!:D

Προχωράμε 200? χαχαχαχα Αμέ! Δεκτές οι εισηγήσεις! Δεν το άνοιξα ακόμη...σήμερα όμως θα το κάνω!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

Αυτή τη στιγμή γράφω με το ένα χέρι και με το άλλο κουνάω το καρότσι με τον μπέμπη μέσα. ευτυχώς δέησε ο μπαμπάς μας και συναρμολόγησε το καρότσι διότι τόσες μέρες είχαν πιαστεί τα χέρια μου με τον μπέμπη συνέχεια αγκαλιά!

Όλο το σβκ χάθηκα διότι έχοντας τον μπαμπά μας στο σπίτι βρήκα την ευκαιρία να κάνω όλες τις δουλειές που δεν μπορούσα να κάνω μέσα στη βδομάδα μιας και ο μπέμπης είχε την αποκλειστικότητα.. Το σβκ ανέλαβε ο μπαμπάς μας τον μπέμπη και η μαμά (δηλαδή εγώ) όλα τα ψώνια της εβδομάδας.. Ήταν μια ευκαιρία για μένα να βγω και λίγο έξω διότι είχα λαλήσει όλη τη βδομάδα κλεισμένη μέσα. Επειδή θηλάζω αποκλειστικά δεν μπορώ να λείπω και για πολύ ώρα.. το πολύ κανένα δίωρο αλλά για μένα λες και ήταν μια βόλτα στον παράδεισο!

Ο μικρός είναι πολύ καλός.. Φαγανούλης και συνεργάσιμος. Το βράδυ ευτυχώς κοιμάται αρκετές ώρες συνεχόμενα και έτσι κοιμόμαστε κι εμείς κάπως.. Σήμερα ξύπνησα κι εγώ κι αυτός στις 10.30 το πρωί (από τις 6.30 που έφαγε για τελευταία φορά) και αισθάνομαι άλλος άνθρωπος..

Όσον αφορά αυτό που συζητάτε.. για το αν πρέπει και ο πατέρας να αναλαμβάνει ενεργό ρόλο στο μεγάλωμα του μωρού.. εννοείται ασυζητητί! Ήδη ο Δομνίνος έχει αναλάβει το μπάνιο κάθε βράδυ με τη βοήθεια τη δική μου και όποτε είναι στο σπίτι τον παίρνει κάποιες στιγμές για να με ξεκουράσει.. Πχ όλο το Σβκ ήταν σπίτι και δεν ήθελε να πάει πουθενά για να μη με αφήσει μόνη μου.. είναι τόσο καλός!

Φυσικά δεν μπορώ να αφήσω τον μικρό για πάνω από δυο ώρες και αυτό μόνο όταν είναι ταισμένος αφού θηλάζει αποκλειστικά..

Μομεντάκι αω ανοίξεις καινούργιο θέμα ειδοποία...

Καραμελλάκι μου πότε με το καλό η αυχενική; Τελικά θα ξεκινήσεις την προσπάθεια αποθηλασμού ή θα το αφήσεις για αργότερα;

Μαρκελλάκι πως αισθάνεσαι;

Φιλιά πολλά σε όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου εγω στην ηλικια σας εβγαινα μια ωρα με την ψυχη στο στομα και ας ειχα βγαλει γαλα να αφησω.Μπορει να ηθελε και πιο συχνα απο ωρα.Θεμα επαφης θεμα ποσοτητας δε ξερω.Την αφηνα στις γιαγιαδες και πηγαιναμε κανενα σουπερμαρκετ η γιαλογαριασμους και ετρεχα με την ψυχη στο στομα κι επιστρεφοντας εβρισκα ενα μπλε απο το κλαμα μωρο που ειχε πιει το γαλα που ειχα αφησει και δυο απελπισμενες γιαγιαδες ποθυ δε μπορουσαν να το ηρεμησουν!κατευθειαν στηθος και τελος!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπήκα να διαβάσω τα νέα μας και είδα πως σας έχω ξεσηκώσει με αυτά που έγραψα αλλά δυστυχώς έχετε καταλάβει λάθος............!!!χαχαχαχαχχα!!!Αυτά που γράφει ο άνθρωπος και προσπάθησα να σας πω δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που σχολιάζετε!!!!

Και σε μας ο μπαμπάς μας είναι πολύ ενεργός στην φροντίδα του μπέμπη γιατί δεν θα γινόταν αλλιώς!Εκείνος τον κάνει μπάνιο, εκείνος ασχολείται μαζί του όλο το απόγευμα που επιστρέφει από την δουλειά, εκείνος τον κρατάει επίσης όταν εγώ θα βγώ βόλτα με τις φίλες μου το απόγευμα ή το βράδυ κτλ!!

Αυτό που λέει ο Γιοσαφάτ που είναι ψυχίατρος-παιδοψυχολόγος και διευθυντής στο Εθνικό σύστημα υγείας είναι πολύ απλό.

Να λοιπόν λίγα λόγια από το βιβλίο, αυτά στις παρενθέσεις είναι δικές μου επεξηγήσεις :

"....Τι γίνεται όταν βγει στον κόσμο το παιδί; Ποια είναι τα συναισθηματά του και πως τα καταλαβαίνουμε; Ξέρουμε ότι το βρέφος τους 4 πρώτους μήνες είναι σε σύγχηση, δεν έχει όρια (δηλαδή δεν ξέρει τις διαστάσεις του σωματός του και δεν μπορεί να τις αντιληφθεί), δεν καταλαβαίνει τίποτε (από αυτά που του λέμε), δεν έχει αίσθηση εαυτού και ατομικότητας. Θεωρεί περίπου ασυνείδητα ότι ο κόσμος είναι αυτό και αυτό είναι ο κόσμος.

..... Το βρέφος τότε δεν καταλαβαίνει τίποτε ζη σε ένα κόσμο συγκεχυμένο, πλεει σε μία θάλασσα χωρίς σκοπό και όρια στην αρχή, όπως στην μήτρα, χωρίς προβλήματα ιδιαίτερα ΟΤΑΝ έχει μία καλή μητέρα. Ο πρώτος χρόνος θεωρείται ο σημαντικότερος στην ζωή του ανθρώπου, που καθορίζει την προσωπικότητα του και τις πιθανότητες, μικρότερες ή μεγαλύτερες να είναι ευτυχισμένος σάυτήν την ζωή.

.....Καθώς λοιπόν το βρέφος πλέει σε μία θάλασσα, αυτό του δημιουργεί φόβους αφανισμού.Γιάυτό η μεγαλύτερη του ανάγκη,όπως και όλων των ζώων είναι να προσκολλήθεί σε ένα κομμάτι, που στην αρχή νομίζει ότι είναι του εαυτού του. Βεβαίως η μητέρα είναι τροφικό κομμάτι του και θα επιβιώσει μέσα από αυτήν."

Δεν ξέρω και πάλι αν έγιναν κατανοητά αυτά που θέλω να σας μεταφέρω αλλά το λάθος ήταν δικό μου γιατί προσπάθησα να πω πολύ σύντομα κάποια πράγματα που αναφέρονται σε ένα βιβλίο 170 σελίδων οπότε λογικό ήταν να παρερμηνευτούν.

Πάντως μην βιαστείτε να απαξιώσετε έναν άνθρωπο ο οποίος έχει κάνει μελέτες και ασχολείται με μία επιστήμη 30 χρόνια!!Αν βρείτε χρόνο διαβάστε το και θα καταλάβετε πολλά όχι μόνο για τα παιδιά μας αλλά και για τον κόσμο που συναναστρεφόμαστε καθημερινά!!Γιατί όλοι υπήρξαμε εμβρυάκια και μωράκια κάποια στιγμή και οι τότε εμπειρίες μας, μας καθόρισαν την προσωπικότητά μας και το χαρακτήρα μας!!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

το 200? τι υποννοει ρε κοριτσια;εξηγηστε και στην καμμενη!

Εννοώ από τότε που ξεκίνησε το φόρουμ δλδ 2010(το κοίταξα) -σήμερα ή μήπως ήσασταν και πιό πριν χρονολογικά με άλλο θέμα? δεν ξέρω κάντε τα "κουμάντα" οι παλιές :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και για να διευκρινίζω το "προχωράμε" το διάλεξα γιατί προχωράμε όλες μαζί παρεούλα...κάποιες προχωρήσανε γιατί αποκτήσανε τα μικρά τους...καποιες προχωρήσανε γιατί είναι εγκυούλες...κάποιες γιατί ανασυντάσσονται για να προχωρήσουνε στις νέες τους μάχες...κι εμείς εδώ μαζί τους...Οπότε στην ουσία όλες μαζί προχωράμε!:D

Προχωράμε 200? χαχαχαχα Αμέ! Δεκτές οι εισηγήσεις! Δεν το άνοιξα ακόμη...σήμερα όμως θα το κάνω!:D

ΜΠΡΑΒΟ αυτό ακριβώς!!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου εγω στην ηλικια σας εβγαινα μια ωρα με την ψυχη στο στομα και ας ειχα βγαλει γαλα να αφησω.Μπορει να ηθελε και πιο συχνα απο ωρα.Θεμα επαφης θεμα ποσοτητας δε ξερω.Την αφηνα στις γιαγιαδες και πηγαιναμε κανενα σουπερμαρκετ η γιαλογαριασμους και ετρεχα με την ψυχη στο στομα κι επιστρεφοντας εβρισκα ενα μπλε απο το κλαμα μωρο που ειχε πιει το γαλα που ειχα αφησει και δυο απελπισμενες γιαγιαδες ποθυ δε μπορουσαν να το ηρεμησουν!κατευθειαν στηθος και τελος!

Καραμέλλο μου εγώ αναγκαστικά όλη μέρα από το πρωί μέχρι το βράδυ στις 7 (στην καλύτερη των περιπτώσεων) που γυρνάει ο Δομνίνος δεν μπορώ να πάω πουθενά.. αλλά και όταν έρχεται ο Δομνίνος το πολύ να πεταχτώ μέχρι απέναντι που είναι το Σούπερ Μάρκετ.. έτσι δεν λείπω πάνω από 20 λεπτά οπότε και δεν χρειάζεται να βγάλω γάλα..

Σήμερα βέβαια δεν κοιμήθηκε καλά ο μικρούλης μου.. Από τις 10.30 το πρωί που ξύπνησε έτρωγε και λαγοκοιμόταν σχεδόν όλη τη μέρα.. γύρω στις 5.30 το απόγευμα μπορώ να πω ότι έφαγε με πολλή όρεξη και μετά κοιμήθηκε για δυο ωρίτσες.. Αυτή τη στιγμή είναι στην αγκαλιά του πατέρα του και περιμένουμε να κοιμηθεί βαριά για να τον βάλουμε στην καλαθούνα του!:tongue:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε τον απαξιωσε κανεις τον ανθρωπο κουκακι μου! Για να φτασω στο σημειο να διαφωνησω θα ειχα διαβασει πρωτα το βιβλιο.Οτι το μωρο πιστευει οτι η μαμα μεσω του θηλασμου ειναι η προεκταση του εαυτου του το ξερω και το εχω νιωσει! Αργει πολυ να σθνειδητοποιησει οτι ειναι ξεχωριστο ατομο.Απλα τεθηε και το θεμα της συμμετοχης του πατερα και αυτο συζητουσαμε.Πανω σ αυτο τι λεει; βαλε μας κανενα κομματι οποτε εχεις χρονο...(εδω ειναι που απαντας τραβα διαβασε το μ..ρη!:tongue:)

Επισης αργει να συνειδητοποιησει το ρολο του πατερα ακομα και αν συμμετεχει.Ισως εννοεις κατι τετοιο; Στην αρχη κοροιδευαμε με τον καραμελλο και λεγαμε οτι ο μπαμπας ειναι αυτος ο τυπος που κυκλοφορει στο σπιτι μας .Και καμια φορα αλλαζει και καμια πανα!Δε συνδεονται τοσο πολυ με τον πατερα στην αρχη οσο με τη μανα ειδικα αν θηλαζουν...μετα το χρονο συνειδητοποιουν σιγα σιγα τι ειναι οππατερας.μηπως κατι τετοιο θες να πεις;

Μαλιστα οταν το ειχαμε διαβασει αυτο του λεω αυτο δε σημαινει οτι μεχρι το χρονο δε θα αλλαζεις πανες!:tongue: Αχ...στη αρχη αλλαζε και δεν ειχε προβλημα...μετα απο καποιους μηνες αρχισε να μου κανει κολπα και να μην αλλαζει αν εχει κανει και χοντρα κλπκλπ ειδικα οταν αρχισε τιος στερεες...αντρες...:rolleyes:

καλα τωρα ειχα παθει ζημια δε ξερω αν σας ο ειχα πει...δε μπορουσα να την αλλαξω λογω τον συμπτωματων..της οσφρησης...καθε φορα που τα εκανε ελεγα ωχ θεε μου πως θα το κανω αυτο παλι; και τα κανουμε και συχνα εμμεις χαχα! Τωρα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα και παλι δεν ειμαι οπως πριν που μπορουσα και να τρωω ταυτοχρονα!:-P

πωπω ξεφυγα πολυ! πρεπει να ανοιξουμε το καινουρια θεμα!:rolleyes:


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...